Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dhampir


Dhampir
félisten

-

[ Szerkesztve ]

(#2) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hirtelen megijedtem, de az AMD-s ThinkPad-emben nincs is Thunderbolt.

<-ƘƘ->

(#3) Prosectura2


Prosectura2
tag

Akkor ez egy szoftveres probléma? Mi történik 6-12 hónap alatt, amitől ez előjön, de szoftveresen javítható?

(#4) #52931072


#52931072
törölt tag

“Szomszédasszony, csak nem ledőlt a kredenc?”

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kiváncsi lennék, hogy milyen firmware hiba az, amitől x idő után elromlik, pontosabban nem lesz elérhető, sőt még tölteni se lehet, vagyis nem az OS-en belül van a gond.

Most valami vagy hibás vagy nem. Nem életszerű, hogy szoftveres hiba, de csak egy bizonyos idő után "érik be".

Kicsit olyannak tűnik, mintha lenne benne egy számláló a tervezett elavuláshoz, csak nem a terv szerint, várhatóan a garancia letelte után ér a nullához, hanem túl hamar. Az új firmware meg kiigazítja ezt a bugot, hogy csak napi 1-et vonjon le a visszaszámlálásból, ne minden rácsatlakozáskor 1-et.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Silεncε válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Silεncε
őstag

Hasonló volt múltkor az HP SSD-k bugja is. Ott is X üzemóra után döglött meg a vezérlőszoftver, mert (valószínűleg, mivel 2 hatvány közelében volt a hiba) túl kicsi típust használtak. Simán előfordulhat, hogy itt valami számláló csordul túl, amit nem tud kezelni a firmware

(#7) QwErTy42


QwErTy42
addikt

A HP hasonló megoldásai sem túl megbízhatók.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8) azbest


azbest
félisten

Gondolom ez nem lenovo specifikus probléma, lényegében mindenféle gyártó azt írja thunderbolt kapcsán, hogy használják a legfrisebb intel firmware és driver verziókat, különben lehet nem működik vagy nem optimálisan működik. És persze lenovonál sem csak thinkpad.
https://thunderbolttechnology.net/updates

[ Szerkesztve ]

(#9) mobal válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Például a fesz. szabályzó rosszul működik és szimplán megüsl? Millió oka lehet.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10) Tigerclaw válasza mobal (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondoltam erre is, de a firmware-ben állítható lenne a tápfeszültség? Ha meg megsül, akkor nem lehet szoftveres módon visszahozni, illetve szemét dolog lenne, ha mikor már félig megsült, akkor kiadnak egy tweaket ami kicsit lejjebb veszi a feszültséget.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) mobal válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen. Lásd Raspberry Pi esete, ha egy usb port van csak engedélyezve akkor közel 2A leadására képes.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, ez jó hír. Akkor emiatt dobja fel sokszor pl alvó mód után a thunderbolt hibaüzenetet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) lezso6 válasza lezso6 (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, nekem nem megy fel a T480s-re (20L8). System Update nem talál új frissítést, úgyhogy kézzel frissítettem a thunderbolt drivert, az oké. De utána a firmware frissítés már nem megy. Elindítom a FwUpdateTool-t, majd kis idő után azt írja, hogy "Can't find suitable bin file".

Ja és, mint kiderült, nekem minden indításra jön a thunderbolt hibaüzenet, nem csak alvóból felébredéskor. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) azbest válasza lezso6 (#13) üzenetére


azbest
félisten

ha fast startup be van kapcsolva, akkor a sima bekapcsolás is olyan, mintha alvásból ébredne. A drivereket csak visszatölti a memóriába, de nem feltétlen végez el minden inicializálást. Az energiagazdálkodásnél van erre pipa és a major nevesített win frissítések általában visszakapcsolják.

(#15) lezso6 válasza azbest (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez igaz. Viszont nálam restartok utáni hidegindítások voltak ezek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) hadan


hadan
tag

A céges gép, ami egy Lenovo T580 ugyanezt a hibát produkálta, de csak 2 hónapos volt. Volt szervizben is ott nem találtak problémát, visszaküldték javítatlanul.

