Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Most akkor megint új kátyák lesznek? Ennyit variálni öcsém... :D

The Truth is out there...

(#2) dajkopali válasza Lackooo84 (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

ahogy tudom, a mostani magyar kártyák megfelelnek a szabványnak, a különbség az, hogy az ujjlenyomat megadás önkéntes, nem kötelező

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nekünk mikor meg kellet csináltatni a hivatalban a munkához még 8 év volt a régiből. Meglett az új ami meg 6, vagy 7 évig jó. :D

Kértem bele mindent, de az aláírást még sohasemnem kellet/tudtam használni valahol. Rohadt fárasztó/idegesítő, hogy munkába mindig ki kell venni betenni a kártyaolvasóba, délután meg nem elfelejteni és kivenni. :D

(#4) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Arra milyen ellenitnézkedésük van, hogy egy contactless ID kártyából adatokat lopjanak ki? Fém pénztárca nem jó megoldás...

Jevons paradox

(#5) dajkopali válasza Aprósólyom (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

még évekkel ezelőtt olvastam egy biztonsági tanácsadó oldalon, hogy nyilvános helyen csak alufóliába csomagolva hurcoljuk az ilyen eszközeinket :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) Malák válasza Aprósólyom (#4) üzenetére


Malák
aktív tag

van RFID blocker, gondolom az ide is elsüthető, nem is annyira vészesen vastag és elvileg teljes védelmet nyújt. Ráadásul az ára se durva

[ Szerkesztve ]

(#7) kakuk.tamas válasza Aprósólyom (#4) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az a poén, hogy okostelefonnal olvadhatóak ezek a kártyák... :/

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#8) zolij válasza kakuk.tamas (#7) üzenetére


zolij
tag

És pontosan mit olvastál ki belőle? Mert én például nem tudtam értelmesen olvasni a magyar e-személyit anélkül, hogy a kártyán lévő biztonsági részt le nem olvastam volna a kamerával. Persze lehet én voltam a béna.

(#9) thesound válasza dajkopali (#5) üzenetére


thesound
őstag

Ezek a biztonsági szagértő oldalak...
Miért nem járnak a rosszarcúak a tömött buszon egy leolvasó terminállal, 5e alatti tranzakciókkal bankkártyákra vadászva?
Nah, pont ezért nem fognak az rfid-s személyiről sem ellopni semmit ebben a formában.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#10) emelhu válasza Aprósólyom (#4) üzenetére


emelhu
aktív tag

Ha ugyanúgy múködik, mint a bankkártyáknál, hogy már két egymás mellé tett kárta esetén sem olvasható, akkor elég a bankkártyák mellé tenni és kész :)

(#11) nemlehet válasza thesound (#9) üzenetére


nemlehet
őstag

Igen ez állandóan felmerelű dolog, a családban is többeknek ezért nincs használatban a kártyája. A másik favorit a "Mivan ha többet ütnek be én meg nem figyelek".

Mondjuk már itt PH-n is olvastam többször hogy 200 Ft-ból lehet olyan olvasót összerakni ami méterekről leolvassa a bankkártya adatokat. Nem értek hozzá, de ez nekem nem tűnik életszerűnek, laborban lehet működik 1 db izolált kártyával.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) Reggie0 válasza thesound (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Erdekes modon franciaorszagban en rohogve kifizettem paypassal 70 eurot, csak egy alairast kertek a fecnire. Ezek a korlatozasok csak lokalisak, nem rendszerszintuek.

Nem azert nem lopnak igy, mert nem lehet, hanem mert nem eleg hatekony mas lopasokhoz kepest.

Ellenben a szemelyes adatokkal mar bankszamlat lehet nyitni online vagy cryptocoin valtonal regelni, igy azt siman megeri lopni.

