Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Karma


Karma
félisten

Ezzel csak az a baj, hogy nem nagyon van alternatíva. Egy Google-keresést eleresztettem, egyáltalán Exchange támogatást se nagyon találtam - csak BES vagy drága szoftverek bevonásával... Ami azért a consumervilágban elég gáz.

“All nothings are not equal.”

(#2) Hennet


Hennet
aktív tag

de maga a RIM-rendszer (a fejlett email-kezelés, de lehet más a neve) megmarad?

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#3) Phülöp válasza Hennet (#2) üzenetére


Phülöp
addikt

Miért ne maradna meg?
A google app csak egy dolog, semmi köze a Blackberry szolgáltatáshoz.
Aki használ BIS/BES-t, annak eddig se kellett ez a cucc.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4) Arthuro_Adam válasza Karma (#1) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Böngészőn keresztül miért nem jó megoldás?

(#5) Karma válasza Arthuro_Adam (#4) üzenetére


Karma
félisten

Talán mert nem pushol?

“All nothings are not equal.”

(#6) zedii


zedii
aktív tag

eleve gáz ,h tök macera volt eddig is a push androidhoz vagy ios hoz képest, és normálisan csak BES/BIS -szel lehetett megoldani azt ami amúgy más oprendszerre ingyenesen működik minden buhera nélkül :(((
mindegy én szurkolok a RIM-nek, mégha teljesen reménytelenül próbál a mai divat dolgoknak megfelelni, lásd app és társai

(#7) Arthuro_Adam válasza Karma (#5) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Jogos :B

(#8) Phülöp válasza zedii (#6) üzenetére


Phülöp
addikt

A BIS/BES nem csak arról szól, hogy levelet kapsz/küldesz, aztán jóidő.
Amúgy miért is baj, ha egy szolgáltatásért fizetni kell?
Nem kötelező.
Vannak előnyei a BB-nek, de az teljesen egyéni döntés, hogy kinek mekkorák ezek az előnyök, és hogy akar-e egyáltalán (ill. mennyit) fizetni értük.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9) lezerpiramis válasza Karma (#1) üzenetére


lezerpiramis
őstag

LogicMail esetleg.

(#10) Karma válasza lezerpiramis (#9) üzenetére


Karma
félisten

Ez egész érdekes :R

“All nothings are not equal.”

(#11) zedii válasza Phülöp (#8) üzenetére


zedii
aktív tag

Ki mondta ,h baj lenne az ,ha kapunk valamit akkor fizetünk érte?? Azt jegyeztem meg ,h más gyártóknál ez a szolgáltatás nem kerül pénzbe. Teljesen hülyeség az amilyen irányba elvitted a hozzászólásomat
a push-ról beszéltem azt meg legolcsóbban is BES-el tudod megoldani, ugyan úgy, mint másik oprendszeres telefonoknál, csak épp ott alapból kapsz valami hasonló megoldást előfizetés nélkül.
Ha a BES nem csak erről szól akkor örömmel veszem ,ha felvilágosítasz. A többit amit megjegyeztél meg sag' schon az időjárásra is reagálhattad volna

(#12) tib85 válasza zedii (#11) üzenetére


tib85
tag

a BIS/BES előfizetéshez kapsz egy olyan e-mail rendszert, amire azonnal megkapod a leveleidet, olyan biztonságos,hogy némely országok titkosszolgálatai ultimátumot adtak a RIM-nek,hogy vagy a kért infókat megadja nekik,vagy az országban letiltják a RIM rendszerét. Mivel nem tudták a megfigyelt személyek üzeneteit elolvasni a RIM erős kódolása miatt.
És még van a BB Messenger,ami nagyon jó chat program,csak sajnos itthon kevesen használják. A google és az Apple is valami hasonlót próbál összehozni,eddig sikertelenül.
És a BIS/BES szolgáltatás mellé kapsz adatmennyiséget is.
Nem mindegy,hogy egy BB szinkronizál nálam pl 3 e-mail fiókot folyamatosan, online a bb messenger és kibír 4 napot simán. Ha egy másik okos telefonon beállítasz 3 fiókot folyamatos szinkronizálásra és egy chat programot futtatsz folyamatosan a 8 órás üzemidő se biztos...