Samsung Galaxy S22 Ultra 512 GB | Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

(#17) vicze


vicze
félisten

Lenovo október 17.-én küldött ki minden regisztrált usernek értesítést a problémáról.
Miért most van felkapva? :F

(#18) lezso6 válasza vicze (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A firmware frissítés pár napos, a driver is novemberi, úgyhogy ez nemaz. Vagy legalábbis nem a legújabb. :D Lehet itt többszöri javítási próbálkozás van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) vicze válasza lezso6 (#18) üzenetére


vicze
félisten

Link. A javitott FW júliusi, az hogy adtak ki újabbat más hibákra a eredeti probléma szempontjából lényegtelen.
Amúgy Lenovos fórumok azóta találtam bejegyzéseket, ahol májusban linkelik a HT508988-at. Nagyon nem újkeletű a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#20) lezso6 válasza vicze (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor ezek szerint a Lenovo újrakiadta ugyanazt, új dátummal? Lehet az én gépemre is települt már, aztán azért nem megy a frissítés. De thunderbolt hibaüzenet meg mégis van, úgyhogy WTF.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) vicze válasza lezso6 (#20) üzenetére


vicze
félisten

Egyrést Intel HW és Intel adja ki a gyártóknak a FW-t és a driver-t is.
Másrészt miért lenne ugyanaz? Ott a readme és a change log, ez a sokadik frissítés az évek során, mivel mind a kettő folyamatos, a hibaoldalon minding a legújabbhoz van a link.

Erre a hibaüzenetre gondolsz? Ennek semmi köze a leírt hibához, és megfelelő driver kell fenn legyen.

(#22) pokmky válasza Silεncε (#6) üzenetére


pokmky
tag

Inkább túl nagy áramok folytak és megdöglöttek a vezérlők. Az áram korlátozása a javítás, ha igen.

(#23) lezso6 válasza vicze (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt mondod ez nem új, erre mondom, hogy akkor ugyanaz? Erre mondod hogy nem ugyanaz, ez új. Akkor most mi van?

A legfrissebb driver van fent és azzal csinálja... :D A firmware frissítése meg nem megy, lehal a korábban írt hibaüzenetettel. De egyébként is, azt írja a lenovo, hogy a thunderbolt popup is tünete lehet a firmware hibának, és nekem ez jó ideig nem volt, csak pár hónapja jött elő. A gép alig egy éves. Szóval gyanús.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) azbest válasza lezso6 (#23) üzenetére


azbest
félisten

a linkelt topic végefelé van egy nem kicsit meredek megoldás, ami valakinek sikerült. Persze más gép, szóval nem biztos, hogy máshol is megy.
A vezérlő suspend módban ragadt és azt egy gigabyte-os flash toollal tudta helyrerázni a lenovos fw fájlt segítségével, mert az hagyja továbblépni a suspend miatti error után [link]

rövid verzió [link]
bár nem fejti ki a linuxos módit, de talán erről van szó [link]
Btw, itt van parancs arra, hogy kapcsolja be a vezérlőt, lehet a megfelelő útvonal kiderítése után a force_power végű parancs után már win alól is élne és menne a sima update.

[ Szerkesztve ]

(#25) vicze válasza lezso6 (#23) üzenetére


vicze
félisten

Egyrészt fogalmam sincs miről beszélsz össze vissza. A "popup" meg egy tág fogalom, és konkrét hibaüzenet nélkül elég nehéz egyről a kettőre jutni... :U
Levegőbe beszélés helyett konkrétumok esetleg?

Elsősorban mi a hibaüzenet?
Milyen driver verzió?
Milyen NVM verzió?
(Ilyen apróságokban, hogy Windows és BIOS verzió bele se megyek.)

Ha fent van a Tunderbolt Control Cernter az mindent kiír, ha nincs, ott van a Lenovo doksiban a két PowerShell, hogy hogyan kell lekérdezni.

Azt nem tudom mi olyan bonyolult megérteni, hogy egy driver és FW folyamatosan frissül és minding van új...

[ Szerkesztve ]

(#26) lezso6 válasza vicze (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem én beszélek összevissza. Én csak azt látom, hogy értetlenkedsz, s keresed nálam a user errort. Azt csináltam, amit a Lenovo kért.

