Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nekem a formaterv nagyon bejön (android vonalon is jó lenne több ilyen kialakítású készülék), az akksi teljesítménye meglepett, azt hittem gyengébben fog szerepelni.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#2) mrlujoak


mrlujoak
veterán

A fotóaparát teljesítménye nem kicsit karcsú...

Volt szerencsém több RIM terméket is kipróbálni, de valahogy soha sem fogott el a birtoklási vágy.

Jah, a linkelt HD tesztvideó kb értékelhetetlen...
Ha már a gyors mozgást akarjátok bemutatni, akkor lehessen is látni, mi a tárgy, mert ez így csak a kamera jobbra balra (...) rángatása volt.

Szokásos BB minőség, és funkcionalitás.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3) knyitogato


knyitogato
őstag

a külső hangszórón lenne mit javítani, az App World névre hallgató alkalmazásbolt pedig Negatívumként még a kijelző felbontását és a masina ordas dimenzióit tudjuk még felhozni,

mintha hiányozna néhány szó a pedig után

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"Adatkommunikációs téren kettős érzéseink vannak: bár minden fontosabb mai szabványt támogat a telefon, néhol azért alulmarad a konkurencia megoldásaival szemben"

Hát szerintem azért nem sok mindenben csúszik le, jó DLNA nincs, de a többi elég korrekt, na meg mondjuk majd LTE esetleg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Csúnyán szólva: lájkolnám! :)

Volt több BB-m is, mindig is nagyon tetszettek, megbízhatóak, gyorsak, és tényleg arra lettek kitalálva, amire a telefonok régen: telefonálás és itt ugye a komoly plusz az ímél. Az az e-mail, ami bármelyik 20Eft-os androidos masinán simán bejön push módon és ezért még BIS-re sem kell előfizetni. (Tudom kell net csomag, de az ugyanúgy kell a BB-hez is a BIS-en felül). Szóval a mai napoon én csak az üzenetek miatt és mert üzletember vagyok, nem pont BB-t keresek, hanem egy baromi jó Androidot, vagy esetleg almát.
Az ára az valami rettenet. Megveszed (ha az a hepped, hogy baromi sokat bukj mobil eszközökön) és máris bukott 40%ot az ára, de ugye meg kell nézni azt is, hogy abban az ár sávban a használt piacon igen komoly ellenfelek tolonganak a vevőkért, nehéz a dolga egy BB-nek, akkor is, ha az épp egy Torch!
Szóval maradjunk a like-nál, de pénzt, ennyit, ezért: NEM!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#6) Zsolto


Zsolto
őstag

Ez a cucc nekem is tetszik, erősen gondolkodom, hogy android helyett bevállaljak-e egy ilyet az 5800 után. Bár Tom956Sternek nagyon igaza van...

Hanem tegnap belenéztem a Mobilaréna TV erről szóló adásába... Khm...
Pár perc után elkezdtem sűrűn beletekerni, aztán már azt sem. Remélem, egyedül vagyok a véleményemmel, de nagyon hígnak, locsogósnak találtam, egymás szavába vágtak a fiúk, nem történt semmi, vártam, hogy mikor mutatják már a lényeget.

Kind úgy ült ott ferdén, mintha attól félne, Bocha lelöki a kanapéról, az egész nagyon szedett-vetett volt. A második kamerás kép eléggé élvezhetetlen, szóval nem voltam elájulva, nagyon nem. Bevallom, azt a részt már nem is nagyon láttam, amikor magát a készüléket mutatták.

Még jó, hogy az írott cikkek lényegre törőbbek :U

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#7) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Ma tv adás csak nekem nem megy?

(#8) Retekegér válasza tom956ster (#5) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A BB akkor ér igazán valamit, ha a szolgáltatás is mögötte van. Ha neked elég a push e-mail, akkor valószínűleg nincs szükséged titkosított csatornára, meg azokra a szolgáltatásokra, amit a BB+BES nyújt (és fényévekre van akármelyik androidos vagy másmilyen megoldástól).

