Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Nem szervesen ide tartozik, de mi van mostanában Bocha-val?
A BB az ő felségterülete volt, de szinte semmilyen mobilis cikknél nem látom.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2) Bog válasza MittuDomain_ (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem szervesen válaszolok: a háttérben szervez inkább, mert nemigen izgatják már a telefonok. Plusz vannak más projektjei is, de azért a kiállításokra meg bejelentésekre simán jön ő is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Remek cím. Ja, mégsem!

:DDD

Mindent gondoltam, csak azt nem, hogy az első bekezdésben máris fikázzátok a gyártót és a termékét.
Érdemes ezek után elolvasni?

A véleményem nekem ötös! (Az ötös skálán.) :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) helixP válasza Polarstar (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem értem, hol van benne a fika. Ezek tények.

(#5) volandy


volandy
senior tag

Mennyire compact lehet a telefon pl a gombsort használni? Oké, hogy ez kézfüggő. Mert a 151 mm a magassága az nem kicsi, de az mindegy. Viszont a 71,8 mm szélesség az így barátinak tűnik. Aki még nyomógombost használ az elég hamar megbarátkozhat vele(elvileg).
Gondolom olyan sok helyen nem lehet kézbe venni.

(#6) SkyLine3000 válasza Bog (#2) üzenetére


SkyLine3000
addikt

"mert nemigen izgatják már a telefonok." Ezt meg tudom érteni. :) Engem sem. Szívesebben veszem elő az SL45i-m, minth vegyek egy új telót...

(#7) prolad


prolad
őstag

Ennyiért ez kevés. Akinek muszáj a gombsor, annak persze nincs választása, de attól még ez nem lesz jobb.
Még mindig reménykedem egy modernizált Passportban (akár ezzel a 3:2 képaránnyal, ha az 1:1 nem megoldható), de a 3soros billentyűzet és a 9+cm szélesség nagyon hiányzik.

(#8) joey04 válasza Polarstar (#3) üzenetére


joey04
titán

szerintem túlzottan is jó kritikát kapott. azért, mert egyetlen dologban jó, még nem jelenti, hogy ennyit elkérhetnek érte, amikor másban csak közepes. de le is van írva, hogy erős szubjektivitással kapta meg a plecsnit, mert egyébként nem érdemli meg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Zvezda


Zvezda
junior tag

Én továbbra sem értem ezeknek a létjogosultságát. De ezek szerint megvan az a szűk réteg amelyiknek ez kell (gondolom a régi dolgokhoz szokott angol/amerikai emberek). Viszont én semmiképp sem használnék ilyet. Magyar nyelven elég szarul lehet gépelni egy angol billentyűzeten, ha pedig cirill betűkkel akarok éppen írni akkor vághatnám a falhoz azonnal :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A2

(#10) erer1000


erer1000
őstag

még annó kicsit aggódtam hogy nem lesz qwerty mobil piacon, mert BB10 elkaszálva, Priv nél meg mondták hogy leállnak a dologgal.

Jó látni hogy nem lett igazam :)

Keyone-hoz képest bőven kapott ráncfelvarrást, ami örvendetes.
Amit sajnálok, hogy kamerában még mindig nem érik utol a már 3 éves Priv-et, viszont gépelés kellemesebb lett legalább :B :B

a képernyő arány eliszem hogy sokaknak fájó pont, de mondjuk úgy, 1:1-es Q10 után a 3:2 már hab a tortán :DD

legjobb továbbra is a Priv féle felcsúsztatható lenne, és akkor kompromisszum sincs a 16:9-3:2 aránnyal, mindenki azt használ ami kényelmesebb neki.
remélem jön jövőre priv utód :B

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#11) erer1000 válasza Zvezda (#9) üzenetére


erer1000
őstag

#9
nem , nem szar magyarul sem. kb alig kellett néha ékezetet javítanom egy kis idő után, mert magától csinálta.
ha mégis kellett, akkor azt a szót elmentettem vele, és +1 szó megoldva.
lásd, 1 év 2 hónapja van meg a mobil, és azóta 1495 szót adtam hozzá, 3095öt megtanult magától, és 119.185 alkalommal egészítette ki a szavakat ékezetesre, 22.283 alkalommal be se fejeztem a szót, csak felpöccintettem, mert azt kínálta fel amit írni akartam, és 393.018 szót írtam vele a 14 hónap alatt, pedig nem a privé a legjobb billentyűzet amivel eddig dolgom volt.

