Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ebbe miért ilyen ganaj kamera került? Szerintem semmire sem használható. Értem, hogy nem erre van kihegyezve, meg hogy butafon, de a tíz éves Nokia 5000-ben ettől mérföldekkel jobb volt. Tízéves technológia is olyan drága, hogy megéri rajta megspórolni azt az egytized eurocentet?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) koko52 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


koko52
veterán

Köszönöm szépen a cég nevében, CAT készüléket soha többé! A teljes flotta (16db) nem bírt ki fél évet. És nem volt ütés, ázás ilyesmi. Egyszerűen a hangszórók, mikrofonok tönkre mentek valamint random kikapcsolt némelyik. Ez a márka egy hulladék.
Ráadásul egy mamafon is okosabb ezeknél.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3) bollokcs80 válasza koko52 (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én csak azt nem bírom megérteni jó pár éve, hogy miért nem lehet az ilyen telókba is IPS kijelzőt rakni. Ilyen kicsiben szerintem nem kerülne sokkal többe, cserébe fényévekkel használhatóbb lenne... :U

B.Cs.

(#4) Schuler888


Schuler888
senior tag

20K-ert autolstolto es cseregarancia nem mindennapi es ertekelendo. A gyari tolto teljesitmenye viszont vicc-kategoria, es ranyomja a belyeget az egeszre, hogy CAT..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#5) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Valaki tudna mondani néhány normális butafont? Édesapámnak szánnám, csak telefonálásra használná + sms. Max 20 ezer lenne a keret rá.

(#6) koko52 válasza Ganzer (#5) üzenetére


koko52
veterán

[link] most ez van mamámnak. Szép a kijelzője és egyszerű. 240 x 320 pixel

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7) Plug Life


Plug Life
aktív tag

Ebben a műfajban a hosszú üzemidőt és a jó GPS vételt is hozzátenném a kritériumokhoz.

(#8) dzsi23


dzsi23
addikt

A kameráról le kellett volna venni a védőfóliát. :D

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

"Legyen mindenálló. Ezt a CAT mindig maradéktalanul teljesíti."

Ez vicc akart lenni?

Ezt a készüléket bottal se piszkálnám, ha pedig strapafónt keresek, akkor a CAT telókat az utolsók közt nézem meg.

(#10) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Volt regen a Samu Xcover sorozat. Abban volt candybar mobil. Igan, azok sem voltak tartósak, de nagyságreddel jobb volt a kijelzője.
Az eltelt idő és javuló technika mértékével ez a mobil egy jó nagy karó!
Nem szabadott volna ilyen - súlyos - hibákkal kiadni.
Ergo: szemét mind! Erre pazarolt embertudás, nyersanyag, idő és hely mind kidobás volt. :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11) forgonati


forgonati
őstag

Wow... Az a kamera megb@sz! Ilyen kamerával adni 2019 végén BÁRMILYEN telefont (nem még hogy egy ennyibe kerülőt) az a vérgáz kategória. Nem tudom mit gondol a CAT, hogy aki melóhoz venne telefont magának, az sosem fotóz? Vagy feltételezik hogy úgyis minden kőművesnek lóg a nyakában egy külön fél kilós MILC? Vagy mi? Gyártsanak inkább kizárólag markológépet, mert hogy a telefon gyártatáshoz hülyék, az fix. Az a kijelző? Pfff. És nem a kis méretre értem. Egy fillért nem költenék az effajta szemétre.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12) koko52 válasza forgonati (#11) üzenetére


koko52
veterán

ÁÁ, megnéztem a videót. Az a bigfoot videó jutott eszembe a 80-as évekből :O
És a fotók, ó azok a fotók...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#13) Plazmacucci válasza koko52 (#12) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez tipikusan az ufóvadászok telefonja lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) koko52 válasza Plazmacucci (#13) üzenetére


koko52
veterán

És tényleg, szóval így készülnek a Nessi videók is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#15) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Ennek örömére jöhetne egy Nokia 800 Tough teszt.
Legalább lesz összehasonlítási alap, igaz kb duplájába kerül mint a CAT. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) moleculez


moleculez
veterán

Azok a képek... dinamika tartomány picit szűkös, meg a fehéregyensúlyt nem mindig találja el az AI. Mintha a széleken torzítana kicsit, de csak ha jobban megnézzük 100%-n nagyítva. :C
Jobban járok ha lerajzolom, amit meg akarok örökíteni.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17) atike válasza Fred23 (#9) üzenetére


atike
nagyúr

...és mit vennél helyette...?

(#18) Dilibolygó


Dilibolygó
újonc

szerintem az egyetlen érdekes a cikkben, hogy: ...új a karkötő ... :)

(#19) Fred23 válasza atike (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Perpill sajnos semmi nem felel meg az igényeimnek, szóval marad a Nokia 8 Sirocco. Eddig jól bírja nálam -tok nélkül- a strapát, tegnap éjjel is egy órát ázott velem az esőben. Ha 1-2 év múlva az Xcover 5 jól sikerül, azt fogok venni, illetve az LG Q7 utódja is érdekes lehet.

