Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TESCO-Zsömle válasza wertigo1984 (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

csak azt nem ertem hogy miert kell fel orara lecsokkenteni a felveheto video hosszat?

Bár a többiek látszólag szarnak az egészre, mert ez egy bolondnapi kamucikk, én azért reagálnék ennek a kérdésnek a technikai oldalára, mert sok kameránál megjátsszák.

Nos ennek lehetnek technikai okai is, például a szenzor túlmelegedése. Azért valljuk be, filmet felvenni még FullHD felbontáson is igen nagy tehertétel magának a szenzornak. Ugye attól, hogy csak kisebb területet használ, azon a területen sokkal nagyobb az igénybevétel. Ott másodpercenként 30 képkocka készül. A másik ok, hogy alkalmatlanná akarják tenni az adott gépet komolyabb filmkészítésre. Bár egy rendes filmben ritkán vannak 20 percnél hosszabb vágás nélküli jelenetek, szóval ez is ilyen fél-érv. De valahogy meg kell különböztetni az alsóbb kategóriás gépeket a felsőbbtől, és ez egy újabb lehetőség erre.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52) MLaca válasza TESCO-Zsömle (#51) üzenetére


MLaca
őstag

itt nem a túlmelegedésről van szó, hanem nemes egyszerűséggel EU-s vámbesorolásokról. ami 29p 59mp-nél hosszabb videót vesz fel, az videokamerának minősül, amire nagyobb a vámtétel.

http://mlzphoto.hu/

(#53) flash-


flash-
veterán

USB 2.0

2013.ban.nikon.ülj le eggyes.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#54) MLaca válasza flash- (#53) üzenetére


MLaca
őstag

d800-on usb3.0 van. ezen cserébe gigabites ethernet..

http://mlzphoto.hu/

(#55) flash- válasza MLaca (#54) üzenetére


flash-
veterán

jolvan jolvan,de szerintem nem olyan nagy feature az usb 3...

elég elterjedt,nem tudom megérteni hogy a nikon miért nem preferálja..
oké használjak kártyaolvasót,stb,bla-bla..de akkor is...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#56) M_o_g_y_i válasza flash- (#55) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mivel a cikk kamu, mindegy mi is van ideírva. ;)
Egyébként 99,9%, hogy USB3.0 lesz az "igazi" D4X-en. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

..szerintem felesleges ilyen cikket írni. Még ha poénos lenne, vagy valami, megérteném. De ennek így, ebben a formában semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#58) Penge_4 válasza TESCO-Zsömle (#51) üzenetére


Penge_4
veterán

"Nos ennek lehetnek technikai okai is, például a szenzor túlmelegedése. Azért valljuk be, filmet felvenni még FullHD felbontáson is igen nagy tehertétel magának a szenzornak."

Ez mondjuk benne van a pakliban. Bár azért megnézném, hogy a piacon lévő termékek hány százaléka küzd hasonló problémákkal, beleértve a mobiltelefonok kameráit is.

"De valahogy meg kell különböztetni az alsóbb kategóriás gépeket a felsőbbtől, és ez egy újabb lehetőség erre."

Attól függetlenül, hogy tisztában vagyok ennek "létjogosultságával" a kapitalizmusban, ritka nagy szemétségnek tartom, mikor konkrétan hardvert, vagy ha úgy tetszik nyersanyagot pazarolnak (ugyanannyit, mint a prémium termékeknél) és utólag butítják le direkt a tervezett elavulás és a ciklikus jövedelem oltárán.

Állítólag a Celeron procik is ilyenek. Ugyanannyi nyersanyag van bennük, mint egy Core i7-ben, a gyártósornak is nagyjából ugyanannyi energia legyártani az adott terméket, de direkt kell csinálni szart is, különben nem tudnák drágábban eladni a jót vagy a szegényebbek nem jutnának hozzá a lebutított selejthez olcsóbban.

Még itt a fórumon írta pár éve valaki, hogy volt valami Inteles proci, amiben hardverkulccsal lehetett aktiválni a +1 letiltott magot.