teljes Egri csillagok 142.097 szó, a tartalom jegyzékkel és a várvédők névsorával.

van még igény gombos mobilra.

ezt meg a cirill dologra :)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#12) #56710400 válasza prolad (#7) üzenetére


#56710400
törölt tag

"Akinek muszáj a gombsor, annak persze nincs választása". Dehogynincs! Kedves Prolad, kedves Bog, kedves MINDENKI: ajánlom figyelmetekbe a Gemini PDA-t! Fizikai billentyűzetben semmilyen modern mai okostelefon nem veszi fel vele a versenyt (és a specifikációk is elfogadhatóak: 10 magos processzor, 4GB RAM, 64 GB tárhely). Rövid kis írásom róla a Logouton itt olvasható.

(#13) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

:)
Egy Xiaomi Mi A2, amit használtam is,ugyanez a hardver. A kamera elfogadható benne, minden más bőven jó volt és olcsó. 70 ezer forint körül.
Ez a BB, háromszor annyiba kerül a qwerty gombok miatt, meg azért, mert BlackBerry. A megfelelő ára 140 ezer forint körüli lenne szerintem.
Ez így, ennyiért nagyon szar!

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#14) erer1000 válasza #56710400 (#12) üzenetére


erer1000
őstag

nekem ez nem alternatíva semmiképp.

hatalmas a billentyűzet, amikor rengetegszer nem is használja az ember.
nem teljesen kinyitható, így kb két kezes használat kell mindenhez.

stb.

kihajtva hatalmas, össze csukva használhatatlan.

telefonos használatnak kb lőttek, és van egy ultra pici droidos vagy ubuntus laptopod

érvek a linkelt logoutnál
"ami fogadni képes USB-n pendrive-ot, egeret (persze bluetooth egérrel is működik), és van rajta HDMI kimenet."

ezeket az ezer éves passport is tudta :) nem hogy az újabbak pl priv

billentyűzet világítása jól látom hogy nincs?...

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Regen volt BB-m szerettem is, de ezert en mar nem adnek penzt.

(#16) #56710400 válasza erer1000 (#14) üzenetére


#56710400
törölt tag

Ízlések és pofonok... Azzal nyilván nem fogok vitatkozni, hogy neked nem jön be, de: "telefonos használatnak kb lőttek" - 3 hónapja használom elsődleges telefonként, tökéletes. Híváskor bemondja a hívó nevét (egy appnak köszönhetően), és nem kell kinyitnod sem, fel lehet venni a dedikált gombbal.

Jól látod, nincs bill.világítás, ez amúgy tényleg sokat dobna rajta, a következő Gemini-n valszeg lesz. Ezen az első változaton is lehet amúgy este gépelni: kicsit magad felé kell billenteni a kijelzőt, tökéletesen megvilágítja a gombokat. Én amúgy 3 hónap után már majdnem tudok vakon gépelni rajta.

(#17) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A Gemini PDA jó irány, de nincs olyan szinten kész, mint a szeder.
Nagyon valószínű hogy lesz ennek is folytatás ami kifejezetten jó.
A key2 ára pedig tendál lefelé. Én évekre vettem, nem válok meg tőle. Optimális választás volt az első pillanatban.
Azt pedig nem hiszem el, hogy rosszabb a kamera mint a Priven!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18) Salo


Salo
tag

Igény és kedv kérdése a fizikai billentyűzet. Akinek kell, annak egy - szinte - hibátlan telefon a Key2... :P

(#19) volandy válasza Salo (#18) üzenetére


volandy
senior tag

Mi a "-szinte-" ?

(#20) Timer


Timer
veterán

Miért olyan jó ez az email kliens? Aquamail-t próbált már a cikkíró? Nem tudom, ez mi olyat tudhat, amit az nem. Tényleg kíváncsi vagyok!