Szerintem ha valaki sokat kibíró telót akar, nézzen valami zömökebb -de nem túl nagy-, IP68 minősített, és lehetőleg MIL-STD-810G hitelesített legalább középkategóriás telót, akár valami vékony szilikon tokkal, és jobban jár, mintha valami (elméletben) direkt strapára készült készüléket választana. Most ha árakat nézünk, egy LG G7 Fit pár hónapja talán olyan 70-80k volt, és egészen tűrhető készülék minden felsoroltnak megfelelve; mennyi is egy CAT S52 mondjuk... talán 500€? Nevetséges ár érte. Ráadásul úgy, hogy még azt se merném kijelenteni, hogy bármelyik CAT jobban bírja majd a strapát, mint a nevezett G7 Fit, a hardvere pedig siralmas, olcsójánosos, gagyi.

A CAT az egyik leginkább túlértékelt brand, miközben általában hulladék készülékeket gyárt, és jó esetben, néha eléri a középszerűt.

[ Szerkesztve ]

(#20) Fred23 válasza atike (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ja, ha esetleg belépő árkategóriára gondoltál, akkor meg egy használt, lehetőleg garis A3 (2017), A5 (2017), Xcover 4, Q7, XZ1 Compact, adott esetben szilikon tokkal.

A3 (2017)-em volt, és kábé elnyűhetetlen; esést, vizet, mindent kibír, csak már kissé ugye lassú. De olcsó terep-telónak még ma is bőven jó szerintem, és csak 25-30k használtan.

(#21) atike válasza Fred23 (#20) üzenetére


atike
nagyúr

Kíváncsiságból kérdeztem, a terepen dolgozó hálózatos kollégák használnak amúgy elég sokféle típust... Cat-ot is - de van Doogee, Ulefone, meg még Xcover is... :) Mondjuk senkit nem hallottam panaszkodni a sajátjára - leginkább csak beszélnek rajta... :D

(#22) Polarstar válasza atike (#21) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nálunk 40 db Xcover volt még a kettes verzióból. De szoftver, töltési és a burkolat gondjai miatt másfél év alatt kivezették őket.
Rohelyes, a burkolata nálunk szétesett. :D
Az eltelt időkben szarabbnál szarabb cseremobilok voltak. A jelenlegi szolgálati valami tepsi. Én természetesen ezt sem vettem át, mert van Blackberry Bold. :C
10 éve Bold a társam. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#23) Mercel


Mercel
senior tag

Én izomból rühellem a kínai készülékeket, de hamarabb vennék egy kínai brutálfont mint egy ilyet ha durva kültéri használatra kellene mobil.

Bé verzió, veszek egy jó csúcs de legalább középkategóriás készüléket és veszek, hozzá egy brutál valóban ütés, por és vízálló tokot.

De ilyet mint ami tesztben szerepel soha.

Marcel

(#24) AliceWake válasza Dilibolygó (#18) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

És tényleg ;] Aznap vettem :B

Non omnis moriar.

(#25) Dilibolygó


Dilibolygó
újonc

Valószínű azért ilyen a kijelző, mert ez bírja a hősokkot (meg nyilván olcsó).
A kritériumok megfogalmazásával (bírjon mindent IS :) , stb.) egyetértek.

(#26) Polarstar válasza Dilibolygó (#25) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Miket nem mondasz! :DDD

Akkor még jobban bírja a kijelző - ha nem szerelnek bele! Polcon jobban el lenne. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#27) Dilibolygó válasza Polarstar (#26) üzenetére


Dilibolygó
újonc

Jó-jó, locsogok, töltöm a fórumot. Tudod hogy van ez ...

(#28) erer1000


erer1000
őstag

nem viccelek, a 2007-es , belépő szintű SonyEriccson W200i a 0,3Mpixeles kamerájával mérföldekkel jobban teljesített mint ez....

Honnan szerzik ezeket az ipari roncs kamerákat??? :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#29) Schuler888 válasza Mercel (#23) üzenetére


Schuler888
senior tag

Hat a CAT az brutal kinai fón :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#30) tomson67


tomson67
tag

Egy Xcover B2710 hosszú évek óta hű társam, akkor sem cserélném le erre a förmedvényre, ha fizetnének érte. Mindenben jobb, mint ez a....valami.

I was trojan...

(#31) ates válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


ates
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#32) ates válasza koko52 (#2) üzenetére


ates
aktív tag

B30 használóként hasonló véleményen vagyok, sajnos.

