Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovy79


kovy79
őstag

Nekem van eneloop akksim, nyüstölöm is őket rendesen, de még soha nem melegedett fel olyan szintre, ami egy gyereknek fájdalmas lenne. Ebből kifolyólag nem értem a plus szériát. Esetleg van olyan típus, ami extrem módon fel tud forrósodni?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#2) TESCO-Zsömle válasza kovy79 (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gondolom igénybevétel-függő.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3) kovy79 válasza TESCO-Zsömle (#2) üzenetére


kovy79
őstag

Persze, ebben biztos vagyok, de nálam ~250kép/óra (vakuval) sem melegítette fel. Ezt onnan tudom, hogy cserélni kellett őket. :DDD

Mod: ilyen, eneloop-jaim vannak.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4) lapa válasza kovy79 (#3) üzenetére


lapa
veterán

Gondolom zárlatvédelem

(#5) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Ezekhez is a Sanyo Eneloop töltője kell, vagy rendes töltővel is működnek?

Alléz Olympique de Marseille!

(#6) TESCO-Zsömle válasza kovy79 (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem a kép/óra számít, hanem a kivett Amper.

Az én kis kompaktom maximális fogyasztása 3300mAh...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Most tervezek Eneloopot venni. Megéri az XX széria a felárat?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8) tomcsi23 válasza yakuza.tora (#5) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ezekhez is ajánlott a rendes töltő. ;]

Vajon hasonló sorozat az utga-hoz képest, vagy beáldozták egyik tulajdonságát a plusz kapacitás érdekében:F

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9) kovy79 válasza TESCO-Zsömle (#6) üzenetére


kovy79
őstag

Az én esetemben egyenesen arányos volt, mivel a D40-en csüngő vaku (ebben van a 4 eneloop) folyamatosan "max-on" dolgozott egy nagy és sötét hangárban.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10) yakuza.tora válasza tomcsi23 (#8) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Remek! Akkor lehet, beruházok majd egy "négyes fogatba". :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#11) kovy79 válasza yakuza.tora (#10) üzenetére


kovy79
őstag

Mindenképpen csak ajánlani tudom őket! :K

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#12) tomcsi23 válasza yakuza.tora (#10) üzenetére


tomcsi23
veterán

+ fi:zi'k: gyanítom, kb olyan áron lesz, hogy inkább megéri a "sima" 2 Ah-sból venni kis felárral 2 csomagot, mint egy ilyet/XX-est.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13) yakuza.tora válasza tomcsi23 (#12) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ha nagyon húzós lesz, akkor maradok a Varta Ready2use 2300 mAh-s pakknál. ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#14) And


And
veterán

Örvendetes a kapacitás növekedése, de sajnálatos módon ez - az eneloop XX powered esetéhez hasonlóan - általában a híresen alacsony önkisülés (mod: no meg az elérhető ciklusszám) rovására megy. Persze ettől az eneloop-sorozat még messze alacsony önkisülésű marad, de e tekintetben valószínűleg a sima 2Ah-s kivitel a nyerő. A hivatalos oldalon sajna még nincsenek bővebb infók ezen új fajtákról. A hőmérséklet extrém növekedése ellen meg leginkább egy normális töltő védhet, az eneloop-okat amúgy is elég nehezen lehet töltéskor megizzasztani.
#6: Kicsit pontosítsuk: a kivett töltés (-mennyiség) vagy kapacitás az amperóra, a fogyasztás (áram) pedig amper (amúgy kis kezdőbetűvel, ha mértékegységként említjük).

[ Szerkesztve ]

(#15) Tonyius777 válasza And (#14) üzenetére


Tonyius777
tag

az oldal amit belinkeltél azon jól látszik hogy a eneloop lite 2000 újra töltést tud, míg az extreme csak 500-at. Szerintem ebből érthető is, hogy melyiket érdemes választani még ha az ára egyforma is lenne. De persze van extrém eset amikor inkább több erőre van szükség pl vakú újratöltése extrém gyors paparazziknak bár szerintem ők autós akut cipelnek a hátizsákjukban :C

Nekem is eneloop lite van nagyon szuperek csak UP-ni érdemes :C

A töltőkről meg csak ennyit mondok: IPC-1L

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#16) And válasza Tonyius777 (#15) üzenetére


And
veterán

Annyira sajnos nem egyértelmű. Éppen azért, mert a (névleg) 2000-szer újratölthető lite kapacitása AA-méretben mindössze 1 Ah, még az ötszáz ciklusra képes XX 2,5 Ah-s. Vagy az egyik paraméter jó, vagy a másik. Mivel a felhasználási szempontok különbözhetnek, lehet az XX éppen olyan 'jó', mint a lite.

