Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) David75 válasza Dave™ (#49) üzenetére


David75
őstag

Mivel nem ál túl jól a pénzügyi szektor ezért könnyen lehet hogy igen komoly változások lesznek Lehet hogy akár ez az irány is létrejöhet. De akkor majd megy az arany értékesítés meg a forex helyette.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#52) Dave™ válasza #32577792 (#50) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egyedül a CIG-hez kötődik párt. Meg a cégek maradnának, szóval nem értem miről beszélsz. Azt mondom, hogy nem kizárt, hogy nagyobb nyereséget tud majd realizálni a netes értékesítésből egy cég, mint az ügynökein keresztül. Igen, ehhez kell, hogy a hülyéknek is egyértelműek legyenek a feltételek, ami most még nem igaz, mert feleslgeesen (részben direkt) túl vannak komplikálva. Kell az is, hogy teljesen transzparensek és alacsonyabbak legyenek a költségek. Az is kell, hogy rugalmasabbak és ügyfélbarátabbak legyenek a termékek. De az új csatorna új lehetőségeket is jelent majd, és az ügynökökön sem keveset lehet spórolni. Én látok benne rációt. Igaz kell némi tökösség egy ilyen bevállalásához, és pont ezért talán egy kisebb cég lesz az első, de lesz, ebben szinte biztos vagyok.

#51: na a Forex végképp nem az átlagnak való, ennek ellenére mindenhol ott a hirdetés, hogy Laura vagyok, múlt hónapban 500 dollárt kerestem... Nem véletlenül durrantott oda a PSZÁF sem nekik, valahogy nem sikerült kiemelni a dolog árnyoldalát.

#53: tényleg marha unalmas, hogy konkrétum nélkül írsz konkrétumokat...

[ Szerkesztve ]

(#53) #32577792 válasza David75 (#48) üzenetére


#32577792
törölt tag

Arról van szó barátom, hogy én javasoltam egy terméket. Semmi számot nem írtam.
Semmi céget nem írtam.
TE írtad, hogy tanuljak meg számolni - személyeskedtél
Én kértem, hogy mondj valamit ami 4évre, havi díjfizetés mellet, jobb, mint 12%! (itt sem állítottam semmit)
Nekiálltál követelőzni és mindenféle linket követelni.
Ezek után a fagyi visszanyalt és ha Te tudsz személyeskedni, én is tudok, ez meg nem tetszik láthatóan.
Ennyi. Tudom, hogy megrázó ez neked, hogy nem tudsz mit mondani arra, amit kértem, de hát ez van. Nem az én problémám.
Mivel a további eszmecseréhez már lejjebb kellene mennem, így ezt befejezettnek tekintem.

(#54) #32577792 válasza Dave™ (#52) üzenetére


#32577792
törölt tag

Deklaráltan igen, a CIG. A többiről meg a fene se tudja.
Valóban túl sok a rárakodó sallang. Én pl. azt sem tartanám rossznak, ha lenne egy általános szabályzat, ami minden biztosításra vonatkozik, ún. univerzális. Aztán a specifikus részeknél lehetne némi mozgásterük. Így talán átláthatóbb és érthetőbb lenne. Én pl. megdöbbenve láttam, hogy több éves múlttal rendelkező ügynökök nem tudtak egy alapfogalom jelentését: garantált hozam. Ezt több társaságnál is tapasztaltam és itt nem az ügyfél javára nem tudták jól, hanem azok kárára...

(#55) ityam válasza David75 (#44) üzenetére


ityam
senior tag

A 12% os EBKM a Lakástakarékpénztáron van a 4 éves konstrukciónál.
Fundamentának meg az OTPnek van lakástakarék pénztárja ahol minden évben a febizetésedre kapsz 30% állami támogatást meg egy kicsi 1-3% kamatot. A legrövidebb a 4 éves LTP. Ennél jön ki 12% körüli EBKM.

(#56) David75 válasza #32577792 (#53) üzenetére


David75
őstag

Konkrét cég konkrét termékének a linkjét várom már egy ideje ami garantáltan minden évben 12% kamatot fizet. Ezt állítottad de pontos terméket nem adtál csak a szokásos stílusban trollkodsz tehát nincs miröl beszélnünk. Személyeskedni pedig csak te személyeskedsz. Ha állítasz valamit az pontosan bizonyítod. Ez erre felé így szokás.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#57) Dave™ válasza ityam (#55) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezzel csak annyi a baj, hogy a 4 éves LTP csak lakáscélú. A másik, hogy nem tudom le van-e számolva belőle a szerződéskötés költsége, ami azért elég húzós tétel.

