Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iSonic


iSonic
addikt

Nekem itthon van az old edition és eléggé mókásat nevettem, amikor rtad, hogy Malév meg miegymás xD én nagyszüleimnél játszottam sokági vele ;) kedves emlék ez a játék számomra is..

(#2) EczkE válasza iSonic (#1) üzenetére


EczkE
addikt

Húúú mamámmal mennyit játszottunk régen. :) Esős őszi napokon minden elővettük és meséltem, hogyapám vette, meg ,hogy ezzel apám is játszott. Még most is szeretem, nem lehet megunni. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#3) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nos, mi is megvettük.... pontosan ahogy leírtad, értelmetlen reklámújság az egész. inkább Ki-nevet-a-végén.. az király :D

I humbly and respectfully decline™

(#4) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

2009 nyaralás barátokkal:


Katt a képre!

Ez valami ősrégi kb. 60-as évekbeli változata lehet a játéknak. Nekem is van egy a 80-as évekből, de a képen láthatónak még az enyém is csókolomot köszön :D Mindenesetre baromi jó partykat nyomattunk esténként ezzel :))
Na meg kiskoromban is jókat nyomattam a szüleimmel és a saját verziómmal :K -

Egyébként szvsz az enyém, ami kb 20 éves, jobban használható, mint a képen látható, felbecsülhetetlen korú. Akkor még normálisan patchelték.

[ Szerkesztve ]

(#5) Bling95


Bling95
őstag

tyűű ilyennel még énis játszottam :D best of játék, nyáron balcsin még mindig szoktuk nyomni

(#6) Jadro


Jadro
veterán

Javaslom inkább az Alkoholi c. társasjátékot.

- Maga a társasjáték olcsón kinyomtatható, bár a kellékek igénytől függően drágák is lehetnek
- Egyre nehezedő körök (Már ha sikerül lenyomni az első kört)
- Garantált móka, kacagás
- Hátránya hogy a gyerekek nem játszhatnak max üdítővel. Így nem fogják érteni. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7) Psychonaut válasza Szten Márs (#4) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nagymamámnak is pont ilyenje van, még én is játszottam vele. Bár szerintem '70-es évekbeli lehet, mamám gyerekei (édesapám, nagybátyám,-néném) akkor voltak kisiskolás korúak.
Jobb mint a mai kupac sz...rossz társasjátékok. :K

Jadro: az vicces játék, játszottuk már mi is. :))

(#8) sbazsi


sbazsi
veterán

hát akkor remélem nem lett kidobva. elvileg a telken van.
ha még ott van. :U

(#9) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jelentsd fel a gyártót, forgalmazót a fogyvédelemnél.

***

(#10) mephi666


mephi666
nagyúr

mi 1éve vettünk ilyen "retro-update edition" változatot, aminek a doboza is szinte teljesen olyan, mint a régié és ugyanazok a mezők/kártyák meg minden, csak az összegek/bankjegyek változtak... kb ennyi... még a "lakás" és a berendezési tárgyak is a régi hangulatát adják vissza... láttuk a totál felújított változatot is, de az nekünk sem tetszett... viszont ezzel a régi stílusúval jókat játszottunk :) szerintem csak melléfogtál a választással, mert ha ilyet vettél volna, meg lennél elégedve ;)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) tildy


tildy
nagyúr

Nekunk capitalynk volt , jobban szerettem, mint a gazdalkodj okosant.

Hogy utaltam a Dorottyat meg a Vaci utcat :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) lezso6 válasza tildy (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Phűű, nekünk is. Szerintem ez a legjobb. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Lenry


Lenry
félisten

nekem ez az edisün van meg

nagyon sokat játszottunk vele anno, és nagyon rühelltem a 30-as mezőt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) sbazsi válasza tildy (#11) üzenetére


sbazsi
veterán

hát ja. le is pukkant azóta... bár ez az árakon nem látszik...

(#15) Ndruu válasza Szten Márs (#4) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez nagyon jó volt, nekem is volt szerencsém ilyenen játszani.
Lenry: Ez is jó, ez azt hiszem a 80-as évek végén került forgalomba, ezen többet játszottunk.
A 90-es évek végén kijött egy újabb változat, abban már az akkori új papírpénzek voltak. Úgy emlékszem ez még használható volt, de a régieket (nosztalgia miatt) nem múlta felül.

