Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Chieftec light. Azért a classic széria sokkal pengébb igaz az nem 15000 Ft.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) devast válasza hallador (#1) üzenetére


devast
addikt

Gondolom ez is olyan vastag acélból van, hogy szinte átlátni rajta...

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

ha gémer lennék ezt venném. szuper, nekem totál bejött. több ilyen tesztet!

[ Szerkesztve ]

(#4) DeFranco


DeFranco
nagyúr

jó lenne, ha nem fent lennének a portok, ne adj' isten át lehetne szerelni előre vagy oldalra (persze az meg már más árkategória)

nekem lábnál van a gép, felette van a billentyűzet fiókja így nem tudok ezzel az elrendezéssel mit kezdeni, és sajnos a nekem tetsző házak többsége ilyen.

marad a "suilnetes" fehér. ebben legalább van anyag :D

(#5) Killer01 válasza DeFranco (#4) üzenetére


Killer01
őstag

marad a "suilnetes" fehér. ebben legalább van anyag :D

Jesszus :DDD Nem sárgult még be az a "fehér"?

(#6) DeFranco válasza Killer01 (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a műanyagok megsárgultak, persze de a lemez még az eredeti színű...

nincs miért és nincs mire lecserélni egyelőre, ehhez a konfighoz nem kell high-end ház, amit meg a budget kategória tud azt tudja ez is.

főleg most hogy az mx500 forralja is a rendszert, nem is lehetne rendesen rejtve rakni, mert megfő ha nincs körülötte lehetőleg mozgó levegő.

[ Szerkesztve ]

(#7) Krugszvele válasza Killer01 (#5) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Az átlag narancssárga / zöld falas magyar csodaszobákba nem is lenne szép berakni egy fekete házat, jó a szétdohányzott fehér-vót-15-éve :)
Ne vedd magadra, csak mostanában sok ingatlant nézek és hát amilyen szobák vannak :Y

gipszstukkó a plafonon, rikító falszínek, vágott tégla "díszítés", sakktáblára rakott járólapok, járólapból fal-lábazat, mintha minden magyar ugyanazzal az ízlésficammal született volna

(#8) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Egem az érdekelne, hogy Betehető-e Optikai meghajtó 4db RAM modul mellett vagy olyan ATX deskával ahol az ATX tápcsati kicsit közelebb van a jobb felső sarokhoz, mert jó pár kisebb házikónál mint ez, nincsen jól megoldva. Pedig tetszik, hogy ez csak 40cm mély és nem 40 de inkább 50cm mint sok más...

Még mindig a Corsair 110R a befutó ilyen ilyen szempontok szerint. Akinek még fontos lehet egy Optikai meghajtó (pl. blu-ray) és a kis méret, annak javaslom nézze meg. Szerintem jónak tűnik. Legalább is eddig nem találtam jobbat.

Jevons paradox

(#9) worxland válasza Krugszvele (#3) üzenetére


worxland
addikt

Jól pofára esnél vele. Légáram nuku, ez legfeljebb nagyigépnek vagy irodába jó, játékra nem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10) Cifu válasza worxland (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Játékra is jó, csak kell bele 2-3 venti. Ebből a szempontból nem feltétlen baj, hogy nem adnak ventit - az olcsó házakkal általában az a bajom, hogy az 1-2 venti, amit beléjük raknak az egy pálcás kategória. Nem érnek sokat, zajosak, hamar megdöglenek / felhangosodnak, de legalább a többség tele van LED-el, mert az a divat. Akkor inkább a ház, plusz mondjuk két jobb Alphenföhn vagy BQ! ventit veszel bele.