<< Heimdal >>

(#9) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ettől azért voltak jóval gyalázatosabb képet készítő telefonok. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10) helixP válasza fi:zi'k (#9) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek, nem olyan vészes ez. Még egy 160 ezres telefonnál sem...

(#11) t.mate.t


t.mate.t
csendes tag

Az az alt billentyű a bal oldalon van...

(#12) dr. Kind válasza t.mate.t (#11) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Jogos, elírtam :) Köszi, hogy szóltál, javítottam is :R

(#13) rizso


rizso
addikt

Köszi a tesztet! Viszont egy kérésem (vagy talán kérésünk) lenne: kicsit vegyük komolyabban pl. a kamera képességeinek bemutatását. Tudom, üzleti telefon, nem multimédiás hardcore cucc, de azért sokakat érdekelhet. Pl a tesztvideó úgy ahogy van: használhatatlan. Nem lenne akkora feladat mondjuk úgy megcsinálni egy tesztvideót, hogy a felvétel közben beszéltek, elmondjátok, hogy milyen telefon van nálatok, mik a videóalkotási képességei, ekkor legalább a rögzített hang minőségi is kiderül valamennyire. Meg lehetne tesztelni a fókuszálási módokat, pl. hogy milyen gyorsan reagál. De a zoom funkciót vagy a LED fényt is ki lehetne próbálni...Tudtok ti ennél alaposabb munkát is ;) :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#14) gabor72


gabor72
aktív tag

Halkan megjegyezném hogy csak a speedshopnál kerül 160-ba, máshol 120-ért meg lehet venni, ami azért egészen más.

(#15) amanoba


amanoba
őstag

az elődmodell is, és ez is tetszik, ami a külsőségeket illeti.
az ára viszont nagyon nem.

más: a push és BB mail között a titkosításon kívül milyen gyakorlati eltérések vannak/lehetnek? (született már erről valami írás?)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#16) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Tetszetős készülék, de vannak hiányosságai. Valóban, a 120ezres ár azért jóval barátibb, mint a 160...

"Those who want respect, give respect"

(#17) plus44


plus44
veterán

Így fehérben szép, valamint az akksi idő nem semmi szerintem. Bejön ez is, basszus BB, naa! :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#18) V B A


V B A
aktív tag

Érdekes, hogy ilyen bénák a fotók. Én az elődöt (9800) használom már lassan egy éve és az elég jó képeket csinál (más Blackberrykhez képest mindenképpen).

Nekem nagyon bejön ez a telefon. Amikor kijött a 9900-as egyből arra gondoltam, hogy az lesz a következő telefonom, de a gyenge üzemidő és az AF hiánya elvették a kedvemet, úgyhogy valószínűleg a Torch2 lesz a Torch1 utódja kb. 1 év múlva.

(#19) Idiofil válasza V B A (#18) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Sztem várd meg a Monaco-t (azt hiszem ez a belső neve), állítólag piszok jó lesz. Beszéltem emberekkel, akik nyomkodták, azt mondták, hogy gyorsabb, mint a kezük.
Én is várom :)

"Those who want respect, give respect"

(#20) V B A válasza Idiofil (#19) üzenetére


V B A
aktív tag

Sajnos a Monacon nincs QWERTY.

(#21) Idiofil válasza V B A (#20) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Ja igen, az igaz :)
Természetesen ha az kitétel, akkor tárgytalan a dolog.

"Those who want respect, give respect"

(#22) Retekegér válasza amanoba (#15) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Bővebben: link

<< Heimdal >>

(#23) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Storm-om van BES-sel. A cégnél ezt adták. Először utáltam mint a bűn. Most-már nem válnék meg tőle más telefonért. (Maximum egy újabb BB-ért :) )
Androiddal és Androidos készülékkel összehasonlítani sztem felesleges, mert más az irányultság. A BB/RIM inkább céges és specifikus, az Androidos készülékek (és iPhone-k) inkább divat mizériák, vagy szabadidő eltöltésére alkalmas dolgok. (Példa a hátrányként felhozott fényképezés és kamerázás; ezeket életemben kétszer használtam ezen a készüléken, akkor is részeg voltam. :D )
összefoglalva: Jó és kész!

plus ça change, plus c'est la même chose

(#24) Ace owner válasza rizso (#13) üzenetére


Ace owner
addikt

mint amit bog csinált az elozo torchnál...
amugy nekem nagyon tetszik. kar hogy nem az én pénztárcámhoz van igazitva...

