Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

"Az általános tapasztalat az, hogy sokan valósággal rettegnek. Több ízben láttam olyat, aki sírva fakadt. Ugyan nem kellemes, de simán kibírható."

Mindenhez hozzá lehet szokni, persze kérdés, hogy érdemes-e.

A középső gyermek 1 éves volt, amikor egy fertőzés miatt naponta kellett 2 héten át injekciózásra járni. Az első néhány nap még keservesen sírt, később már csak rezignáltan nézett a tűre, amit felváltva döftek a jobb és bal combokba... Ezt csak azért meséltem el, mert azt mutatja, hogy még akár ebben az életkorban is képes volt ezt másként kezelni, de az egészségügyben a rossz oldalon szerepelni sohasem öröm.

(#2) Samus


Samus
addikt

2000mg C vitamin biztos jó ötlet? Oké, hogy vízben oldódó, és a szervezet kiüríti magából, de a keletkező oxalát a kutatások szerint megnőveli a vesekő kialakulásának kockázatát. Persze itt a hosszú távú folyamatos nagy dózisról van szó.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) Oldman2 válasza Samus (#2) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez egy tévhit... persze mindenki abban hisz, amiben akar.

(#4) Goose-T válasza Samus (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

Bizony, maga Szent-Györgyi Albert is veseelégtelenségben halt meg...

...93 évesen! :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) Oldman2 válasza Goose-T (#4) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez biza egyértelmű bizonyíték.
:R

(#6) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Azt gondolom itt lenne az online covid tesztnek, már csak hogy kerüljétek ti is a személ,es kontaktust. Online covid tesztet a népnek! Vannak erre konkrét elképzeléseim.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

asszony 1 hete volt teszten... ő is aggódott előtte, de megnyugtatták ott, hogy annyira nem vészes és tényleg nem volt az... :K nekem még kb 25 éve volt jó arc- és homloküreg-gyulladásom... 1 hétig jártunk fizikoterápiára, ahol mindkét orrlyukamba feltoltak 1-1 gézdarabot úgy, hogy a vége a szemgolyóm csiklandozta és beültettek így 10-20percekre infralámpa elé, majd csipesszel kihúzták... ennél nem lehet rosszabb a pár másodperces "turkálás"

...egyébként pozitív lett, elvagyunk itthon karanténban :) szerencsére a tünetei se annyira durvák, szaglás- és ízlelésvesztés viszont már 1 hete megvan

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) janeszgol válasza Samus (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez lehetséges, de a 2000 mg nem nagy dózis. A nagy dózis 10-15 ezer milligrammnál kezdődik. Bár lehet még ez sem elég a vesekőhöz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Stanlee


Stanlee
őstag

Elnezest, ha hulyeseget kerdezek.

Ez a tipusu teszteles milyen intezmenyi dolgozokat foglal magaba, ill. rendszeresen visszamentek ugyanoda, vagy jarason / telepulesen belul egy intezmenyt leteszteltek es nem mentek vissza?

Mi a leggyakoribb kifogas, amiert nem akarjak teszteltetni magukat az emberek?

Ha valaki pozitiv gyorsteszttel, akkor azt PCR-ra is mintavetelezitek?

Erdekelne a vedofelszereles is. Az mi pontosan?

koszonom

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#10) Oldman2


Oldman2
veterán

Engem meg az érdekelne (családon belüli érintettség kapcsán), hogy egy jelenleg kórházban lévő, hetek óta pozitív tesztet produkáló személy meddig fertőző?

Mikor mondja rá a "modern orvoslás", hogy már nem fertőz (azaz biztonságosan(!) hazahozható)...?

Mert ha hazahozzuk, itthon nincs folyamatos tesztelés. Ami most, a kórházban van.

