Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Murphistic


Murphistic
aktív tag

A második oldalon a watering hole támadásnál a Marketwatch weboldalát törték fel, vagy csak a hír miatt került be illusztrációnak? Bár azt is el tudom képzelni, hogy ez volt a csalihír.
Egyébként kezdő hackereknek kötelező olvasmány a cikk :D .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2) .tnm


.tnm
addikt

"...thus you are violating the law On Neglectful Use of Personal Computer"

nagyon jó :D :C

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az emberek biztonságtudatossága a Mariana-árok mélyén bányászó béka segge alatt van, semmi meglepő nincs az eredményben.

https://www.coreinfinity.tech

(#4) tomab04a válasza sh4d0w (#3) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Ez is csak egy okozat, nem az ok.Ennél összetettebb a probléma szerintem.

Nincs ekezet.

(#5) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Magyarország jobban teljesít. :C

(#6) NielsX válasza sing1ep1ayer (#5) üzenetére


NielsX
tag

:D :D :D

(#7) MarQs


MarQs
senior tag

...nem kicsi a döbbenet. :(
Paradox, hogy az utóbbi időben - épp hasonló témában - méltán nevessé vált CrySyS Lab székhelye is kicshadzánkban van...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#8) benedekco


benedekco
addikt

Kíváncsi lennék hányan gondolkodnának el ha a Metropol is lehozna valami hasonló cikket. Nem csak a szakmai oldalakon ugatnának róla.
Mikor beszélek ilyenekről ismerősöknek általában bután néznek, hogy ekkora lenne a baj? Lövésük nincs, mert a hagyományosnak vett média nem foglalkozik túl sokat ezzel a kérdéskörrel. Ha igen akkor is általában valami misztikumként elejt pár morzsát, közben nem nagy kaland az alapvető védelem.

Komoly cikk/hír. Azért nem gondoltam, hogy ennyire gázos a helyzet. Nyilván a rendszergazdákon is spórolnak a cégek.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#9) MarQs válasza benedekco (#8) üzenetére


MarQs
senior tag

...az átlag nép (nyugodtan lehet pejoratív értelemben venni) a téma feldolgozása közben már a "botnet" szó betűjénél ledobja az ékszíjat... :U sajnos.
Sajnos igazad lehet!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#10) sh4d0w válasza tomab04a (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, az emberi tényező mindig a leggyengébb.

https://www.coreinfinity.tech

(#11) tomab04a válasza sh4d0w (#10) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Az állításom nem erre irányult. Nem ezt firtatja.

Nincs ekezet.

(#12) sh4d0w válasza tomab04a (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azt állítottad, hogy a biztonságtudatosság csak okozat, nem ok. Én meg erre írtam, hogy előbbi hiánya az elsődleges ok. Vagy nem értek vmit?

https://www.coreinfinity.tech

(#13) radi8tor válasza benedekco (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Spórolnak bizony. Vagy a fizetéssel vagy azzal hogy kevesen vannak és nincs idő az ilyenekre.

⭐ Stella

(#14) tomab04a válasza sh4d0w (#12) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Azt gondolom, hogy a biztonsagtudatossag hianya okozat, nem pedig a "botnet nagyhatalomság"(WTF?) oka, csak egy összetevő.Nem ez a gyokere a problemanak, ez csak egy koztes allomas.A problema az informaciohiany, az oktatas szinvonala, a magyar mentalitas, es meg lehetne sorolni. Egyebkent, lehet, hogy en nem ertelmeztem jol a te gondolataidat.Szep estet.

Szlovak billentyuzet :(

Nincs ekezet.

(#15) Hiftu válasza tomab04a (#14) üzenetére


Hiftu
senior tag

Szerintem nem kell annyira kiemelni a magyar mentalitást, mert mindenhol ez van.
Mondhatni: Az ostobaság univerzálisan és homogén módon oszlik el az emberi populáció egyedei között.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#16) #40553216


#40553216
törölt tag

Mondjuk, azt sem ártana tudni, hogy milyen arányban oszlik meg a fertőzöttség a desktop és a mobilkütyük között.
Mert ez a 105 db Android-malware még mindig eltörpül a 2012-ben felfedezett 27 millió új malware-rel szemben, melynek túlnyomó többsége (nyilván 99+%) Windowsra íródott. Pedig a mobilkütyük száma már eléri a desktop gépek számának 1/3-át. És ebben a Win7/8 sem nagyon hozott változást.

[ Szerkesztve ]

(#17) franc0 válasza Hiftu (#15) üzenetére


franc0
őstag

Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy a magyarokra mennyivel jellemzőbb a "beleszarós" mentalitás, mint egy németre vagy dánra. Amolyan Pató Pál urasan.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#18) tomab04a válasza franc0 (#17) üzenetére


tomab04a
aktív tag

+1

Nincs ekezet.