(#13) lezerpiramis válasza zedii (#11) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Push a BIS is, és be lehet állítani rajta céges fiókot akkor, ha a van hozzá OWA. Mondjuk tény, hogy ez nem azonnali (15 percenként kukkant be a fiókba a BIS szerver), illetve csak a kimenőt, a bejövőt és a törölt elemeket szinkronizálja.

A BES kapcsán pedig csak egy példa: http://btsc.webapps.blackberry.com/btsc/microsites/search.do?cmd=displayKC&docType=kc&externalId=KB03848&sliceId=1&docTypeID=DT_SUPPORTISSUE_1_1&dialogID=1784159114&stateId=0 0 1784153837

Nem tudom, tud-e ilyet más push e-mail-es teló/rendszer jelenleg...

Tény, hogy a RIM-et sok gyártó beérte, rengeteg dologban lemaradtak, de vannak még olyan - elsősorban biztonsági - funkciók, amelyre nagyobb vállalatoknak szükségük van.

(#14) Benőke válasza tib85 (#12) üzenetére


Benőke
őstag

A 8 óra erős.
Ha mondjuk nem 3G -n lóg az ember akkor már 2-3 napot kibír egy mai okos telefon is ha nem sokat piszkálják de egy napot 24 órát azért a legtöbb esetben kibír.
Csak a saját tapasztalataimon tudok lovagolni.
Samsung Galaxy S
2 email fiók, + csevegő
2.2.1 melett 2 nap meg sem kottyant de 3 nap is kihúzható könnyedén. 4 nap már elérhetetlen
2.3.4 esetén 2 nap nyögvenyelősen 3 nap reggel már halott, kikapcsolt.

Ezért nem értem miért nem találnak ki valamit hogy nagyobb akut tudjanak a tepsikbe illeszteni. Hiába hordozható ha állandóan konnektorra kell vele állni.

Nem értem a gugli miért nem csinál a BB -re ezentúl Mail klienst. Nagy hülyeség... Nem hiszem hogy hatalmas erőfeszítés lenne nekik ez, inkább olyasmi hogy szívesebben látnák ha a BB ből még kevesebb fogyna.

Remélhetőleg lesz más fejlesztő aki alkot majd valamit.

(#15) lmisi


lmisi
senior tag

Hát ez nem szép a guglitől, de hát konkurense.
Csúnyán áll ez BB., titkosított email nem fogja megmenteni. Megette az USA-ban az android, de máshol is.
Talán ha elkülönítené a BES izét és önálló multiplatformos terméket programot faragna belőle.

(#16) Phülöp válasza zedii (#11) üzenetére


Phülöp
addikt

Ebből a mondatból:

eleve gáz ,h tök macera volt eddig is a push androidhoz vagy ios hoz képest, és normálisan csak BES/BIS -szel lehetett megoldani azt ami amúgy más oprendszerre ingyenesen működik minden buhera nélkül

azt szűrtem le, hogy ez neked problémát okoz. Ha nem így van, akkor részemről sry, de fogalmazz egyértelműbben, és akkor nem értelek félre.

A plusz szolgáltatásokról fentebb tib85 már írt, de - ha tényleg érdekel - az alábbi linken olvashatsz róluk elég részletesen:

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17) lezerpiramis válasza lmisi (#15) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát ja, nem állnak jól, ez tény, meglátjuk, mi lesz a sorsuk. A rendszerük teljesen átgondolt, csak már keveseknek van rá szükségük. Mindegy, ha már nem lesz BB, akkor eldobom a telót :D

(#18) tib85 válasza lezerpiramis (#17) üzenetére


tib85
tag

amúgy nem állnak rosszul, az tény,hogy százalékban a részesedésük az okos telefonok között csökken, de ha az eladott telefonok számát nézzük akkor növekedés van.
Eleve az okos telefonok piaca nőtt annyira,hogy akár 10%-os eladásnövekedéssel is a szegmenst tekintve visszaesésnek látszik.
Sok gyártó teleszórta a piacot a 400 meg 600-as procival szerelt alap androidos rettenetekkel, így nagyon nő a piac, de ezek nem vetélytársai a BB-nek. Aki megvesz egy olcsó androidos telót az nem szánna pénzt egy BB-re, főleg nem a BIS-re.
Én személy szerint nagyon sokat várok jövőre az új BB oprendszertől, ha tényleg megoldják,hogy gond nélkül futtassa az androidos alkalmazásokat akkor a BB mobilok nagyot fognak ütni az androidnak is.

