Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Ghoosty


Ghoosty
őstag

1. Én ahol tehetem, ott kártyával fizetek. Én támogatom a teljes készpénzmentességet, viszont kell valami megoldás hiba esetére, mert elég szar, ha telepakoltam a kosarat, de a bank rendszere azt mondja, hogy most nem vagyok elérhető.

2. Nem tudom, erről mit lehet vitatkozni. Ez alapvetően ízlés kérdése. Idén belföldön fogok utazni akkora távolságot, amiből már elérnék a horvát tengerpartra. Szóval még az sem garantált, hogy a belföldi út kevesebb utazással jár. Gazdasági szempontból meg a külföldi út az gyakorlatilag egy külföldi szolgáltatás importálása. Mondhatjuk, hogy megegyezik egy TV vásárlással.

3. A szabályok nem önmagukért vannak. Azért vannak, hogy megelőzzenek negatív eseményeket. Mindenre felkészíteni a szabályokat nem lehet, ráadásul túl bonyolulttá is válnának, ha megpróbálnánk. Ezért nekem az a meggyőződésem, hogy meg kell nézni, hogy miért hozták azt a szabályt. Ha a megszegése nem befolyásolja érdemben azt a negatív eseményt, amire a szabály létrejött, akkor megszeghető a szabály.
Pl fűre lépni tilos. Ez azért jött létre, hogy ne tapossák ki a parkban a füvet a járókelők. Sétálsz a környéken kifúj a szél a kezedből egy fontos papírt, ami a fű közepére esik. Várhatsz, hogy lefújja a szél a fűről, kereshetsz egy hosszú valamit, hogy kipiszkáld, vagy megszeged a szabályt. Mivel amit teszel az bár szabálytalan, de nem befolyásolja érdemben az, hogy kitaposod a füvet, ezért nyugodtan megszegheted a szabályt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.