Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Phülöp


Phülöp
addikt

Basszus mindenek felett, az a jó.
Basszus... :W

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2) Leslie_K.

Nekem egy MDR-XB950AP szolgálja ki a késő esti zenehallgatási igényeimet egy Denon sztereó zenei erősítőre kötve és még így egy évnyi napi rendszerességű használat után is ledöbbenek minden alkalommal, hogy mennyire jól szól. Tiszta, részletgazdag és mindenemellett gyönyörű mélyekkel megtámogatott egyveleget kapok, ami pont az, amire mindig is vágytam. Az esetek 90%-ban death metalt és goregrindot hallgatok, de végre nem kell semmilyen equalizert sem beiktatnom ahhoz, hogy azt a súlyos hangzást kapjam, amit a dobhártyáim megérdemelnek. Játékra is használom napi fél-egy órát és természetesen arra is ideális. Utcára, emberek közé természetesen nem veszem fel a méretei miatt, ezért a mobilra kötött teljesítményéről nem tudok nyilatkozni. Arra a célra ott van a szintén nagy megelégedettséggel használt MDR-EX650AP.

(#3) slimshady


slimshady
senior tag

Hiányolom az in-ear Bluetooth füleseket. :(

üdv.: SlimShady

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Én pedig hiányolom a minőségi hangzást. :DDD
Agyfaszt lehet kapni a basszusos fülesektől. :DDD
Gondolom a Sony valamelyik hallásvisszaállitó cégben bevásárolta magát. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) #96302336 válasza Polarstar (#4) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ja. Bevásárolta magát a Phonak-ba. :D
Az a legjobb, hogy az extra basszust ki lehet kapcsolni és onnantól van egy tényleg jó fejhallgató. Nekem az MDR XB950BT változat van, és maximum ha fél percig volt bekapcsolva kíváncsiságból az X Bass. Aztán soha többet. A vezetékes megoldásokon is ha jól tudom, külön elektronika van az extra basszusnak, amihez elem (vagy akkutöltés) kell. Ha nem a BT-n hanem hagyományos vezetékkel kötöm a HiFi-re, és normális eszközökkel hajtom meg, akkor tényleg szép hangzása van, elég szellős és részletes. BT-n ez minimálisan összeszűkül, de nem tudom, hogy a telefon átvitele miatt, vagy a füles BT elektronikája miatt, még nem volt alkalmam komoly BT eszközzel párosítani. De Telefonon FLAC-ot hallgatva BT-n is elég meggyőző.
Az aktív zajszűrés otthon gyk. hót felesleges, csak plusz zajt generál, viszont városi környezetben, busz metró villamos stb... Jól szűri a zajt. Az már más tészta, hogy ettől kvázi süket lesz a külvilág felé a delikvens. Az enyém nem tud aktív zajszűrést, de nem is érzem hiányát

[ Szerkesztve ]

(#6) Luck Dragon

Szeretem a Sony füleseit, de lehetne egy kicsit strapabíróbbak is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aggya a méjjet, a többi nem számít. :DDD Utazásnál amúgy tényleg jól jön a mélykiemelés a zajok ellen, de ha van aktív zajcsökkentés, akkor értelmét veszti. Bár a rock / metál stílusok alá mondjuk nem baj, ha van egy komolyabb mélykiemelés.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Krill77 válasza lezso6 (#7) üzenetére


Krill77
őstag

Szvsz ez csak PR. Egyszeri embernek. Nyilván nem ez a fő iránymutató.

(#9) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Rettenetesen gond, hogy nem találok egy jó neutralis fülest. Végignéztem minden boltot, leálltam hallgatgatni....
Szánalmas...
Veszek egy Gradót a Goldring mellé.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10) #24536576 válasza Polarstar (#4) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szerencsére az emberek többsége nem kornyikálást hallgat. Unalmas már ez a mély fikázás. :U

(#11) csako


csako
veterán

Van egy XB950BT-m, mert elsősorban Monstercat-et hallgatok, szóval az "extra bass" eléggé jól jön :) De más zenéknél is minden rendben van szerintem, vezetékes használat esetén EQ-ban lejjebb veszem a mélyeket, ha nagyon zavaró és kész. Kár, hogy ez zöld színben nem volt :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12) lezso6 válasza Polarstar (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neutrális füles szerintem nincs is. Nekem is pl Pioneer HRM-7 van, az neutrális, leszámítva hogy a 15k feletti magasakat vagy 6 dB-lel emeli. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) #96302336 válasza lezso6 (#12) üzenetére


#96302336
törölt tag

Állítólag a Sennheiser Orpheus eléggé az. De kissé drága, és problémás cipelni a metrón :)

(#14) Phülöp válasza #24536576 (#10) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerencsére néhányan még zenét hallgatunk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#15) csako válasza Phülöp (#14) üzenetére


csako
veterán

Szerencsére mindenki azt hallgathat, amit szeret (kivéve Észak-Koreában :))

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16) twollah1976 válasza Polarstar (#9) üzenetére


twollah1976
őstag

Miert nem veszel studio fejhallgatot?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) lezso6 válasza twollah1976 (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A studio fejhallgató se neutrális. Lásd Beats Studio. :D Vagy pl Sennheiser HD25-1 II (ez nagyon basshead, bár legalább jó) vagy az enyém. Az, hogy stúdiót írnak a fülesre nem jelent semmit.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) twollah1976 válasza lezso6 (#17) üzenetére


twollah1976
őstag

Itt talán csak nem ferdítenek akkorát.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) lezso6 válasza twollah1976 (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A gyártó állítása van itt is leírva, ezek nagy része nem stúdió fejhallgató. Amúgy is, egy stúdió fejhallgatónak elsődlegesen nem kiengyelítettnek, hanem őszintének és részletesnek kell lennie. A karakter az emberfüggő, hogy ki mivel tud jól dolgozni, valaki a HD25-1 II nevezetű basshead csodával is simán tud.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) twollah1976 válasza lezso6 (#19) üzenetére


twollah1976
őstag

Pont ezert kell meghallgatni a fuleseket.
Nekem a Sony MDR XB650 nem jott be alig volt benne basszus.
Basszus maradok a fulbedugos Sony MDR fulhallgatoknal!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) lezso6 válasza twollah1976 (#20) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze.

Ezeken az XB csodákon agyon van tolva a mély. Nem az a normális, meg kell szokni, ez egy ilyen kinőhető gyerekes dolog, hogy sok mély kell.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) twollah1976 válasza lezso6 (#21) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha lassan 41 ev alatt nem nottem ki belole, akkor szerintem mar igy fogok a sirba kerulni.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) lezso6 válasza twollah1976 (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sose késő. :) Az túlhozott mélyek imádatáról leszokva az ember előtt egy teljesen új világ nyílik meg. Illetve a pénztárcája. :DDD Persze attól még lehet szeretni a mélykiemelést, csak mértékkel, zavaró lesz, ha túl sok.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.