Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Hali, megtudna nekem valaki mondani hogy MSI k7T pro2 alaplapon az hogy tudja az AC'97 az azt jelenti hogy van rajta egy hangkartya ami kulon is kepes mukodni vagy csak egy codek amihez kulon hardvare kell. Mert eddig Soltek SL75kv+ mellet Win200 ben volt mukodott az alaplapi hang az uj alaplappal viszont egy istenert sem. Remelem valaki utba tud igazitani.
Udv Palu

prohardver vendég

(#2) Celtic válasza guest (#1) üzenetére


Celtic
tag

Nos, az AC (Audio Codec) 97 egy működő hangcsipet kell rejtsen.
Kell legyen 3 stereo jacked + game portod hátul.
Engedélyezni kell BIOS-ban a hangmodult, illetve fel kell telepíteni a mellékelt CD-ről a VIA drivert.

Remélem, segítettem.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#3) greg214 válasza Celtic (#2) üzenetére


greg214
tag

"Kell legyen 3 stereo jacked + game portod hátul"
:))meg a gépednek is:))

Greg O'Rich

(#4) guest


guest
veterán

qla, KovBal!
Teszett a cikk, bár bevallottan "elavult" dolgokat tesztel. Nagyon olvasmányos volt, az "AZZAnyja" meg a "DIP impact" szösszeneteken meg könnyesre röhögtem magam :)

Csakígy tovább, futószalagon a cikkekkel!

prohardver vendég

(#5) guest válasza guest (#4) üzenetére


guest
veterán

GA-VTXH (vagy GA-7VTXP) tesztet akarok! :))

prohardver vendég

(#6) Zeratul


Zeratul
addikt

Azért a teszbe berakhatattok volna egy Soltek SL 75DRV2-t is. Elég komoly vetélytársa lehetett volna a tesztben az MSInek.

(#7) guest válasza Zeratul (#6) üzenetére


guest
veterán

Az utóbbi időkben tapasztaltak alapján nem csak a Soltek komoly vetélytársa az MSI-nek! :) Jujj, de gonosz vagyok! :D

prohardver vendég

(#8) Zéé


Zéé
csendes tag

Szerintem azért nem szerepel a tesztben KT266A chipset-es alaplap, mert ebben a cikkben a VIA KT266 chipset-es alaplapokat tesztelték!

Tény, hogy a KT266A jobb, de most nem az volt porondon! Mint olvashattátok is, majd arra is sör :) kerül!

(#9) guest válasza Zéé (#8) üzenetére


guest
veterán

Én megértem, hogy még bőven van a magyar forgalmazóknak raktáron KT266-os alaplap, de értsék már meg, hogy a KT266A után már a kutyának se kell! :D

prohardver vendég

(#10) Celtic válasza greg214 (#3) üzenetére


Celtic
tag

:)

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#11) Zeratul válasza Zéé (#8) üzenetére


Zeratul
addikt

Na ezt szép ezt elnéztem. :(

De ha már volt a prohardveren egy Soltek SL 75DRV abban a bizonyos repesztetben akkor igazán be lehetett volna most is rakni.

(#12) mzperx


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

ASUS A7V266-E tesztet akarok.....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#13) kovbal


kovbal
HÁZIGAZDA

Lehet hogy "elavult" dolgokat tesztelunk, de az igazsag az hogy maga a teszteles mar reges regen kesz volt , csak a cikk varatott magara, ez reszben a mi hibank.
Egyebkent lehet hogy a KT266A mar nagyon elterjedt, de azert meg nem duborog minden gepben ilyen lap.

(#14) qLa


qLa
csendes tag

Jól mondod :)

Fly or Die

(#15) guest


guest
veterán

Nekem már 1 hónapja dübörög! Soroljam fel a szomszédokat is? LAN PARTY RULZ! :DD

prohardver vendég

(#16) danteshell


danteshell
aktív tag

Ha sokkal kevesebbért is adják, mint a kt266a-s lapokat, akkor inkább ilyet veszek. Ki a ló****t érdekel a +10% másfélszer annyiért?

7447 óta folyamatosan...

(#17) morzsa


morzsa
aktív tag

Ha már a KT266-nál járunk, mi a különbség a DTK PRM-6380LE és az MSI 6380-as lapja között?
http://www.dtkcomputer.hu/new2/reszletes.php?id=9

Természetesen az árán kívül.

https://linktr.ee/wbteam21

(#18) g@bo


g@bo
nagyúr

Hali Qla.

A gigabyte 7vtx-nél a top performance beállítás nem stabil alatt ugye nem azt érted hogy a ram híbázik, mert nálam a micron pc2100 ddr sd a MemTest-86 v2.8-al bizony nem jeleskedik… ilyenkor mi a rossz, a ram? ( azonnal kicserélem samsung vagy hyundai modulra )….. ha kell valakinek a tesztproggi küldöm is nézzetek ti is a ddr füle mögé…

(#19) qLa


qLa
csendes tag

Top Performance beállítás a RAM-ra vontatkozik szerintem, ha bekapcsoltuk akkor a gép fagyott! Kapcsold ki és nézd meg úgy a RAMod, ha úgy nem fagy akkor biztos nem a memóriával van a gond.

