Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Meggyőző! :F
Vajon Raven Ridge-nél is így alakul a fogyi?

Jól látom? Object Dock-ot használsz?
Régen én is kedveltem, de W10 óta nem telepítettem... talán az új verziók már barátságosabbak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#2) zsopu


zsopu
tag

Csökken a feszültség ezért csökken az áram is, ezért csökken a fogyasztás! Ez logikus!
De Te az órajelet is levetted.....
viszont ennek nincs értelme!
Annak van, hogy csak a feszültséget csökkented! (és az órajel marad)

(#3) AxBattler válasza zsopu (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem azt akarta érzékeltetni, hogy -200Mhz nagyjából 100W-al csökkenti a fogyasztást.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#4) zsopu válasza AxBattler (#3) üzenetére


zsopu
tag

-200MHz és -0,3V jelent 100W mínuszt.
Általában a feszt mindig túltolják, hogy stabil legyen a proci.

Egy olyan mérést néznék meg, hogy 1V és 3800MHz-en mennyi a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#5) AxBattler válasza zsopu (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Tény, hogy nem azért vesz valaki egy hardvert, hogy azzal még a gyári specifikációkat se hozza...
i5-6500-at detto -0.1V-al használom. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#6) bobalazs válasza zsopu (#4) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát arra kiváncsi lennék én is milyen az 3800Mhz / 1V de az nem ez a proci lesz. Ezen 3800 még auton se megy, kell neki az + fesz.

(#7) bobalazs válasza bobalazs (#6) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hülyeséget mondtam, mert auton viszi, 1.18V körüli értékkel.

(#8) bobalazs válasza bobalazs (#7) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

1.05Vnál 10mp után elszállt a kép, interburntest alatt. Akkor 154W-ot mutatott a mérő.

(#9) zsopu válasza bobalazs (#8) üzenetére


zsopu
tag

Van értelme az alulfeszelésnek, de csak ésszel (ne menjen a stabilitás és a teljesítmény rovására..)
Meg ekkora különbség, csak akkor van ha full terhelésen használod.
Játékoknál mekkora terhelést kap a proci? 50-60%?
Mennyi haszna van? óránként 1-4 Ft?

Nem tudom Ryzennél hogy van, de nálam a xeon, ha nem kap akkora terhelést csökkenti a feszt és az órajelet is automatikusan.
Ha Te kézzel beállítod pld 1V-ra, akkor is csökkenti alacsony terhelésen a feszültség?

[ Szerkesztve ]

(#10) bobalazs válasza zsopu (#9) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ok egyetértek, ne menjen a teljesítmény rovására. De.
Rx 570at kihajt 2800 Mhz-en is, hogy most 3400 vagy 3600 netán 3800 mhz-en fut az majdnem tök mindegy.Szerintem. 3900at, meg csak fesz. emeléssel fog menni annak szintén nem sok értelme van mivel 100 w-al többet zabál fölöslegesen, sőt a táp keretébe se fér bele az a fajta emelés.

Egyébként amit megfigyeltem, Ryzen Masterben van a PPT stb. ha megemelem az órajelet, pl 3800ra, semmilyen értéket nem mutat a Master. [link]

A terhelés kb 20-40% körüli játéktól függően, amikkel én játszom. Ezt fel lehet tornázni mondjuk streameléssel 100%-ra.

Jelenleg is 3400 Mhz-en, alapon fut 0.9V-on max 138W teljes gép fogyasztással (ebből lejön a többi, pl gpu stb.) .

Nálam a Windows 10 alatt, ha a core boost be van kapcsolva, maxon járatja a procit azon a fesz.en ami be van neki állitva, terhelés nélkül is. (kb 3700 Mhz.)
Terhelésre ilyenkor lemegy 3400ra all-core. Egyébként ki is kapcsoltam a core-boostot lehet hogy van haszna csak én nem látom meg.

(#11) zsopu válasza bobalazs (#10) üzenetére


zsopu
tag

Amit akartam mondani, hogy nálam terheletlenül a feszt leveszi kb 0,7V-ra és az órajelet 1GHz re, terhelve meg fel 1,1V - 4GHz. Viszont, ha ezt nálad nem csinálja, akkor lehet, hogy hosszútávon nem jársz jobban....
(ha fixen tartod a 3,4GHz és 0.9V-ot)

(#12) bobalazs válasza zsopu (#11) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

134W a max fogyasztás ha intelburntestel terhelem.
Terhelés nélkül 84W jelenleg a fogyasztás.

(#13) zsopu válasza bobalazs (#12) üzenetére


zsopu
tag

És mennyi a fogyasztás, alapértelmezett beállításnál, terhelés nélkül?