[ Szerkesztve ]

(#13) koko52


koko52
veterán

Bánáti Normika kamu személyije jobb lett volna Index képnek :U És példának is :K

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#14) Hintalow válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Hintalow
senior tag

Akkor ott az elfogadási struktúrában az aláírás helyettesítette a pin kódot, mert náluk 30 eur a contactless limit
Amúgy pont azért nem fognak erről sem adatot lopni csak úgy a zsebedből, mint ahogy a contactless kártyákról sem: marhára feltűnő, ha valaki a buszon egy terminál szerű eszközzel elkezdi erotikusan végigmasszírozni a tested :D másképp meg nem megy, mert túl gyenge lenne a jel. Nem is értem miért nem próbálkozik senki ilyennel :DDD

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15) PrinceHerceg válasza Malák (#6) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Jaja 400 Ft -> 20db, szóval jó üzlet! :C

(#16) ddaydome válasza dajkopali (#2) üzenetére


ddaydome
senior tag

Bele sem merek gondolni ezekbe a meglévő szabványokba.... Az elmúlt időszakban ugye kiderült, hogy egy tizenéves is be tud jutni egy telekomhoz vagy t systemhez vagy mihez, ami a hirekben volt és ennek ellenére a kormány még megkérdezi, hogy szeretnék-e ujjlenyomatot a személyimhez? :) Amikor én készíttettem, akkor jeleztem, hogy ne tárolják, azt úgy néztek rám, mint egy public enemyre.....

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#17) Reggie0 válasza Hintalow (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

De megy maskeppen is, csak be kell ruhazni eszkozokbe. 200khuf nagyjabol. Az utleveleket is 10 meterrol lehet olvasni, demonstraltak is.

A gyenge jel nem akadaly, csak megfelelo eszkoz kell hozza. Sokkal nagyobb problema, ha tobb kartya van egymas mellett, mert utkozesdetektalas es kezeles nincsen ezekben.

[ Szerkesztve ]

(#18) Hieronymus válasza Hintalow (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem annyira bonyolult a dolog.
A kártyákat táskában vagy zsebben tárolják. A telefonoknál kicsit érzékenyebb eszközzel olvasni lehet. Kicsit forgolódva és haladva gyűjthetőek az információk. Az e-szig esetében bonyolultabb, mert az igazolványon nyomtatva van az alapadatok kulcsa.
A második kulcsot a szig.-hez mellékelik. Ezzel már több adat is elérhető.
Bankkártya esetében egyszerűbb az alapadatokat kiolvasni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) fecke78


fecke78
senior tag

Ez is csak egy mutyi biznisz . Vajon ki tervezi , ki késziti ki állitja elö hát persze , hogy egy csokos koma 25*szorzóval -visszaósztva

[ Szerkesztve ]

(#20) Reggie0 válasza fecke78 (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem benezted, ez EU-s, nem Magyar.

(#21) Aprósólyom válasza Reggie0 (#17) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pont ezt akartam én is mondani. Aki erre vetemedik, nem gyári terminállal fog rohangálni.
A belépőkártyákhoz (125khz, 13,56MHz proximity kártyák) is kaphatóak nagy hatótávolságú olvasók (125KHz-es beléptető kártyákhoz létezik gyári 10méteres olvasó. Igaz, meglhetősen nagy méretű. Egy hátitáska kell hozzá. A bankkártyás megoldás gondolom, inkább már a Mhz-es tartományokat használja, szóval kisebb ehlyen is elfér a hatékonyabb antenna...) De ott van, az hogy az adó teljesítményt beállítják nagyobb teljesítményre. Ezek kombinációjával már nem szükséges nagyon közel merészkedni az áldozatokhoz.
A jelenlegi technika is kb 1-2cm-ról már működik. Csak a köznyelvben érintéses bankártya... De az angol neve is contact less. Sosem érintem oda. Mindig direkt próbálgatom a hatótávolságot, mikor kártyázom. tapasztaltom szerinte kb 1cm vagy picivel több a terminálok olvasási távolsága gyári állapotban.
Egyébként, mint mondottam, miért nehezítsem tovább a pénztárcámat árnyékoló fém lemezekkel, egy olyan "probléma" védelmére, amit én/bürokráció generált... Nonszensz, hogy csonálok magamnak egy támadhatósági pontot, amit aztán meg kell védjek, miközben e digitális kényelmi funkció nélkül is megvagyunk abszolut.