(#21) erer1000 válasza Polarstar (#17) üzenetére


erer1000
őstag

stabilizátor viszont csak elektronikus akad. Van manuális mód, ahol fókusz, ISO, záridő, fehéregyensúly és expozíció is babrálható, de sajnos ezeknek a használatával sem lesz kiemelkedő az eredmény. A dinamikatartomány nagyon szűk, az automatika rendre túlexponál egy fél fényértékkel, a részleteket pedig nagyon markánsan mossa el az algoritmus. A másodlagos kamera sajnos még gyengébb, rosszabb fényviszonyok esetén teljesen esélytelen, ott a főkamera egy fokkal jobbnak tűnik, mint vártuk, de azért ezen az árszinten ennél bizony jóval többet vár az ember. [..] Videózni 4K felbontásban tudunk 30 fps mellett, ez sem makulátlan, ilyenkor az elektronikus stabi sem sokat segít a kézremegésen, a vonalélesség is elég gyengécske.

és

A Priv átlag feletti vonalélességgel rögzít, lencsehibák vagy torzítás nélkül, így nappal bátran lehet fotózni vele. Az is igaz viszont, hogy észrevehető a szoftveres zajmentesítés, főleg magasabb érzékenység mellett vagy makrót fotózva. A dinamikatartomány jó, de azért ha kell, a HDR mód is bevethető, sőt: akár automatán is lehet azt hagyni, mert gyorsan készülnek a nagy dinamikájú képek. A fehéregyensúly megbízható marad este is, akárcsak a fókusz, és ekkor is készülhetnek jó képek [...] Este és közelképeket készítve is jó lett volna több részletet viszontlátni, ha a csúcskészülékek legjava a viszonyítási alap. Videózásban kimondottan erős a Priv, amiről az ide kattintva elérhető, 4K-s tesztvideónk segítségével mindenki meg is győződhet. A fókuszálás nem mindig a leggyorsabb, de a képminőség, illetve a stabilitás valószínűleg sokakat kárpótol majd ezért.

továbbra is gáznak tartom ha 200k+ mobilban "elektronikus stabilizátor" van,és nincs OIS.
Fotózáskor is ha relatív magasabb záridő kell, sokat segíthet, és megelőzhető a szellemkép, ami simán kvázi elrontja a képet

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#22) joey04 válasza #56710400 (#12) üzenetére


joey04
titán

ez nem okostelefon. na meg mtk soc. na meg hazai gari, támogatás, szerviz? ez így egy szűk geek rétegnek jó, akik a korszakot akarják feleleveníteni, nosztalgiázni. a bb is rétegigényt szolgál ki, de ez aztán még annak a rétegnek a tizedét sem éri el. és még mókolni is kell vele, hogy rendesen működjön.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) volandy válasza joey04 (#22) üzenetére


volandy
senior tag

Mit kell vele mókolni?

(#24) Salo válasza volandy (#19) üzenetére


Salo
tag

Jobban örülnék, ha a HUB integráció teljesebb lenne, de megértem, hogy miért van így.
Valamint kissé lehetne konzisztensebb a rendszer. Értesítések pl...

(#25) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

"márpedig a 250 ezer forintos ár"

Na már itt tudtam, hogy vérbeli BB-vel van dolgunk.
Sajnos eddig szerintem minden egyes telefonjukat elrontottak az árazással.

(#26) #56710400 válasza joey04 (#22) üzenetére


#56710400
törölt tag

@ joey04: mtk soc ide vagy oda, másfél-kétszer gyorsabb, mint a Blackberry Priv. A hazai gari, támogatás és szervíz kérdésekben amúgy mind igazad van, csak "EU" gari, támogatás és szervíz van, de szerencsére egyre "kisebb" a távolság az EU-ban minden értelemben.

@volandy: sajnos tényleg kellett mókolnom a Geminivel az elején, pl. már ahhoz is, hogy az LTE működjön. Olvasd el a kis írásomat, ha van időd.

(#27) volandy válasza #56710400 (#26) üzenetére


volandy
senior tag

Oké, Oké!
Elnézést!
Írásodat már az előbb is elolvastam csak nem tudtam hogy erre gondoltál!

(#28) ak76


ak76
senior tag

Ez a cucc 120 ezerért is masszívan túl lenne árazva,de 250K-ért,ahol a nagyok játszanak,egyenesen vicc,egy szar paródia,olyan mint amikor a vidéki papa a 20 éves suzukijára ráírja hogy 650 ezer,csak mert az az övé,és mennyi szép emlék fűződik hozzá.
A fizikai gombsor,a Gboard meg a Swiftkey korszakában egy anakronisztikus marhaság, bármelyik fizikai gombsort használó usert rongyá verek Gboard-al, úgy, hogy az ékezetek is a helyükön lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#29) joey04 válasza ak76 (#28) üzenetére


joey04
titán

Szerintem pont a 120k a határ. Annyiért már jó vétel lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) Salo válasza ak76 (#28) üzenetére


Salo
tag

A vélemény pedig mint tudjuk, olyan... :R

Gyermekkorodban fizikai billentyűzet bántalmazott, vagy miért utálod ennyire?