Fly or Die

(#20) nobo


nobo
csendes tag

A DTK MSI lapokat használ. Amúgy DTK disztri cégnél teszteltek KT266 és KT266A alaplapokat és szinte semmi künönbség sincs !!! nemhogy 10 %

üdv

szóval olcsóbb KT266 sokkal jobb vétel !

GigaByte Fan

(#21) qLa


qLa
csendes tag

Ezzel nem értek egyet.

Fly or Die

(#22) Barton válasza qLa (#21) üzenetére


Barton
senior tag

KT266-ost már én sem vennék az tuti !

(#23) juno


juno
csendes tag

Elnézést, hogy be-off-olok.
"Sírva könyörgök" a nagytudásu uraknak, hogy segítsenek!
Gépem> XP1700+,DDR512,Win XPprof,Epox ep-8k7a+.
Első kérdésem, hogy ehhez a procihoz jó választás volt-e az alaplap?
Jelenlegi gondom: Ha nem az ideportra hanem az RAID-es (kék) be rakom a vinyót 3 mp-ként kerreg 1-et vinyó. Közben az egér megakad, minden program futása blokkol 1 pillanatra.PL.az MP3-is szaggat! Egyéb dolgokról nem is beszélve...
Az epox oldláról már mindent leszedtem és úgy tűnik rendben is van. De mivel annyira nem vagyok ott a hardverer témában, segítségre lenne szükségen. Bocs, hogy ide írtam a nyű
gőm.
Üdv,juno
izehoze@freemail.hu

(#24) guest


guest
veterán

juno:

Nezd meg hogy nincs-e irq utkozes a raid vezerlo es vmi mas cucc kozott? Nekem az Abit kt7a-raid akadt ossze az sb 16 emulacioval. Tiltsd le a felesleges, nem haszbalt cuccaidat. (ComX, lpt port, stb...)

prohardver vendég

(#25) qLa


qLa
csendes tag

Alaplap jó választás volt :)
Én is azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg az IRQ-kat hogy mi mivel akad össze kapcsold ki a felesleges dolgokat amit nem használsz (alaplapi hang, soros/párhuzamos port, minden ami irq-t foglal és nem használsz) Aztán csekkold le a drivereket. Kapcsold be a DMA-t, ha esetleg nem lenne.

Fly or Die

(#26) juno válasza qLa (#25) üzenetére


juno
csendes tag

Nem gondoltam volna erre... Most indulok bulizni de ha sikerült megoldani a problémát nem leszek rest visszajönni 1 nagyon köszönömmel.
Vagy ha nem az a gond akkor megírom mi volt a bi-bi.

Üdv, Juno

(#27) juno válasza guest (#24) üzenetére


juno
csendes tag

Átraktam a hangkártyát másik slotba és azóta nincs 1 IRQ-n a hangkártya és a raid controller.
De szerintem nem ez volt a gond.
Nos, 1.kérdésem : Minek a raid-be rakni a vinyót, ha csak 1 van? /az IDE-port is ATA100-as/
2.: ha raid-et akar használni valaki, akkor érdemesebb-e külön RAID-vezérlőkártyát használni, vagy megbízható-e a mostanában alaplapra integrált portok? / pl: HPT-370/

(#28) hi válasza juno (#27) üzenetére


hi
tag

1. Egy darab hdd eseteben erdemesebb kikapcsoni az egesz RAID-et, mert nincs sok ertelme az egesznek. (tobb szabad megszakitasod marad egyebeknek...)

2. Ha RAID-et akarsz hasnalni, akkor nem kell kulon vezerlokartya, mert az alaplapon talalhato egyenerteku egy kulon kartyan levo megoldassal.
Itt attol fuggoen, hogy milyen tipusu RAID-et akarsz hasznalni tobb egyforma HDD kell(ene).

(#29) juno


juno
csendes tag

hi wrote> nem kell kulon vezerlokartya, mert az alaplapon talalhato EGYENÉRTÉKÜ egy kulon kartyan levo megoldassal.
Ezek között nincs minőség beli különbség? Teljesen egyenértékű? Egyébként nem használom a raidet és semmi gondom vele azóta.

Mostmár nagyon köszi mindenkinek.
Üdv, Juno

(#30) guest válasza hi (#28) üzenetére


guest
veterán

Az alaplapi IDE RAID-nak messze semmi koze nincs a RAID kartyas megoldasokhoz...
1. a kartyasak SCSI-k
2. (ez a fontosabb) a kartyasak hardveresen csinaljak a tukrozest, es a striping-et, az alaplapi megoldasok szoftveresek, a BIOS csinalja. Egyebkent nem hallottam semmi rosszat ezekrol, de pl. a Linux (bar juno-nak XP-je van) semmit nem lat a RAID-bol, mert nem hasznalja a BIOS-t, es az XP-sem.

prohardver vendég

(#31) amindenit


amindenit
csendes tag

Uraim! Egy kicsi segítséget kérnék mint 1xrű felhasználó! Szakértő segítségét kértem egy új konfiguráció építésére. A végeredmény egy ASUS PRO/550/WDA-UAY alaplap, benne egy Duron 800 MHz proc. Kérdésem, hogy mit jelentenek a PRO/550/WDA-UAY betűk, valamint az, hogy lehet, hogy a szakember azt mondta, hogy 800Mhz poroc. van benne, de a Sisoft azt mondja 600 Mhz? Mekkora és milyen proc. lenne bele az indeális? Köszönöm ha válaszoltok.

