Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Érdekes számok... nekem pár másodperc alatt kijött fejben a 119. Nekik hogy az úristenbe lett pl. ilyen, hogy 452?! :Y :C

Sent from my keyBoard

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

jók a screenshotok :DDD

lehet rootolni vagy jailbreakelni kellene a tv-t, hogy közvetlen lehessen screenshotot csinálni?! ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) e=mc²


e=mc²
őstag

:Y

Ambulimax Provider

(#4) #27483136


#27483136
törölt tag

Ilyenkor jön elő bennem az összeesküvés-elmélet, hogy a tévéműsorok direkt az emberek elhülyítésére vannak kitalálva. Ennyi agymosás már nem lehet véletlen. Ufók lehetnek a háttérben, vagy valami más.

Ráadásul a képernyőn látszik is, hogy valaki bemondta a helyes végeredményt!
És a nyomorulttól le is szedték a 375Ft hívásdíjat! Az is csak leshetett maga elé.

(#5) vans?


vans?
őstag

Undorito, az ATV-n is van egy ilyen musor, ott egy idegesito foszer buzditja telefonalasra a nezoket, es soha nem talaltak meg el a szamot... Ott is ugyanez megy: add ossze az abran szereplo osszes szamot...

hábm bábm

(#6) EmberXY


EmberXY
addikt

Az eredmény tényleg 119. :D

Még annyit tennék hozzá, hogy egyenletet említettél, holott én egyetlen ismeretlent sem látok benne... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

"Add össze az ábrán szereplő öszes számot", akkor az eredmény 96. Ha azt kérdezik, hogy számoljuk ki, akkor meg persze 119. Hogy a fészkes fenébe jött nekik ki 452??? És mire? Vááá.

(#8) ABE


ABE
őstag

Nos, a lényeg csak annyi, hogy azt kell nézni, hogy az ábrán lévő számokat hányféle módon lehet kiolvasni, majd azután kell összeadni:

- Az önmagában álló számok: 12+4+2+15+6+4+5+27+3+18=96
- Ezután a két számjegyű számokat felbontjuk: 1+2+1+5+2+7+1+8=27
- A zárójelben lévő összeadás és a szorzások elvégzése (ugye a szabályok miatt ezeket kezelhetjük külön számként): (4x2)+(6+4+5)+(27x3)=104
- Visszafelé olvasva a kétjegyű számokat: 21+51+72+81=225
- 96+27+104+225=452

Mielőtt valaki megvádolna, hogy az ilyen szarságokat én szoktam kitalálni, vagy állandóan betelefonálgatok a műsorba: nem, ezt most 5 perc volt levezetni, csak sejtettem a végeredmény alapján, hogy mi a trükk benne.

[ Szerkesztve ]

(#9) EmberXY válasza ABE (#8) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát ez szép. :R
Még a végén kiderül, hogy Einstein szintje is kevés ahhoz, hogy egy ilyet betelefonálós műsorban nyerjen az ember... :DD
Erre bizony nem jöttem volna rá egyhamar...

Up the Irons!

(#10) vans? válasza ABE (#8) üzenetére


vans?
őstag

ABE for president! :Y

hábm bábm

(#11) mephi666


mephi666
nagyúr

remélem aki betelefonált és 119-et mondott, most olvassa a topikot és jól bepereli a csatornát átverés miatt ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) DeFranco válasza mephi666 (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Volt ebből annak idején balhé Németországban. Van ott egy műsor, ahol többek között ilyen fogyasztóvédelmi kérdésekkel foglalkoznak, és rászálltak ezekre a "megoldhatatlan" feladatokra.

Tény, hogy mindig kell lenni logikus, és helyes megoldásnak, különben (legalább is ott) nem engedik műsorba. A gond ott kezdődött, hogy mindig változtak a szabályok. Tehát egyszer csak odafelé kellett összeadni a számokat, de összeolvasva és külön is, egyszer a 6-os 9-esnek is számított, mert tükrözni lehet, és pl. volt ABE megoldása is.

A konklúzió az volt, hogy nincs rá bizonyíték, hogy akár egy kör alatt nem változtattak-e a szabályokon, de a következményekre nem emlékszem.

Volt ilyen TV szerelős körük is, valami 20 eurócentes tételt szándékosan elrontottak, és kihívtak 20 szerelőt, hogy javítsák meg. Talán 6-an voltak korrektek. És ez még csak Németország.