(#58) David75 válasza ityam (#55) üzenetére


David75
őstag

Ami csak lakás célu és évi maximum 72k-t kapsz tehát ha te havonta 50k-t tennél félre arra nincs lehetöség maximum havi 20k-val lehet megkötni. És megint hangsúlyozom ez csak lakás célu.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#59) kleinguru válasza David75 (#58) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem kötözködés képen, de tudsz többet is félretenni:)

Csak akkor a Lakáscél tulajdonhányadában minden szerződőnek legalább 1% tulajdon joga kell legyen.

ityam: Egyébként a kb 12% az hogy jött ki?

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#60) David75 válasza kleinguru (#59) üzenetére


David75
őstag

Értem de ez így nem befektetés amibe be kell vonnod másokat és még meg van az is szabva mire költsd...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#61) #32577792 válasza ityam (#55) üzenetére


#32577792
törölt tag

EBKM-ről beszélünk, tehát ennyi. Fix és kötött díjak vannak. Emellett a Csányi birodalmi cégnél rendszeresen vannak akciók, amikor a szerződéskötési díj csökkentett vagy elengedik.
Igen, lakáscélú. Mi ezzel a probléma? Számla kell és szinte már kész is.
Amellett nem elhanyagolható a mellé igénybe vehető, forint alapú, fix és igen kedvezményes hitel sem.
Itt például aki havonta fizet, az jár jobban, mert az éves támogatás akkor is annyi, mintha egy összegben fizetni ki, egy évre előre.

Ezt a konstrukciót azok szokták lesajnálni az ügynökök közül, akik nem tudják értékesíteni. Ez is tapasztalat. Inkább eladnak egy biztosítást lakás célra, 15-20 éves futamidővel, meglebegtetve egy majdani hitellehetőséggel - ejj de sokan szívtak ezzel egy bróker cégnél, akik próbálták az ilyen ügyfelüket ránk nyomni - kiegészítve.

(#62) David75 válasza #32577792 (#61) üzenetére


David75
őstag

Ettöl még lakás célu és hát nem mindenkinek muszály meg nem is mindenki akar lakást venni és külömbözö számlákkal való csalásra meg én nem buzdítanám az embereket. Az meg hogy mi van akcióban és mi nem az lényegtelen. Hitelt meg soha nem vettem fel és nem is fogok. Valaki megtakarít valaki hitelt vesz föl, én elöbbi vagyok.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#63) ityam válasza kleinguru (#59) üzenetére


ityam
senior tag

Idéntől nem kell mindenkinek legalább 1% tulajdonhányad. Közeli hozzátartozókét fel tudja használni a szerződő.

Hogy pontosan hogy jön ki a 12% azt nem tudom. De ha nézünk 50 honapos megtakit havi 20K val akkor a végén 1 millát fizetsz be. 300K lesz az állami támogatás. és még a kamat kb 75-80K. elvileg havi dijfizetést feltételezve 12% körüli kamatnál jön ki az 1.35 milla. amennyi egy LTPben összegyűlik ennyi idő alatt.

(#64) #32577792 válasza kleinguru (#59) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem kb 12%, hanem a rókánál 13,07% ha jól emlékszem. Volt ez több is de a költségek akkor nem voltak levonva belőle. Csányiéknál nem emlékszem, de nagy eltérés nem lehet a törvény miatt.
Csányiék:
Hozam termékcsalád:
A hitel kamata évi 6 % (+ évi 1 % kezelési költség, THM: 7,34-7,50 %). Ezek a módozatok befektetésnek is kedvezőek, a HOZAM 4 termék 12,74 %-os hozamot biztosít

Hitel termékcsalád:
hitel évi 4,5 %-os kamata (+ évi 1 % kezelési költség, THM: 5,80-5,99 %) hosszabb

(#65) ityam válasza kleinguru (#59) üzenetére


ityam
senior tag

lejárt a szerkesztési idő:
[link]

Az LTPt nem kívántam a biztosításokhoz venni, mert más jellegű a dolog. Maradjunk abban hogy Lakás célra az a legjobb megtakarítási program. De szabad felhasználásra nem!
Ezzel zárjuk is le.És nem kell vitatkozni akkor hogy hogy szerezzünk számlát stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#66) kleinguru válasza #32577792 (#64) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha 49 hónapig fizeted havi 20K-val akkor 980K +294K az állami támogatás + 27843 kamat

Akkor ennek az összege: 1 301 843

A fenti szám hogyan viszonyul a befizetett összeghez? Mármint kamat szempontjából?