Túl van árazva... Igen... Mint az iPhone és némelyik droid is... Peace!

(#31) prolad válasza #56710400 (#12) üzenetére


prolad
őstag

Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Az egy dolog, hogy csak kinyitva lehet használni (és így egy kézzel már igencsak nehéz lehet szemben a normál kialakítású telefonok bármelyikével) de még ott a 10 magos MTK, ami egyedül fogyasztásban kiemelkedő.
Lehet jó cucc, de nem ide.

(#32) #56710400 válasza prolad (#31) üzenetére


#56710400
törölt tag

Nézd meg a #16-os hsz-emet: nem csak kinyitva lehet használni, csukott állapotban bemondja a hívó fél nevét, és a dedikált gombbal fel lehet venni a hívást. A 10 magos MTK X27 pedig igazából elmegy a gyakorlatban, lásd Geekbench 4 multicore benchmark:
- Gemini: 4750 pont
- BB Key2: 5832 pont.

[ Szerkesztve ]

(#33) joey04 válasza #56710400 (#32) üzenetére


joey04
titán

csukott állapotban bemondja a hívó fél nevét, és a dedikált gombbal fel lehet venni a hívást.

és ennyi. de bármit megnézni a neten, vagy válaszolni bárkinek már lehetetlen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) #56710400 válasza joey04 (#33) üzenetére


#56710400
törölt tag

Igen, egy kézzel az utóbbiak tényleg megoldhatatlanok, ergo egy Gemini nem alkalmas telefonálni vezetés közben :N

(#35) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Teljesen mindegy ki mit állít Key2 használat mentesen.

Szerintem ez egy jó mobil,
Kedvelem használni,
Úgy gondolom hogy jó vétel,
Természetesen nem 2xxezerért vettem,
Sok évig fogom nyugodtan használni!

Nem kérek senkitől erre a bejegyzésre választ. Aki akar velem diskurálni: ott a BBM és Telegram.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#36) joey04 válasza #56710400 (#34) üzenetére


joey04
titán

arra az általad leírtak szerint pont alkalmas. viszont másra nem.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Renwick


Renwick
őstag

Jó cikk, gratula! :C

I see you blaming each other -- And I love you still

(#38) prolad válasza #56710400 (#32) üzenetére


prolad
őstag

Az tök jó, ha bemondja a hívó nevét (kérdés, hogy ismeretlen számot beolvas-e) , de ettől villamosom, metrón, egy kézzel kapaszkodva még nem fogok tudni rajta netezni vagy üzenetekre válaszolni. A kialakítás miatt álló nézetben használni szintén nehézkes, ami pl egy dokumentum olvasásánál nem szerencsés, 18:9-es kijelzőnél meg kimondottan szívás. Kamera szintén nincs, csak videotelefonáláshoz, out of the box meg pár alapvető dolog nem megy, ahogy ezt írtad.

A mediatek X27 meg pocsék, ez nem vitás. 2015-ben amikor bejelentették (X20 néven kisebb órajelekkel) még elfogadható volt, papíron még jó is. De a gyakorlatban már egy snapi 650 is lenyomja gördülékenységben (mediatek támogatás és optimalizálás) egy snapi 820 (amit kb ez a 660 tud) meg köröket ver rá teljesítményben (még ha csak a gy multicore tesztben a 10 mag miatt a mediatek győz akkor is). Fogyasztásban szintén esélye sincs, ezzel pedig elveszik a nagy akksi előnye is.

Biztos jó kis játékszer, de nem ebben a kategóriában játszik.

(#39) erer1000 válasza ak76 (#28) üzenetére


erer1000
őstag

310-325 billentyű leütés / perc amit produkáltam most netes 1 perces mérő oldalon priv-el.

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#40) eventus


eventus
veterán

A "tök" szó igen gyakori a tesztben...

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#41) Fancy-boy válasza Bog (#2) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"mert nemigen izgatják már a telefonok."