[ Szerkesztve ]

(#13) Móci


Móci
addikt

Még jó, hogy nem nézem ezeket a szarokat...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) ABE válasza DeFranco (#12) üzenetére


ABE
őstag

Az ilyen műsor a buta emberekből él meg. Már bocsánat. Egyrészt vicces, amikor már a 20. ember telefonál be, és mondja el újból ugyanazt a rossz megfejtést, még ha a műsorvezető is hangoztatja, hogy az adott válasz nem jó. Másrészt ott van a szövegértelmezési probléma is: pl. a konkrét esetben nem az van kiírva, hogy a felírt műveletsort el kell végezni, hanem az ábrán lévő számokat össze kell adni. Nem ugyanaz a kettő, így már alapból kiesik a 119. A nem tisztázott szabályok miatt pedig nem csak az a lutri, hogy adott hívással bekerülsz-e, hanem az is, hogy jó logika mentén számoltál-e. Nem kéne ide fogyasztóvédelem, csak egy minimális gondolkodás, hogy ebből a játékból az emberek 99,99%-a csak vesztesen jöhet ki.

(#15) EmberXY válasza ABE (#8) üzenetére


EmberXY
addikt

Én azon gondolkodtam, hogy ha ennyiféleképpen kell külön kezelni a számokat, akkor az egész kifejezés értékét nem kéne még plusz egy számként kezelni és még 119-et hozzáadni a végeredményhez? :F Végülis zárójelek, műveleti sorrend ide vagy oda, az egész kifejezés matematikailag is egy külön számot alkot (ami nem más, mint a logikus végeredmény..... :D)....

Up the Irons!

(#16) DeFranco válasza ABE (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, teljesen igazad van. Amit leírtam, az csak a publikus/legális része. Emelett (ahogy az már párszor be is bizonyosodott) csalnak is mint a szél.

Többször előfordult már, hogy valaki a következő játék helyes megfejtését mondta be, amikor "kisorsolták".

szerk: Én mondjuk sokáig imádtam nézni. Az első garnitúra lenyűgözött, hogy milyen profin nyomta akár órákon keresztül a semmit. Most már higul ez is, mint a celebszakma. :D

[ Szerkesztve ]

(#17) kételkedem válasza ABE (#8) üzenetére


kételkedem
addikt

Maxi respekt, hogy ezekből a számokból sikerült ezt az eredményt előállítani! :R :)

Az eredeti kérdés konkrétan az volt, hogy "Add össze az ábrán szereplő összes számot!"
Nem azt kéri, hogy végezd el a műveleteket, vagy olvass visszafelé kétjegyű számokat! Így a 96 a helyes megfejtés, a többi egy bonyolult művelet eredménye.

Az ilyen betelefonálós, emelt díjas idétlen műsorok pedig monnyanak le!
375 Ft/hívás árért elvárná az ember, hogy ne vágják át szándékosan...
De hát nem kell őket felhívni, és a távirányítón sem véletlenül van az a sok gombocska!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18) ABE válasza EmberXY (#15) üzenetére


ABE
őstag

A zárójeles összeadás és a szorzás szabályai miatt a 4x2, a (6+4+5) és a 27x3 mondjuk értelmezhető egy felírt számként (hiszen a matematikai szabályok miatt a műveletsorban ezek "egységként" jelennek meg), meg a hülye trükközés miatt a visszafelé olvasás és a részekre bontás is értelmezhető felírt számként, de a 119 az egész műveletsor eredménye, amiben szerepel kivonás is.

[ Szerkesztve ]

(#19) EmberXY válasza ABE (#18) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát elég trükkös, az biztos, mindenesetre ha ilyen hülyeséget adnék feladványként, legalább nem tennék egyenlőségjelet a végére, mert azzal együtt aztán tényleg borul az egész szerintem...
Az igaz, hogy a feladványt jól kell értelmezni, de ki a fene gondolna visszafelé olvasásra, meg számjegyenkénti összeadásra, amikor lát az ember egy kérdőjelet az egyenlőségjel után, és azt feltételezzük, hogy járt valaha matek órán... :D :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#20) ABE válasza EmberXY (#19) üzenetére


ABE
őstag

Hát ez az, hogy valószínűleg 5-ből 4 ember már a feladat értelmezésénél elcsúszik. :)

(#21) #27483136


#27483136
törölt tag

Tul.kép a 455 is lehetne a helyes megoldás, vagy bármi, mert megfelelő logikával bármi előállítható.

