Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

[a nyomdafestéket nem tűrő hozzászólás öncenzúrázva]

(#2) Dany007


Dany007
veterán

A cikket még nem olvastam el... De úgy mégis a foursquer meg a facebook meg egyéb GPS alapú alkalmazások (nem applikációk!) korában már kit zavar ez? :D

(#3) KAMELOT


KAMELOT
titán

Egyszerűbb ha kártyás módszert használnának így az iskolában tudnák ,hogy mennyien vannak és azt is ,hogy az egyes osztályokban mennyien vesznek részt az órákon.
Sajnos az FB és ilyen chipes cuccok már a magánéletbe való belé szólásról szól. Csak hát sok a buta ember és még támogatják is ezen döntéseket.
Inkább mutogatni akarják magukat. Legalább ha hasznuk is lenne belőle. De ebből semmi.
Azon kívül ,hogy növelik a napi dopamin szintjüket azzal a tudattal ,hogy 100-an lájkoltáka képet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4) raper


raper
senior tag

"A következő lépcsőre, a személyről eltávolíthatatlan azonosítók alkalmazására remélhetőleg soha nem kerül sor...:"

Ha már erről beszélnek, akkor már a technológia kidolgozás alatt, vagy kész van. S mindenki "egyé" lesz.

(#5) vanye


vanye
senior tag

Ha ezt rendszeresítik, akkor egy lépéssel közelebb kerülünk a rendőrállamok globális kialakulása felé.

Stern des Südens!

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd bejárok, ha akarok...

(#7) dajkopali válasza raper (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

csak a pontosítás kedvéért: nem ők beszélnek erről, ezt én vetettem fel, mivel logikusan ez lenne a következő lépcső

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) ArchElf


ArchElf
addikt

Hiszen hiába berzenkedünk ellene, egy iskolai kiránduláson egy chip óriási segítség lehet, ha egy kisgyerek elkóborol – bár erre akadnak chipmentes megoldások is.
Milyen "chipmentes" megoldás van erre (a pórázon és a minden-kisgyereknek-kísérőt megoldásokon kívül)?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#9) KAMELOT válasza ArchElf (#8) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért van ott a tanítónéni ,hgoy a kedves gyereket felügyelje. Mindig is így volt.
Ha meg a tanítónéni figyelmetlen akkor az a ő felelősségét terheli. Tessék akkor rendesen végezni a munkát!!! :)
Esetleg a chipet megtalálják a teherautó alatt akkor lehet nézegetni. :U
Ha valaki veszélyes utakon vesz részt oda jó és persze igényli a chipet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10) ddekany válasza ArchElf (#8) üzenetére


ddekany
veterán

Egyáltalán milyen chippes megoldás van erre? Már feltéve, hogy az erdő nincs telerakva adóvevőkkel... Mondjuk egy GPS-es mobiltelefon megoldhatja ezt a megfelelő szoftverrel, csak hát az nem éppen hitelkártya méretű, meg van egy akkuja mit állandóan töltögetni kell.

(#11) daninet válasza ddekany (#10) üzenetére


daninet
veterán

vannak kutya/macska/bringa követő rendszerek amiket nagyon ritkán kell tölteni és elég kis méretűek, ruhába, cipőbe stb be lehet építeni akár

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12) KAMELOT válasza ddekany (#10) üzenetére


KAMELOT
titán

Esetleg ha nincs térerő akkor chipezhetnek estélig. :DDD
Vagy van egy jobb megoldás. Neten veszek blokkolót ami 50 méteres körzetben blokkol mindent aztán hívhatnak. Esetleg vannak pár ezer dollárért 500-1000 méteres körzetben ilyen blokkolók. :D

(#11) daninet: ez nagy volt! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13) raper válasza dajkopali (#7) üzenetére


raper
senior tag

Remélem nem "lesz" ez a logikus következő lépcső!

(#14) ollie válasza hemaka (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem is arról szól, hogy be kellene járnod.

***

(#15) Youri


Youri
veterán

Szép új világ...

RTX ON

(#16) bambano


bambano
titán

nyilván a diákok nem fogják kitalálni, hogy beosztanak egy ügyeletest, aki beviszi az egész banda csipjeit az órára...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) dajkopali válasza ddekany (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

jogos, épp ezt akartam írni válaszként, ugyanis ezek az iskolai követők helyhez kötöttek, a jelfogók-, adók az intézményre vannak méretezve - vagyis rossz példát írtam

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) BlackPriest


BlackPriest
őstag

egy iskolai kiránduláson egy chip óriási segítség lehet, ha egy kisgyerek elkóborol

Dejó! Meglesz a gyerek!
Akkor már francba a játszóterekkel, ha nem eu-nak tetsző és nincs pénz gumírozottra, akkor szűnjön meg! Végülis életveszélyes! Öltöztessük a gyereket páncélba, mert mi van, ha kitörik az egyik segédkerék a bicóján és elesik? Csak azt ne!

