Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lenox


lenox
veterán

Szorul a hurok.

(#2) Tomate


Tomate
veterán

Omájgád. Ez igen. 1 percig sem örülhet az NV :DD Gyártsák csak a szuper GTX295-öt 120pénzért biztos abból lesz a nagy haszon....

(#3) syC


syC
addikt

:C Ezaz

(#4) South Velen


South Velen
addikt

Na végre egy kis fogyaztású, elegendő teljesítményű kártya.
És ez csak a kezdet.
Az nV még az 55nm-re sem állt át igazán.

(#5) adorjant válasza Tomate (#2) üzenetére


adorjant
senior tag

:DDD

azért ez a 4670 ár - 4830 teljesítmény jól hangzik,csak ez a pénztárnál is így legyen ám :)

[ Szerkesztve ]

(#6) KMT


KMT
addikt

Lehet, hogy hülye kérdés, de processzorból miért nem megy nekik a csíkszélcsökkentés?

(#7) #65675776 válasza KMT (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy CPU messze bonyolultabb felépítésű, mint egy GPU.

(#8) Oliverda válasza KMT (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Megy az, csak kicsit lassabban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) keIdor


keIdor
titán

Lesz nyár szerintem mire az nVidia átáll 40nm-re és az is csak egy G96 tipusú GPU lesz csak. :DDD Hajrá ATi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) #95904256


#95904256
törölt tag

A zöldeknek viszont kiemelten fontos, hogy először a felsőkategóriába nevező chipek méretét csökkentsék, így a mostani csíkszélesség váltás esetén a hiba szó nem található meg az NVIDIA mérnökök zsebnoteszében.

:F Itt a súgó sem segít...

(#11) gtasystem


gtasystem
őstag

tényleg izgalmas lesz a jövő év amdileg.. új prockók új kártyák.. :)) :))

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#12) mephi666


mephi666
nagyúr

na, szép... pont erről témáztam valakivel, hogy a 9600gt környékén az nvidia erősebb... most ezt a hézagot akarja betömni az ati :S mármint a 3870 drágább és versenyképes vele, a 3850/4670viszont olcsóbb, de lassabb is... :S kérdéses, hogy sorozatgyártásnál milyen lesz a hibaszázalék... ez még a jövő zenéje... ott is sokminden eldőlhet... várom az nv következő lépését :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) bacsis


bacsis
Közösségépítő

bele sem merek gondolni, mi lesz itt 2-3év múlva :F
iszonyatosan felgyorsult a vga piac...

(#14) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Go ATI Go! :C :D

(#15) South Velen válasza bacsis (#13) üzenetére


South Velen
addikt

AMD és Intel lesz csak... ;]

(#16) Gonosz15 válasza South Velen (#15) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Na az azért csúnya lenne.. Egyszerre tűnne el a süllyesztőben a via és az nVidia is ;]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#17) luw2win válasza South Velen (#15) üzenetére


luw2win
őstag

Az káosz lenne, mi lenne a konkurenciával és az árversenyekkel :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#18) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Az NV még 90 nm-en nyomta a cuccai,amikor az ATI már 80 nanón és már a 65-ösök próbagyártása folyt...nem is volt hosszú ciklusú a 80 nanós termékek gyártása az NVidiánál.
Aztán amikor az NV átállt 65 nm-re addigra az ATI/AMD már kezdte kihozni az 55 nanós lapkákat.
Most az Ati átáll 40 nanóra az NV meg épp hogy elkezdte az 55 nm-es GPU-kat kihozni...
Nekem nagyon úgy tűnik (nagy bánatomra) mintha csak futnának az ATI után a Kaliforniaiak.

(#19) mephi666 válasza Szlovi (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért ne felejtsük el, hogy volt ez már fordítva az ati és az intel részéről is... amikor még ők "futottak a konkurens után" :) 1-1 ilyen átállás nem túl egyszerű... nem szabad elkiabálni még szerintem semmit... "első 40nm-es gpu"? a sorozatgyártásnál fog sokminden eldőlni... nem szabad semmit elkiabálni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) bnss válasza mephi666 (#19) üzenetére


bnss
veterán

Azt se felejtsd el, hogy az ATi-n nincs akkora nyomás, mint a nV mérnökein van.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#21) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Én arra céloztam, hogy mi lesz 2-3-4év múlva, hogy hova fog fejlődni a piac!?
Emberek el tudjuk mi halandók képzelni? Itt 40nanométerről van szó!!! egyszerűen fel sem lehet fogni, hogy a pics.. francba lehet ilyen pici mütyűröket megtervezni, legyártani!
És ahogy most tűnik, a technológia nem fog megállni, tovább fog fejlődni, de mégis meddig, és hova? továbbmegyek! mi lesz itt 20év múlva? hisz már most hihetetlen dolgokat művelnek a fejlesztőmérnökök! nem mondok nagy számot, 10éve el sem tudtunk még képzelni ilyen technológiát, és most tesség itt van...