(#19) fatal`


fatal`
titán

Amíg minden pistike azzal kezdi a rendszertelepítést, hogy letiltja a windows updatet, mert az "szar, csak lassítja a gépet és egyébként is minek", addig nincs min csodálkozni.

(#20) FlekkeN válasza franc0 (#17) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Sztereotípiának hívják azt amit mondasz.

(#21) tomab04a válasza FlekkeN (#20) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Ez nem igaz.Mindenhol megnyilvánul és a magyar pénztárca is oka ennek.Kevés pénz van jogtiszta cuccokra és ha van is inkább pálinkára meg cigire költik.

Nincs ekezet.

(#22) big-J


big-J
őstag

Kérdés, hogy a vírus tudja-e hogy mekkora céget fertőz meg, illetve hogy milyen arányban vannak bp-n középvállalatok sanghai, ny, moszkvához képest, ezek nélkül azt magyarázunk bele az adatokba amit akarunk, nem jelentenek semmit.

(#23) franc0 válasza FlekkeN (#20) üzenetére


franc0
őstag

Te egész nap a gép előtt ülsz, neked sztereotípia.
Én élem az életem nemzetközi környezetben, nekem tapasztalat.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#24) benedekco válasza franc0 (#17) üzenetére


benedekco
addikt

Ez akkora hülyeség amit mondasz, mint...
Konkrétan mikor Dániában éltem arra jöttem rá, hogy Petőfi lehetett volna akár dán is (patópál). Jártál már postán mikor a szabadság pénzt, kell beadni? Tudod mikor adják le az adóbevallást? Csak két példa, de mindent szeretnek elhúzni addig amíg lehet.

Annyi a különbség, hogy itt nem fordítanak elég pénzt a biztonságra, nincsen annyi szakember. Ez csak azért van mert spórolnak mint állat.
Itthon nem az otthoni felhasználókkal van a baj. A tapasztalat az, hogy pl Franciaországban mindenkinek volt legalább egy ismerőse (helyi franciák, Lyon környékén, egyetemisták), akinek feltörték már valamilyen accountját. Sőt "számítógépes szakember" nem engedte, hogy lefuttassam a super antispyware/malwarebytes antimalware-t mert az "elrontja" a gépet, igaza lett, 10000+ szemetet talált a két progi egy menetben, ki irtották mindet majd nem is bootolt többet a win. Aztán jött az "ugye megmondtam".
Sajnos az a tapasztalat(saját tapasztalatom), hogy tőlünk nyugatabbra néha sokkal butábbak is tudnak lenni.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25) chepavel


chepavel
aktív tag

Valóban, sajnos, amilyen kisvállalati "rendszereket" látok errefelé.. Hát, minden van, csak nem biztonságcentrikus rendszerüzemeltetés.
Általában anyagi vonzatok miatt és/vagy a megfelelő munkaerő hiánya miatt vagyunk ott, ahol.. Csak sajnálni tudom.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#26) UnA válasza benedekco (#24) üzenetére


UnA
Korrektor

+1. Semmivel sem rosszabb a magyarok tudatossága.

(#27) Tapsi válasza chepavel (#25) üzenetére


Tapsi
addikt

"Általában anyagi vonzatok miatt és/vagy a megfelelő munkaerő hiánya miatt vagyunk ott, ahol.." - a megfelelő munkaerő hiánya az anyagi vonzatból fakad.

(#28) Anonymous 01


Anonymous 01
tag

Sziasztok!
1 nap kapok 50 spamot különböző címekről. Ez is ezért van, mit lehet tenni ellene?
Köszi!

(#29) chepavel válasza Tapsi (#27) üzenetére


chepavel
aktív tag

Jogos valamilyen szinten, azonban, amíg számtalan kisvállalkozásnál az működik hogy majd ismerős megcsinálja, mert ő nagyon ért hozzá.. Nem, nem ért hozzá attól, mert egy DVD-vel újratelepít egy gépet (a driverek meg minek..) Ez részben pénzügyi eredetű, részben pedig hozzáállás kérdése is.
Túlnyomó többségben ez van errefelé (Békés megye.).

A külfödi munkáim során meg egy rendszer addig nem lehet éles, amíg hardening, meg számtalan biztonsági ellenőrzés meg nem történt előzőleg. Még akkor is, ha 3 felhasználós "rendszerről" van szó. Valamint, belátják, hogy _KELL_ költeni infóra, nem csak a produktivitás növelése miatt, hanem biztosági szempontok miatt is.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#30) sh4d0w válasza tomab04a (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Van abban valami, amit mondasz, de még rendes informatikaoktatás sincs, így mindenki bizony kénytelen magától elsajátítani a biztonságtudatosság elemeit.

https://www.coreinfinity.tech

(#31) radi8tor válasza Anonymous 01 (#28) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne add meg nyilvános oldalakon az emailcímedet.