Galaxy Fold 4

(#25) amanoba válasza Retekegér (#22) üzenetére


amanoba
őstag

ezt olvastam.
úgy értettem, hogy a parasztgyerek, mint én, lát-e, tapasztal-e valami különbséget, ha kap egy e-mailt BB-re és android/ios készülékre?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#26) OLE-3 válasza amanoba (#25) üzenetére


OLE-3
tag

Igen, van, hogy az android csak úgy újraindul ettől :)

(#27) NogeOne


NogeOne
tag

Nekem nagyon bejön ez a formaterv,és a teljesítménye is elfogadható :)

(#28) Retekegér válasza amanoba (#25) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Idézet a fenti cikkből: A telefonra beeső levelek megnyitása minden esetben csupán 2KB adatforgalmat generál, amely annak fényében lehet több, ha a felhasználó a levél többi részét megtekintve a kijelzőn lefelé gördíti a szöveget. Ilyenkor a szerver 2KB-os egységekben csöpögteti lefelé a mail hátralevő részeit, de sosem küld le feleslegesen semmit, csak annyit, amennyi kifér a képernyőre. A csatolmányokat is átalakítgatja, az Attachment Service nevű BES modul az Office dokumentumokból kiszórja a sallangokat, a formázás ugyan megmarad, de a dokumentumok mérete jóval kisebb lesz.

Illetve gondolom stabilabb a szinkronizáció is, MfE pl. nagyon sokszor megakad nálam.

<< Heimdal >>

(#29) cefre00


cefre00
tag

Nagyon baba lett ez a Torch is...mindenesetre talán tényleg érdemes kicsit várni arra a QNX alapú rendszerre: megnézni hogyan teljesít. A 163ezer forint viszont első blikkre tényleg soknak hat...meglássuk...:)

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#30) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Én nagyon szeretem a BB telefonokat csak pénzem nincs rá :D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#31) eos30d


eos30d
aktív tag

9790 lesz az igazi.... :DD

Amúgy 124 körül is láttam már ilyen Torchot...

[ Szerkesztve ]

(#32) ZooLee válasza ErosenZold (#30) üzenetére


ZooLee
őstag

Ugyanmá' nem kell a legújabbat megvenni. Egy Bold 9000-et utánad dobnak bőven 30 alatt, és nem tud sokkal kevesebbet (sőt, az alapfunkcióiban semmivel nem tud kevesebbet) mint egy ilyen újdonság.

Ha valóban a használhatóság a lényeg, akkor teljesen mindegy, hogy 9000-től felfelé mit veszel. Viszont a BIS előfizetés árával számolni kell.

Z.

(#33) V B A válasza ZooLee (#32) üzenetére


V B A
aktív tag

Nekem volt 9000-es Boldom, de azért van néhány idegesítő tulajdonsága:
- kicsi a memória, és ha elfogy (márpedig néhány hét alatt elfogy) nem szól, hanem elkezd e-maileket és naptárbejegyzéseket törölni, ez ultragáz sztem
- a böngésző nagyon béna (sebesség, tördelés ...), még annak is, aki egy héten 2x használja csak

Sztem minimum 9700-ast kell venni.

(#34) V B A válasza amanoba (#15) üzenetére


V B A
aktív tag

push vs. BB mail

- úgy jön a mail mint az SMS, ez nagyon kényelmes sztem
- pillanatok alatt megnyit mailt, csatolmány GPRS-kapcsolat mellett is (iPhone van még a családban, azzal BB-hez képest elég nehézkes a levelezés)
- továbbításhoz nem kell letölteni a csatolmányt csak forward-címzett megadása-send és már ott is van a mail (ez nekem mondjuk nagyon fontos naponta legalább 20 csatolmányos levelet továbbítok megőszülnék ha mindig le kellene töltenem és után felöltenem a csatolmányos leveleket)