Nem csodálkozom. A készülékek nagy-része 12 egy tucat kategória. Nem csak kívül, hanem belül is.
Ez a Key2 legalább külsőre üdítő látvány, nem a megszokott tepsikijelző / zsírgyűjtő hátlap kombó.

[ Szerkesztve ]

(#42) Bog válasza eventus (#40) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

6 db. Mindjárt csak 4 lesz. Mondjuk hogy ez mé' nem offtopik, azt nem értem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#43) Pastika válasza Polarstar (#35) üzenetére


Pastika
tag

Én válaszolnék!:-) Több mint egy hónapos használat után respektálnám a kollega úr véleményét. A K2 használható jó telefon, annak nálam annak fényében, hogy sem a Priv sem a Dtek, sőt a K1 sem győzött korábban. Classic után egy igazán használható kényelmes telefon!

(#44) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Van egy sanda gyanum, hogy egy azon diler latja el a jobbnal jobb kabszikkal a BB es a HTC felsovezeteset is. Ugyan olyan mint barmelyik htc telefon : tok jo , csak le kene felezni az arat a megjelenes napjan. 150K-t elkerni egy fizikai billert eleg meleg, de hat karpotoljon az, hogy valoszinuleg minden este lenyomnak egy imat, hogy "kerlek istenem segits elkerulni holnap a csodeljarast, amen".

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#45) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Alapos lett a teszt, a Key2 is tetszetos! Ha mar szo volt rola a cikkben: a BB Hub tenyleg profi cucc, de en nem tudom kihasznalni, mert 4 e-mail fiokom van, amibol az egyik nyilvanos, es arra kb. orankent erkezik 1-3 spam. En mindent inkabb egy magan gmail-be szippantok be, es azon keresztul valaszolgatok az eredeti "alias" cimekrol, amit a gmail eleg ertelmesen kezel weben es telon is. Igaz csak orankent szedi le pop3-on a ceges leveleket, viszont jo a spamszuro, es a cimtar is automatan szinkronizal. A Hub nem kezeli az ilyen alias alcimeket, a ceges levelekre meg nem akarok gmail-es cimrol valaszolni. Orulnek, ha valaki tudna valami beallitasi trukkot a Hub-ban az alias cimek kezelesere, mert a halasztas, gesztus stb. funkcioi tenyleg nagyon jok!

(#46) mjani1172


mjani1172
addikt

Az ár mindegy, úgyis a kereslet kínálat szabja meg, megerőszakolni ezt nem lehet. Lehet, hogy széttépik a boltot úgy viszik, majd meglátjuk.
Viszont ez a fizikai bill. már a múlt. Valamikor jó ötlet volt de átlépett rajta a világ.

(#47) janeszgol


janeszgol
félisten

Lattam mostanaban ennel gyengebb kamerat is ebben az arban, szoval en radobnek egy negyest. Nem rossz. A baj a kijelzo fenyessegevel van. 350 nit az mindenhogy keves. Automata felcsavarhatja otszaz fole, de kivancsi vagyok mennyi idore csinalja, es hogy a melegedesen kivul van-e ertelme. Koztesnek egy 450 nit matt reteggel megfelelo lenne.
Amugy tetszik a telo. Akiknek adni akarja a BB, azok ugyis megveszik ennyiert.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) eventus válasza Bog (#42) üzenetére


eventus
veterán

Mert nem egy futó gondolat, hanem hibára felhívás. De köszönöm a javítást.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#49) Timer válasza ak76 (#28) üzenetére


Timer
veterán

"bármelyik fizikai gombsort használó usert rongyá verek Gboard-al, úgy, hogy az ékezetek is a helyükön lesznek."

Na hagyd abba, jól szórakozom! ;) Arról a SwiftKey-ről beszélsz, meg arról a Gboardról, amelyek még az alapvető ragozásban is tévednek? Nyilván nem, legalábbis remélem, amúgy még viccnek is erős volt a kommented idézett része.

Egyébként, volt QWERTY-s mobilod? Mert nekem volt egy Mini Pro 2-őm, ami mint konstrukció, egy f_s volt, de hogy virtuális billentyűzettel a nyomába sem érek azóta sem, az már egyszer biztos.

[ Szerkesztve ]

(#50) aelod


aelod
veterán

Hát ismét túlárazott cucc lett. A kamera gyengusz ehhez az árhoz mérten. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.