Harrrr!!!!

(#16) Wolfskin válasza Szten Márs (#4) üzenetére


Wolfskin
őstag

azt a mindenit, nekem is ez volt meg... hol is lehet? hazamegyek a szüleimhez, biztos áttúrom a padlást, valahol meg kell lennie!!! kösz az ötletért!

de jó volt látni így képen is.

egy pincészetben, akiknek dolgoztam a nagypapa a 70-es években lezsírozott egy présházat a nyugdíjas éveire. felújítva, televásárolva lelakatolták. amikor a cimborámmal felfedeztük, igazi időutazás volt: a fürdőszobában Lady Camea hajlakk, teli doboz, ára 5 Ft 50 fillér, baracklekvár 8 Ft 90 f, Amodent fogkrém, teli tubus, még 1.0-s, első szériás, aminek piros kupakja volt, ferdén levágva meg ilyenek. a gyerekkor ízei, illatai. :U

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#17) RootRulez


RootRulez
félisten

Nekem is a Lenry féle volt... Emlékszem 1-2 (számomra) fölösleges mezőt átalakítottam. Lehetett részvényt venni, az esetenként hasznot hozott vagy bukhattunk is vele. Kocsit is csináltam bele :)) Meg persze én is meg reformizáltam a szerencse kártyákat...

═════════════════════════════════════════

(#18) kpal


kpal
veterán

Elég rég volt mikor játszottam ezzel de nagyon jó volt.

(#19) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Nekem a Gazdálkodj Okosan valahogy nem szimpatikus. Ha baráti társaság jön hozzám, Monopolyzunk, ha egyik barátomhoz megyünk, nála Capitalyzni szoktunk.

Egyébként ez még egy óriási játék: [link] :DDD

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#20) nem_tom válasza JetiRulez (#19) üzenetére


nem_tom
őstag

+1 :K

(#21) Gonosz15 válasza Szten Márs (#4) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Ugyan ilyenünk van nitthon mint ami a képen van :)) Még a nagyimé volt.

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#22) Kergeboci


Kergeboci
tag

Capi nekünk is nagy kedvenc volt, de karácsonyra kaptunk öcsémmel egyszer egy újabb fajta gazdálkodj okosant. Az akkori papirpénzek voltak (500, zöld ezres, kétezres stb), egész modern felszereléssel és kocsikkal (mikrót lehetett venni, miközben otthon valójában még luxusnak számított volna). Nagy feeling volt.

Azota nem gyül össze család-baráti kör ilyesmire. Számítógépes játékokat kerestem, de egyik sem jött be, hangulat messze nem ugyanaz.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#23) Adi76


Adi76
csendes tag

Ami a képen van az volt meg nekem is annál nincs is jobb, de ilyet már biztos nem lehet sehol kapni...:( :O

(#24) Norbi21


Norbi21
senior tag

Akkor ez a 20ezres változat egy darab ezrest sem ér sztem nem hogy 20at :(

(#25) olbaidhun válasza EczkE (#2) üzenetére


olbaidhun
őstag

Sok ilyen "új generációs dizájnbajnok", felkapaszkodott, gagyi, de szépen becsomagolt, drága játék van a piacon.. nem értem meg, hogy nem mennek tönkre a gyártóik, ettől a rengeteg szeméttől.. És ha mégis, felkapaszkodnak az újabb űberbrutál médincsájna gagyik ismét.. ááá!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#26) Napfénysüti

Nekünk van a klasszikus régi Gazdálkodj okosanból és bevallom őszintén hogy 26 éves fejjel is párom unszolására szoktunk játszani. Végülis jópofa így nosztalgiázni. :K

Més que un club!

(#27) HummeRC


HummeRC
senior tag

Sajnos mi is bedőltünk neki. Szülők, nagyszülők már nincsenek, így esély sem volt egy régi példány megtalálására. Párom bíztatására megvettük. Bár ne tettük volna. Ablakon kidobott pénz volt. :W Pontosan úgy van, ahogy leírtad, semmire sem jó.
Valakinek nincs kedve beszkennelni az eredeti gazdálkodj okosan-t? Vagy esetleg kölcsön adni egy szkennelés erejéig? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.