(#11) Carlytoo válasza Stanlee (#9) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Minden intézményi dolgozót tesztelünk, aki kéri. Heti szinten visszamegyünk és elvégezzük a tesztelést. Kifogások között szerepel a teszteléstől való félelem, ugyanis kissé kellemetlen, a pozitív eredménytől való félelem, sérüléstől való félelem stb. Elég sokrétű. Ha valakinek pozitív az eredménye, akkor tájékoztatnia kell a háziorvosát róla. Ő majd eldönti a továbbiakat.

Védőfelszerelés: arc-plexi, védőszemüveg, a testet teljesen befedő rendszeresített védőruha, FFP2-es maszk, 2 pár gumikesztyű / vizsgálat. Minden egyes vizsgálat után kesztyűcsere. Fertőtlenítőszerek ( bradoderm, felület fertőtlenítőszer, stb.)

Oldman2: A jelenlegi tudomásom szerint egy átlag ember 2 hétig fertőzőképes. Mivel nem vagyok orvos, így konkrét választ nem fogok tudni adni. Ameddig pozitív tesztet produkál érdemes a kórházban maradnia, nehogy valamilyen szövődmény kialakuljon, amit otthon nem tudtok megfelelően kezelni.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#12) Oldman2 válasza Carlytoo (#11) üzenetére


Oldman2
veterán

Az FFP2-es maszkot milyen sűrűn cserélitek?

Most kaptam egy ilyet.

(#13) Carlytoo válasza Oldman2 (#12) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Amikor végzünk a helyszínen a vizsgálattal, akkor az erre rendszeresített gyűjtődobozba kidobjuk és a következő helyszínen újakat veszünk fel.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#14) Oldman2 válasza Carlytoo (#13) üzenetére


Oldman2
veterán

Azaz valóban 1x használatosként kezelitek.
:R

(#15) Stanlee válasza Carlytoo (#11) üzenetére


Stanlee
őstag

Koszonom a gyors valaszod.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#16) INGJOKE


INGJOKE
veterán

labdarúgó játékvezetőként hetente tesztelnek, van amikor kétszer is pcr tesztel. 10.26.-án lett pozitív a tesztem és rá két hétre az első negatív majd még 2 nap és a második. A tünetek elég lazák voltak és így 3 hét+1 nap után "visszakaptam" a sportorvosit is. Rá két napra edzettem először és másnap másodszor és vasárnap már meccsen asszisztáltam. A következő hét úgy nézett ki, hogy kedd ezdés, szerda meccs, szombat tartalék vasárnap meccs. Sok rosszat és elnyúló betegséget lehet hallani, de a jó példákról sosem beszélnek. :)

(#17) Stanlee válasza INGJOKE (#16) üzenetére


Stanlee
őstag

Jo hogy sikerult gond nelkul kigyogyulnod belole!

Sajnos az ilyennek nincs hirerteke manapsag...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#18) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Hogy a tanárok közt miért önkéntes a teszt azt nem igazán értem. Ez a "fáj" annyira gyerekes indok, a porontyok előtt példát mutatva csinálják vajon? Tényleg nem kellemes, de a "fáj"-tól azért ez nagyon messze van. Nem tudom melyik okos találta ezt ki, de gyanítom egymás közt kezdték terjeszteni és indult be a pánik.
És akkor nem teszteli magát, köpködi szét a gyerekek közt, azok meg viszik haza. Komolyan nevetséges, hogy iskolák miért vannak még nyitva és csodálkozunk, hogy nem csökkennek a számok.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#19) Carlytoo válasza HyP3b0y (#18) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Akkor ahhoz mit szólsz, hogy volt olyan intézmény, ahol két pedagógus össze is verekedett. :))

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#20) HyP3b0y válasza Carlytoo (#19) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Mégis min? És ezek fogják oktatni a gyerekeimet?!

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#21) Oldman2 válasza HyP3b0y (#20) üzenetére


Oldman2
veterán

A tiédet lehet hogy csak fogják, de van akinek már ma is oktatják a gyermekeit!
:F

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagy respect az egész csapatnak! :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Carlytoo válasza hcl (#22) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Köszönjük szépen. Abszolút nem nagy ügy. Tesszük, amit kell.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.