(#33) benedekco válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


benedekco
addikt

Én sima e papírnak jobban örülnék mondjuk.
Hihetetlen mennyire trágya szar minden mai buta telefon, ahhoz képest, hogy a Nokia annak idején miket tudott csinálni. De a mai nokiákat sajnálom a legjobban.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Még mindig várom a 3"-os minőségi IPS kijelzős, 4G meg egyéb nyalánkságok, legalább Nokia N8 szintű kamerával rendelkező, nyomógombos, fémházas mobilt akár 80-100 ezer forintig bezárólag. Számomra a tökéletes telefon lenne. Tudom nagyon kis rétegbe tartozom ezzel az igényemmel szóval akár várhatok is még jó darabig.
Evvan. :)

Humorban nincs helye tréfának!

(#35) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Kivel akarják elhitetni, h az az amúgy is szánalmas méretű videó 30fps?? Ha van 10-12, lehet sokat mondok... Normális kijelzővel és kamerával akár jó is lehetett volna. De nem lett az...

(#36) kymera válasza pecccccccca (#34) üzenetére


kymera
senior tag

Alapítsunk egy céget és gyártsunk jó minőségű strapatelefonokat ;]

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#37) Fancy-boy válasza pecccccccca (#34) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Írj a Nokiának, hátha kiadnak egy 8800 reboot-ot. :DDD
Vagy a Sony-nak. Nekik mostanában úgysem megy az érintős kategória.
Visszahozhatnák a nyomógombos Cyber-shot modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#38) szotyika77 válasza Fancy-boy (#37) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Álmaim telefonja volt a Nokia 8800 Arte/Scirocco típus, ha ma lenne egy normális rendszerrel, és a mai követelményekkel biztos venném, sok más emberrel együtt :)
Nem is értem, hogy a mobilvállalatok miért nem gyártanak próbaképp ilyen telefonokat, vagy olyat amit pecccccccca is írt, biztos lenne rá kereslet. :C

(#39) e-newsee


e-newsee
addikt

Csak összehasonlításképp, itt a Nokia 2700 classic helyi tesztje. Ugyanúgy 2MP, fix fókusz. Nagyságrendi különbség van a két készülék képei között. Azért ezt kerestem elő, mert ilyenem volt, és tudom, hogy vállalható képeket csinált. És mindezt pont 10 évvel ezelőtt.

Ui.: Az a "No photo allowed" to felirat mindent visz. És még nem is szegted meg a tiltást, mert az minden, csak nem fotó. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#40) koko52 válasza e-newsee (#39) üzenetére


koko52
veterán

Ez nekem is eszembe volt, hogy 10 éve sokkal jobb képek készültek még 1 megapixeles kamerával is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#41) Azie válasza e-newsee (#39) üzenetére


Azie
őstag

nekem Cedarom volt, simán vállalhatóakat csinált akkori viszonylatban (=felismerhető volt, hogy kit fotóztam)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#42) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Hát biztos lesznek, olyanok akik a jelenlegi CAT készülékét küldenék nyugdijjba az asztal fiókjába,, de ez kb. nulla, újdonság, még nagyobb nulla a kamera, ami olajfestmény szintű képet gyárt. Hát ez szomorúság sztrít..... :O

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#43) KillHates


KillHates
nagyúr

"Mozgóképet érzésre animgif műfajban készíthetünk"

ezzel bearanyoztad az estémet! :D :DDD szakadok a röhögéstól :DD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Apám telefonját (nokia 215) szeretném cserélni, de nem ez lesz a választott.
Nem gondoltam, hogy ebben a kategóriában ennyire nehéz választani.
Telefonos topikban azt ajánlották nézzek inkább egy jó érintős telefont és vegyek hozzá strapa tokot.
Most ezen az irányon mozgok, aztán lehet apám még meg is szokná az érintőképernyőt.

üdv

(#45) Fred23 válasza -szabi- (#44) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én apám is nyomógombosat akar a 15 évig használt nyomógombosa után, ami most is megy, csak az akkuja miatt már nem viheti sehová. Egy Energizer Energy E241S-t fog kapni, ma rendeltem meg.

(#46) Fancy-boy válasza Fred23 (#45) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azt lehet kár volt megrendelni. :))
Legalábbis nem mindenkinek jön be: [link]
Persze van aki más véleményen van: [link]

(#47) Fancy-boy válasza -szabi- (#44) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Miért nem néztél be a Milyen hagyományos (nem okos) mobiltelefont vegyek? topicba?
Ha az érintősbe írtál, akkor persze, hogy azt ajánlanak. :D
Ha nem kellenek a különböző alkalmazások, akkor teljesen felesleges érintőset venni.

[ Szerkesztve ]

(#48) Fred23 válasza Fancy-boy (#46) üzenetére


Fred23
nagyúr

Legalább lesz +1 tapasztalat majd róla; ha nem kell Neki, válthat másra.

(#49) -szabi-


-szabi-
őstag

Gondoltam kicsit haladna a korral aztán ha nagyon nem, akkor mint Fred írta válthat még másra.
Azért bízom benne, hogy megkedvelné.

(#50) Fancy-boy válasza Fred23 (#48) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor majd várjuk a visszajelzést a készülékről. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.