Az otps 12,74% az hogy jön ki?
Valaki vezesse már le nekem, mert komolyan nem értem!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#67) ityam válasza kleinguru (#66) üzenetére


ityam
senior tag

viszont a számolásnál nem simán arányt kell számolni mert nem az elején raktad me a 980Kt így nem az elejétől kamatozik. Viszont ha mindig csak a havi befizetésre nézed a 12% kamatot akkor valszeg kijön az az összeg amit emlegetnek.

(#68) David75 válasza kleinguru (#66) üzenetére


David75
őstag

Ez így 8,1% kamat mert ugy a 980k-nak 321k a 32%-a ez négy évre elosztva 8,1%...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#69) David75 válasza ityam (#67) üzenetére


David75
őstag

Na viszont a unit linked-nél ki tud jönni úgyis ahogy én számoltam a 10-12% kezeléstöl függöen. És azt chipsre, ropira, körhintára is költhetem. Mert én mondjuk se most se késöbb nem vennék lakást.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#70) Dave™ válasza David75 (#68) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez most komoly, hogy elosztottad 4-gyel a 32-t?

#71: és ha egyben betolnád a 4 év összegét, akkor szerinted helytálló lenne a gondolatmenet? A kamatos kamat, mint fogalom, az megvan?

[ Szerkesztve ]

(#71) David75 válasza Dave™ (#70) üzenetére


David75
őstag

Igen ami baromság egy havidíjas terméknél természetesen de én ugy néztem hogy mi van ha egybe be tolhatnám a 4 év összegét.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#72) #32577792


#32577792
törölt tag

[EBKM_képlet]

Ne gondoljuk már, hogy nem valós adatokat adnak meg...
Ez az adjuk össze, osszuk el módszer pedig....
Csak józan ésszel gondolkodva: havonta teszi be a pénzt, ami alig kamatozik..
Az állami támogatás pedig az évforduló után megy a számlára és arra nincs kamat
No mindegy

[ Szerkesztve ]

(#73) ityam válasza kleinguru (#66) üzenetére


ityam
senior tag

Egy excel táblába írjál egymás alá 49szer 20000 et. Mellette lévő oszlopba: 1,010616667 et (12,74%/12 magyarul hogy havi kamat szorzója legyen ott). Első oszlop első sorában szorozd össze az első sort. a többi sorban pedig az előző értékhez add hozzá a következő 20000 es tételt és ezt sozozzad be megint a második oszlopptal. Magyarul 49 honapig mindig a bent lévő pénzre számolj kamatot. Akkor kijön 12900388. Még 3 hónap kiutalási időszak van és arra is ha számolod még a kamatot akkor már kijön 1331925 Ft. Aztán lehet hogy nem havi kamatos kamattal kellene számolni akkor kijönne a 1 301 843. Mert ez a számolásom szerint havi kamatozású kamatos kamattal van számolva.

[ Szerkesztve ]

(#74) David75 válasza #32577792 (#72) üzenetére


David75
őstag

Ezt tudom nem is ezzel van a baj az ebkm stimmel is. Csak hiába minden mivel túl kötöttek a feltételek. Lakáscélra max 20k havidíjjal. Annak jó ez aki nem akar kockáztatni vagy lakást akar venni. Utóbbit elég nehezen értem meg.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#75) ityam válasza ityam (#73) üzenetére


ityam
senior tag

elcsesztem. 3. oszlop első sorában szorozd össze az első sort. és a többi sorban alatta kell összeadni és ujra szorozni.

De hagyjuk tényleg itt az LTPt. Biztosításokról menjen inkább a vita.

