Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Puma K


Puma K
veterán

Na végre :C :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2) #65675776


#65675776
törölt tag

És miért kellett a teljes palettát lecserélni? (Gondolom a Xen megjelenésével emelnek egy kicsit az áron, esetleg DLC lesz mai szokások szerint.)

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Szupi! Két ünnep között ki is tudom pörgetni... addig meg meg újratolom a HL-EP1-EP2 csomagot, amúgy sem emlékszem már annyira a sztorira.

(#2) daa-raa
Nope, nem lesz plusz pénz, szóval ha most a nyári vásárban akciózzák, akkor érdemes lesz behúznod.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) Chp


Chp
őstag

Elég sok idő kell nekik ehhez a Xenhez... Blue Shift és Opposing Force van kilátásban Source Engine-nel?

(#5) AxBattler válasza Chp (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem a végére örülnek, hogy lyuk van a... ;)

Egyébként nem lenne rossz, de biztos az eladásoktól függ.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) Chp válasza AxBattler (#5) üzenetére


Chp
őstag

Igény mindenesetre szerintem lenne rá. :K

(#7) AxBattler válasza Chp (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Előbb-utóbb a könyvtáramba landolna mind a 2 "DLC", az tuti! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Chp válasza AxBattler (#7) üzenetére


Chp
őstag

Sokunknak. :DDD

(#9) #65675776 válasza AxBattler (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hát nem is tudom. Csak azért mert Steam-re került nekem kissé meredek az ár a korábbi ingyeneshez képest. Majd ha teljes kiszerelésben beesik 5€ alá, akkor talán. Pláne, hogy most a HL+OPFOR+BS kemény 3€. Annyival többet meg nem ad a BM, főleg, hogy még át is dizájnolták sok helyen, ami meg szerintem inkább mínusz.

OPFOR esetén gondolom a Race X lenne a folyamatos hivatkozási alap a csúszásokra. BS esetén nem is tudom, ott meg a társak AI-ja.

(#10) AxBattler válasza #65675776 (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

No, azért ne legyünk x@rrágóak... ez egy nagyon tisztességes rework, masszív bővítésekkel, amit már évek óta hegesztenek. Hogy most a Valve hivatalosan elismerte, és bedobta a Steam budget kategóriába, az azért nem nagy érvágás. Így legalább folyamatosan jönnek rá a patch-ek, update-ek, (remélem) lesz multiplayer, Steam Workshop, közösségi modok, stb.

Most pl. -60%-os akcióban €19.99 helyett €7.99-ért vihető, de nem tartom kizártnak, hogy lesz ez még -75% is; asszem' egy ilyen munkáért ez nem nagy pénz.

Ehhez képest meg lehet nézni, az Activison €39.99 áron fogja adni a standalone MW4 Remastered-et, amire aztán majd nagy kegyesen, évente max. 1x dobnak egy -50%-os akciót.
Lehet találgatni, vajon ehhez készül-e Promod?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Amennyit agonizalnak ezen a xenen, lassan tovabb tart az a 3-4 palya rework, mint ameddig az egesz eddigi, pedig azt is nyujtottak, mint a retestesztat. Remelem ezekutan mar tenyleg egy teljesen ujragondolt, hosszabb xent kapunk. En amugy imadtam ezt a reszt a hl-ban is, gyonyorunek es idegennek tartottam, szerettem ott lenni, mar akkor azon agyaltam, hogyha ezt ki tudtak hozni q2 enginebol, akkor az akkori csucs q3-mal milyen csodak lehettek volna. Egyedul a foellenseg volt szerintem remgagyi.

#10: lol, mondom ennyit meger, megveszem, aztan irta hogy already in your library. Ugy latom nem ez az elso alkalom, hogy igy gondolkodtam :D:D

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#12) AxBattler válasza Cathulhu (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez már velem is előfordult párszor, más játékoknál. :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) #65675776 válasza AxBattler (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az elsődleges problémám nem az, hogy pénzbe kerül, hanem hogy eredetileg ingyenes termék lett fizetős, méghozzá nem is olcsón. Egyébként szerintem a Valve nem igazán akadályozta volna őket korábban sem, hogy modként megjelenítsék Steam-en.

(#14) AxBattler válasza #65675776 (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Még mindig nem látom, mi ebben a probléma, főleg ha profibb terméket kapunk a végén. :F
Ha jól emlékszem, a Xen el sem készült volna a non-profit úton, mivel annyi volt már addig is a munka. Meg tudom Őket érteni, a lelkesedés csak egy darabig tart ki.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) Cathulhu válasza #65675776 (#13) üzenetére


Cathulhu
addikt

"The legacy release of Black Mesa is currently available free for download"

Nem arrol van szo, hogy egy ingyenes termek hirtelen fizetos lett, mert azt a termeket most is elered ingyen. Ha tobbet, jobbat, szebbet akarsz, akkor kell fizetned.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#16) D.Va válasza Puma K (#1) üzenetére


D.Va
senior tag

Mint egy falat kenyír, úgy hiányzik már!!! :Y
Eddig nem is toltam egyáltalán, évek óta arra várok hogy befejezzék végre teljesen a cuccot... :R

(#17) D.Va válasza Chp (#4) üzenetére


D.Va
senior tag

Akkor az még plusz +5 és + 5 év ;]

(#18) cyberkind


cyberkind
félisten

Ki, mit tippel, lehet ez még drágább ha kész lesz így inkább most húzza be az ember?

