Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) nemlehet


nemlehet
őstag

Abban egyet értek, hogy elméleti szinten ez még egy jó kezdeményezés is lehetett volna, DE:
1. Ez Magyarisztán, itt még a máshol remekül működő dolgok átvétele se sikerült soha igazán jól, hát még saját kútfőből egy ennyi embert érintő rendszer felállítása...
2. Már eleve a jogszabályon látszott, hogy a jogszabályalkotó szándéka nem az ami elvi szinten jó lenne, hanem a statisztika javítása és a munkanélküliségi probléma szőnyeg alá söprése bármilyen valódi megoldás helyett.
3. A fő kormányzati politikusok többé-kevésbé nyíltan megmondták, hogy a statisztika javítás és a közhangulatra való rájátszás ("a rohadt élősködők") a cél, tehát meg sem próbáltak úgy tenni, hogy ettől bármi hosszú távú jó megoldást várnak.

Az állami alkalmazottak kirúgása, majd újra felvétele közmunkásként egy elképesztően féreg húzás volt. Nem is értem, hogyan nem lett felhúzva a kormány a lámpavasra, mert ez szerintem egy megbocsájthatatlan manőver egy demokráciában.
Nekem az egyik exem lépett be a közmunkaprogramba, naivan gondolva, hogy amíg nem talál jobbat addig jó lesz ez is, elkertészkedik ő a város parkjaiban.. Aha, ebből az lett, hogy EGYSZER SEM engedték el interjúra és többször is a lepapírozott munkavégzés helyett kő keményen kellett menni dolgozni a polgármester/rendőrfőnök/akármilyen tótumfaktum telkére, földjére, gyümölcsösébe. Ahova éppen. Persze az odajutást old meg saját költségen, kaja, védőital nuku és az a 8 óra az nyár közepén volt 10-12 is simán is amikor érett a gyümölcs.
Ő megtehette, hogy kilép az első ilyen után, de voltak ott olyanok akiknek tényleg csak ez maradt mivel a szociális háló az ki lett húzva alóluk....

Az állam jobban tette volna, hogy a hihetetlen deficites közmunka helyett arra költi a pénzt, hogy a szakképzést/átképzést gatyába rázza és akkor lehet most nem lenne 1 bádogos/megye meg elképesztő hiány kőművesből...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.