(#14) bobalazs válasza zsopu (#13) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

3400 az alapórajel is, az alap fogyasztás ugyanúgy alakul kb. A terheléses fogyasztás ami nagyon fel tud menni.

(#15) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Egy rossz tesztel riogatni a többieket nem szép dolog :U

Nem gondoltad hogy valami baj van a konfigurációdban? :((( 96fokos a cpu-d

(mindezt úgy hogy még csak 3.8GHz és 1.4V alatt vagy de már 90fokon mi lenne ha 4.1GHz-et állítanád be de még a 4 is lehetetlen ilyen összeállítással pedig birnia kéne nekem is volt mini lapom b350 gaming pro és gammax 200t a 4.0GHz-et bírta a 4.1-et amit szerettem volna nem ezért csere lett mind2.)

Nekem teljesen rá van bízva automatán a ryzenre hogy miből mennyi kell a számomra kiválasztott 4.1GHz-hez és végzi a dolgát a több ezer szenzor ami védi a processzort a megfelelő hűtés mellett természetesen.

Elvannak tévedve nagyon sokan hogyan is működik a processzor pedig le van írva ph-n csak el kéne olvasni :U

Az AVFS: A ma ismert leghatékonyabb technológia a teljesítmény/fogyasztás mutató megfelelő optimalizálására. Az AMD régebben alkalmazott pillanatnyi fogyasztás- és hőmérséklet-szenzorokat kiegészítette feszültség- és frekvencia-érzékelőkkel is. A konstrukció a hagyományos DVFS (dynamic voltage and frequency scaling) megoldásokkal szemben annyi előnyt kínál, hogy valós idejű monitorozást biztosít, így a hardver az egyes helyzetekre jóval hatékonyabban reagálhat. Ez abból adódik, hogy a rendszer nem egy előre betáplált táblázatból dolgozik, hanem maga számol egy ideális skálázási modellt az adott környezet jellemzőihez igazodva.

Szóval mi is ez ha nem értené valaki egy automatizált fogyasztás (W) mérő ami a hőmérséklet függvényében szabályozza a teljesítményt

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#16) apatyas válasza zsopu (#9) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ha auto-n van, akkor visszavesz mindent idleben.
Ha fix órajelre és feszre volt állítva, akkor a korábbi biosverzió mellett idleben levette a feszt ha nem kellett. A mostani verzióban már nem veszi vissza.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17) bobalazs válasza BerserkGuts (#15) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy a címe is mondja 100 w-al többet fogyaszt manual 3800on a ryzen mint 3200-on 1V alatti alulfeszeléssel.
Nem az volt a célja hogy mutogassam hány fokon meg mennyit bír menni a cpu, nyilván nem is 3800on használom.

Nem volt az rossz teszt, hiszen ahogy a techspotos teszt is megmutatta, [link] az ő túlhúzott ryzen 2600uk 274w-ot húzott, a handbrake terhelés alatt, ami 128w-al több mint az alap 2600asuk.

[ Szerkesztve ]

(#18) zsopu válasza bobalazs (#17) üzenetére


zsopu
tag

Ja, hogy a 3800MHz az már egy túlhúzott, meg túlfeszelt érték!
(azt hittem ez az alap órajel és alap feszültség)
Akkor igen, jók a számok.... ennyivel többet fogyaszt!

(#19) BerserkGuts válasza bobalazs (#17) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Jó várjunk már egy kicsit nekem teljesen alapon megy boost-al 3950MHz-en stresszteszt mellett pl CBR20 pontszámomon is látni 2865

és kb ahogy techspot teszt is mutatja a teljes rendszer fogyaszt 150W körül de a cpu 65-75W között fogyaszt mert néha azért alapon is kileng hw info szerint.

De neked 3200-on kell mennie 1V feszültség alatt 134W-ért olyan hőfokokkal 55 amiket nekem 50 alatt tart 3900-nál ez az érdekes :U

Futtasd le alapon a tesztet nem kell nyúlkálni a beállításhoz és ha nem tarja hűvösen +még többet is fogyaszt jóval az alapértéknél mert 65W-os a proci akkor valami nem stimmel a gépeddel.

Meg egy CBR20-ból kitudnál indulni alapon 2750-et kellene kb tudnia
mert gyengébb hűtőd van és alaplapod de ezt az értéket kéne tudnia úgy is piszkálás mentesen.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#20) bobalazs válasza BerserkGuts (#19) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

65 W-os a proci?
Ja, 65 W a tdie sensorán a beállított hőmérséklet limit.

Sose volt 65W-os fogyasztása egyik ryzennek se, wattban mérve, meg nem is lesz.

