Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Amik eddig kaphatóak voltak ezen specifikációkkal, 10/100/1000MBps /Gigabit/ azok milyenek voltak?

(#2) Daywalker válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Az csak a rajta lévő Ethernet port specifikációja, nem a két eszköz közötti sebességet határozza meg. Amin volt gigabites azok 500 vagy 600 Mbps-os adapterek voltak eddig, a 200-asokon sima 10/100 volt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3) sagit


sagit
addikt

100 Mbps elég lenne nekem, melyik a legolcsóbb ilyen eszköz?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#4) vittorio7


vittorio7
őstag

Nagyon komoly cég lett ez a TP-Link a saját területén.

[ Szerkesztve ]

(#5) Daywalker válasza sagit (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem ilyen egyszerű a dolog sajnos. Az átvitel függ a hálózat hosszától (vezetékek hosszától - egyébként 300 méter a hatótáv, de a távolsággal csökken a teljesítmény), a vezetékek minőségétől, a kötésektől, a zavaró tényezőktől a hálózaton (ami zajt generál az elektromos hálózaton - elég sok ilyen van sajnos) stbstb, ha több fázis van és ezek között kell átvinni akkor megint lassul. 200-asok a legolcsóbbak, de azok nem tudnak 100 mbps-t, ezért 500-as adapterekben kell gondolkodni. Nem olcsóak, de egyszerűbb, mint végigvésni/marni a falat:)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) cse978_1


cse978_1
csendes tag

Sőt az okosok szerint kizárólag csak fali ajzatba teheted, hosszabbítóbe pl nem, stb.
Most gondolkodom én is ilyen seszközön, de nem tudom közvetlen a fali aljzatba tenni :(

(#7) Cefet válasza Daywalker (#5) üzenetére


Cefet
aktív tag

Igen, igen, ezek nagyon praktikus eszközök, hiszen egy átlagos lakás bármely konnektorából UTP portot varázsolhat. Csak lehetnének egy kicsit olcsóbbak, és kisebbek. Anyag árban mennyibe kerülhet egy ilyen?

cse978_1: szerintem hosszabbítóban is működik...

[ Szerkesztve ]

(#8) Raymond válasza sagit (#3) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem az 500Mbit-es TP-Link van (valamelyik model, nincs itt a doboz hogy megnezzem). Jobbik esetben 8-9MByte/s (64-72Mbps), rosszabik esetben 4MB/s (32Mbps) a sebesseg. Mindharom hosszabbitoba/elosztoba van dugva.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) erdoke válasza cse978_1 (#6) üzenetére


erdoke
titán

Én nem mértem lényeges különbséget elosztóba dugva. Viszont egymás mellett (ugyanazon elosztóban) is messze a névleges alatt teljesített a szett, és fázis közösítővel se sikerült értelmes sebességet elérni egy három szintes házban. A WiFi-m simán átviszi azt a ~2-3 MB/s-ot két vasbeton födémen keresztül, néha még valamivel többet is, csakhogy NAS és médialejárszó közé stabil 60-80 Mbps kellene (lejátszás + netezés). Úgyhogy marad a kábel.
Asus 600-as kit eladó jó áron jeligére. :))

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#10) zoka.


zoka.
tag

Akkor ennek mennyi lehet a gyakorlati sebessége?
100Mbit/s körül?
Vagy van valami technológiaváltás, amitől "csodát" várhatunk?

(#11) Daywalker válasza zoka. (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, a MIMO-tól...

Raymond: nekem anno a 200-asokkal sikerült 70-80 Mbitet elérni. Most van nálam 500 meg 600-as, hamarosan kipróbálom mit tud.

Hosszabbítón nekem is lassabb volt...sok mindentől függ...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) Z10N


Z10N
veterán

"Mind a TP-Link TL-PA8010, mind pedig a TP-Link TL-PA8010 ugyanazt a chipkészletet használja"
TrendNET TPL-420E

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#13) kekegsm


kekegsm
őstag

cikkhiba: "Mind a TP-Link TL-PA8010, mind pedig a TP-Link TL-PA8010 ugyanazt a chipkészletet használja" - még jó hogy, ugyanaz a termék. Kérem javítani... :-)

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#14) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Kipróbálnék egy ilyet otthon, de ahhoz még drága. Ha nem jön be, akkor maximum a hátsóm törölhetem vele.

(#15) Z10N válasza kekegsm (#13) üzenetére


Z10N
veterán

:U

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.