Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Külső, 5V/4A tápigény -- itt halt meg az egész.
Erről a régi vicc jut az eszembe, még egy más korszakból:
"- Mitől vörös az ötágú csillag?
- Az erőlködéstől"

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Van értelme ilyet gyártania az Intel-nek? Valahogy nem hiszem, hogy ilyen áron lenne erre rendes kereslet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) Sanchez638 válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Sanchez638
addikt

Valahol el kell kezdeni, meg az zintel mikor gyártott olcsón bármit is?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) AGE-T


AGE-T
senior tag

Ennyi pénzért tisztességes notebookot lehet kapni. Nem értem, hová szeretnék ezt belőni.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

Van benne fantázia pl.:. egy nagy Fhd anyagot kell "biztonságosan" körbe-körbe vetíteni valami bemutatón, vagy 2 ilyennel és egy videókeverővel meg lehet csinálni egy konferenciát...

Úgy látszik már látják a jövőt, ahol a kicsi és való életben használhatatlan dolgokat irreálisan magas áron lehet eladni. Vajon milyen árakat jósolnak a használható kialakítású/teljesítményű berendezéseknek? ;]

20W táp nagyobb része a külső eszközöknek kell, remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#6) #06658560 válasza .mf (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha jól értem a szöveget, az csak a további eszközök tápellátásához kell.

(#7) Cifu válasza #06658560 (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Quick Installation Guide szerint viszont csak a mellékelt táppal üzemeltethető a Compute Stick.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) twollah1976


twollah1976
őstag

Végre nem csak Atom van benne és a memória mérete is növekedett.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) #06658560 válasza Cifu (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt mondjuk el tudom fogadni, tudtommal a hdmi nem igazán tápkábelnek lett kitalálva.

(#10) #16939776 válasza #06658560 (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

ja. 0,48A-t adhat max az 5V-on keresztül@hdmi connector, és az 5V is inkább 4..5V nem fix.

[ Szerkesztve ]

(#11) gerii


gerii
addikt

Drága, és tápos is, de valahol el kell kezdeni, illetve ez már a folytatás, pár év múlva jó lesz ez USB-C-vel.

(#12) YM


YM
senior tag

Ha lenne rá normális OP-rendszer ami nem zabál annyi erőforrást, akkor simán elég lehetne a hardware. De ez így egyelőre gyenge és drága.

(#13) azbest válasza .mf (#1) üzenetére


azbest
félisten

Ha ebben benne van az usb portok teljes értékű kiszolgálása is (900mA / port), akkor nem olyan rossz az.

(#9) Kopi31415
a HDMI csak 50mA-ra terhelhető szabványosan. A DP talán 500mA-ig. Ezért necces némelyik tápcsati nélküli hdmi-vga aktív átalakító is, ami leégetheti a hdmi portot. Szerintem ő úgy érthette, hogy más tápegységgel nem lehet helyettesíteni. A szöveg úgy fogalmaz, hogy nem támogatott, szóval hiba esetén elhajt a support mást használva. Ebben van is valami, mert más táppal és más kábellel gondok lehetnek az ellátással (okos töltők nem is feltétlen engedik buta eszköznek, hogy annyi ampert vegyenek fel, mint amit más esetben támogatna. Vacak kábellel pedig a legjobb táp sem tud jól működni.)

Ahoy nézem a legkisebb változat 160 dolcsit verdeső árát, azért elgondolkodom, hogy hasonló körítéssel vannak tabletek, ahol belefér mellé még az akku és a 8" fullhd ips kijelző is az árba. Persze az másra való és nem is teljesen ugyanaz a körítés, de úgy tűnik jó vastag haszonkulcs van a stickeken a tabletekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#14) .mf válasza azbest (#13) üzenetére


.mf
veterán

"Ha ebben benne van az usb portok teljes értékű kiszolgálása is (900mA / port), akkor nem olyan rossz az."

Komolyan srácok, gondoljátok már végig. Oké, a Core m-esen lejön az az 1 USB port, és legyen benne egy kis tartalék is. Legyen a 4A-ből 2.5A, × 5V az még mindig 12.5W -- hol fog egy ilyen telizsúfolt falat mütyür annyit passzívan eldisszipálni, amikor a nála sokkal nagyobb 10-12"-es Core m-es passzív tabletek és ultrabookok is folyamatosan a túlmelegedés és throttling problémájába ütköznek? S ha valaki azzal jön, hogy az intelnél biztos okosabbak ennél, nem adnának ki folyamatos túlmelegedési gondokkal küszködő terméket -- az gondoljon csak vissza a NUC első generációjára, ami ennél sokkal nagyobb méretű fémházban tartalmazott hasonló alacsony fogyasztású processzort, és annak is túlmelegedési gondjai voltak, amit egy nagyon elegáns órajel-csökkentő fw-rel oldottak meg :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) azbest válasza .mf (#14) üzenetére


azbest
félisten

Tényleg esélyes a throttling.
Most nézem, hogy a core-m esetén 2 usb3 a power portra kötött adapteren van, ezt nem vettem figyelembe eredetileg (3x900-at vontam le, ami nem igaz).

