Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah1976


twollah1976
őstag

Nekem így kicsit zsíros (a bundájaban soknak tűnik a zsír a sütéstől) az a hús, ettől függetlenül csábítóan néz ki, a petrezselymes burgonyát meg egyszerűen imádom.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Redneck válasza twollah1976 (#1) üzenetére


Redneck
veterán

Nem zsíros az, hanem "zaftos". Legalábbis ezt mondta a konyhás néni általánosban. ;]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#3) bitpork válasza twollah1976 (#1) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Rántott húst készíteni, anélkül h a bundája nem lenne a sütőközeggel teli, nem lehet. Illetve létezett régebben száraz bunda amit sütőben lehetett csinálni, de azt inkább nem erőltetném.
Viszont 3-3 perc oldalanként 180°C-n több mint elég volt. Puha és omlós lett.
A krumplin is állt a "zsiradék" :) Csak ott a csillogása nem volt ennyire feltűnő :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) petipetya válasza twollah1976 (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azért az a vaj egész más, mint a bolti olaj.

"nincs rá lezsóidő"

(#5) Hieronymus válasza Redneck (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igaza volt a konyhás néninek, legfeljebb nem úgy ahogyan a helyzetből következett.

Ha már borjúcombról beszélgetünk, nyugodtan nevezzük bécsi szeletnek.
A jól sütött bécsi szelet akkor kezdi kiadni a húsban lévő nedvességet, amikor elkészül. Ha frissen kerül az asztalra valóban szaftos. Bár sokszor csak zsíros. (Főleg a közétkeztetésben, ahol a szakácsok még életükben sem csináltak jó rántott szeletet. Talán sokuk még nem is evett.)

Azért is áztatják tejben a húst, hogy folyadékot vegyen fel a sütéshez, ezzel javítva a szaftosságát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Mi az a krumpli? A krunyesz szleng szinonimája? :D
Amúgy még szerencse, hogy most láttam a képeket, amikor már nem lehetek éhes. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) bitpork válasza Csapoati (#6) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem olyan régen le lettem szólva, hogy ne írjak olyanokat mint "csak idehányom", "krunyesz" és "kumpi". Igyekszem tartani magam ehhez, mert nem állhatom a még ezt is a fejemre olvassák :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8) Redneck válasza Hieronymus (#5) üzenetére


Redneck
veterán

Nem volt véresen komoly komment. :U Ahhoz képest amit a mai kölykök kapnak, mi igazi ízorgiákat ettünk a 90-es évek elején. Persze volt benne só meg egészségtelen volt...

Egyébként már nem nagyon vagyok oda a rántott dolgokért, pedig fiatalabb koromban szerettem. Az olajat kifejezetten hanyagolom, néha egy kis zsíros vagy vajas rántott belefér.

bitpork:
A száraz bunda olyan mint a száraz ****. Ha valakinek jól esik, hajrá, én jobban szeretem a "zaftosat". :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9) Viszlát válasza twollah1976 (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Tefal ActiFry - nekem megoldotta a problémát, magam sem szeretem olajban sütni a dolgokat. Zseniális kis készülék.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) bitpork válasza Viszlát (#9) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Erre nekünk az a megoldás, hogy előfőzzük a kumprit, és szintén egy kanál olajjal egy tepsinyit lehet sütni :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11) Viszlát válasza bitpork (#10) üzenetére


Viszlát
addikt

Krumplit szinte sosem sütök benne, rántott dolgokat inkább, legutóbb csillagtököt rántottam benne például.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.