(#22) mephi666 válasza bnss (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, de így sem biztos azért semmi... nyomás ide vagy oda... fene tudja mit terítenek egyik és másik oldalról... lehet, hogy ati oldalról bemondták most a terített betlit, de nv oldalról jön a terített durchmarsh :) félre értés ne essék... nem vagyok elfogult egyik oldallal sem, mert nekünk az árverseny kell... szerintem közel nem az az igazság, amit mi látunk... ez szép és jó ati oldalról, de jön majd a válasz a másikról... ebben biztos vagyok... és nem sok idő kell...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Zeratul válasza bnss (#20) üzenetére


Zeratul
addikt

Azt azért nem mondanám hogy rajtuk nyomás max nem akkora mint az 2xxx sorozat esetén, abban az évben a phenom is fenomenálisa szar lett. Dupla broki volt azaz év. Most a 4xxx sorazat jól szuperál,, phenom 2 is jónak tűnik, nem leggyorsabb de olcsó lesz maga a platform, mint ahogy a GPU esetén is csinálták. Meglátjuk meghozza e a sikert.

(#24) TK36 válasza bacsis (#21) üzenetére


TK36
aktív tag

De azért ne felejtsd el a fizikai korlátot, határt sem. Mert - ha jól olvastam - , akkor pár éven belül beleütköznek a gyártók ebbe.
De már folynak biztosan a laborok mélyén az ezt kiküszöbölő kísérletek, kutatások.

[ Szerkesztve ]

(#25) Bluegene válasza TK36 (#24) üzenetére


Bluegene
addikt

asszem 10nm-t tartanak ma a legkisebbnek, bár addigra kitalálnak vami újat régen a 100nm-t se tartották mevalósíthatónak, ma 10nm a megvalósíthatósági határ

kemény lesz ez a kártya bezony, pénzügyi válsághoz méltó(olcsó és jó, mi más kell a népnek?), az nvidia legújabb Brutálká-ja sajnos rossz időkben jelent meg

lehet a 2009-es év az nvidiának olyan lesz mint az Atinak a 2007?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#26) bnss válasza mephi666 (#22) üzenetére


bnss
veterán

2009 Q1-ben, Q2 elején kiderül, hogy melyik cégnél dolgoztak jobban. A nincs akkora nyomást úgy értem, hogy mindenképp iparkodni kell, hogy mégjobban odakoppintsanak nVidianak, a másik oldalon pedig épp ezért kerül nyomás alá, hogy ezt kivédje. Erre egy kosárlabdás példát tudok mondani, ha abban a csapatban vagy, amelyik 10 ponttal vezet, jóval "könnyebb" kosarazni, nincs idő és pontkényszer, amíg a másik oldalon igyekezni kell, és mint tudjuk a sietség gyakran csap át kapkodásba, a kapkodásnak köszönhetően becsúsznak hibák, a hibák miatt elmegy a mérkőzés.

Zeratul: mi köze van ehhez a hírhez az általad említetteknek?

B3 Agenáról nem állítanám, hogy sz@r. A Phenom II-t meg majd meglátjuk, hogy milyen lesz, már nem kell sokat várni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#27) Zeratul válasza bnss (#26) üzenetére


Zeratul
addikt

B1-B2 Opteron elég bukta lett, B3 ig benne maradt a TLB bug eléggé visszavetette a teljesítményét. a B3 is Clock to clock ép hogy felvette a Perynnel a versenyt, és jóval alacsonyabb frekvenciára volt csak képes.

(#28) Speed® válasza Zeratul (#27) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A TLB nem vette vissza számottevően a teljesítményt, csak a jóhírnek tett be..

(#29) bnss válasza Zeratul (#27) üzenetére


bnss
veterán

Bocs, de ez nem CPU topic/hír. Ha gondolod folytassuk valamelyik AMD topicban ezt a témát.

TLB patch vetette vissza telejsítményben, amit ki lehetet kapcsolni, mert a TLB hibát még _laboratóriumi_ körülmények között is igen nehéz volt előállítani - hype volt bőven, nem úgy, mint i7 estén.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#30) Bluegene válasza bnss (#29) üzenetére


Bluegene
addikt

jah elég szerencsétlen volt az a phenom I akárogyis nézzük, nembaj majd a phenom II talán :U

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#31) P00By


P00By
nagyúr

Jól haladunk :K

(#32) Robb202


Robb202
tag

Mikor jön az 5xxx-es széria? Az már egy teljesen új fejlesztés lesz?