(#35) amanoba válasza V B A (#34) üzenetére


amanoba
őstag

köszönöm szépen, valami ilyesmi válaszra vártam, amikor feltettem a kérdésemet. :R

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#36) ZooLee válasza V B A (#33) üzenetére


ZooLee
őstag

Nem kell ott törölgetni, elég egy újraindítás, három hetente beleférhet. :) Egyébként sajnos a 9000-nél tényleg megvan a memory leak, de kezelhető, átlagos használatnál nem zavaró. Mondjuk a 9780-ast két hónapja még nem kellett újraindítani...

Ettől függetlenül viszont a lényeges funkciókban nem tudnak többet/jobban az újabb készülékek, legfeljebb kényelemben.

Z.

(#37) nicu71


nicu71
addikt

helyes,megint az omnia 7 az összehasonlító fotón! :)
egyébként tetszett mindig a blackberry,de ujabban csakis nagy kijelző...de lesz ilyen is :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#38) NoMagix


NoMagix
addikt

Nem rossz készülék.
Más gyártók követhetnék a példájukat, nem 1001 telefont kellene kiadni 1 év latt, hanem rendesen optimalizálni, tervezni!
Az ára tényleg magas, top manageres!

(#39) V B A válasza ZooLee (#36) üzenetére


V B A
aktív tag

Belefér a restart 2-3 hetente, csak amíg ezt nem tudtam, megőrültem, hogy hová tűntek a naptárbejegyzéseim és miért kell havonta egyszer backupból pótolni őket. De tény, hogy az alap "üzleti tudás" (e-mail, naptár, kontaktok) csak kényelmi szempontok mentén változott (igaz, elég sokat). Ami viszont rengeteget fejlődött: böngésző, fényképezőgép, videó, zenelejátszás

(#40) zlin


zlin
tag

1 gramm 1 ezerért ;]

"Nancy baba, kapok egy kis sört ?"

(#41) Kasya


Kasya
nagyúr

Nem értem a felháborodásokat, amik a BB topicokban szokott menni. Van, aki függetlenül vagy akár kártyásan vesz ilyen telefont? Előfizuban általában ingyen szokták adni...

(#42) solanthugor


solanthugor
aktív tag

Bár ne tetszenének ennyire a BB-k, lassan kényszert érzek egynek a beszerzésére. Ez is tetszetős darab, és már elég jól használhatónak látszik, nekem mondjuk a 9800 is tetszett, sőt meg merem kockáztatni hogy a storm széria is, mostanra azok viszonylag olcsók lettek.
Az alkalmazás boltba benéznék azért hogy mik vannak ott, mert az valahogy mindig elbizonytalanít...

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#43) amanoba válasza Kasya (#41) üzenetére


amanoba
őstag

nézzük ennek az elődjét, a 9800-at:

telenor: 32290ft a készülék + 2évre havi 21600 :U

t-mobile: 0ft a készülék, +2évre havi 16K a legolcsóbb konstrukció

vodafone: jelenleg nem kapható.

ezek alapján nem feltétlenül kedvező szolgáltatónál venni az elődöt (ami 1 éves modell), szóval szerintem valahol érhető az árakon való felháborodás.

az árakat webshopban néztem, 2011. 09. 30-án, a tévedés joga fenntartva.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#44) icezozo


icezozo
addikt

megint BIS nélkül teszteltettek egy Blackberryt :W

http://qwankido.hu/

(#45) Thome


Thome
addikt

Bog, dr.Kind!

Ekkora filat failt ne csináljatok már légyszi (képek minősége)!
Épp ma olvastam a Gigabyte telefonjának a tesztjét. Nem egy kategória két telefon (az ár se), de azért ez így mégiscsak durva...

Blackberry Torch 9810:
"A képminőségről nem tudunk pozitívan nyilatkozni: a fotók elmosottak és zajosak, a részletek homályosak, a dinamikatartomány pedig irtó alacsony."