A nuc-nál úgy emlékszem még ssd túlmelegedést is sikerült összehozni :)

Hát ez van, hogy mindent csak idle működésre terveznek. Tartalom fogyasztás közben épp gyors legyen, de ha meghajtják, akkor visszaesik nyugdíjas üzemmódba.

(#16) pengwin válasza YM (#12) üzenetére


pengwin
addikt

És mégis mi lenne az a "normális op. rendszer"? :U
Ilyet gondolom netezős gépnek vagy kis TV-okosítónak/médialejátszónak használnának az emberek, erre mind alkalmas egy ízlés szerint választható tetszőleges linux disztró, akár windows-os működéshez hasonlóan konfigurálva. De szerintem a Win8/8.1 se fogyaszt valami eszméletlen sok erőforrást az előbb említett felhasználáshoz. De ha egyik sem felel meg, akkor ott az Android-x86 (bár szvsz ilyen stickre pont jobb lenne egy linux).
Tegnap próbálgattam az Inspiron 7347-emen pár linuxot live session-be, pl. az Android-x86-ot is. Az 5.1-es (ha jól emlékszem release candidate állapotú) rendszer minden gond nélkül azonnal kezelte az érintőkijelzőt, a multi touch trackpadet, a kijelző-elforgatást. Mindezt egy nyomoronc USB2.0-ás SD kártya olvasóról futva.

(#14) .mf
Itt PH!-n is írták tesztekben, hogy a Core m addig fogyaszt keveset, amíg nem hajtják meg... meghajtva meg már majdnem annyit fogyaszt, mint az U-s procik (már ha bírja hűtéssel). Szóval ja, esélyes a throttling, ha valaki terheli. Bár nem hinném, hogy ilyen sticket komoly terheléshez vennének emberek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#17) Grodd válasza AGE-T (#4) üzenetére


Grodd
tag

Egy notebookot mikor vágsz be az ingzsebedbe?
Viszont miért eMMC? Legalább a legdrágább modellbe nem tudtak volna bezsúfolni valahogy egy m.2 ssd-t?

(#18) #16939776 válasza Grodd (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

A tápjával együtt már nem is olyan kicsi.
M.2 SSD fogyasztása nem elhanyagolható az egész cucchoz képest, másrészt ha jól tudom az M.2 is Pci-express sávokat használ 4/8-at amit pluszban kiépíteni nem éri meg egy energiatakarékos Soc-on, ami úgy sem hajtaná ki, rendszer merevedés nélkül..

Szerk: a legnagyobb(m5-6Y57) 10db PCI Express lane-t támogat, mivel minden kommunikáció ezen keresztül történik, így 4 konfigurálható sáv marad az M.2 fogadására.

[ Szerkesztve ]

(#19) #06658560 válasza .mf (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

korábban nem volt tiszta, hogy a külső táppal van-e bajod. Azt a tápot figyelembe véve, két USB portnyi energiát levonva, majd a harmadikat, bár még mindig nem kevés, de adott hardverhez szerintem reális igény. hogy throttlingolni fog? Igen, nem ekkora méretbe való. De ha ez a bajod, akkor nem a tápot, hanem a hűtést, fogyasztást, méretet kellett volna reklamálnod.

(#20) YM válasza pengwin (#16) üzenetére


YM
senior tag

Normális OS: ami telepítve nem foglal 30 gigát. Tök felesleges.

(#21) vampire17


vampire17
addikt

Mi most tervezunk venni a cegnel ennek az elso generaciojat (Intel Atom-os). Konferencia termekbe levaltani a bohom asztali gepeket ilyenekre.

A GoToMeeting-et meg a Citrix Receivert kell tudni futtatnia, arra szerintem vastagon eleg lesz :) es igy nem latszik belole semmi a TV mogott.

Szoval van ezeknek a cuccoknak letjogosultsaga.