(#17) cimabue


cimabue
tag

Amikor piacra dobták, vettem egy töltős szettet 5ezer Ft-ért, azt hiszem 4 elem volt hozzá. Eszméletlen hogy mit bír. Feltöltöd, és több hónap után is tartja az erejét ha addig netán nem használod. Messzemenőleg a legjobb akkuk, amikkel találkoztam. Varta és társaik sehol sincsenek hozzájuk képest.

(#18) Watchdog válasza Tonyius777 (#15) üzenetére


Watchdog
aktív tag

A vaku újratöltési ideje (valamint a melegedés) a "belső ellenállás" nevű nem dokumentált paramétertől függ, nem a mAh kapacitástól.

(#19) Watchdog


Watchdog
aktív tag

... ja, még annyit, hogy ha valakit zavar, hogy a töltés 25%-a kisül egy év alatt, az nem fogja 500x újratölteni, mert ugye nem csak az akku élete véges... :)

(#20) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A régiekkel is meg voltam elégedve, biztos nem lesz rossz ez sem.
Bár amiután megáztak a motoron a fényképelőbe, szétmentek. De ez nem írható a számlájukra. Sokkal inkább a szakadó esőére. Gyújjon meg.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#21) lenox


lenox
veterán

A 2000-nel a 25%-kal tobb az miert 2400?

(#22) And válasza Watchdog (#18) üzenetére


And
veterán

(A belső ellenállás nagyon is dokumentált. Az adatlapon megadják a belső, 1 kHz-en mérhető impedanciát, de a kisütési görbékből is kiszámolható a DC-n mérhető belső ellenállás, ami AA-méretű eneloopnál kb. 40 mΩ-ra adódik.)

(#23) Benőke


Benőke
őstag

Nagyon megörültem mikor rátaláltam az Enelop XX szériára. A 2000. aksik kicsit gyengék ahhoz hogy felvegyék a hagyományos 2700 akukkal a harcot. DE 2500mAh már van olyan jó hogy ezt használja az ember. Az más kérdés hogy még mindig a hagyományos aku az olcsóbb. (Kvázi a 2700 sima egy árban van a 2000 enelopal) Azokat se nevezném rosznak együtt éltem 8db Varta Photo akuval és mostanában már nem birják a fényképezőgépet, pedig előtte még csak a gyári töltővel töltögettem őket nem volt holmi IPC-1L. Túlteljesítették minden elvrásomat szóval majd az Enelop is bizonyíthat. A baj csak az hogy idő kell hozzá, hogy az embernek komolyabb tapasztalatai legyenek. 1 hónapja használom az XX -et és 200-250 kép után még nem merültek le :) De mundjuk erős is lenne ha lemerülnének :D Ráadásul ez még a gyári töltés...

(#24) Watchdog válasza And (#22) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Köszönöm, erre annak idején, amikor érdekelt (~ másfél éve...) nem akadtam rá, így aztán kimértem... Szerintem ez a legfontosabb paraméter, mert az alacsony önkisülés és az 500...1500 újratöltés együttes élvezetéhez cca. ezer év használat kell :DDD
Mindent összevetve szerintem a 2500-asnál jó kompromisszumokat kötöttek.

(#25) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Az eneloop-tól nincs is jobb újratölthető cerka az tuti. Egy biztos bár nem egy olcsó párosítás, de igényeseknek mint pl. nekem, ajánlatos az IPC-1L + Eneloop kombináció :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#26) Pogifej válasza SpongyaBob (#25) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Azért ez a töltő sem mindenható.
Feltöltöttem és eltettem a fiókba az aksikat a töltőben. Mikor elővettem nullára kisütve találtam az aksikat. Alig tudtam életet lehelni beléjük ez bizony egy fekete pont a töltőnek.
A melegre is tudok példát: Amikor az AAA akksikat 700mA-el töltöttem bizony megégette a kezem mikor kivettem a töltőből. Ennyivel szoktam a nagyobbakat tölteni és megszokásból ennyire állítottam. Úgy rémlik, hogy nem engedte 300mA fölé állítani új korában, de ez nem biztos.

(#27) SpongyaBob válasza Pogifej (#26) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Itt az a kérdés milyen volt az akksi? Ugyanis simán kisül nullára..ez nem feltétlen a töltő hibája.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#28) yakuza.tora válasza Pogifej (#26) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ha a töltőben tároltad a feltöltött akksikat, akkor ne csodálkozz azon, hogy lemerültek! :N

Alléz Olympique de Marseille!