(#22) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Erről ez jutott eszembe: Klikk! :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#23) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

:Y :R

(#24) cashback


cashback
őstag

Köszönöm a hozzászólásokat. :R
Max 2-3--ra számítottam, hogy miért foglalkozok ilyen hülyeségekkel.

EmberXY "én egyetlen ismeretlent sem látok benne..." =?
Az a baj hogy az egész feladat egy nagy ismeretlen egyébként.

ABE Minden tiszteletem a tiéd. :R :R :R :R
Ha jelölteted magad elnöknek én nem szavazok rád... ilyen lenne az adó bevallás kiszámítása is, akkor.... huhhh :D

Lényegében a helyes megfejtés akár 20millió is lehetett volna... csak megfelelőképpen kellett volna négyzetre emelni.
Illetve ha a tv súlyát tekintve a gravitációs gyorsulást is hozzá veszem......... és akkor még nem is beszélve a nap okozta kisülésekről....... :W

Logikus hogy az a céljuk hogy minél kevesebben álljanak elő a jó megoldással. De ilyen gondolt menettel mint amit ABE is felvázolt, sztem ha van 20ember az országba aki ezzel elő állt volna akkor lehet sokat mondok. És azok tuti nem nézik hajnalban az ilyen idióta betelefonáló műsorokat.

Szóval a lényeg hogy itt már kevés az hogy megfejted azt mit eléd raknak... itt ki kell találni azt is hogy ő hogy gondolkoznak. Szabályok nélkül nem játék a játék. Illetve a szabályok ismerése nélkül nem is lehet játszani. Itt nem csak erre a pofátlan műsorra gondolok... bármi más játékra is igaz, hisz mindenhol vannak szabályok.

Attól függetlenül hogy ez kiszámítható, még nem helyes... sőt. :(

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#25) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Google is tudja, így ni. Mégse tudja, mert a +-t átalakítja.
Baromság ez a műsor és az összes többi is.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#26) Mr.Csizmás válasza cashback (#24) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor te még nem ismered személyesen ABE-t. ne szavazz rá. inkább szavazz rám ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27) EmberXY válasza cashback (#24) üzenetére


EmberXY
addikt

"Az a baj hogy az egész feladat egy nagy ismeretlen egyébként"

Ha a megoldás körüli kavalkádra gondolsz, akkor valóban, de egyébként csak konstansok vannak benne, változó sehol, ha a "?" lenne az, akkor pedig konkrét értékkel ki van fejezve, vagyis az egyenlet már a felíráskor meg van oldva. :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#28) cashback válasza EmberXY (#27) üzenetére


cashback
őstag

Nekem a Google a barátom. :D

"Az egyenlet egyenlőségjellel összekapcsolt két kifejezés. A két kifejezést az egyenlet jobb és bal oldalának nevezzük.
Az egyenletek többnyire (bár nem kötelezően) változókat vagy határozatlan mennyiségeket is tartalmaznak, melyeket ismeretleneknek nevezünk."

Mindenhol ahol egyenlőség jelet tesznek ki az már egyenlet... hisz a =? már ismeretlennek minősül mindaddig még ki nem számolod a pontos értékét.
Viszont a vita tárgya nem is az én kétséges matektudásom alapozza. :C
Illetve nem is az a lényeg...

A Google csak ha manuale írod be, másolod be, ad ki eredményt. Én is ezért nem tudtam linekelni használhatóan.

Egyébként elnézést a screenshot minőségéért illetve a hangyás kép miatt... Mivel nem szoktam túl gyakran tv-t nézni így nem is foglalkoztat hogy miért ennyire rossz a képminőség.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#29) EmberXY válasza cashback (#28) üzenetére


EmberXY
addikt

Rendben, hiszek neked, ha a Google mondja.. (csak azért, mert nekem is azt mondta) :D
Tehát az 1+1=2 is egy egyenlet. Megyek, és megoldom. :DDD