Paranormal Cocktivity

(#19) #65675776 válasza Cathulhu (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez szép és jó, de eredetileg arról volt, szó, hogy a teljes is ingyen lesz. Akkor ezek fényében biztosan el fogom hinni, hogy a Xen beépítésével nem emelik az árát.

(#20) FLATRONW válasza #65675776 (#19) üzenetére


FLATRONW
őstag

Tényleg úgy volt, hogy a teljes játék ingyenes lesz. Fel sem merült eleinte, hogy árulják. Annyi volt a feltétel, hogy kellett hozzá a Half Life 2, mivel egy modnak indult az egész. Később a siker láttán vérszemet kaptak, ennek látjuk most az eredményét.
Azzal magyarázzák a váltást, hogy áttértek a Source modernebb változatára, azért pedig fizetni kell.
Nem hibáztatom őket, mert tényleg sok munka van benne és egy akciós összeget meg ér a játék. 2 éve vettem meg 10 euróért és nem bántam meg.
Azért viszont hibáztatom őket, hogy a Zen minél hamarabbi elkészítése helyett a többjátékos móddal bohóckodtak.
Szerencsére az esetleges áremelés engem már nem érint. Jelenleg is 7 euró, tehát aki akarja, az szerezze be most.

[ Szerkesztve ]

(#21) Polllen válasza AxBattler (#10) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha teljes lesz és nem bugzik, lehet megveszem.

Az eredeti black mesa-ban elnéztem a hibákat, mert ingyenes volt és úgy baromi tisztelendő. Onnantól kezdve viszont, hogy fizetős termék, magasabb az elvárás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) AxBattler válasza Polllen (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

De most van SZÉÉÉL! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) Chp válasza D.Va (#17) üzenetére


Chp
őstag

Ne tedd ezt! ;]

(#24) Redneck


Redneck
veterán

Ha végre befejezik, megveszem Winter Salen. :K Ha a multit is beraknák az maga lenne a mámor! A HL1 multiját nagyon szerettem, a nem mindennapi fegyverek, jó pályák és frankó hitbox miatt elég sokat toltuk. A CS megjelenése után sajnos csak alkalmanként pörgött...

Polllen:
Én félbe is hagytam elég hamar, a bugok miatt. Gondoltam ha egyszer kész lesz újra nekiülök, azt se bánom ha 5-10€ az ára, csak legyen rendben.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25) 7 válasza #65675776 (#19) üzenetére


7
addikt

Aztért azt vedd hozzá, hogy mikor ígérték az ingyenességet, és azóta mik történtek. Láthatóan szerelemprojekt, mert nagyon gondosan dolgoznak vele, és ezért is akarták ingyenesre. Vélhetően időközben, további fejlesztők bevonásakor jöttek rá, hogy ilyen volumenű projektet egyszerűen képtelenség csak hobbiként, nulla kompenzációért végigvinni.

Nekünk fogyasztóként nyilván fáj, hogy nem maradt ingyenes, de ebben a példában részemről teljesen érthető és elfogadható ez a változás. Az már persze megint más kérdés, hogy számomra mennyire éri meg teljes áron megvenni; de a fizetősséggel jelen helyzetben nincs problémám.

[ Szerkesztve ]

(#26) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Tekintve, hogy a HL2 az alap, reméltem, hogy a gépigény ennek megfelelően alacsony lesz. De amint látom az adatlapján, 1GB-os videokártya a minimum, ami pont 512MB-al több mint amilyen nekem van. :(

Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy mégiscsak elindulna vele?! :F

(#27) Redneck válasza SunMount3r (#26) üzenetére


Redneck
veterán

Anno azt hiszem 1GB-os GTX 460-on próbáltam ki. Azokon a beállításokon amiken a HL2 szép és gyors volt, a BM néha megakadt, belassult. Ezért is hagytam fel vele, egyébként nem nézett ki rosszul, de nem boldogultak maradéktalanul a régi motorral. :(

Azért egy használt korszerűbb VGA ami boldogul vele nem horror kiadás.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28) #65675776 válasza SunMount3r (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Wow, még a hw igénye is ilyen nevetségesen eltúlzott? A Portal 2-nek elég egy X800 128 MiB VRAM-mal. Azaz kb egy akármilyen IGP. Még a szaros CMod-nak sem kell ekkora vas, pedig az aztán kihoz mindent a Source-ból, amit az tud. Így meg aztán főleg kenjék a hajukra.

