Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) demmer123


demmer123
őstag

Nyitó ár érdekes lesz az biztos, 120k-ért BB kártya lenne FHD ultrara, de mostani helyzet miatt +160-180k simán elképzelhető :U

(#2) IgnisFatuus válasza demmer123 (#1) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Korai még találgatásokba belemenni az árak tekintetében, van rá még 6-7 hónap mire kiforrja magát és a boltokba kerül...

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#3) GEIL válasza demmer123 (#1) üzenetére


GEIL
addikt

Most egy 1660 megy kb annyiért....szóval 150 körül még jó vétel lehetne.
Fiamnak vennék egyet a gtx960 helyett. :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#4) gbors válasza demmer123 (#1) üzenetére


gbors
nagyúr

Inkább 130 lesz az a 120, ha MSRP-n árulják, ami nyilván nagy kérdés. Azon a teljesítményszinten, amit várhatunk tőle, szerintem drága ennyiért is.

Btw. a StormX annyira egyszerű, hogy szerintem nem fér bele a fapados kategóriába - alulról :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5) shteer válasza demmer123 (#1) üzenetére


shteer
titán

jaja, a duplaventisből vennék egyből 2x6-ot ;]

..szerintem jónak tűnik

(#6) Seirei válasza demmer123 (#1) üzenetére


Seirei
tag

Lesz az 200 is a ti variánsok áralakulását figyelembevéve, megnyugodhatsz :B
Gusztustalan ami a piacon zajlik és nem is emlékszem, hogy a helyzet ennyire durva lett volna 2017 végén 18-elején a nagy bányász boom idején.
Na de most még mindig mindent rá lehet fogni a covidra gyártók részéről - a többit meg elintézik a scalperek.

[ Szerkesztve ]

(#7) genlog válasza IgnisFatuus (#2) üzenetére


genlog
junior tag

Azalatt meg olcsóbb nem lesz, csak drágább. :))

(#8) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

StormX -hez volt szerencsém GTX1050-ből. Annyira idegesítő hangja volt.
Nem hangos volt,csak valami furcsa frekvenciájú hangot adott ki magából a hűtés.
Szerencsére csak átmeneti megoldás volt. :)

06-3o/9759I39

(#9) Csabis


Csabis
aktív tag

Árban amit irtok messze van .. 300k 3060Ti ismerve ez is nyilvánvaló 210k~240k lesz. Kb olcsóbb nem igen..

(#10) tasiadam


tasiadam
veterán

az ezer dollaros 3060ti utan az 500 dollaros 3060 meglepne. Adnak erte 400at is, de a lofsznak is van vegen.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#11) .mf válasza demmer123 (#1) üzenetére


.mf
veterán

"120k-ért BB kártya lenne FHD ultrara"

Félelmetes, hogy elszálltak az árak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Valószínűleg a 12gb-os 3060-as kártyákat talicskaszámra veszik majd bányászni, főleg ha jó árban lesz, úgyhogy mivel nem nagyon lesz kapható, ezeknek is felmegy rendesen az ára, kb erre tudok következtetni az eddíg történtekből merítve 🤣

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#13) demmer123 válasza g@norbert (#12) üzenetére


demmer123
őstag

Ha így fog hasítani a bányászat és kitart 1-2 évig akkor teljesen kifog halni a vga piac átlag, játékos user nem fogja tudni beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#14) g@norbert válasza demmer123 (#13) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Pontosan.. Nem véletlen vannak a használt vga-k ékszer árban 🤣

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#15) GEIL válasza g@norbert (#14) üzenetére


GEIL
addikt

Haverom a héten adott el egy GTX1080ti-t 190.000-ért.. :Y :C :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#16) g@norbert válasza GEIL (#15) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Kb 1 hónappal ezelőtt egy eladó feldobott egy zotac gtx 1070 amp extreme kártyát 96ezerért persze garancia nem volt, akkor amikor kb 80-85ezerért ment mindegyik 1070es, kb 4 óráig volt meg, elvitték 👍🤣
Nekem is ez a kártyám van, most néztem az árakat, láttam sima 1070es kártyákat fennt 120ezerért,úgyhogy ha el akarnám adni, annyiért szerintem elmenne, de 115ezerért biztosan.
Annak a tekintetében, hogy csak most fog jönni az áremelkedés, lehet hogy még jobban fognak emelkedni a használtpiaci árak,és valószínüleg ez egy darabig így is lesz...