A képminőséggel semmi gond, én is olyan ritkán nézek TV-t, hogy nincs is. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#30) cashback válasza EmberXY (#29) üzenetére


cashback
őstag

1+1=?
Így már ismeretlenes lényegében, szóval igaz rá hogy egyenlet. :D

Viszont a megfejtésénél figyelj a "változókra"...
Simán megoldható a megfelelő beetetéssel ez is hogy a végeredmény 5 legyen. :C

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#31) RootRulez


RootRulez
félisten

Évek óta arról szól ez az össze dolog, hogy butítsanak minket és reklámzabáló nyitott pénztárcájú vásárlózombik legyünk. :(

Mert valljuk be a mai vetélkedők/műsorok, közel annyi értéket nem hoznak mint anno a régiek. A normális vetélkedők a legyen ön is milliomossal ki is haltak...
Széf, az kell a népnek, "Úristen a 2 közül melyiket válasszam?!?!?!"

Ezt tanuljuk a nyugattól, túl okosak voltunk hozzájuk, most le kell süllyeszteni minket az ők értelmi szintjükre...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#32) lorenzen válasza #27483136 (#21) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Tul.kép a 455 is lehetne a helyes megoldás, vagy bármi, mert megfelelő logikával bármi előállítható.

Nem!
Kizárólag 1 helyes megoldása lehet, ami a matematikai szabályok megtartásával kiszámolható. A kifacsart logikákat nem szabad megengedni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#33) Иван


Иван
őstag

Azt még elfogadom, hogy a képernyőn látható számokat kell összeadni, nem elvégezni a műveletet. A többi csak szarakodás és szándékos átverés. Ennyi erővel az X lehetne tíz, mer római szám...

Fogyasztóvédelmet nekik. A másik ami kibuktat a tévékettőn a "kiváló látók és jósok" c. reklám. BAzeg az a három öregasszony kenterbe vágja a kvantumfizikát és megmondja a jövőt Ennyi kéne: fogyasztóvédelem kimegy, kérdi hogy tudja bizonyítani, hogy látó. Sehogy? Akkor x*10 millió ft bünti. Ennyi kérem.

ui: persze a legjobb megoldás az lenne, hogy az emberek nem hívják ezeket az átveréseket, de olyan úgyse lesz. És így marad a fogyasztóvédelem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#34) vans?


vans?
őstag

Viszont igy, hogy ABE altal tudjuk, hogy megis valahogy legalabb ki lehet hozni az altaluk vart eredmenyt, ki kene adni bermunkaba oreglanyoknak, hogy sajtoljak ki a penzeket ezekbol a musorokbol. Bar gondolom az elso nyeremeny utan mar boven nem kapcsolank ra a vonalra, ki van ez talalva...

hábm bábm

(#35) ABE válasza lorenzen (#32) üzenetére


ABE
őstag

Igaz, a 96 kellene legyen a megoldás.

(#36) #27483136


#27483136
törölt tag

Pár hete kiváncsi voltam, hogyan működik ez a fajta műsor, a feladat is olyan volt...egyszer na...ne köpködjetek le...

Szal: már nagyon az utolsó percnél tartottak, mondogatta a p_csa, hogy "hívjanak, hívjanak! Hát senki nem tudja a megoldást?...stb" ....számot felhívtam, automata felvette és bemondott valamit, hogy "önek sajnos nem sikerült", automata letette, pénzt levette, én meg ott lestem...meg se nyikkanhattam.
Na, de ha még kiderült volna, hogy a megoldásom a Pi=3,1415926 nem jó, hanem Pi=42, akkor aztán fel is kötöttem volna magam...még szerencse, hogy ez a csalódás elmaradt.

Nagyon szégyellem magamat.

(#37) DeFranco válasza #27483136 (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Semmi gond, ne bánkódj. :K

Fizetsz nekem egy sört, mert feloldozlak, cashback-nek, mert megírta a posztot, ABE-nak, mert bemondta a helyes megfejtést, és lelkednek örök dicsősége leszen...

Aaaahaahahameenn...

(#38) Armahun


Armahun
addikt

Nem az a feladat hogy old meg az egyenletet feladat az, hogy add össze az összes számot.

A szorzásjel x vagyis római 10 , a zárójel c is római szám, sőt a mínusz jel is egy fektetett egyes, és akkor még nem is beszéltünk az egyenlőség jelről. Esetleg még a hölgyike ruháján is lehet mondjuk egy d betű .