(#29) worxland válasza Pogifej (#26) üzenetére


worxland
addikt

Az, hogy 700-al töltötted az AAA akksikat, nem az IPC-1L hibája (300-as korlát nincs, azt álmodtad). A töltőben hagyásról sem a töltő tehet.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30) Gondwana


Gondwana
addikt

Az Eneloopokhoz adott Sanyo töltő veszélyesen rossz! Vigyázzatok vele!
Az utasításában is írja, hogy CSAK időzìtő van benne, tehàt az egyes cellàk feszültségét (no meg pláne az inverz delta V-t) sehogyan nem méri!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31) McLaca válasza Gondwana (#30) üzenetére


McLaca
őstag

Van 2x2 és 4x1 csatornás gyors(abb) gyári töltője is, azok processzorvezéreltek-és drágák. Csak a ˝lassú˝ töltői buták.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#32) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok.

Canon fényképezőgépemhez szeretnék venni végre normális akkut, mert eddig szerintem egy vagyon elment már elemekre meg akkukra de egyik sem volt jó:(
Nemrég láttam a neten a Sanyonak az Eneloop akkuit és gondoltam veszek egyet vagyis 4et. Az XX-re gondoltam mivel az 2500mah-s mqr06 töltővel. Szerintetek jó választás lenne a 2000mah-sal szemben szintén ugyanezzel a töltővel? Nem vagyok profi fotós csak ha a család elmegy valahova akkor szoktuk használni a gépet, de volt hogy az eddigi akkukal fél napig bírta. Igaz akkor egyfolytában járt az objektív ki-be. Nemrég kaptuk kölcsön egy energizer akkut és töltőt, igaz nem gyorstöltő, de megérte kivárni a töltési időt, mert napokig bírta utánna. Szóval még az energizeren gondolkoztam, de azt olvastam, hogy az Eneloop a nyerő.

Köszi a segítséget előre is.

(#33) McLaca válasza Octopus21 (#32) üzenetére


McLaca
őstag

Abban a 2500mAh-ban én nem bízom...
Nekem két pár 2000-s Eneloop van, a hagyományos 2300-asoknál is tovább bírja, és tényleg nem merül le a fiókban.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#34) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok.

Rendeltem egy Voltcraft IPC-1L töltőt, hozzá 4 Eneloop 2000-es akkut.
Közben elgondolkoztam, hogy nem e lett volna jobb az IPC-1 töltő, mivel az sokkal gyorsabban tud tölteni? Igaz az drágább azt hiszem.

Mi a véleményetek?

(#35) And válasza Octopus21 (#34) üzenetére


And
veterán

Szerintem csak ezért ne sajnáld, hogy nem IPC-1-et vettél. Az 1L-verzió 700 mA-es legnagyobb rekeszenkénti árama is nagyjából 3 óra alatt tölti fel az AA-eneloop cellákat.

(#36) Octopus21 válasza And (#35) üzenetére


Octopus21
aktív tag

OK. Köszi:)

Amúgy lehet tölteni 700-al őket? Vagy inkább kevesebbel? Mi a jobb ezeknek az akksikank?

(#37) And válasza Octopus21 (#36) üzenetére


And
veterán

Nem minden AA-méretű akku szereti, de az alacsony önkisülésű (LSD, az eneloop is olyan) típusok elviselik a sokkal nagyobb töltőáramokat is. Némelyik gyári eneloop-gyorstöltő képes akár >1,5A-t beletolni. Az IPC-vel pedig kisebb áram is beállítható, de AA-méretű eneloop-hoz nem kell. Amelyik típus nem szereti az ekkora áramot, az úgy is rendesen melegszik töltés közben, azt pedig az IPC-k hővédelme hivatott felügyelni. Utóbbiakat lehet és kell kisebb árammal tölteni, de a ceruza eneloop-ok számára 0,7A nem tétel. Továbbiakban ilyen kérdésekkel inkább ezen a témákhoz írj: [link], [link].

(#38) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Esetleg ismeri valaki ezt az Eneloop Pros (or Sanyo XX Battery Powered By Eneloop) akkumulátort? Vett már valaki ilyet mik a tapasztalatok?
Még 1 kép az akksikról.

Ha az kérdés, hogy mibe menne: egy távirányítóba méghozzá a DX6I-be, ami elméletileg egy elem töltőként is funkcionál, de ha tudtok valami profi elem töltőt amibe 4 ilyen ceruza egyidejűleg belefér azt is megköszönném. :R

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#39) hamyka válasza Tonyius777 (#15) üzenetére


hamyka
senior tag

Na ha megengeditek kicsit kutakodtam a neten és össze írtam mint hogy alakul íme:

eneloop mikro akku ( Mikroakku készlet, Sanyo Eneloop AAA Lite, 2 db-os csomag, 600 mAh//1990ft (600 milliamperes//600 miliamperx2000 feltöltés=1200000 milliamper)

Sanyo Eneloop AA NiMH XX ceruzaakku 2500 mAh, 4db-os készlet ( 500x2500 milliamper=1250000 milliamper)