Alapállás: Pár hónapja kapom pontosan azt a popupot, amit te is linkeltél. Aszerint konkrétan thunderbolt firmware frissítés kell, mert nem működik minden thunderbolt port.

1. Leszedtem a legújabb System Update-et, de az csak egy BIOS frissítést talált, első körben azt tettem fel. Az 1.37-es BIOS konkrétan. TB drivert / firmware nem talált, pedig ugye elvileg kellett volna.

2. Én magam felraktam a T480s-hez való legújabb 17.4.80.550-es TB szoftvert, restart.

3. Ezután felraktam volna a legújabb, szintén T480s-hez való legújabb (és egyetlen) 17.0.0.8-N22TF16W firmware-t, de "Can't find suitable bin file" hibaüzenetet kaptam.

A TB hibaüzenet meg maradt. Rendszer teljesen frissen tartott Windows 10, mindenféle paranoid mókolás nélkül.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) SzaboZE válasza vicze (#17) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hogy az a 90% is értesüljön, aki nem regisztrált...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28) akaido válasza QwErTy42 (#7) üzenetére


akaido
addikt

A munkahelyi HP 440 G4-em egyik USB-je is hasonlóan vacakol, hol felismeri hol nem.
Real IT: 0 or 1 :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#29) vicze válasza lezso6 (#26) üzenetére


vicze
félisten

Nem benned keresem a hibát, hanem azt, hogy mi történt a géppel, ami miatt a hiba van.

A hibaüzenet amit linkeltem, amiatt van, hogy a NVM verzió nem a legfrissebb, amit azért nem tudsz frissíteni, mert a vezérlő valamiért "suspend mode"-ba került. Ha megnézted volna ez egy 2018-as topik és a probléma elég régi és nincs köze cikkben említett hibához.
Tehát a legfőbb problémád, hogy a controller suspended módba került.

Amit kihagytál az az NVM verziószám. Ez a lényeg a cikkben említett probléma szempontjából. Amennyiben 20-as nincs töltési probléma, ha alatta akkor esetlegesen lehet. Valószínű alacsonyabb, különben nem problémázna a driver.

A Controller suspended problémára az elég macerás azbest által linkelt megoldáson kívül senki nem tudott mást mutatni.

Csak tippjeim lennéének:
- Teljes áramtalanítást: Emergency resetet 30mp-ig nyomva tartani.
- BIOS-ban kikapcsolni a TB-t és visszakapcsolni.

@SzaboZE: Tehát azt mondod, hogy a Thinkpad usersek 90%-ka otthoni user és nem céges? Hm...

(#30) SzaboZE válasza vicze (#29) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem, azt mondom, hogy a userek 90%-a nem regisztrál... Vagy te láttál rendszergazdát, aki egyenként elkezdi regisztrálgatni a gépeket a usereknek a lenovonál?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#31) vicze válasza SzaboZE (#30) üzenetére


vicze
félisten

Egy céges gép esetében mi köze a usernek a géphez és a karbantartásához? Az az IT feladata. Normális esetben ilyen frissítést még véletlenül se tud csinálni.

(#32) SzaboZE válasza vicze (#31) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ne keverjük a firmware frissítést a regisztrációval. Egy firmware frissítéshez nincs szükség regisztrációra. És pont ezért az emberek jelentős része nem is regisztrál. Az eredeti hozzászólásod: "Lenovo október 17.-én küldött ki minden regisztrált usernek értesítést a problémáról." Tehát aki firmware-t szokott frissíteni néha-néha, de nem regisztrált, az NEM értesül.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#33) azbest


azbest
félisten

Közben újabb hírek szerint nem a chip alvó módban ragadása a hiba oka. Az intel által biztosított firmware-ben volt valami hülyeség, ami folyamatosan írta a serial flash chipet, ami egy idő után feladta a küzdelmet és nem volt képes újabb módosítást tárolni. Ezért jelentkezett csak idővel a hiba. [link]

(#34) SzaboZE válasza azbest (#33) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hurrá, akkor aki nem update-el, annak oda is lesz az alaplap....

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.