(#19) zedii válasza tib85 (#12) üzenetére


zedii
aktív tag

"olyan biztonságos,hogy némely országok.. " - ez csak a BES esete, nem?
"Nem mindegy,hogy egy BB szinkronizál " - ez teljesen oké, egy ideje használom és totál más az adatforgalmam, mint korábbi más oprendszerű telefonon.
Amúgy félreértés ne essék, nekem személyeszerint bevállt a RIM és fizetem a szolgáltatását, mert nekem megéri az a használható rendszer amit kapok csak épp hiába próbálok másokat is bevonni azok a plusszok nincsenek is a szempontok között nagyátlagba, amit RIM ad, ellenbe ezértmegazér is fizetnikell a használható appokat vadászni kell, skype sehol és most a google is kifarol alóla, ezért sajnálom

(#20) zedii válasza lezerpiramis (#13) üzenetére


zedii
aktív tag

Tény, hogy a RIM-et sok gyártó beérte, rengeteg dologban lemaradtak, de vannak még olyan - elsősorban biztonsági - funkciók, amelyre nagyobb vállalatoknak szükségük van. ezzel teljesen egyetértek egyetértek

(#21) lezerpiramis válasza tib85 (#18) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Jah, csak éppen az veszik el számomra, ami a BB-t BB-vé tette, nem lenne már meg a varázsa. Már OS 6-ra is csak azért váltottam, hogy haladjak a korral :) Nekem a 8800, a 8310, a 8900, illetve főleg a 9000 jelentette a BB-t (de vigyorogva nézek a fiókomban lapuló 7230-asra is :D). A 9780 is egészen kiváló telefon, de pl. hálózatkezelés tekintetében egyáltalán nem olyan stabil, mint a 9000 (roaming pl.).

Nekem stabil levelezés kell, jó hangminőség, használható QWERTY, időnként Facebook, GTalk, Windows Messenger, BB Messenger, ezeket pedig kb. egy 4.5-ös 8800 is tudta... Az OS 5-nél korábbi verziókból egyedül az hiányzott számomra, hogy a Desktop-nak (BES-fiók) nem volt külön ikonja. Ezt a 9000-esen meg lehetett oldani OS 5-tel, csak az meg a kevés RAM miatt olykor-olykor belassította a telót.

(#22) Rickazoid


Rickazoid
addikt

A BBX-be majd már talán betesznek egy ingyenes e-mail klienst, ami alkalmas a feladatra, ahogy az a többi mobilos op.rendszernél alapfunkció. És nem is csak okostelefonoknál.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#23) lezerpiramis válasza zedii (#19) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nekem speciel az a bajom, hogy hiába hanyatlik a RIM, hiába látom, hogy legalább második telefonnak kéne valami olyan, amelynek stabil a jövője, egyszerűen nem találok alternatívát erre:
-Viszonylag hosszú üzemidő (nem 1 nap, hanem legalább 1,5-2 5-6 fiók push-olása mellett),
-Jó hangminőség 2G-n és 3G-n, lehessen lockolni 2G-re és 3G-re is a telefont (persze legyen idle is, de az van mindenben kb., iPhone 4S-t hagyjuk ebből a szempontból...)
-TÉNYLEG gyors, kényelmes (1-2 oldalas levelek) gépelési lehetőség - ergo fizikai QWERTY, mivel mióta BB-m van, tulajdonképpenn nem használom a laptopom levelezőkliensét (minek),
-Stabil csevegőprogramok (GTalk és Windows Messenger),
-Gyors és stabil oprendszer (a Nokiák itt estek ki),
-Kezelje jól az exchange-et: itt is kiesett a Nokia, számomra a legtöbb Android - tisztelet annak a néhány kivételnek a százból -, WP7-ről nem tudok nyilatkozni annyira, de az szimpi lenne, a felülete is szép, viszont kezdetleges, iPhone remekül kezeli ezt, de két-három push-sal működő fióktól fél nap alatt betérdel.

Ezeket egyelőre a BB adja meg, és nagyon nehéz másikat találni - nem véletlenül használom ezt. Persze az egyre gyakoribb leállások nekem sem hiányoznak...