Hagyjanak már a baromságokkal, nyomonkövetés nélkül is lehet tudni, hogy az adott előadóban 100-an vagy 10en vannak, próbálnak valami átlátszó ideológiát a követés mögé nyomni, hogy ettől nekünk lesz jajdejó, de ez is csak üzlet. 30 éve is voltak gyárak, meg emberek és volt termelés és nem halt meg minden második percben gyerek, mert belefulladt a homokozóba, vagy szétverte a fejét egy mászókán. Lehorzsolta a térdét, üvöltött, anyu ellátta, ment vissza játszani...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#19) BlackPriest válasza bambano (#16) üzenetére


BlackPriest
őstag

én is ezen gondolkodtam, hogy mennyi karóra szerű chip fér el egy ember karján? :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#20) daninet válasza bambano (#16) üzenetére


daninet
veterán

na ja.. most is tudok vagy 20 EHA kódot és legalább 10 haverom aláírását. :D ez max statisztikára jó, hol ne fűtsenek, kinek kellene nagyobb terem kinek kisebb stb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21) BlackPriest válasza daninet (#20) üzenetére


BlackPriest
őstag

olcsóbb megkérdezni a tanárt, hogy kell e akkora terem :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22) superecneB


superecneB
őstag

Nem mintha bármi titkolni valóm lenne, de tőlem még mindig idegen az, hogy valaki folyamatosan tudja/tudhatja mikor merre járok adott esetben épp kivel vagyok...
Szerintem így is túl sok adat jár közkézen az emberekről senkinek semmi privát szférája nincs szinte...
A megoldást nem egyetemeken iskolákban és vállalatoknál kéne alkalmazni, hanem mondjuk a bűnözőkön akik szabadlábra kerültek, aki 1x már ült, az mindig legyen lekövethető, per pillanat mit csinál stb, vagy védett állatokra vagy egyéb tudományos céllal valamilyen megfigyelésre használva látom létjogosultságát, de pont egy főiskolán/egyetemen ahol feltehetőleg (elnézést ha naív vagyok) normális emberek vannak így bekáderezni az embereket öncélú és erkölcstelen.

A fűtés meg elég hülye ürügy, ugyanis a hagyományos megoldások elég tehetetlenek, esetleg világítás terén még megérteném de így...

[ Módosította: doc ]

(#23) KAMELOT válasza superecneB (#22) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez a legjobb gondolat idáig! :) vagy olyan betegeknek akik állandóan esetleg valamiféle veszélyben vannak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24) ArchElf válasza bambano (#16) üzenetére


ArchElf
addikt

Be kell lőni a bőr alá, figyelni az életjeleket, oszt majd nem lehet csak úgy kiszedni, meg odaadni ;]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#25) BlackPriest válasza superecneB (#22) üzenetére


BlackPriest
őstag

csak a védett állatot leszarják, annak nem lehet eladni semmit, nem lehet rajta spórolni :(

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#26) dajkopali válasza KAMELOT (#23) üzenetére


dajkopali
addikt

pontosan
egyébként betegek esetében már vannak ilyen távfelügyeleti megoldások, meglehetősen okosak

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#27) Badman 4ever válasza raper (#4) üzenetére


Badman 4ever
őstag

S mindenki "egyé" lesz.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#28) BlackPriest válasza ArchElf (#24) üzenetére


BlackPriest
őstag

aztán rámküldik a mentőket, közben csak szorulásom van :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#29) ArchElf válasza BlackPriest (#28) üzenetére


ArchElf
addikt

Miért, a mentőorvos talán nem tud segíteni a "szorult" helyzetben? Sőt még ki is tudja számlázni az egyetemnek :D

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#30) BlackPriest válasza ArchElf (#29) üzenetére


BlackPriest
őstag

nem akarok belegondolni mit tud segíteni :))

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#31) ALBY


ALBY
senior tag

Elmennek ezek is halál f---ára, fegyencekre aggassanak chipet.
Spórolás mi, eggyel kevesebb ügyeletes alkalmazott kell, meg hasonló elterelő indokok... aztán benéznek a segged alá is.
Közben persze vetetnek 20000 adót, softwaret, meg egy halom üzemeltetőt.

Egy kártyás lehúzás az egyetemi belépésekhez kötve az belefér, de ez a max, azt igazolja hogy bent voltam órán (amennyiben tényleg kötelező), de ha az ajtón kilép semmi közük hozzá mit csinál az ember. De ez is csak egy erőltetett felesleges dolog, látja a tanár is hányan vannak bent, aki nem volt ott az meg nem hallotta az anyagot, ennyi.