Egy 65, de akár 90W-os proci meg egy közepes VGA (150-160W-ig) teljesen jól elmuzsikálhat benne. Aki meg ennél erősebb gépet épít, az nem 15e Ft körül fog házat venni, mert a többi részegység is a drága fajtából érkezik - magyarul lesz pénze rendes házra.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) Duree


Duree
veterán

Legalább nem világít.

duree54

(#13) Gomez86


Gomez86
őstag

Tetszett a teszt köszi. Mostanában kellett volna ajánlanom szerényebb számítógép házat és hát igen bajban voltam ezzel a tizenezres kategóriával. Ez legalább kinéz valahogy.

Viszont amit nem értek hogy miért nem hangzik el a konklúzió hogy egy ilyen 4Ghz-en üzemelő 100%-on pörgetett CPU-val rendelkező gépben a CPU 1 azaz egy °C-ot emelkedik ha csak 1db ventillátor van a gépben és nem 3. Egy normális játék használat közben (szinte egyik sem tekeri 100-on a CPU-t), vagy munkára, filmezésre aka vegyes használatra teljesen felesleges telepakolni ventilátorokkal, azok is csak zajt csinálnak, pénzbe kerülnek, és tönkremennek egy idő után.
Valamiért olyan Ventilátor fétis vette uralmát a számítógépépítős társadalomban mint annó a táphajhászásnál...

[ Szerkesztve ]

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#14) worxland válasza Cifu (#10) üzenetére


worxland
addikt

"Játékra is jó, csak kell bele 2-3 venti." - hiába rax bele 10 ventit, ha nincs honnan szívni a levegőt.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15) pintermiki


pintermiki
csendes tag

Eközben nekem egy ezer éves SP (super power) feliratú fehér házba van beépítve a gépem (még floppy bemenet is van a házon) és semmi bajom vele. Nem értem, hogy fajult idáig a világ, hogy számít az, hogy milyen házba kerül egy számítógép otthon!

(#16) Krugszvele válasza worxland (#9) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Mi a baj vele? Nagyigépnek meg irodába pont nem jó egy ekkora hordó, oda kisebb gépház kell.
Nem tudtam, hogy ennyire számít a légáram egy vga-nak. Teli kell vágni ventilátorral, aztán oldják meg :)

(#17) worxland válasza Krugszvele (#16) üzenetére


worxland
addikt

"Nem tudtam, hogy ennyire számít a légáram egy vga-nak." - Te most trollkodsz vagy ennyire nincs fogalmad a dolgokról?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18) yerico válasza Krugszvele (#7) üzenetére


yerico
senior tag

Ez a klasszikusan mindenki hülye, csak én vagyok egyedül normális hozzáállás.

(#19) Aprósólyom válasza Krugszvele (#16) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az a legnagyobb baja, hogy a ház felső felében, amerre természetes úton száll a meleg, 1db 12cm venti hely van, ami kiszívhatja a meleget és emellett semmilyen más perforálás nincsen... Szerintem kb. egy 65W TDP és egy kisebb 90-130W TDP GPU-ig érdemes benne gondolkodni. De már ekkor is érdemes átgondolni, hogy milyen elemeket tennék bele. Pl. érdemes lehet blower típusú GPU-ban gondolkodni, vagy a CPU-ra kis AIO-t szerelni, a radiátort előre a szívó oldalra helyezni.

Egy előnye azért van ennek a háznak, szerintem. Hogy letisztult megjelenése van. Az üveg oldallap furatok, csavarok nélkül illeszkedik. Nekem kifejezetten szúrja a szemem, mikor az oldallapon ott égtelenkednek a szerelvények...

Jevons paradox

(#20) Male válasza pintermiki (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Azokban a régi Super Power házakban volt anyag... a mai gagyi papírlap ahhoz képest. ( utoljára egy ilyen olcsó háznál a gyári Intel hűtőt csak úgy lehetett rápattintani, hogy az alaplap tálcát a túloldalról nyomtuk közben, annyira hajlott az egész...)