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#17) Televan74 válasza demmer123 (#13) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem is töröltettem a tavaly augusztusi PS5 előrendelésemet! ;] Ha tényleg így lesz ahogy mondod, akkor két újamat mutatom a hardvergyártók felé! :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) tasiadam válasza g@norbert (#16) üzenetére


tasiadam
veterán

akkor a 70ert vasarplt 1660S-em is menne 110 kornyeken? :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#19) wednesday válasza tasiadam (#18) üzenetére


wednesday
őstag

Biztosan, hiszen boltban látok 180k-ért is 1660S-t.

Most egy ideig én biztos nem veszek VGA-t.

De az az ijesztő az egészben, hogy hiába garanciális pl a VGA-m...ha most úgy döntene, hogy bekrepál, akkor hiába adnák vissza az akkori teljes vételárat hogy vásároljam le. Abból nem tudnék hasonló kaliberű kártyát választani.

(#20) andor80


andor80
senior tag

200 alatt nem lesz itthon úgy meg dugják fel oda ahol kijött.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#21) gbors válasza wednesday (#19) üzenetére


gbors
nagyúr

Nekem eddig a 205e FT-os RX 570 a rekord :Y De nem meglepő, hogy így megugrottak az árak, hiszen a régi generációk kifutottak a gyártásból, az új meg nem futott be. Az AMD-től már megszoktuk ezt az elméleti launchot, úgy fest, most az NVIDIA is példát vett róluk.

Mindegy, ez van, ha nincs új kártya, nincs új kártya. Maradok a 60e pénzért vásárolt, 200e FT jelenlegi értékű 570-nél. Ki hitte volna, hogy a HW ilyen jó befektetés :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22) tasiadam válasza gbors (#21) üzenetére


tasiadam
veterán

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#23) g@norbert válasza tasiadam (#18) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Passz 😁
De nézz körül a hardveraprón, ott lehet tájékozódni 😉

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#24) .mf válasza gbors (#21) üzenetére


.mf
veterán

:Y

Mindjárt meg is nézem, hogy az RX480-am mennyit érne, amit egy éve használtan 27k-ért vettem - még megvan a régi 7870 is, pár évig még retro-gémelhetek vele :DDD

Nos, a hardveraprón elég vegyes kép rajzolódik ki, 40-től 60-ig vannak 4 GB-osra aktív hirdetések, de van egy 8-as amit 150-ért akar eladni a tulaj :Y :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) jedis


jedis
senior tag

A kripto megint kivégezte a VGA piacot. :O Az árúkeresőn egy oldalba belefér az összes AMD kártya ami perpill kapható az összes számtech üzletben Magyarországon ! :Y RX570/580-asok 120-tól 170-ig, 5700-esek 250-től 320-ig, 6800-asok 400-tól felfelé ! :Y Azt hiszem a 580-asom megnyugodhat, nem nagyon lesz mostanában bolygatva a gépházba. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#26) g@norbert válasza jedis (#25) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Nekem semmi bajom nincs a bányászokkal, mielőtt még ez lenne a probléma.
Az sem érdekel, ha rajtam kívül mindenki multimilliomos lesz, gratulálok minden vállalkozó szellemű bányásznak.
De sajnos egyszerű képletként nézve ezt az egészet, a bankokat nem lehet megfingatni, sosem mennek csődbe, mivel államilag öntik bele a pénzt, nehogy az aktuális pénznemek teljesen értéktelenné váljanak, és az államformák nem engedik, hogy élelmiszerjeggyel kelljen sorban állni 5szem krumpliért, vagy hogy megint egy zsák pénzbe, illetve milliókba kerüljön egy fél kiló kenyér... Volt már ilyen, ezt szerintem senki sem kívánja újra átélni.
De szerintem ha beüt a crack, mert sajnos ez csak idő kérdése, akkor egy sosem látott válsághelyzet kezd körvonalazódni, mivel akkor csak a fizikálisan megfogható értékek lesznek értékek,és ha net sem lesz, cseszheted a bitcoint.
De mint üzlet, a bitcoin, is az, és egyszer vége lesz.
Mindezt nagyon egyszerűen csak abból lehet kikövetkeztetni, hogy. ez a végtelenségig nem mehet, a nyereséget egyszer a bálnák úgyis ki fogják venni, evvel az egész kriptovaluta renszer összeomlását okozva, egy újjabb jó üzlet reményében, és a valuták sem szünhetnek meg, hogy mindezt a bitcoin leváltsa.. Nem lesz egységes világpénz..
Ne legyen így, ne történjen meg, de ha már ilyen mértékben monopol cégek ölik bele a pénzt, hogy értéket teremtsenek, illetve sokszorozzanak, és mivel ugye ennek egyszer úgy lesz vége hogy kiveszik a nyereséget, ebből igen nagy baj lehet még, mivel mindenkit a bitcoin megtartására ösztönöznek, és persze amikor megindul a pánik, senki sem garantálja az értékét, illetve ki sem lehet majd venni a pénzt belőle, evvel rengeteg embert, céget igen gyorsan tönkretéve.
Nem tudom hogy mikor, de az biztos, hogy ebből válság lesz megint, és az előzőhöz képest sokkal nagyobb, látván a monopol cégek érintettségét, illetve folyamatos beruházásait.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#27) yericho800 válasza gbors (#21) üzenetére