(#33) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

:C AMD

Robb202: Igen, azt RV8xx-nek fogják hívni

sweetlou6.wordpress.com

(#34) #95904256 válasza Speed® (#28) üzenetére


#95904256
törölt tag

Viszont a patch amit kitaláltak rá az igen. Előfordult hogy 5-10%-kal gyorsabban futott egy program a 9600-as procimon ha kiiktattam a "javítást". Megjegyzem egytelen egyszer nem futott hibára a processzor, pedig 24/7-ben számoltattam vele.

(#35) RapUGround


RapUGround
tag

Ha ez a helyzet akkor jövő nyárom 1ghz HD 4870 vagy 1200SP HD 5870 és 2400SP-s X2?
Nem is lene rossz!!! :))

(#36) gyiku


gyiku
nagyúr

mikor lesz ilyen kartya? csak mert tsmc elvileg mar 1 honapja megy 40 nm-en [link]

hüllő

(#37) leviske válasza gyiku (#36) üzenetére


leviske
veterán

Elvileg valamikor Q1-ben. :)

(#35) RapUGround: Nem vagyok szakértő,de én kétlem, hogy az RV870-ben csak +400SP kapna helyet. Bár gondolom némileg fog változni a felépítés a DX11 bevezetése miatt, de az eddigi pletykák 2000 felett várják az SP-k számát a RV870-ben.

Majd meglátjuk jobb esetben nyáron, rosszabb esetben ősszel. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) bnss válasza gyiku (#36) üzenetére


bnss
veterán

"A Taiwan Semiconductor Manufacturing Company bejelentette, hogy készen állnak a 40 nanométeres tömeggyártás beindítására."

Mondjuk azóta már elkezdhette a gyártást.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#39) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Remélem a majdani kártya mérete is akkora lesz, mint a 4670-é :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40) Abu85 válasza gyiku (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen a TSMC készen áll a tömegtermelésre. De ez azt jelenti, hogy a gyártósor működik. Azonban, ha gyártástechnológiai váltás történik, akkor először próbagyártások vannak, és az AMD mérnökök a TSMC dolgozóival elemzik az elkészült chipeket ... ez eltart egy darabig.
Az, hogy a TSMC bejelentette, hogy ők megvannak a munkával, közel sem jelenti azt, hogy a gyártott termékek nagy százalékban hibátlanok lesznek. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) gyiku


gyiku
nagyúr

mert akkor most kihagyom a 4670et, es visszaterek a kerdesre husvet korul, csak lesz addigra mar :U

hüllő

(#42) barnam_ válasza gyiku (#41) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szvsz akkor az RV740-t is kihagyhatod, mert pár hónap múlva úgyis jön az új videokártya...

(#43) Abu85 válasza gyiku (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Húsvétra szerintem befut.
Azt neked kell érezni, hogy mennyire kellene az új kari. Nyilván, ha tudsz élni még a mostani rendszerrel 3-4 hónapot, akkor érdemes várni. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) Depression


Depression
veterán

Kérdés, hogy mire lesz elég a 4830 teljesítménye jövőre, és hogy ez mennyibe fog kerülni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#45) leviske válasza Depression (#44) üzenetére


leviske
veterán

Gondolom, hogy a 9600GT/GSO ellen lesznek szánva, ezért azoknak az árán várhatóak.

(#46) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

HA ez az RV740 tényleg bejönne tavaszra 40nm-en. Akkor mi lesz vajon az nVidiával? Szerintem már jó lenne, ha már most keresnének befektetőket... ha nincs elég tartalékuk (bár erről semmit sem tudok.) Ha AMD pedig kijön egy ilyen alacsony fogyasztású VGA-val... Már lehet is betenni egy deszkába... hozzátenné ugyanazt egy low-profile VGA formában hybridCF-ben, és már készülhet is a lapos gamer htpc pc ami már lehet egy konzollal is felvehetné a versenyt. (De ezek csak az én álmaim/stratégiám)

44 Depression: Szerintem tesztek(4830) alapján van benne tartalék... aztán meg gyárthatnak olcsóért X2-t is.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#47) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Hehehehe, vörösek vs zöldek... ez ismerős. :)
Akit tudja érti... (kékek vs pirosak). :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#48) Joci10


Joci10
őstag

További részletek (pletykák?):
Nordichardware link
VR-Zone link

(#49) LK


LK
addikt

Beírtam egy nvidiás topicba,hogy jön az 5870,erre leoltottak,hogy hazudnak,meg egyébként is. LOL Az 1-es hsz-t nehéz megemészteni a zöld tábornak,és nem értik meg,hogy a verseny nekünk jó,mert olcsón jó videókártyákat kapunk.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#50) grabber válasza LK (#49) üzenetére


grabber
addikt

Ugyan ez van az Intel-es fanok-nál is(Tisztelet a kivételnek)"Ha az Intel jobb,akkor miért is vegyen bárki Amd-t?" :W

Az Amd-t most az Ati húzza?Mert szerintem az Ati jobban áll a VGA piacon,mint az Amd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.