Olvass te is. TDP

Az meg tök törvényszerű hogy alávoltolva 3200 Mhzen kevesebbet fog fogyasztani, mint auton alap 3400-on. Ehhez semmit nem kell beállítani hogy tudjam.
Auto kb 1.15V lesz, a 0.94V meg sokkal kevesebb árammal éri be.

Nem értem. Mi érdekes? Hogy a te procidat hűvösebben tartja a hűtőd?
Ugyanaz a hűtőnk?
Ha nem akkor nem érdekes.
Profilomba van a hűtőm, DeepCool IceEdge Mini FS V2, nem 120w-hoz tervezték, inkább 60-100? W-osra.
Simán beránt 120-130W-ot a hwinfo szerint is a cpu, ezzel meg már nem tud a hűtőm megbírkózni. Azért is látod azokat a temp-eket.

dabadab

Mértem, alapra rakva a gépet, le tudtam vinni 67W-ra (konnektorból), úgy hogy terhelés nélkül, 1 venti, 1 ssd,.
Biztosan alaplap, és proci függő is, (szilikonlottó), függ az auto-n mennyire áll be a voltage, és alap órajelen így is változó lehet a teljes rendszer fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#21) dabadab válasza bobalazs (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Sose volt 65W-os fogyasztása egyik ryzennek se, wattban mérve, meg nem is lesz"

Van egyébként bármi normális mérés a fogyasztásukról?

DRM is theft

(#22) bobalazs válasza BerserkGuts (#19) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem megy enyém 3950et, nem is tudom letesztelni, egyrészt mert rohadt sok fesz-t kér, ezáltal a hő is nagyon felmegy, következésképpen a fogyasztás is olyan szintre ugrik amit a tápom nem bír már el.
Korábbi kommentemben írtam hogy:

258Watt 1.35Von 4 Ghzen

SZóval leteszteltem korábban a 4 ghz-et 1.35V mellett már, de mivel 300 w-os a tápom és 258w-ot mutatott a táp, illetve még kúszott idővel feljebb is, ahogy képernyőmentést akartam csinálni, a vga fogyasztása megugrott (terhelésre) és kiléptem a táp által nyujtott keretből, így egyből le is kapcsolt a gép. Erre akartam kilyukadni.
Ezért nem fogok OCzgatni.

(#23) XplayR


XplayR
csendes tag

Sziasztok

A kérdésem az lenne van e valakinek tapasztalata oc téren a ryzen 7 3700x nél ?
futva e kb 4200 ghzn stabilan ha igen ehez kb mekkra Voltot kellene lőni ?
3000 mhz 16gb ram van mellett, és hűtésnek egy alpenfhön brocken 3 black edition 2x12cm ventivel.
a válaszokat előre is köszi !!!

(#24) bobalazs válasza XplayR (#23) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#25) Chaser


Chaser
titán

átláthatóbb lenne, ha az órajel/fesz érték mellé tennéd a fogyasztást is, és az adott kombóhoz tartozó fogyasztás képét közvetlenül az adott kép alá zárnád

ht nélkül mértél esetleg? pontos konfig? - elején elférne az is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Chaser


Chaser
titán

így gondoltame'

3800Mhz@1.284V/255W

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) bobalazs válasza Chaser (#26) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Oké. Kösz a tippet. Javítva.

(#28) Chaser válasza bobalazs (#27) üzenetére


Chaser
titán

:R
mi az a pbo? ugyanezt a lapot akarom venni, szintén 2600-zal és 570-nel - az más gyártótól -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) bobalazs válasza Chaser (#28) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A PBO az precision boost overdrive, de elírtam, nem azt akartam írni.
Utánanéztem, és a TDC-re gondoltam.
Az pedig az Amper korlátozás a lapon hogy mennyit vehet fel.
A másik a PPT ami a ...
[link]
fogyasztás korlátozását jelenti.
Ha OCzol érdemes beállítani hogy ne nőjön meg a fogyasztás.

Default for Socket AM4 is at least 88W on motherboards rated for 65W TDP processors.
Ezeket a dolgokat megtalálod a Ryzen Masterben is, amit windowsból állításra használnak.
[link]

Szóval amíg az alaplap felel a fogyasztás korlátozásért és te nem tudod azt beállítani vagy befolyásolni... Addig ki vagy téve annak hogy magas lesz a fogyasztása a gépnek. Ahogy nálam is magas volt. Csak cpu tuninggal elértem 265W-os fogyasztást. Más gépen ez lehet meglett volna 200 wattból is, úgy tippelem.