(#21) Krugszvele válasza worxland (#17) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

2016-2017-ben hasonló vagy gyengébb házakba raktam össze bányászgépeket, 2 db RX470 VGA-val. Na, azok 7/24-ben 100%-os terhelésen mentek 65-70 fokon a 22-24 fokos szobákban. Kettő darab volt egy gépházban, egy plusz venti elöl, meg egy hátul, meg a táp. A cpu sem volt 45 fölött. Ráadásul sima HDD-vel, az is melegszik. Fogyasztása 300W +-10.
Kicsit túl van lihegve ez a hűtés meg vágjuk tele ventivel a házakat, hasonlóan, mint a tápegységek teljesítménye, hogy 500W alatt nem is jó egyik sem.

A kérdésem arra vonatkozott, hogy 2018 óta nem vagyok benne a vga-kban, azóta ennyit nőtt a hőleadásuk? El tudom képzelni, csak csodáltam.

(#22) worxland válasza Krugszvele (#21) üzenetére


worxland
addikt

"2016-2017-ben hasonló vagy gyengébb házakba raktam össze bányászgépeket," - valószínűleg (az akkori olcsó házakból kiindulva - gyereknek az i7 8700-hez olyant vettem) azokban legalább elöl-alul volt egy rés, amin jött be levegő. Na itt ez sincs.
"A kérdésem arra vonatkozott, hogy 2018 óta nem vagyok benne a vga-kban, azóta ennyit nőtt a hőleadásuk? " - igen. Egy rendesen húzott VGA egymagában megeszik 300W-ot. A mostanában érkező 3090 pedig még többet fog kérni.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#23) bolvar


bolvar
senior tag

100 éve nem építettem gépet, most viszont szükség volt rá, és imádtam hogy már gyakorlatilag ilyen olcsó kategóriában is pompásan szerelhető házat kap az ember.
Nekem stúdióba kellett így egy cm silencio s600 lett a választás de zseniális a régi kodegány házakhoz képest ahogy ezeket szerelni lehet :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#24) Cifu válasza worxland (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az előlap oldalán ott vannak végig a perforációk oldalt. Szóval eléggé értelmetlen így a megjegyzésed.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) Reggie0 válasza worxland (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogy nott, mar az r9 290 is ennyit evett.

(#26) worxland válasza Cifu (#24) üzenetére


worxland
addikt

Azok lófüttyöt se érnek, mivel nagyon kicsik és még annak is majdnem a fele szűrő - itt egy közeli kép (új ablakban nyisd meg, akkor nagyítható):
alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""
Szegény gép annyira kap levegőt, mint az afgán terrorista waterboarding közben.

Szóval eléggé értelmetlen volt a kritikád.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#27) Cifu válasza worxland (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szóval leírod, hogy "nincs honnan szívni a levegőt", majd megmutatod, hogy mégis van. :C

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) worxland válasza Cifu (#27) üzenetére


worxland
addikt

Ne haragudj, de erre a szintre nem kívánok lesüllyedni. Értelmes párbeszédre van igényem, erre nincs. További szép napot.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29) yericho800 válasza Cifu (#10) üzenetére


yericho800
aktív tag

na igen... csak ha veszel bele 3 ventit ne a legolcsóbbat nézzük akkor már vehetsz inkább egy phanteks házat az aljából, ami ezt megesz reggelire minden szempontból :B :K

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#30) fanti


fanti
addikt

Kirörős hátlap és FANless dizájn...háááát, inkább adok 10-el többet egy vastagabb, nehezebb és erősebb házért, ami még szellős is gyárilag.
Elvégre egy házat megvesz az ember, és minimum öt évig nem cseréli le. De egy normálisabb 20-30 ezres házban a 10 év is élhető lazán.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#31) Cifu válasza worxland (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha értelmes párbeszédre vágysz, akkor az valahol ott kellene kezdődjön, hogy nem állítasz marhaságokat.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) Cifu válasza yericho800 (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pro és kontra. Ez a ház kb. 15e Ft-ért kapható most, egy Phanteks P300 egy darab ventivel kb. 20e Ft. Igen, a P300 igényesebb, pl. nem kitörhető, hanem oldható kötésekkel szereltek a PCI fedőpanelek. Viszont Innen nézve azért annyira nem olyan rossz a Chifi ajánlata.