Ceruzaakku készlet, Sanyo Eneloop AA NiMh Lite 1000 mAh, 2 db-os csomag 1990 ft ( 1000x2000=2000000 milliamper)

conrad energy:mikro akku=1000x800=800000 milliamper 665ft/db

conrad energy: ceruza akku=2200x1000 milliamper (665ft/db

IGO GREEN Tölthető mikroelem készlet, 8 db 3690ft (db-ja:460ft/db (100x800 milliamper=80 ezer milliamper)

conrad energy endurance micro ceruza 800 milliamper x1000=800000 milliamper ( 2490 ft/4 db=622.5/1db (gyors töltős/1.2v)

conrad energy= gyors töltésű elem= mikro= 800x1000=800000 milliamper/ár: 665ft/db

conrad energy= gyors töltésű elem=ceruza =2200x1000 = 2200000 milliamper ár: 665 ft/db

conrad energy= gyors töltésű elem=ceruza=2300x1000= 2300000 milliamper//ár: 872.5 ft

NiMH ceruzaakku készlet, 4+2 részes (2400milliamperes) Ansmann=4600 ft/6=766ft/db

Na remélem jók a számításaim :D az egyik boltból vannak az árak :D

Tudom megköveztek amit most mondok:

tényleg nem érdemes gyors töltéssel tölteni az elemeket?? Olvastam itt valahol hogy 500 milliamper fölé nem szabad menni, de én ha gyors töltésűt szeretnék érdemesebb a nagyobb kapacitást választani?

szerintetek??

mindenféle véleményt/tanácsot elfogadok :)

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#40) hamyka


hamyka
senior tag

Na végre én is csatlakozom az Eneloop táborba :C

Nekem jelenleg micro méretű eneloop akku van és Voltcraft IPC-1L akkutöltővel :)

Conradnak nem volt ceruza akkuja de se baj, itt már vettem a ph-n :)

Remélem nem csalódok az eneloopban :)

Illetve láttam eneloop pro elemet is ( a dicsőség nem az enyim hanem egyik fórum társé aki felhívta rá a figyelmem)

Ebayen azt írják hogy:

500 x feltölthető, és 5 évig megőrzi a feltöltöttségét, nem tudom mi ebből az igazság :U

Magyarországon kapható XXL akku is 500 x feltölthető, 1 év után megtartsa a kapacitásának a 85%-át, ha igaz az Eneloop pro akkura hogy 5 évig megőrzi x feltöltöttségét akkor az eneloop pro a legjobb :R

Láttam eneloop plust is, ugyanaz mint a 2000 milliamperes, hasonló paraméterekkel :)

Eneloop pro ára kb: 2000 ft/ db-ja :)

Jelenleg:

vezeték nélküli egeremben szaladgál a Micro eneloop akku még hozzá 2 db :)

remélem nem zabálja le olyan gyorsan :)

1800 feltöltés az rengeteg :Y

ha havonta töltöm akkor az 1800 hónapot jelentene, és olyan 105 évet de ennyit úgysem fog kibirni :D

Én max 10 évet adok a cuccnak :) ez is eléggé szép idő :)

Comodó új távlatok...........

(#41) hamyka válasza Tauren45 (#38) üzenetére


hamyka
senior tag

Látom 1x felhoztad az Eneloop prot, a nevét kicsit elirtad :D nem eneloop pros hanem pro :D

Engem is érdekelnének vélemények, ám egyenlőre csak japánban kapható itthon nem :(

Comodó új távlatok...........

(#42) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Megfelelnének fotózáshoz a Sanyo Eneloop akkumulátorok?

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#43) Imy válasza choco01 (#42) üzenetére


Imy
veterán

Persze, csak arra jó.

Tudom, már régi volt a kérdés... :)

(#44) feel2006


feel2006
tag

Elég régi már ez a fórum.. :)

Keresek új eneloop-ot AA-ban, és láttam pl. a conrád-ba, hogy van már Sanyo Eneloop és Panasonic Eneloop.
Kicsit rákeresve ezt találtam:

4th generation[edit]

A newer Panasonic Eneloop (top) and older Sanyo AA Eneloops
Following the acquisition of Sanyo by Panasonic, a fourth generation was introduced in April 2013 which states Panasonic instead of Eneloop on the label in some countries. The technological change is that the number of recharges was increased. The new model numbers are BK-3MCC for AA and BK-4MCC for the AAA models and they can be recharged up to 2,100 times.[2]

Kíváncsi lennék mik a tapasztalatok a Pana Eneloop-jaival, a korábbi Sanyo Eneloopokkal szemben.
Ugyan olyan jók, jobbak?

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#45) McLaca válasza feel2006 (#44) üzenetére


McLaca
őstag

Leírás szerint jobbak. A puding próbája meg... :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.