Szóval vannak itt szemétségek attól függetlenül, hogy a termékek minimális százalékánál előfordul ilyen általad is említett technikai korlát. Aztán ezek a technikai korlátok is többségében az anyagspórolásra vezethetők vissza.

(#59) scarabaeus válasza Penge_4 (#58) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Ez mondjuk benne van a pakliban. Bár azért megnézném, hogy a piacon lévő termékek hány százaléka küzd hasonló problémákkal, beleértve a mobiltelefonok kameráit is."

Minél kisebb a szenzor, annál kevésbé probléma ez. Cserélhető objektíves gépek nagyobb szenzorai jóval az EU-s "videokamerahatár" ideje előtt túlmelegednek általában.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#60) ollochances válasza MaUser (#49) üzenetére


ollochances
csendes tag

nem rossz ötlet, de szerintem, ha viccesre sikerült volna a hír, akkor talán kevesebben bánnák. Itt nincs min utólag nevetni. A fogalomban van elrejtve a lényeg: Áprilisi tréfa. Ez utóbbi kimaradt. Sajnálom a cikkírót, hogy a húsvét hétfőjének értékes óráit ezzel töltötte, azért kösz.

(#61) Sequoyah válasza Penge_4 (#58) üzenetére


Sequoyah
tag

Ha senki sem fizetne prémiumot a teljes kihasználtságú hardverért, akkor nekünk, átlag pénzű embereknek kéne kifizetni azt, és nem lehetne olcsó hardvert kapni...
És a hacker-beállítottságúaknak is igen jó lehetőségek ezek a tuningra:)

(#62) <Adamsky> válasza MLaca (#52) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... adórendszer (vám besorolás) miatt 29 perc 59 másodpercre korlátozza .. "

Én erről frankón nem is hallottam. Mi ez a hülyeség? Miért így mennyi a vám rajta? És mennyi lenne, ha nem lenne korlátozás? És miért nem bízzák ezt a vásárlóra? Ja, és mi a helyzet az "okostelefonokkal"? :F

ui: lehet benyaltam valamilyen ápr. 1-i tréfát?

[ Szerkesztve ]

(#63) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Basszus ezt jol beszivtam... :DDD Lehetne olyan nyeremenyjatekot hirdetni, hogy egy bizonyos szot beleirtok akar tesztbe, akar hirbe es ezt kell megtalalni. Minden honap vegen vagy felevente vagy ev vegen kihirdetitek a szemfules nyertest es kap valamit (polo, bogre, ora, memoriakartya vagy barmit). ;)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#67) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Vagy írjátok a oda végére, hogy beszoptaaaad, vagy csak 1-jén legyen kint a cikk.
Ez szerintem is nagyon mellétrafált... :U

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#68) lapa


lapa
veterán

elolvastam. aztán a kommentekről esett le. nem vagyok ellene az ilyen akcióknak, de másodikán már odatehetnétek, hogy "kiscsoport" vagy valami.

ja, vagy legalább vicces lenne, ha már ennyit küzdött valaki ezzel a haszontalansággal.

[ Szerkesztve ]

(#70) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Töltse be bárki EZT az oldalt és scrollozzon le a lap aljáig! Na ez a vicc. :DDD

(#72) #65675776 válasza flash- (#55) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha nem olyan nagy feature, akkor miért hiányolod?

(#73) zapok


zapok
aktív tag

Ezért kár volt a billentyűzetet koptatni...

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#74) Mikika válasza wertigo1984 (#41) üzenetére


Mikika
aktív tag

Azért van lekorlátozva a videó hossza mert az EU törvények szerint ha hosszabb lehet a videó mint 29 perc 59 másodperc akkor kamerának számít nem fényképezőgépnek következésképpen nagyobb a vámtétele

Forever Apple

(#76) wertigo1984 válasza Mikika (#74) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ok koszi. :R

Sotho: inkabb gyurjaaa' ;)

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#80) #65675776


#65675776
törölt tag

Szájkaratét itt kéretik abbahagyni!

(#81) Sotho válasza #65675776 (#80) üzenetére


Sotho
őstag

Errare humanum est.
Ezért gépeltem annyit :O :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.