⭐ Stella

(#32) julius666 válasza franc0 (#17) üzenetére


julius666
addikt

Céges oldalról szerintem inkább a tudatlanság, pénzhiány illetve szakemberhiány (ez utóbbi: hiába van egy vékony, biztonságtechnikában járatos informatikai elitünk, ha azon túl csak az okj-s hullaszag) a probléma. Ha minimálisan hozzászagolna a témához, meg nem kéne a szürkegazdaságban evickélnie a fennmaradásért, illetve nem aranyárban mérnék az értékelhető informatikust akkor alkalmazna szívesen a szippantós is rendes rendszergazdát. Így viszont nincs abban semmi meglepő, hogy marad a COD-buzi szipós unokaöccs meg a warez winxp.

Otthoni júzereknél is inkább erről van szó. A nyugatabbi átlagparaszt ugyanúgy segghülye hozzá meg beleszarik mint a magyar, csak ott megveszi 2-3 évente az új laptopot legál winnel, mert megteheti.

(#33) benedekco válasza radi8tor (#31) üzenetére


benedekco
addikt

Igazából az is kevés. Ha ismerős gépén van valami kula és bent vagy a levlistájában akkor ugyanúgy megjárod.

re: (#32) julius666
és most megint elkezdhetjük azt a szájtépést, hogy a legál vs warez win-nek köze nincs az egészhez, mert mindkettőn ugyanúgy működik a winupdate, de a legálon ugyanúgy nem szeretik használni egyesek

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34) julius666 válasza benedekco (#33) üzenetére


julius666
addikt

Persze, de mindannyian tudjuk hogy az átlagpisti kinyomja mert azt olvasta a CS-klánja fórumán hogy úgy kiderül a "M$" számára hogy lopott a win. Persze lehet alufóliasapkások kinyomják legál winen is, de kétlem hogy ez jellemző lenne (akkor miért wint használnak :F ).
Na mindegy, nem akarok erről vitatkozni, ha te máshogy gondolod tiszteletben tartom a véleményed/tapasztalataid.

(#35) sh4d0w válasza benedekco (#33) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

És mindkettőre ugyanúgy bekúszik a malware...

https://www.coreinfinity.tech

(#36) benedekco válasza julius666 (#34) üzenetére


benedekco
addikt

Saját tapasztalatom alapján legál win-wn ugyanúgy letiltja a többség.
Megmondom őszintén alapjáraton én is hót idegbaj vagyok a win udate-től. Reggel felnyitom a laptopot épp csak megnézném a leveleimet. Erre mit látok win bootnál? Kötelező winupdate. Oké-oké, akkor nem nézem meg a leveleimet, majd melóban. Amíg készülődök addig szöttyög-szöttög az a szar. Kénytelen vagyok elindulni melóba, lecsukom a feldelet, melóban szöttyög tovább de még nem tudok rajta melózni csak negyed óra múlva. Win7 megtörtént eset. Megértem ha valaki lelövi, én pl kizárólag kézzel indítok frissítést, pont ezek miatt.

És ahogy sh4d0w is mondja a malware nem tesz különbséget legál és warez között.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37) franc0 válasza benedekco (#36) üzenetére


franc0
őstag

Mióta SSD-m van, fel sem tűnik a winupdate.
Azt meg aki 2013-ban nem SSD-n van, nem tudom sajnálni.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38) benedekco válasza franc0 (#37) üzenetére


benedekco
addikt

Nem kell sajnálni azt akinek P4/Core2/AM2(akármilyen régi procit mondhatnék ide) alá nem dukál az SSD. Szerintem picit... egy picit átgondolhatnád a dolgot.
Mellesleg, a win update nálam is ssd-re húzza le a netről az anyagot, itt van ugyan 4mbit-es net, de vannak ismerőseim ahol még nincs ilyen tempó, ie10 pl:70mega, ie9 bizt friss 30mega. Ennek meg ugye nemsok köze az ssd tempójához.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39) julius666 válasza benedekco (#36) üzenetére


julius666
addikt

Ebben teljesen igazad van, laposon amíg HDD-n voltam én is manuálisan telepítettem, főleg a W8 óta (nagyon sűrűn nagyon nagy updatei vannak, és másfél órákat is képes volt vele szüttyögni, ebbe most ne menjünk bele... :U ). De átlagfelhasználó ebből csak annyit lát alapból, hogy "szarfoslassú window$", ő nem tudja hogy a frissítések miatt. Azt a pistigyerek szokta letiltani urban legendekre alapozva.

A malware előtt meg különbség meg nyilván nincs, nem is mondtam hogy lenne.

(#42) vhunor


vhunor
őstag

Elég az offból, ezt kérlek privátban folytassátok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.