Jevons paradox

(#22) Somatom válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Kb. két hónapja cseréltettem le a kártyámat, mert a régin idő előtt beszart a chip a sok dugdosástól. Kellemetlen volt, mert sem fizetni, sem pénzt felvenni nem tudtam és mindezt külföldön. Úgyhogy sztem jó dolog az érintéses fizetés. Nincs tőle mechanikai igénybevétel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) Reggie0 válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Az NFC es a bankkartyak 13.56MHz.
Amugy nem csak az a trukk, hogy nagyobb antenna vagy erosebb kell, hanem szetvalasztod az antennat es kulon lesz egy ado ami taplalja a kartyat es kulon egy vevoantenna, amelyek kozott helyezkedik el a bankkartya. Igy javul a vevonek a jel/zaj viszonya, mivel az a tapantenna nem teliti a bemenetet es csokken a vett teljesitmeny es a jelszint aranya, ami miatt joval kisebb lesz az erzekelesi kuszob. Amugy emiatt a problema miatt van kulon a half duplex rfid (HDX RFID), amiknel ezt idoben valasztjak szet, igy erzekenyebb vevoket lehet hozza kesziteni. Pl. az (vad)allatokban levo RFID chip tipikusan ilyen.

(#24) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ma tettem egy próbát. Műanyag kártya kártyatartóra ragasztottam alufóliát. Ebben a tokban nem lehet telefonnal olvasni a kártyát. Fizetéskor sem érzékelte a kártyaolvasó.

Talán felesleges az óvatosság, de árnyékolva tartom a kártyát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) Hintalow


Hintalow
senior tag

Amúgy a bankkártyákhoz csak annyit még, hogy ha meg is oldható egy vevővel a contactless adatok gyűjtése, valahogy senki nem akar ezzel próbálkozni amióta megvan a technológia, mert hiába szed adatokat, ha a felhasználási lehetőség 5000 Ft-os vásárlás a sparban és a burger kingben. ;] Valahogy nem éri meg a belefeccölt effortot a csúnya hekkereknek :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#26) Reggie0 válasza Hintalow (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Az ablaktorloket sem lopjak nagyon az autokrol, de az nem azt jelenti, hogy biztonsagosan vannak rogzitve.

(#27) Aprósólyom válasza Reggie0 (#23) üzenetére


Aprósólyom
addikt

pl.: [link] Bár közvetlen tapasztalatom még nem volt, így azt nem tudom, hogy ez az 5m elméleti maxos olvasó, egy hagyományos kártyát, vagy mondjuk csak egy ici-pici proxymity taget milyen messziról olvasna... Ráadásul ez a linkelt példa 125khz only, tudom. De na, én elméletben gondolkodtam csak. Se komoly programozási és hiradástechnikai ismereteim, se szándékom nincsen, hogy lopásra vetemedjek, de úgy gondolom, akinek van képessége és akarata, az meg tudná oldani a feladatot. Tévedek?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#28) Aprósólyom válasza Hieronymus (#24) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszi a tippet. Megmondom őszintén, nem gondoltam volna, hogy egy Al fólia elég. :) Bár van többféle mikron vastagságú. Majd én is kipróbálom.

Jevons paradox

(#29) Aprósólyom válasza Hintalow (#25) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Jogos. Viszont egy 4 jegyű pin kódot, már nem egy nagy energia megszerezni annak, akinek van ideje ilyenekre. Csak meg kell figyeljen. Szerencsére nem ilyen félelemben élek, de van fantáziám. :DD

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.