Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#78) ityam


ityam
senior tag

csak hogy dobjak be egy olyan témát ami ide tartozik és lehet róla vitázni: Deviza alapú biztosítások!

Korábban írtam ezt de senki nem reagált rá:
"A deviza alapú biztosításokat nem különösebben ismerem. A cég ahol én dolgozok ott euró alapú van csak ilyen, de abban nem látok semmi jót. Egyrészt nagyobb költségekkel dolgozik mint a forint alapú, másrészt pedig az eurós alapoknak semmi értelmét nem látom.
A biztonságos kötvényes alapokon nudli hozam van ezért nem tetszik. A részvényes alapoknál meg én úgy fogom fel hogy nem euróban van a pénzem hanem részvényben. A részvénynek az értékét meg ki lehet fejezni euróban is meg forintban is, de tényleges értékben ugyanaz. Szal én semmi értelmét nem látom az euró alapú befektetéseknek.
Tehát az a szöveg hogy euróban van nyilvántartva a pénz az szerintem hülyeség. mert nem euróban van nyilvántartva hanem befektetési egységekben. A befeketési egységek mögött meg részvények vannak."

Tehát ha egy "eurós" részvényes alap értéke feljebb megy akkor azok a részvények értéke megy fel ami abban az eurós alapban vannak.Viszont ha egy forintos részvényes alapban ugyanaz a részvény van akkor annak a "forintos"részvényes alapnak ugyanúgy kell emelkednie.
Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.