Félreértés ne essék, én sem tartom Best Buy-nak, de az adott árkategóriában elfogadhatónak tűnik.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) yericho800 válasza Cifu (#32) üzenetére


yericho800
aktív tag

pontosan :K :R

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#34) pintermiki válasza Male (#20) üzenetére


pintermiki
csendes tag

Mondjuk ennek a háznak üresen is rendesen van súlya (SP). Sokat szívtam én is különböző házakkal - soha nem vettem boltban, mindig valami használtat szereztem (2000 forintnál többet szerintem életemben nem fizettem számítógépházért :D ), de én is jártam úgy hogy az alaplap felcsavarozása után görbült a dolog. Van egy hordozható házam, a tetején fogantyúval (füllel), na az még hasonlóan erős kialakítású, de önmagában, üresen is kb 4-5kg lehet :D)

[ Szerkesztve ]

(#35) BigBear válasza worxland (#28) üzenetére


BigBear
senior tag

Milyen szép is az, amikor szembesítenek azzal, hogy butaságot írsz, majd még te háborodsz fel... :U
Elöl / alul mellesleg ott a nyílás. A sok-sok szanaszét perforálással kb. kitörölheti az ember a házak nagy részénél, mert pont az akadályozza a normális légáramlást. Egy normálisan megtervezett, nagyjából egy áramlási irányú házbelső sokkal jobban működik hűtés szempontjából.
Az egyik legjobb házam a kis Antec NSK 2400-as volt, ahol elöl nincs ventihely, a táp külön rekeszben lakott, a procira meg nem is raktam ventit léghűtésnél. Bármelyik próbált proci gyönyörűen és szép hűvösen ment benne, illetve a VGA se főtt meg. A HDD-k hűtése meg talán a legjobb volt az összes házamból venti nélkül, pedig volt néhány... 2db 12-es oldalsó venti leszabályozva és kész.

(#36) worxland válasza BigBear (#35) üzenetére


worxland
addikt

Elöl/alul ott a nyílás: alul a HDD alatt, így a lap, a VGA és a proci alig kap belőle valamit, oldalt pedig az általad is értékelt (alig) perforált nyílás van.
1. nem háborodtam fel, csak én érveket írtam, amivel vitatkozni lehet, de erre a fórumtárs nem vette a fáradtságot
2. nem írtam butaságot, elég gáz, hogy erre csak ilyen válasz telt tőled is - ha ez nálad a vitakultúra, akkor ez téged minősít

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#37) worxland válasza worxland (#36) üzenetére


worxland
addikt

Még egy megjegyzés az alsó nyílásról: ott (elméletileg) a HDD-kre megy friss levegő. Csak épp venti nem szerelhető rá. Ergo kénytelen a pozitív nyomást képző frontoldali szívó ventik (ha vannak) és a negatív nyomást képző hátsó fújó venti különbségéből gazdálkodni - ami nem túl sok, így nagy légáramra onnan sem kell számolni. De biztos ebben is tévedek, csak ti ketten vagytok váteszek.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38) BigBear válasza worxland (#36) üzenetére


BigBear
senior tag

Elnézést, nem sértegetésnek szántam, csak nagyon gyerekesnek tűnt a sértődős visszavonulás.
A VGA nem azért kap keveset, mert rossz helyen van a nyílás elöl, hanem azért, mert ez a házelrendezés (maga a lefelé fordított VGA egy zsákutca, agyrém hőelvezetés szempontjából) rossz. A másik: szerinted a HDD-k alatt belépő levegő meg is áll ott, gondolom. Pedig pont ez lenne a lényeg. Elöl /alul levegő be, majd kereszben felfelé hátul ki. Vagyis szépen áramlik a lapon keresztbe, a procihűtőn át majd ki hátul. Igen, lesznek olyan pontok, ahol nagyon kevés lesz a légmozgás. De ezt leszámítva ehhez még csak venti sem kell elöl, elég egy hátul. A nagy légárammal növekszik a zaj is, ez is szempont. Ha pedig nem számít,akkor minek a ház? Tepsi, ezerrel fújni valamivel és kész.

