Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) razorbenke92 válasza Hieronymus (#24) üzenetére

És melyik törvény engedi meg a lezáratlan autó ellopását?

Állj, kicsit félrementél... Nem a törvény megengedőségéről van szó, hanem arról, hogy te magad hibás vagy e, ugyanis erre reflektáltam:
Ha ellopják a lezárt autódat utcáról a gondolat meneted alapján hibás vagy mert vigyáztál rá jobban.

Arra próbáltam felhívni a figyelmed, hogy erősen sántít az analógia, mert itt nem egy lezárt autót loptak el, hanem egy lezáratlant. De még a lopás sem az igazi hasonlat, mert az törvénysértés, vagy magántulajdon elleni bűncselekmény, értéke illetve módszere válogatja.

Ha nagyon bele szeretnél menni, közvetlenül nem károsították meg a tulajdonost (a közvetett károkozás pedig csak polgári peres úton érvényesíthető, mint ahogy az itteni sztoriban is lebegtette a jogtulajdonos). Így módosítanám a lezárt autó ellopását egy nyitott autóba való olyan formájú beüléssel, ami nyomtalan maradt. Ilyenkor közvetlen károkozás nem történt, a közvetett károdat meg bizonyítsd a perben, és talán megítélik, talán nem. Pont ugyanerről van itt is szó.

Nyitvahagytam a Ferrarit az utcán, a szomszéd gyerekek meg beleültek fotózkodni, és csak a Facebookról vettem észre? Két dolgot tehetek:
- Mérgelődök egyet a neveletlenségükön, szólok nekik, hogy nem tetszett a dolog, és máskor zárom a kocsit.
- Megfenyegetem őket mindenféle félelmetes bullshittel, aztán úgyse csinálok semmit, mert tudom hogy elbukom.

Melyik a szánalmasabb rám nézve?

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.