Az átverés a lényeg.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#39) cashback válasza Armahun (#38) üzenetére


cashback
őstag

Úgy van... És az a kérdőjel is elég érdekes. :D

Sajnos igaz ami igaz, addig még van aki betelefonál addig lesznek ilyen műsorok.
Mert ugye Mami a tv előtt a 120ezres kis nyugdíjából, ha elver 20ezret ilyenekre egy hónapban, az nem veri földhöz. Viszont ha nyer akkor vesz egy csomag negrót az unokáinak. :D
Na jó ez így csak vicc volt, senki ne vegye magár. :U :C

A sör meg jöhet... bármikor, bárhol, bármilyen okból kifolyólag. :D

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#40) cashback


cashback
őstag

És már megint... :)

3+39-(10*2)+3+12-5+7-5+(4*2)=?

És az eredmény nem 42 :)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#41) kenwood3


kenwood3
őstag

Én mikor láttam a múltkor azt hittem , hogy én nem tudok számolni de itt rádöbbentem , hogy a tv nem tud ! Ez is csak 1 lehúzós sz@r retek műsor ! :W :W

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#42) gr3g18


gr3g18
csendes tag

Az semmi hanem aki a jó megoldást mondta (a táblán ott a 119) az nem is kapott semmit akinek az iq-ja legalább 60 fölött van! Szánalom!

(#43) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Most már a TV2-n nincs Kvízió, az ATV-n nincs Pénzözön, a VIVA azonban a Virítom-mal akar pénzt keresni. Az a bajom, hogy hiába van akárhány zenecsatorna, ha egyszer a UPC-n csak 2 fogható: az MTV és a VIVA. Az Eurosport-nak, a Discovery-nek és a Cartoon Network-nek van magyar hangja a UPC-n, bezzeg a VH1 Classic-nak nincs, s nem is lehet a UPC-n fogni. Én az MTV-re csak akkor kapcsolok, amikor ott a Korai dalömlés megy. Azért nem fizetnék a VIVÁ-nak egy vasat sem, hogy olyan műsorokat sugározzon, aminek semmi köze a zenéhez, (Interaktív, K. mint Kardashian, Szülinap luxuskivitelben, Club Rotation, stb.) Egyetlen UPC-n fogható zenecsatornán sincs Dolly Roll, Szandi meg Zoltán Erika klip, de én már annak örülnék, ha már Carpe Diem, Soho Party vagy Splash klipek kerülnének egy UPC-n fogható zenecsatornára. Még ha olyan csatornáról lenne szó, amelyen egymás után jönnek a különböző zenés műsorok (klipek vagy koncert), azért még megérné fizetni. Nem tudom, hogy a VIVA mit szólna ahhoz, ha mindenki lefeküdne az ágyba, s senki sem telefonálna, mert hogy a Virítom úgyis este 11-kor van.

(#44) tigerscorpio válasza RootRulez (#31) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Birkaság... mindenki, csak bólogat...
ha véletlenül le ülnék a TV elé, akkor is hamar felkerekedem, mert kiborítanak az ökrök, a gyökerek, az idióták, és a végtelen naivitással megáldottak, főleg az a típus akikkel beszélni sem lehet értelmesen...
:W

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#45) Rico83 válasza tigerscorpio (#44) üzenetére


Rico83
tag

Én sajnos az asszony miatt muszáj vagyok elviselni a retek klubot,bár olyankor inkább szeretek kivonulni a nappaliba.Legtöbbször természetfilmet nézek,ill. néznék,mert már abból is alig van normális.Esetleg rajzfilmeket,némelyiken jobbat leget röhögni mint egy vígjátékon.Összevissza kapcsolgatások között néha megállok ilyen "virítom" jellegű műsoroknál,de csak álmélodom hogy nem hűlik ki a tüdejük ennyi beszédtől.Telefonálni eszemben sincs.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#46) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Ezekre sosincs egy helyes válasz. Mindig több létezik - egyszerűbbek és jól kifacsartak is -, egy szép nagy táblára felírják, amit persze nem láthatunk, és ha valaki bemond róla egyet, azt lehúzzák. Az utolsó nyer, vagy ha letelt a műsoridő, akkor segítenek, vagy mint most, a legközelebbi. Ha valaki bemondta volna elsőre a 452-t, nem nyert volna. . .

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.