(#39) worxland válasza BigBear (#38) üzenetére


worxland
addikt

"szerinted a HDD-k alatt belépő levegő meg is áll ott, gondolom" - nem, csak mivel útjában van(nak) a HDD(k), elkezd kavarogni, lelassulni, márpedig a hűtés hatásfoka arányos az áramlási sebességgel - a #37-ben pedig leírtam, hogy eleve nem lehet túl nagy légáramlatra várni onnan
" De ezt leszámítva ehhez még csak venti sem kell elöl, elég egy hátul." - persze, csak minden 10-15 fokkal melegebb lesz, mint egy rendesen szellőző házban.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#40) BigBear válasza worxland (#39) üzenetére


BigBear
senior tag

Nemnem.
Nézd meg jobban a házat, elölről, alul.
A Hdd-k részére alul perforált, illetve a ház egész eleje az. A lepattintható előlap alsó részén meg ott egy szép nyílás, amin bőven mehet be levegő, illetve az általad leszólt oldalsó perforált részen keresztül is.
A légáramlatról meg már írtam. Max a gamer Pistikéket érdekli ez a hú, 5 fokkal hűvösebb a gép hs ráköltök még 30 trilliót.
Ez a ház az átlagnak igenis egy jó felépítésű elfogadható árú kuckó.
Csak sokan vallást csinálnak ebből is, mint annyi mindenből.

[ Szerkesztve ]

(#41) Gomez86 válasza worxland (#39) üzenetére


Gomez86
őstag

"10-15 fokkal melegebb lesz, mint egy rendesen szellőző házban."

Már írtam korábban is. 1 fok eltérés van az 1 és a 3 ventis építés között. és nincs 5-7 ahhoz képest hogy az asztalon van a gép.

Túl van lihegve a "szellőzés", mint régen a táp volt. Fontos hogy nem sértésnek szánom. Volt nekem is 3-4 ventis potméteres mindenfélés gépem, meg ilyen-olyan ház, most meg víz van. Csak szimplán be kell látni hogy a mérés makacs dolog. :R

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#42) Hieronymus válasza Aprósólyom (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az a legnagyobb baja, hogy a ház felső felében, amerre természetes úton száll a meleg, 1db 12cm venti hely van, ami kiszívhatja a meleget és emellett semmilyen más perforálás nincsen.."

Legalább nem alakul ki nem kívánt légáramlás.
Mivel a (lég)nyomás minden irányban egyenletesen hat, a légellenállás eltérést beszámítva, minden irányból egyenletesen fog szívni a ventilátor. A perforáláson keresztül is szívni fog. Részben csökken a hasznos irányú légmozgás mennyisége.

"....a CPU-ra kis AIO-t szerelni, a radiátort előre a szívó oldalra helyezni."

Nagyon jó ötlet, ha a keletkező hőmennyiséget NEM akarod kiengedni a gépházból.
Gondold végig. Azért kerül hátra a radiátor, hogy a keletkezett hő eltávozzon a házból és ne fűtse vissza a gép belsejét.

Az IT világ Arany Málna díjára jelölhető a hozzászólás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#43) Cifu válasza worxland (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

1. nem háborodtam fel, csak én érveket írtam, amivel vitatkozni lehet, de erre a fórumtárs nem vette a fáradtságot

Marhaságot írtál le, az a kijelentésedet, hogy "nincs honnan szívni a levegőt", Te magad cáfoltad meg azzal, hogy aztán mutogattat: ott vannak bizony a nyílások, ahonnan mégis tud. Ezen nincs mit rugózni.