(#32) juno


juno
csendes tag

Upf... XP nem használ BIOS-t?
Hogy van ez?
Tehát hiába állítgatom? Ez durva...

Köszi mindenkinek, Juno

(#33) netchan válasza guest (#30) üzenetére


netchan
tag

Annyira el vagy tevedve, hogy nagyon...

"Az alaplapi IDE RAID-nak messze semmi koze nincs a RAID kartyas megoldasokhoz..."

Attol, hogy az alaplapra integraljak a chip-eket, csatlakozokat, stb, vagy kiteszik egy kulon kartyara, attol azok meg ugyanazok maradnak.

"1. a kartyasak SCSI-k"
Van IDE-s is, meg SCSI-is, mindket fajtabol letezik alaplapra integralt es PCI buszos valtozat is.

"2. (ez a fontosabb) a kartyasak hardveresen csinaljak a tukrozest, es a striping-et, az alaplapi megoldasok szoftveresek, a BIOS csinalja"
Ez egyszeruen hulyeseg. Az a hardveres megoldas, ahol a szukseges algoritmusokat, vezerlest, stb valamilyen celhardver vegzi, a szoftveres meg az, ahol mindez programbol megy (pl Win2k, XP, Linux) eseten.

"Linux (bar juno-nak XP-je van) semmit nem lat a RAID-bol, mert nem hasznalja a BIOS-t, es az XP-sem."
Ami azt jelenti, hogy nem az ezereves BIOS hivasokon keresztul eri el az adatokat, hanem az IDE/SCSI vezerlo meghajtojanak segitsegevel. Ettol meg a Linux vigan latja a RAID tombot, ha van driver hozza.

Azt tudnam, hogy ha valaki ennyire 0 a temahoz, akkor miert osztja itt az észt?

n

(#34) Barton


Barton
senior tag

Srácok most raktam össze 1 EPOX 8KHA+ -s konfigot !!!

Nagyon baba a mobo !!!

(#35) Steam


Steam
csendes tag

Hali én is most veszek AMD 1600+ XP-t. MOndtad, hogy nagyon meg vagy elegedve 8KHA+ alaplappal.
Melik a jobb a via-s 8KHA+, vagy az AMD procis 8K7A?
Mert ugyi a via-s kiforrottabb technika, mig az AMD viszont ua gyárto, mint a proci (szal csak tudjak, hogy mi kell a cuccos ala, hogy repuljon). MI a velemeny?

(#36) qLa válasza Steam (#35) üzenetére


qLa
csendes tag

8KHA+ mindenképpen jobb választás mint a 8K7A.
Mert 8KHA+-on VIA KT266A chipset van ami azért jobb mint az AMD760. Xóval serály alaplap nekem is ez domborít :) De ha tele vagy zsével vegyél ABIT KR7A-t, VIA KT266A, RAID, tuning 1000el minden van rajta :)

Fly or Die

(#37) juno válasza netchan (#33) üzenetére


juno
csendes tag

Köszi az okosítást mindenkinek. gla-nak külön!
Amióta az IDE-ben van a vinyó nagyon megy a gép.
Újab kérdés vetődött fel. Ha XP nem használ BIOS-t akkor valami driver kell hozzá és minden meg van oldva? Mint PL. a LINUX esetében?
Nincs sajnos összehasonlítási alapom alaplapok között de meg vagyok elégedve a ep-8k7a+ val.
Vásárlásnál arra gondoltam, hogy AMD procihoz AMD chip a jó.


Üdv mindenkinek,
Juno

(#38) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy all oriási kérdésem lenne!
van 512 ddr reec ramom
mien alaplapot hozzá?
abit kg7? vagy msi 266 pro2? egyik amd másik via chip.Olyanokkal rémizgetnek engem hogy a kt266a chip nem támogatya reec ramokat igaz ez?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#39) Parci válasza TitiRii (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

www.via.com.tw
www.amd.com

Olvasd a megfelelő tech doksikat... de amúgy az ECC nem támogatása szerintem csak annyit jelent, hogy nem tudja használni a feature-t, nem azt, hogy meg sem nyekken benne. Bár erre nem mernék megesküdni, de mint ha... (?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) TitiRii válasza Parci (#39) üzenetére


TitiRii
senior tag

Hy egy msi lapban probáltuk már az kt333a chippel volt szerelve és az alaplap d legyei memoria hibát jeleztek
abit kg7 ben 100% hogy mennek na de az kicsit régebbi lap mint pro2-ru msi :) ha csak lapok közül kéne választani(abit kg7-raid vagy msi 266prp2-ru) akkor én msi mellet voksolnék na de ha nem mmegy benne a ram akkor ablak az egész

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.