Gigabyte Gsmart G1345:
"Ha viszont sikerül egy képet elkészíteni, akkor az eredmény nem is szörnyűséges. Sötétebb környezetben kivérzik az optika, de ha ideálisak a fényviszonyok akkor vállalható a produkció, közelre is képes fókuszálni a szerkentyű, a zaj sem horrorisztikus, egyedül az érzékenységen kéne valamit állítani, mert a világos részek hajlamosak a beégésre."

És nézzétek meg a telefonnevek alatt levő képeket. Hááát...

Szerk: Ha most bunkónak érzitek az első bekezdést akkor elnézést, nem annak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#46) ge.k.ko válasza Retekegér (#8) üzenetére


ge.k.ko
tag

Kérdés, mi az a szolgáltatás? Titkosított e-mail? Ugyan már. Reálisan nagyon kevesen vannak abban a helyzetben, hogy ilyen szintű titkosításra legyen szükségük. Ez vonatkozik mind a cégekre, mind a magánszektorra. Szóval kijelenthetjük, ez is egy geek fétis. Pláne, hogy ha egy kicsit odanyúlnak a RIM mogyijához, rögtön oldódik az a titkosság...

Távmanagement, az igen, amennyiben flottát üzemeltetsz. De az meg legyen a rendszergazdik öröme, bánata, engem, mint usert nem érdekel.

BTW, a saját cégemben a teljes levelezést googel alapra rámoltuk - MS+BIS-ről - mert a gyakorlatban az a managelhetőség is olyan, ami prezentációkban meg whitepaperekben jól mutat, amúgy meg soha nem használtuk.

A qwerty hiányzik, az király a BB-ben. Viszont a HTC Sensation kijelző mérete és felbontása meg bír vigasztalni. Kicsit más mailt, dokumentumot, táblázatot, újságot, könyvet olvasni rajta. Az elérhető alkalmazásokról nem beszélve. Ja, és pl. a HTC-t is lehet távolról törölni, ami azért tényleg nem baj.

És még valami. Sokáig hallgattam, hogy "biznisz" telefonba elég a fos kamera. Miért is? Mert egy hülye marketinges úgy döntött. Azóta ez a mantra, pedig ez f@szság. Igen is jó, ha a mindig nálam lévő telóval vállalható képeket tudok lőni. Öreg koromba jó lesz visszanézni a srácaimat:-)

Szal, szerintem nagyon izzadság szag lengi körül ezt a telót (is).

(#47) ge.k.ko válasza ge.k.ko (#46) üzenetére


ge.k.ko
tag

Ja, és nekünk az a userenként cca 300 USD, amit megspórolunk, az pénz. Bár nem is vagyunk császárok:-)

(#48) eos30d válasza ge.k.ko (#46) üzenetére


eos30d
aktív tag

Örülünk hogy ennyire meg vagy magaddal elégedve, de hidd el jó pár százezren lesznek akik a BB mellett maradnak, köztük én is.... :) menj és kezd el fikázni a szifont és tiltanak 2 hozzászólás múlva. Éljen a HTC :D

[ Szerkesztve ]

(#49) ZooLee válasza ge.k.ko (#46) üzenetére


ZooLee
őstag

Kérdés, mi az a szolgáltatás? Titkosított e-mail? Ugyan már. Reálisan nagyon kevesen vannak abban a helyzetben, hogy ilyen szintű titkosításra legyen szükségük.

Gondolod? Az üzleti titok mond valamit? Én bankban dolgozom, ez az alap. Titkosítás nélkül semmi sehova. És nem hiszem, hogy bármelyik multinál a középvezetői szinten engednék titkosítás nélküli e-mail kommunikációt használni, mivel jó eséllyel bőven olyan információközlés zajlik az e-mail kommunikációban, ami a konkurenciának sokat érne.

Magánszektor más kérdés, ott a BIS-hez nincs is hardveres titkosítás.

Z.

(#50) ge.k.ko válasza eos30d (#48) üzenetére


ge.k.ko
tag

Bocs, nem fikáztam. Mint írtam, magam is használtam, és szerettem is. Csupán annyit állapítottam meg, hogy rettenetesen le van maradva a BB.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.