Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85) ityam válasza David75 (#81) üzenetére


ityam
senior tag

Vegyünk példának 2 alapot amiknek az árfolyama 1. Egyik az eurós alap legyen a másik meg forintos. Az alapban legyen a valamilyen részvény.
Ha a részvény értéke felmegy 10% ot és az euró erősödik a forinthoz képest 1% ot akkor az eurós alap árfolyama lesz 1.1 míg a forintosé 1.111 mert ekkor jön ki ugyanaz a részvényár.
pl a részvény ára volt 1000 ft az alapban. Tételezzük fel számolás kezdvéért hogy 100 Ft az euró.
Tehát kezdetben akkor 10 euróért lehetett megvenni az 1000 Ft os részvényt.
amikor 10% al emelkedett a részvény ára akkor 11 eurót(és 1100Ft-ot) ér már az eredetileg 1000 Ft os részvény.
ilyenkor mindkét alap árfolyama 1.1 lenne. Viszont ha az euró erősödik a forinthoz képest 1% ot akkor hogy ugyanaz a 10% al nagyobb érték jöjjön ki ahhoz a forintos alapnap 1.111 es árfolyamot kellene meghatározni. és szerintem annyit is határoznának meg.Tehát szerintem az alap árfolyama kifejezi a devizák közötti árfolyamváltozást.
Nem tudom mennyire volt érthető. A lényege annak amit írok hogy nem egyformán változik szerintem az eurós és a forintos alap árfolyama ha a benne lévő részvény értéke növekszik. Persze ezt lehet rosszul sejtem.

Pont ez figyelhető meg ha megnézed a gold/usd és gold/eur görbét. Attól hogy az egyik megy fölfele attól még nem biztos hogy a másik is megy fel mert lehet hogy egymáshoz képest viszont valami más okból erősödött az egyik a másikhoz képest. Ügyanezért szerintem egy részvényes alapnál sem egyformán változik az árfolyam az eurós és a forintos portfóliónál hiába van benne ugyanaz a részvény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.