(#76) #32577792 válasza ityam (#73) üzenetére


#32577792
törölt tag

tudtommal nem kamatos kamatról van szó
sőt az első évben jóváírt kamat sem kamatozik tovább, ahogyan a támogatás sem
és valóban változott a jogszabály a családtagokkal de mivel már nem foglalkozom vele, nem követtem a jogszabályokat

(#77) kleinguru


kleinguru
addikt

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :C

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#78) ityam


ityam
senior tag

csak hogy dobjak be egy olyan témát ami ide tartozik és lehet róla vitázni: Deviza alapú biztosítások!

Korábban írtam ezt de senki nem reagált rá:
"A deviza alapú biztosításokat nem különösebben ismerem. A cég ahol én dolgozok ott euró alapú van csak ilyen, de abban nem látok semmi jót. Egyrészt nagyobb költségekkel dolgozik mint a forint alapú, másrészt pedig az eurós alapoknak semmi értelmét nem látom.
A biztonságos kötvényes alapokon nudli hozam van ezért nem tetszik. A részvényes alapoknál meg én úgy fogom fel hogy nem euróban van a pénzem hanem részvényben. A részvénynek az értékét meg ki lehet fejezni euróban is meg forintban is, de tényleges értékben ugyanaz. Szal én semmi értelmét nem látom az euró alapú befektetéseknek.
Tehát az a szöveg hogy euróban van nyilvántartva a pénz az szerintem hülyeség. mert nem euróban van nyilvántartva hanem befektetési egységekben. A befeketési egységek mögött meg részvények vannak."

Tehát ha egy "eurós" részvényes alap értéke feljebb megy akkor azok a részvények értéke megy fel ami abban az eurós alapban vannak.Viszont ha egy forintos részvényes alapban ugyanaz a részvény van akkor annak a "forintos"részvényes alapnak ugyanúgy kell emelkednie.
Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#79) David75 válasza ityam (#78) üzenetére


David75
őstag

Ha devizában van a unit linked akkor két sakk játszmában veszel rész, egyrészt nyersz az eszköz alapon meg ugye a devizán is. Vannak multideviza termékek is amikben több deviza nem közt is válthatsz attól függöen melyik emelkedésére fogadsz.

Mondok egy példát más területröl. Az arany ára dollárban van meghatározva. Ha drágul a dollár csökken az arany ára, ha gyengül akkor pedig nö.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#80) ityam válasza David75 (#79) üzenetére


ityam
senior tag

De elvileg ha az arany ára megy fel dollárban akkor elvileg forintban is megy fel meg euróban is. Persze ha azt tételezzük fel hogy közben az usd az euro és a forint nem gyengült vagy erősödött egymáshoz képest.

(#81) David75 válasza ityam (#80) üzenetére


David75
őstag

Persze de gondold el hogy mondjuk x részvény alapban van a pénzed chf alapon. De van ugyan ez az eszközalap forintban meg euróban is. Szerinted az utobbi 3 hónapban a 3 ugyan olyan eszköz alap közül melyikkel jártál a legjobban ha az eszköz alap devizától függetlenül 2%-ot hozott? ( Segitek lehet hogyaz eszköz alap csak 2%-ot hozott de a chf kb 30ft-ot hozott frankonként.)

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#82) Dave™ válasza David75 (#81) üzenetére


Dave™
nagyúr

Viszont ha CHF alapú, akkor a mostani díjai is CHF-ben mennek bele, és ő gondolom Ft-ban fizeti be. Azzal a konverzióval jelenleg tényleg nagyon jól jár :U

(#83) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

uniqua flex invest 2-t kötöttem szempemberben, tavaly. sajnos 3 hónapig bírtam, aztán off. a válság engem is erősen utolért, és lekellett mondanom. sajnálom, nagyon. :(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#84) Dave™ válasza - = Zk = - (#83) üzenetére


Dave™
nagyúr

Első szabály, hogy hosszútávú elkötelezettséggel szemben nem vállaljuk túl a képességeinket. Ha a 3. hónapnál kifújt, akkor az a te/az üzletkötő hibája lesz, és ezt nem bántó szándékkal mondom, csak ténymegállapítás.