7: Miért nem mentek Kickstarterre, mint minden más értelmes fejlesztő?

[ Szerkesztve ]

(#29) 7 válasza #65675776 (#28) üzenetére


7
addikt

Tőlük kérdezd, miért nem mentek Kickstarterre. :)

(#30) #85552128


#85552128
törölt tag

Nevetséges, hogy hányadik alkalommal csúsztatják már el és most is akkor jelentik be, hogy fél évet csúszik amikor meg kéne jelennie :U
A képek alapján az újragondolt Xen sem tetszik, teljesen más látványban és hangulatban is mint az eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#31) Puma K válasza Redneck (#24) üzenetére


Puma K
veterán

A multi benne van kezdetek óta:

Az már más kérdés, hogy mostanra nincs fent senki, de a szerverek mennek szerencsére.

Amúgy ha felmész 2-3 baráttal, akkor jönnek mások is, csak az időpont nem mindegy... célszerű délután nézelődni. Mivel +25 éves kortól ismertebb a játék így péntek-szombat este ezek az emberek általában bulizni mennek... vasárnap reggel meg pislognak-topognak mint a baglyok :D

Szóval ha hét közben délután fent vagy akkor találhatsz másokat is akik játszanak. Viszont az a legrosszabb mikor csak USA-ból vannak fent szerveren és te megy +100-as ping-gel "csapatod" míg bírod :DD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32) Silenzio


Silenzio
addikt

Kúlió. Opposing Force és Blue Shift is lesz? Mindkettő jó volt.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#33) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Végre egy jó hír! Akkor decemberben remélhetőleg újra elkezdhetem a Half-Life végigjátszásomat.:)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#34) FLATRONW válasza SunMount3r (#26) üzenetére


FLATRONW
őstag

Most próbáltam ki egy GT 220 512 MB-os kártyával, max beállítások (felbontás csak 1366:768, 2xMSAA) és bekapcsolt vsync mellett 45-60 között mozgott. Egy kis finomhangolással simán kihozható egy ilyen gyenge kártyával is 60 fps, akár fullhd felbontás mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#35) Lacccca87 válasza #65675776 (#28) üzenetére


Lacccca87
őstag

Azért a CMOD nak kell/ett rendesen gép, ami ennek a minimumja az a CMOD minimumjához képest NASA gép lenne. Arról nem is beszélve hogy 32bites OS-en rendesen dadogott meg ha nem volt min 8 GB ramod egy 2Gb os VGA-val akkor állandóan microlaggotl meg swappolt.

(#36) SunMount3r válasza FLATRONW (#34) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a régi ingyenes verzióval vagy az újabb Steam-essel ment így?!

(#35) Lacccca87: Csak, hogy ne értsem félre: az akadozás azon a konfigon a CMOD-ra vagy BM-re van értve?

2.4Ghz Core 2 Duo, 4GB RAM, 512MB 9800GT a konfigom.

(#37) Lacccca87 válasza SunMount3r (#36) üzenetére


Lacccca87
őstag

CMOD nál. Nekem a steam es BM tökéletesen futott i3 540@4Ghz +8GB ram + 270X 2GB -al.

(#38) FLATRONW válasza SunMount3r (#36) üzenetére


FLATRONW
őstag

A fizetős Steam-essel.

Kb. ez a különbség lehet a 9800 GT és 220 GT között. Max a textura minőséget kellene csökkentened, ha nem férne el a videó memóriában fullhd mellett.

[ Szerkesztve ]

(#39) FLATRONW válasza FLATRONW (#38) üzenetére


FLATRONW
őstag

Már nem tudom szerkeszteni, a kép meg lemaradt az előző hsz-ból.:)

(#40) Ragnar_ válasza SunMount3r (#36) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ez végülis még csak vagy 10 éves konfig, szerintem 10 évet még bőven elmegy.. ;]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#41) #85552128


#85552128
törölt tag

Úgy néz ki decemberben sem [link]
Természetesen jó szokás szerint pár nappal a potenciális megjelenés előtt sikerült erre rájönni :U

[ Szerkesztve ]

(#42) FLATRONW válasza #85552128 (#41) üzenetére


FLATRONW
őstag

Tróger egy banda, mindennel foglalkoznak csak azzal nem amivel kellene. :(

(#43) Puma K


Puma K
veterán

May News Update
máj. 2., 5:28 - [BMS] Adam-Bomb

"Apologies for the silence over the last few months. We have been really diving into our work. Every once in a while we poke our heads up to see how far we have come, and how close we are to finishing this massive undertaking."

https://steamcommunity.com/games/362890/announcements/detail/1621769923071245761

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.