[ Szerkesztve ]

(#22) .mf válasza #06658560 (#19) üzenetére


.mf
veterán

A külső táp mellett egyből ott szerepelt az 5V/4A = 20 W is, ami ekkora cucchoz rohadtsok, reméltem ki lehet belőle találni. Ott a vicc is, utalva arra, hogy az Intel mennyire erőlködik, abba is Core m-et akar rakni, amibe teljesen felesleges. Egy ilyennek pont az Atom való, ekkora disszipációba annak a teljesítménye fér bele; azoknál sem a proci teljesítményével van a legnagyobb gondom, hanem az intel politikájával, hogy csak 2 GB RAM-ot engedélyez mellé, amikor az újabb 8500 és 8700-asok akár 8 GB-ot is támogatnának, illetve flashből is csak 32 GB szokott melléjük kerülni, az is az eMMC régebbi, lassabb fajtáiból.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) pengwin válasza YM (#20) üzenetére


pengwin
addikt

Az Android-x86 és az asztali linuxok is beérik kevés hellyel.
Sőt, már a Windows 8 is csak 30GB töredékét foglalja el, szóval nem értem a problémádat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#24) YM válasza pengwin (#23) üzenetére


YM
senior tag

8.1 35GB-ot foglal nálam.

(#25) pengwin


pengwin
addikt

És? Attól még meg lehet azt oldani kevesebb, mint 10GB-on is.
Nyilván én sem törődtem helytakarékos Win8.1 telepítéssel egy 500GB-s HDD-re, mert ide nem kell, de attól még igenis lehetséges a dolog. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#26) Grodd válasza YM (#24) üzenetére


Grodd
tag

Nálam, meg a Win10 15-16 GB, úgy, hogy nem vetek be semmi trükköt, sose takarítok . Nálad valami gond lehet.

(#27) azbest válasza Grodd (#26) üzenetére


azbest
félisten

arra kijött már pár frissítés ;) ráadásul az is gépfüggő, hogy mekkora swap és hibernációs fájl fogja a helyet. de még az is sokat számít, hogy ha van office és melyik verzió. Van amihez havi 1GB frissítés jött nekem.

[ Szerkesztve ]

(#28) troviko


troviko
senior tag

Csak azt nem értem, hogy a Core M procik méirt ilyen elképesztően drágák.
Egy tisztességes Core M proci 300 dollár. Egy Atom proci 30. 10-szerese szorzó. Teljesítményben meg max 3-szoros különbség van köztük.
Ha értékarányosan nézzük, akkor max 100 dollárért kéne tolni ezeket a Core M-eket. Alaposan megdobná a poacon lévő normális tabletek számát.
300 ezer forintot kiadni egy Core M-es procival szerelt tabletért meg (szerintem) totális őrültség...

https://www.oldtech.hu/

(#29) pengwin válasza troviko (#28) üzenetére


pengwin
addikt

Nem kell ennyiért adni a Core M procikat, de lehet. Mivel a konkurenciát az Intel nagyon agresszíven kiszorította erről a piacról, így reális alternatíva híján annyiért adják, amennyiért csak akarják.
Hallottam olyasmit is, hogy az Intel magasabb áron szállít CPU-t egy cégnek, ha az az AMD-től is rendel konkurens terméket.
Pedig szerintem pont ebben a 2,5-15W TDP-s szegmensben lenne komoly keresnivalója az AMD-nek, Carrizóval meg más SoC APU-kkal.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#30) papamaci791 válasza vampire17 (#21) üzenetére


papamaci791
tag

Nálunk kiosk szerű felhasználásra szeretnénk alkalmazni. Tv-ken vetítenénk azokat az információkat, amiket eddig papír alapon egy hirdető táblán nézhettek meg a dolgozók.
Én is érzek létjogosultságot benne, akár egyszerű irodai felhasználás szintjén is.

(#31) t72killer válasza papamaci791 (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, erre jó lenne az Atom-os verzió is. A core-m úgyis kb Braswell szintekre fog throttlingolni ilyen házikóban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) papamaci791 válasza t72killer (#31) üzenetére


papamaci791
tag

Ez remélhetőleg jövő héten kiderül, kapok egyet tesztre. :))

(#33) papamaci791 válasza papamaci791 (#32) üzenetére


papamaci791
tag

Sajnos nem mégsem kaptam meg, mivel az IT partnerünkhöz 1db minta érkezett. :( Az ő tapasztalataik alapján ált. feladatoknál (net, office, video) 60-fok körül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#34) szab.tam válasza vampire17 (#21) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én az irodába szeretnék egy ilyen kis gépet.
a saját asztalomra.
mármint saját monitoromba...
a "saját gép" fogalma is új értelmet nyer. :D

36-40k. ok.
az atomos árak.
értem én, hogy új fejlesztés, de ebben a szegmensben az újak árai kicsit húzósnak tűnnek.

viszont ha all in pc szemszögből vizsgáljuk, akkor nem.
és ugye többet is tud.
a mobilitást.

hűtés.
aluház, recézés, bordázás.
a hőleadás növelésének számtalan módja van.
sokan tudjátok, a passzív hűtéssel évekig foglalkoztam, ítt publikáltam:
ezeket az amatőr balf*kodásokat nem értem. :(

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.