(#85) ityam válasza David75 (#81) üzenetére


ityam
senior tag

Vegyünk példának 2 alapot amiknek az árfolyama 1. Egyik az eurós alap legyen a másik meg forintos. Az alapban legyen a valamilyen részvény.
Ha a részvény értéke felmegy 10% ot és az euró erősödik a forinthoz képest 1% ot akkor az eurós alap árfolyama lesz 1.1 míg a forintosé 1.111 mert ekkor jön ki ugyanaz a részvényár.
pl a részvény ára volt 1000 ft az alapban. Tételezzük fel számolás kezdvéért hogy 100 Ft az euró.
Tehát kezdetben akkor 10 euróért lehetett megvenni az 1000 Ft os részvényt.
amikor 10% al emelkedett a részvény ára akkor 11 eurót(és 1100Ft-ot) ér már az eredetileg 1000 Ft os részvény.
ilyenkor mindkét alap árfolyama 1.1 lenne. Viszont ha az euró erősödik a forinthoz képest 1% ot akkor hogy ugyanaz a 10% al nagyobb érték jöjjön ki ahhoz a forintos alapnap 1.111 es árfolyamot kellene meghatározni. és szerintem annyit is határoznának meg.Tehát szerintem az alap árfolyama kifejezi a devizák közötti árfolyamváltozást.
Nem tudom mennyire volt érthető. A lényege annak amit írok hogy nem egyformán változik szerintem az eurós és a forintos alap árfolyama ha a benne lévő részvény értéke növekszik. Persze ezt lehet rosszul sejtem.

Pont ez figyelhető meg ha megnézed a gold/usd és gold/eur görbét. Attól hogy az egyik megy fölfele attól még nem biztos hogy a másik is megy fel mert lehet hogy egymáshoz képest viszont valami más okból erősödött az egyik a másikhoz képest. Ügyanezért szerintem egy részvényes alapnál sem egyformán változik az árfolyam az eurós és a forintos portfóliónál hiába van benne ugyanaz a részvény.

(#86) - = Zk = - válasza Dave™ (#84) üzenetére


- = Zk = -
félisten

amikor vállaltam, szó sem volt efféle lehetőségről. az egész az én hibám, sajnos.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#87) David75 válasza ityam (#85) üzenetére


David75
őstag

Az arany az más téma. Az eszköz alapoknál úgy van ahogy írtam.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#88) David75 válasza Dave™ (#82) üzenetére


David75
őstag

Ha éves díjban fizetsz akkor nem. Az éppen aktuális díjat te döntöd el hogy év fordulókor hova érdemes akkor éppen a díjat berakni vagyis milyen eszköz alap, milyen deviza. Tehát ha valamelyik deviza épp alacsonyan vagy akkor abba ha mindegyik a történelmi csúcsot döngetni akkor forintos eszköz alapot választassz. Ezért olyan jó egy multidevizás termék, és ezért van ilyen kevés a piacon...(meg mert költséges a biztosítónak)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#89) shteer


shteer
titán

vegyük be a biztosítások közé a jövedelemkiesés módozatot is - egyre népszerűbb a mai gazdasági körülmények között

ha jól tudom akkor eddig 1 biztosító kínálja ezt - vagy nem? :)

..szerintem jónak tűnik

(#90) benczeb válasza kleinguru (#31) üzenetére


benczeb
aktív tag

Köszönöm a 2 válaszoló Úrnak!

(#91) MY2K válasza Dave™ (#3) üzenetére


MY2K
aktív tag

Lelkemből beszéltél :) Én is gyűrtem az ipart egy rövid ideig. De ha anyagi oldalát nem is éreztem a pénzügyi kultúrám mindenképp fejlődött.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#93) Gude


Gude
senior tag

Hasznos írás....Köszi :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#94) degu válasza Dave™ (#6) üzenetére