Innen kezdve meg lehet magyarázni, hogy szerinted az kevés, csak hát ez meg innen parttalan vita lehet maximum, mert a saját tapasztalatom szerint egyáltalán nem, hiszen kismillió ház van, ahol ilyen megoldást használnak (pl. a legtöbb Be Quiet! ház). Az áramlástan macerás dolog, de ha vannak nyílások és van megfelelő légnyomásváltozás, akkor az a fránya levegő mozogni fog. Szóval egy átlag középszintű HW-s gépet, amit egy ilyen árkategóriás házba szerelnek, szerelhetnek a vásárlók, bőven ki fog szolgálni pár megfelelő venti beszerelése után. Csontra húzott 3950X vagy 10900K procit és RTX Titan-t pedig nem ilyen házba szerelnek - ha igen, akkor ott user error van.

Hogy egy "szita" ház, ahol a front panel teljesen perforált jobban szellőzik? Ez eléggé egyértelmű, de ettől még szellőzni az ilyen megoldású házak is szellőznek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Teli előlap, kitörendő panelek, engem elég hamar elvesztettek. Nem egy ár/érték bajnok szerintem.

(#45) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A 200 mm szélesség nagyon szűk a hardverek szereléséhez, jó pár
gépet építettem össze , a 235 mm szélességtől , már alkalmasabb szereléshez.

(#46) Reggie0 válasza Amerigo57 (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert nem annyira. Hetkoznapi komponensekkel 3U-ig nem nehez lemenni, az 133mm, bar a legtobb VGA tapcsati mar problemakat tud okozni. 200mm-en mar boven elegendo.

[ Szerkesztve ]

(#47) Cifu válasza Amerigo57 (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt nem a ház szélessége a kérdés, hanem az alaplapi tálca és a ház oldala közötti távolság. A legtöbbször akkor van gond, ha a VGA-n felül vannak a tápcsatik és a táp kábele elég merev. Ha a tálca alatt nincs túl nagy hely kihagyva, akkor bőven el kell férnie egy átlagos VGA-nak, amik 130-140mm magasak. Ezt leginkább a megengedett CPU hűtő magasságából lehet kikövetkeztetni. Ha csak 150mm-es CPU hűtőt fogad a ház, ott bizony lehetnek gondok a nagyobb kártyákkal. A Chieftec szerint ebbe 166mm-es fér. Az olyan 20-25mm szabad helyet jelenthet még egy 140mm magas kártya esetén is.

Szóva nem hinném, hogy különösebben rosszul szerelhető lenne ilyen szempontból.
Más okokból (könnyű szétszerelhetőség, oldható kötések hiánya) inkább...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) #31600896


#31600896
törölt tag

Csúnyának legalább csúnya.

(#49) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Kommenteket olvasva fogom a fejem. Ez a gépház maximum valami irodába alkalmas excelt+word kombóra.
beleraksz egy 2060-at meg valami Ryzen 5-7 intel I5-I7 mai procit és már meg is főttél.
Az összes NZXT ilyen fos kivitelű. A gépház ott kezdődik hogy a front panel 80% a mesh.
Vegyétek bátran. :)
Lefuttatnak egy 2 perces tesztet. (csak cpu) majd közlik a hőmérsékleti értékeket :)

A teszt jó és igényes gratu a cikkírónak.
Csak gyakorlatban egy kalap s... a gépház.
zalman S2 olcsóbb és jobb.

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#50) Killer01 válasza turistakolbi (#49) üzenetére


Killer01
őstag

"A gépház ott kezdődik hogy a front panel 80% a mesh."

ne haragudj, de ez nettó baromság :N Normális légáramlat házon belüli kialakításának messze nem feltétele a szita ház.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.