Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) strike-force


strike-force
őstag

Ha max fogyasztást akarsz csekkolni, akkor javaslom a furmark + cpu-z stresstest kombót!
Meg fogom en is nezni hogy 5800x + 3070 mennyit eszik koppon! :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#2) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

A gyártók azért a 600 wattot tápot ajánlják! Persze, nekik semmi se drága.

(#3) fatpingvin


fatpingvin
őstag

engem mondjuk az is érdekelt volna hogy üresben mennyit fogyaszt :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) nemlehet válasza Krugszvele (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

A gyártó azért ajánl olyat mert nem tudja, hogy mi mást raksz be a gépedbe és pontosan mire fogod használni. Lehet benne csillió RGB, több SSD, több HDD, vízhűtés pumpája, valami bika erősítős hangkártya, capture card akármi. Ezek simán összeadhatnak akár 100+ watt extra fogyasztást is.
Ha mondjuk 3D renderelsz az sokkal jobban megtekeri a fogyasztást mint egy x éves játék. De játék és játék között is szignifikáns fogyasztásbeli különbség van. Pl a Warhammer Battlesector a 3080Ti-t alig hajtja, kb 110W körüli fogyasztás van a játék alatt. A Lies of P annak ellenére, hogy nem egy szuper fotorealisztikus játék a particle effectek és a raytracing miatt simán megtolja 300W-ra a fogyasztást.

Amúgy se árt ráhagyni egy picit a teljesítményre az élettartam érdekében. Nincs ebben semmi összeesküvés, el fog indulni 300 Wattos táppal is a géped, csak lehet egy fogyasztási tüskénél lekapcsol a francba az egész. Nyugodtan eldöntheted, hogy elfogadod az ajánlást vagy inkább spórolsz 5000 Forintot és kockáztatsz.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) Gave válasza fatpingvin (#3) üzenetére


Gave
addikt

Idle is, meg nekem mostanában már a framecap és valami valami upscale együtt ami igazából játszik. A kettő együtt sokkal szebb képet fest, és ha pl 72 fps lenne amúgy is csak, akkor meg tök 8, hogy 60-ra van capelve..

(#6) bobalazs válasza fatpingvin (#3) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem üresben 90-100 Wattot fogyaszt.

(#7) bobalazs válasza strike-force (#1) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

max fogyasztást nem akartam mérni. Tippelnem kellene olyan 340 watt körül lenne az amit mondasz.

(#8) Krugszvele válasza bobalazs (#6) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Jó lenne ehhez tudni, hogy hány darab hagyományos merevlemez van a gépben, azok is 5-6 wattal megdobják! Meg egyéb eszközök.
Valamiért irgalmatlanul soknak tűnik a 90-100W alapfogyasztás. Havi 5500 ft-os áramfogyasztás (a limit feletti árral, ki fér abba bele? :))

(#9) bobalazs válasza Krugszvele (#8) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos nem tudom miért. Próbáltam már rájönni. Volt már 72 is. Viszont napokig volt 100 körül, úgy hogy semmi sem terhelte, és az energiasémák változtatása sem változtatott rajta.
A profilomnál le van írva minden a konfigomból. Így jobban átlátható.
NIncs HDD.

(#10) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

úgy látszik a VGA üresben is ennyit fogyaszt. Na mindegy, végülis nem vészes!

(#11) Gave válasza bobalazs (#9) üzenetére


Gave
addikt

A 72W is picit magasnak tűnik. Mondjuk elég nagy a szórás, pl: FE kártya tesztekben 10W körül volt, 3 ventis Zotac meg pl.: 18W az elég nagy különbség, feltételezem a CPU-alaplap párosítás között is lehet 3-4W diffi.

Mindenféle OC nélkül, teljes idle (Win 10, default), tippre olyan 60W alá gondolnám.

(#12) bobalazs válasza Gave (#11) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ssdvel, csupaszon, DOCP (XMP) nélkül lenne annyi.
Nem a vga fogyaszt, hanem minden más.
A ryzen 5600 nem egy Intel szintű idle, terhelés mentesen, fogyasztásban.

Korábbi írásomból idézve:

Hány wattot fogyaszt az Amd Ryzen 5600 6700 XT

Asus PRIME B450M-A II
AMD Ryzen 5 5600 (PBO boost bekapcsolva limitek manuálisan kitolva a gyárinál pár értékkel feljebb - megjegyzés: auto beállításon egyébként ki van kapcsolva a pbo boost)
Radeon RX 6700 XT
2xSSD 1x HDD
2x 16 Gb DDR4-3200
Van még a gépházban +3 ház ventillátor.
750 W-os gold minősítésű CoolerMaster V750 táp.

Konnektoros wattmérés:
Kikapcsolt állapotban (2 watt)
Windows betöltése után pár percel IDLE alapórajeles üzemmódban: 54 W

Asus PRIME H310M-R R2.0 alaplap, Intel Core i5-8500,MSI Gaming RX 480 4 Gb, 2x16 Gb 2666 Mhz, 2x 500 Gb ssd, 3 Tb Hdd. 4 ház venti.

Biosban: 76W

Asztalon: 52-64W

I5 8500 RX 5600 XT fogyasztás
Biosban 78W
Windows asztalon terheletlen állapot 30 Watt:

8500 gtx 1070 fogyasztás
BIOSban 63w
Windows asztalon idle terheletlen állapot 50W

[ Szerkesztve ]

(#13) bitblueduck válasza Krugszvele (#2) üzenetére


bitblueduck
senior tag

két 600W-os táp sem feltétlenül egyforma. a videokari gyártúja valószínűleg a pesszimistább esettel számolva adja meg az ajánlást. Pl ez sem egy fsp vagy asus rog táp:
Akyga Basic 600W
12V-on tud kemény 336 W-ot. aztán csodálkozik a user ha néha újraindul játék közben :)

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#14) pengwin válasza Krugszvele (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Inkább azért ajánlják, mert nem lehetnek benne biztosak, hogy a T. Felhasználó nem valami szemét tápegységet használ

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.