degu
senior tag

Nem csak a havidij az at*bszas,hanem az egesz biztositasi biznisz!
En mindig,minden biztositast megkotottem,ami szuksegesnek latszott.
Utas,baleset,casco,elet,lakas,gepjarmu/ami ugyan kotelezo,de akkor is egy biztositas!/stb.
Sok varatlan esemeny volt az eletemben,de eddig csak 1x2x fizetett a biztosito,es akkor is csak nevetseges osszegeket-a kar nagysagahoz kepest.
Az aprobetus,senki altal el nem olvasott regenyeken tul-pedig a legkulonfelebb kifogasokkal tagadtak meg a karteritest! Ha mar vegkepp semmi urugy nem volt,akkor valami formai okra hivatkoztak!
Ra kellett jonnom,hogy minden biztositas lenyege a penz beszedese sok embertol,a kifizetesek minimumra csokkentesevel:K
A karteritesek kifizetese csak csokkenti az egyebkent horribilis profitot / a csokos haverok megkarcolt mercije kivetel!/
Erre magasan kepzett,rendkivul raffinalt,okos szakemberek tucatjait fizetik.
Tehat a biztositas lenyege,a biztosito profitjanak,es a szakmaban dolgozok extra-magas jovedelmenek biztositasa.
En mar csak arra kotok biztositast,ami vagy kotelezo,vagy az en karteritesi kotelezettsegemet viseli,vagy akkora ertekrol van szo,hogy annak potlasara egy elet keves./Pl. lakas/ :W
Es hogy ez nem csak egy elfogult,rosszindulatu velemeny,annak bizonyitasara barkinek leirom a konkret eseteimet!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#95) BloodyEddie válasza degu (#94) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Elolvastad a szerződést, mielőtt megkötötted? Megfelelően tájékozódtál, hogy pontosan mire térít? Olyan cégnél kötötted, aminek vannak referenciái, megbízhatónak bizonyult a múltban?

(#3) Dave™

"Tehát ha félre szeretnél tenni havi 20.000 Ft-ot unit-linked termékben, akkor sem ennyivel kösd meg, ha 10 a minimum, hanem 10-el, és miután levonták a költségeket emeld fel 20-ra. "

Melyik biztosítónál van ez, hogy az elején levonja a költségeket? Akit én ismerek, a magasabb havidíjnál kedvezményt ad az elején.

[ Szerkesztve ]

(#96) MY2K válasza degu (#94) üzenetére


MY2K
aktív tag

Jó meglátásod :) Ha te lennél A biztosító biztos hasonló módon csinálnád. Az nem buli hogy többet fizetsz ki mint amennyi a bevételed. Az hogy egy biztosító mennyi profitot termel nagyban meghatározza mennyire kvalifikált aktuáriusokat alkalmaz, ez nem más matematika.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#97) David75 válasza degu (#94) üzenetére


David75
őstag

Az összes politukus lop és külömben is zsindely, a gazdagok sohasem becsületesek, a szegény ember mindig, külföldön normálisabbak az emberek és kolbászból van a kerítés. A fü zöld a víz nedves és a vérapó mindig a helyén van... Tudsz még több buta sablont kreálni? A saját tapasztalatodat milyen alapon vetíted ki egy országra,világra akár egy reprezentatív felmérést???

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#98) Dave™ válasza BloodyEddie (#95) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pl. Allianz és Generali. A legtöbb cégnél a költségek alapja az első éves díj, az érvényesítés 1-x év. Az Allianz alap termékénél 1 év, a Generalinál ha jól rémlik 2, de ez utóbbira nem esküdnék meg. Emelni pedig szinte mindig lehet, így érdemes kihasználni ezt a lehetőséget. Mivel az ügynököt is ebből a költségből fizetik, nehéz elhinni, hogy egy magasabb díjú szerződésnél alacsonyabbak a költségek. Esetleg akkor, ha egyébként nagyon kötött tartamban és jó esély van rá, hogy a T. ügyfél idő előtt ki fog szállni belőle.

(#99) kleinguru válasza Dave™ (#98) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha minden igaz az Uniqánál is 2 év

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#100) BloodyEddie válasza Dave™ (#98) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Ha unit-linkről beszélünk, a költségeket az első 2 vagy 3 év összegéből (kezdeti befektetési egységek) szokták fedezni. Generali (Aranyszárny) esetében pont hogy később vonják le a különböző költségeket, hogy a teljes összeg "kamatozhasson". (forrás: szerződés 5. oldala)
Magasabb díjú szerződésnél nem alacsonyabbak a költségek, viszont vannak különböző díjbónuszok bizonyos mértékű éves díj felett, amivel kvázi "jutalmazza" a biztosító a magasabb havidíjak. Akár fix kamatnak is felfogható.
Allianz termékeit nem ismerem.

(#99) kleinguru: termékfüggő, van 2 és van 3 éves szerződésük is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.