yericho800
aktív tag

Rog 2060 400k??? Valaki?? :F :B :( :DD

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#28) gbors válasza yericho800 (#27) üzenetére


gbors
nagyúr

Ld. #22, csak Bitcoin helyett 2060-nal :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29) yericho800 válasza gbors (#28) üzenetére


yericho800
aktív tag

:C :DD

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#30) wattafaka


wattafaka
senior tag

Kiváncsian várom, mit tud a 3060Ti-hez képest.

(#31) g@norbert válasza wattafaka (#30) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Egy darabig várhatunk 🤣
[link]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#32) gbors válasza g@norbert (#31) üzenetére


gbors
nagyúr

Elég jól be lehet lőni. Az NVIDIA szerint dupláját fogja hozni az 1060-nak, ez amúgy reálisan is hangzik. Ezzel a 2070S alá jön 10%-kal, azaz 3060 Ti-nek kb. a 3/4-ét fogja tudni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#33) shteer válasza gbors (#32) üzenetére


shteer
titán

Sebaj.. bányába még jó lehet

..szerintem jónak tűnik

(#34) Robitrix válasza GEIL (#3) üzenetére


Robitrix
senior tag

na ja ez egy örök rejtély
Hogy lesz a 229 dolláros(GTX-1660) a 239 dolláros(GTX-1660 Super) és a 299 dolláros kártyából(GTX-1660 TI) végül nálunk
125-130 ezer(567 HUF/dollár)
135-176 ezer(736 HUF/dollár)
176 ezer (589 HUF/dollár)
A normál piaci ár valahol a 390-400 huf/dollár lenne. (belekalkulálva leromlott forintot és a magyar ÁFA töbletet+ szállítás)
vagyis egy 1660 ára normálisan 89-95 ezer Bár én még 76 ezerért vettem 16 hónapja.
a Super ára 95-100 ezer
A TI ára 120 ezer
Az a gyanúm igen csak vastagon kihasználják a magyar kereskedők az újabb kártyák hiányát a régebbieknél is. Sokkal drágábbak, mint amit a kinti árak és a romló forint jelentene.

(#35) gbors válasza Robitrix (#34) üzenetére


gbors
nagyúr

Nincs ebben semmi rejtélyes. Kevesebb a készlet, mint az igény = magasabb ár. És ez messze nem csak itthon van így, a Neweggen láttam 700 dolláros 1660-at - az 270-280 lenne itthon.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#36) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ha tudnak ilyen pici kártyát csinálni és teljes értékű GPU van rajta, meg minden referencia, akkor miért nem ilyen kompakt minden 3060-as? Mi szükség van akkor a 3 venti hosszú batár nagy PCB-kre? Vagy mit hagytak le erről, ami azokon rajta van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.