(#24) Pantal


Pantal
senior tag

Ezt hasonlóképpen kell elképzelni, mint a YouTube WP7 esetében?

(#25) Karma válasza Pantal (#24) üzenetére


Karma
félisten

Mármint arra gondolsz, hogy normális kliens helyett az m.youtube.com-ot hozza be az alkalmazáslistában szereplő ikon?

Mert eddig nem erről volt szó BB-n, egy normális Java ME-alapú kliensalkalmazás volt a GMailhez, mint ahogy egyébként más Javas telefonokra.

“All nothings are not equal.”

(#26) Pantal válasza Karma (#25) üzenetére


Pantal
senior tag

Igen, arra gondolok. Mert ezt WP7-en elég jól megcsinálták szvsz. Ehhez hasonló lesz BB-n is a Gmail megoldás?

(#27) lezerpiramis válasza Pantal (#26) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem lesz BB-n Gmail-megoldás, csak BIS-sel (BIS nélkül esetleg LogicMail-lel, illletve még egy-két olyan alkalmazással, amely megy TCP/IP-beállítással, tehát BIS nélkül).

(#28) Matula bácsi


Matula bácsi
csendes tag

‎............................................________
....................................,.-‘”...................``~.,
.............................,.-”...................................“-.,
.........................,/...............................................”:,
.....................,?......................................................\,
.................../...........................................................,}
................./......................................................,:`^`..}
.............../...................................................,:”........./
..............?.....__.........................................:`.........../
............./__.(.....“~-,_..............................,:`........../
.........../(_....”~,_........“~,_....................,:`........_/
..........{.._$;_......”=,_.......“-,_.......,.-~-,},.~”;/....}
...........((.....*~_.......”=-._......“;,,./`..../”............../
...,,,___.\`~,......“~.,....................`.....}............../
............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-”
............/.`~,......`-...............................\....../\
.............\`~.*-,.....................................|,./.....\,__
,,_..........}.>-._\...................................|..............`=~-,
.....`=~-,_\_......`\,.................................\
...................`=~-,,.\,...............................\
................................`:,,...........................`\..............__
.....................................`=-,...................,%`>--==``
........................................_\..........._,-%.......`\
...................................,<`.._|_,-&``................`\

De miért csinálják ezt? Ez kb olyan mint hogy az adobe nem készít többé flash lejátszót a mobilokra..

[ Szerkesztve ]

A lábonlőtt kecske mekeg ha futógépre helyezik ^^

(#29) brendoncsopi


brendoncsopi
tag

Milyen érdekes,hogy külföldön nagyon sok biznisz men inkább BBvel jár, kiváltképp a közel-keleti emberkék,akik olyan "titokzatosak", valószínű ezért választják nagy arányban. Saját szememmel láttam nagyon sokszor hogy a nyugati menő mókusok, iphone,htc,samukkal nyomulnak inkább, a rejtőzködők BBvel. Az meg hogy hamarabb megjön egy blekire a mail,mint a PCn,az hab a tortán. Az androidnál meg bosszankodok rendesen mikor egy mail 2óra mulva érkezik meg, és ez sok helyen nem megengedett. A BB verhetetlen mailben.
Csak gondoltam leirom :-)

(#30) Rickazoid válasza Matula bácsi (#28) üzenetére


Rickazoid
addikt

Azért Flash-nél jobb alternatíva a HTML5.
Itt viszont a BB is hibás az ez után kialakuló helyzetért, hisz meddig tartana összehozniuk egy ingyenes e-mail klienst, amilyet a többi op.rendszernél (nem csak okostelefonokon) is használhatsz? Elvégre nem csak üzleti felhasználóik vannak és akkor nem lenne nagy érvágás, hogy nincs Gmail kliens.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#31) pszili8 válasza lezerpiramis (#21) üzenetére


pszili8
aktív tag

Szerintem a legszebb BB-k a 8800-as széria volt,a 9000 pedig számomra a valaha volt legjobb BB,persze a 9700-asom gyorsabb,de a 9000 az igazi.Ja meg van még egy 6230-as BB-m a kezdeti időkből,mára a "blackberry thumb" is ismeretlen a trackball eltűnése óta. :)

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.