[ Szerkesztve ]

(#30) bobalazs válasza Chaser (#28) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az egészet megfigyelheted, abban a percben hogy tuningolsz vagy autoról elmozdítod a szorzót, windows alól látod ryzen masterben hogy az alap PPT, TDC, EDC értékekhez nem ír semmit, ergo nincs korlátozva.
Na most rádugsz mint esetemben, 2x 4 pines cpu tápot, és a jó isten tudja mennyi áramot képes felvenni így a a lap. Nekem akkor hogy 257+-w.-ot mutatott a fogyasztásmérő, és még kúszott feljebb folyamatosan, hwinfo is 160w vagy mennyit írt a cpu package powerra, ami alapesetben ugye 88W, az előbb linkeltem cikket abban is írják, illetve ryzen master is alapesetben mutatja.Mivel egy kis ice edge mini hűtőm van, itt már bőven throttlingolt, meg a hővel sem bírt, és dobálta lefelé az órajeleket.
Az volt a hab a tortán hogy sharex progival csinálom a képernyőmentéseket, és a progi ahogy kijelöli, szaggatott vonallal, amiről képet akarok készíteni, ott már a vga is meg van hajtva, nem terheletlen órajellel működik. Ebből következik, hogy képernyőmentést már nem tudtam csinálni az OCról mert fekete lett a képernyő, lekapcsolta a táp a rendszert. Illetve, hát pörgött a cpu hűtő meg minden, de az alap 80W körüli értéken, mint, ahogy pl. a biosban is ugyanazt az értéket mutatja..

(#31) Chaser válasza bobalazs (#29) üzenetére


Chaser
titán

oké, köszönöm, semmi tuning, hasonlóan meg akarom szelídíteni ahogy te is, ahogy néztem más lapoknál is el tud szabadulni a fogyasztása ha minden auton van ( :
nem akarok most drágább lapot, amit akartam nem lehet kapni, ahogy néztem nem rossz ez sem, főleg adott árért

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) bobalazs válasza Chaser (#31) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom leírtam e végül. auton hagytam, és offsetet használtam a voltage-n -0.13at. Így lehet megszelidíteni.
Az írásomban linkelt youtube videon 03:38nál láthatod, mi merre hány méter.
a core boost legyen csak enabled, van kb 3-5w extra fogyasztása de tesztekben jobban szerepel, és elvileg azzal tudod elérni hogy 3900ra boostoljon egy magon a 2600as proci.

[ Szerkesztve ]

(#33) Chaser válasza bobalazs (#32) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, nem kell neki sehova boostolni :) belövöm 3,5 körülire@6 core fixre, turbo nélkül, szépen maradjon ott mindig, csak dolgozni/néha játékra lesz, nem érdekes h idle többet eszik
ht-t is kilövöm, de azért megmérem majd mennyit eszik vele/nélküle

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) bobalazs válasza Chaser (#33) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ht nem oszt nem szoroz fogyasztásban, érdemes bekapcsolva hagyni. A 3.5 jól hangzik.

(#35) Chaser válasza bobalazs (#34) üzenetére


Chaser
titán

Megmerem majd, kivancsi vagyok, egyes alkalmazasokban gyorsit, mashol ellenkezoleg, ha lesz olyan melo ahol gyorsit akkor hasznalom, egyebkent nem, jovore ha megerem - es ertelmesebb ara lesz - valtok 3700-re, bar ez a 6 henger sem keves ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) Chaser


Chaser
titán

sokat segítettél tudtodon kívül ( : a fapados easy tune-nal szenvedtem, aztán beugrott valami teszt sw képe tőled.. ryzen master, na b+ :d egy "picit" jobb
mondjuk elsőre lefagyasztottam vele a gépet, 1v körül volt a cpu biosban 3,5ghzen, ez meg valami 1,5-et írt, átírtam 1-re és bumm ( : de most meguntam, majd később folytatom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) bobalazs válasza Chaser (#36) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szívesen, kb ezért készülnek ezek a bejegyzések, hogy hátha másnak is segít, vagy információt közvetít..
Nem azt nézd hogy mennyit ír a Ryzen Master.
Én cpu-z re hagyatkozok ha pontosan tudni akarom a voltokat.
A biosban beállított offszettnél megnézed hány V-ot mutat a RyzenMaster . Ínnentől tudod a viszonyítási alapot. Így ha az a feszt alapra rakod, akkor is tudod mennyit állits be windowsban hogy a feszed annyi legyen mint offsettel. Na meg tudsz ki9sérletezni vele minimálisan, úgyhogy jó az. Ha kérdésed van segítek.

(#38) Chaser válasza bobalazs (#37) üzenetére


Chaser
titán

cpuz nálam is az alap
kb a végén vagyok, 3400mhz 0,95V körül lesz meg, ha mázlim van a ramok is mehetnek 3400-en, eddig úgy tűnik 3000-en 1.25v@cl16-on stabilak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.