GPS-t jól jön egy targoncán, meg egy kamionon, de nem való saját életét élő emberre, ne keverjük már.
Egy hegymászó amíg kint van és magához vesz egy adót, az ott király.
Ám a többihez semmi közük!

Tennék ilyet az ilyeneket kitaláló lelkes igazgatókra is, aztán egy hét múlva szemére hánynám ha beállt a büfében a sor elejére, vagy nem állt meg a retyó után kezet mosni, csak hogy semmi komolyabbat ne említsek :W

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#32) bambano


bambano
titán

Pár gondolat még:
- nekem úgy dereng egyetemista koromból, hogy azoknál a tanároknál, akiknek korrekt volt a hozzáállása, sosem volt katalógus-mizéria
- hozzákötik a fűtési rendszerhez? hogy? ha sok a diák a teremben, letekerik a fűtést? egyébként mennyi hőtehetetlensége van egy teremnek? másrészt meg ha a fűtést szabályozni kell, akkor nem az a fő szempont hogy hány diák van a teremben és konkrétan érdektelen, hogy hogy hívják?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) bambano válasza ALBY (#31) üzenetére


bambano
titán

a liftben 3%-kal megnőtt a metán koncentráció, miközben kovács 3 lajos 3. zabhegyező szakos hallgató használta :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) ollie válasza ALBY (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

El se olvastad a cikket. :U

***

(#35) BlackPriest válasza bambano (#32) üzenetére


BlackPriest
őstag

"Mindenesetre ezek az azonosító és követő eszközök egyelőre – jó esetben anonimizáltan használt – chipkártyák"

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#37) Integra


Integra
titán

nagyon nem tetszik ez nekem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38) Darkrage


Darkrage
csendes tag

Még pár ilyen jó ötlet és a börtönökbe több lesz a szabadságjoga az embereknek mint a munkahelyen és az iskolákban.
Újabb lehetőség a kisemberek alaposabb kizsigerelésére.

Válassz a termékeim közül kedved szerint AKG, JBL , Sennheiser termékek akár harmad áron.

(#39) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon nem kellene ez, hozzászoktatják az embereket ezekhez a megfigyelésekhez.

Thanos was right.

(#40) Zefír


Zefír
őstag

Tisza faszság... egy egyetemistának ne mondják már meg hogy hova menjen..
Állt iskolában meg simán elég a belépttető rendszer meg 1 felügyelő tanár a folyosókra.
Középsuliban ugynez. Egyébként volt már hír, kínában vagy hol olyan ruhát kaptak a diákok, amiben benne volt a chipp. És csak 14-éves korig viselik. Utána nagykorúnak számít az ember, de legalábbis büntethető. Tehát ő döntése, hogy mit csinál de ha elkapják akkor ő tartja a hátát.

(#41) Ringman


Ringman
nagyúr

fél-off:
a katalógusról meg az a véleményem, hogy tán nem fostalicska órákat kellene tartani, hanem érdekeset. (érdekes, hogy pl műegyetemen matek B2, B3 előadáson - tartotta Simon Károly - nem kellett katalógus, hogy sokan bent legyenek)

(#42) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

1984 ha még nem volt. A többit inkább nem írom le most.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43) ArchElf válasza Cyberpunk (#42) üzenetére


ArchElf
addikt

Már volt... 28 éve ;]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#44) Cyberpunk válasza ArchElf (#43) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja tudom én 84-es vagyok.:D Ne. is az évszámra értem most.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) Sanya


Sanya
nagyúr

ez mekkora már, hova fajul a világ.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46) .morrowind.


.morrowind.
tag

Kis háttér info:[link]

CIS

(#47) BlackPriest válasza .morrowind. (#46) üzenetére


BlackPriest
őstag

erre nem gondoltam. így már jobban hangzik ;]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#48) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Nem azért, de egy egyetemista nem maga dönti el mit csinál? Az alényeg a vizsgák legyenek meg a többi mit számít?

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#49) Arena87 válasza KAMELOT (#12) üzenetére


Arena87
aktív tag

Nem akarom lerontani a hangulatodat, de létezik ilyen. Egy ilyen miniatűr chippel szokták megjelölni olyan állatokat akiknek vándorlási, élelem keresés szokásaikat akarják megismerni. Sőt már létezik is olyan, amit már egy méh/darázsra is rá lehet erősíteni, úgy hogy azt ne zavarja a plusz súly amit cipel. :D És ezek hónapokig bírják. ;)

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#50) Youri válasza Vukmir (#48) üzenetére


Youri
veterán

Lassan senki nem dönt el semmit magáról...

RTX ON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.