Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Hogy rosszabb-e, azt nem tudom, de sógorom Németországban melózik, és ő esküszik rá, hogy a kinti édesebb.
A mosópor kint sem olcsóbb, viszont tényleg jobban kiviszi a foltokat. Akartam hozatni vele calgon-t, de kint nem is lehet kapni, mert benne van a mosóporban a vízlágyító. És nem vízkövesedik a gép, felültöltős, úgyhogy látom a dobot kívülről is, nem csak ott, ahol a ruha ledörgöli...

Rip and tear

(#2) BITBOYS válasza Zolaash (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én a cukorról hallottam ugyanezt, bár a tesztek alapján nem ez jön ki. Érdekes, mert már több embertől hallottam, hogy a "kinti" mindenben jobb.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) madgie


madgie
titán

Az 100%, hogy a Fanta Görögországban sokkal finomabb volt (és jóval drágább), mint itthon. Gondolom ott 1% narancs belekerül valahogy :D

(#4) ftc


ftc
nagyúr

A msoóporhoz:

Ariel: osztrák s lengyel gyártmány ég és a föld...lengyelt nem szabad megvenni....

(#5) Zolaash válasza madgie (#3) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Na az tuti édesebb volt, mint itthon! (Meg valóban sokkal drágább.)

Rip and tear

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Igen, vannak ízbeli különbségek a Coca-Colák között, mely a víz és a cukor/édesítőszer minőségének különbségéből ered (minden más ugyanaz). Minőség nem rosszat jelent, csak mást. Pl. nincs két egyforma ásványtartalmú vízforrás, így különböznek az ízeik. Ugyanakkor a kristálycukrok is különböznek.

(#3) madgie: itt is belekerül. Minden országban ugyanabból a sűrítményből készítik a Coca-Cola termékeket. Csak 2 eltérő összetevő van, a víz és a cukor/édesítőszer. Igen, sűrítményből készül az összes, vagyis a gyártás helyi szinten mindössze abból áll, hogy a szirupot vízzel hígítják és cukorral keverik.

[ Szerkesztve ]

***

(#7) koxx


koxx
MODERÁTOR

Pont erről volt szó a NatGeon a gyáróriásokban. Tényleg "csak" a víz és az édesítés módja miatt térnek el az ízek. USA-ban kukoricasziruppal édesítik.

[ Szerkesztve ]

(#8) danih


danih
addikt

Gondolom számításba vannak véve a regionális erőforrások... Nem egyszer láttam magyar termékeken is kódot, ami az elkészítési helyet jelölte és a kulönbségeket az összetevökben... pl ha A akkor Kaposvárott készült és az édesítőszer szaharin, ha B akkor pécsett és az édesitő dextróz (mit tudom én, kérem csak szemléltetésként kezelni).
Ill. itt vannak a helyi izlesek is...

(#9) darál0w


darál0w
Jómunkásember

érdekes cikk. :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#10) lezso6 válasza madgie (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

10 éve Olaszországban meg is néztem a fantát, hogy miből van. Hát itthon 3% narancs volt ráírva, ott meg 12%...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Hát szerény véleményem szerint soha nem lehetünk semmiben sem biztosak.A mostani mérések szerint valóban nem rosszabb csak másból van.. Ez nem feltétlen rossz mert a helyi piacok igényeihaz igazodnak a gyártók.PL: gondolom mindenki evett már eredeti görög Gyrost.Nah olyan pocsékot még életemben nem... De amit itthon csinálnak az már valami.Fordítva a görögök is így vélik.Mert más az ízlésünk:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#12) máyköl válasza JR.CSé (#11) üzenetére


máyköl
veterán

Görög gyros -t még nem ettem, de az olasz pizza fényévekkel jobb a magyar pizzáknál...

(#13) lezso6 válasza máyköl (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A meki se valami jó ott. Finom a paradicsom, de kb ennyi. Igaz, a magyar se sokkal jobb nála, de néha muszáj bemenni, nehogy örökké éljek és csődbe menjenek szegény nyugdíj-biztosítók.

(#14) máyköl: Janem, olasz. Valamiért mindig összekeverem a kettőt. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) máyköl válasza lezso6 (#13) üzenetére


máyköl
veterán

Ezt most Görögországról mondod?

(#15) ftc válasza lezso6 (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

Ah akkor inkabb KFC :D

(#16) madgie válasza JR.CSé (#11) üzenetére


madgie
titán

A görög gyros sem mindenütt ugyanolyan, mint ahogy itthon is csak a megyénkben ettem olyan töltött káposztát, ami igazán ízlett volna.

Egyébként tényleg van finom görög gyros, de pár nap alatt ráuntunk arra is, szégyenszemre egy olyan helyre menekültünk, ahol magyar tulaj és jópár magyar alkalmazott volt :D (az egyetlen hely, ahol ízletes rákot ettem eddig)

ollie: lehet, hogy ugyanaz a sűrítmény, nem tudom. Az viszont 100%, hogy sokkal ízletesebb. Itthoni ízeknél és narancs-szerű löttyöknél maradva: szvsz a Mirinda borzasztó, majdnem az olcsó lidl üdítő szintje.

[ Szerkesztve ]

(#17) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

A lényeg h mindenki érti h mit akartam mondani:):R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#18) kenwood3


kenwood3
őstag

Az ősök az Ukrán határ közelsége és olcsósága miatt gyakran járnak ki Ukrajnába és elég sok dolgot volt szerencsém összehasonlítani . A nescafe 3in1 sokkal másabb mint az itthoni kevesebb a cukortartalma és nem is olyan finom . Coca.cola , Pepsi , Fanta , Sprite is másabb mint a hazai de nem annyira érzékelhető a különbség . A cigik viszont teljesen mások mint az itthoniak, egyáltalán semmi közös nincs bennük csak a nevük . Aki hozzá van szokva pl az itthoni Marlborohoz az nem hiszem , hogy el tudna szívni 1 ukrán Marlborot mert mint írtam a nevükön kívül semmi közük egymáshoz .Ha valaki Ukrajnába készülne és dohányzik akkor annak ajánlom , hogy erre készüljön fel ! :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#19) madgie válasza kenwood3 (#18) üzenetére


madgie
titán

Piros priluki, az kell a bagósnak :DDD

Egyébként az ukrán készen kapható majonézes alapú mártásúak isteniek (bár én ritkán tolom őket, csak laktáztablettával ehetek tejes dolgokat)

(#20) danih válasza madgie (#19) üzenetére


danih
addikt

Jujj... Iszonyat :)
Egyébként a majonézek (és variációk rá) tényleg nagyon jók, én mindig hozatok magamnak ha valaki "keleten" jár...

(#21) kenwood3 válasza madgie (#19) üzenetére


kenwood3
őstag

Olyat már régen láttam :DDD
Nekem nem jöttek be a mártások :N

Mi az az ekezet dragasag??

(#22) madgie válasza kenwood3 (#21) üzenetére


madgie
titán

No és a fekete Tuborg? Kevés olyan jó barnasör van itthon :)

(#23) JR.CSé válasza madgie (#22) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Az már biztos de a soproninak a fekete démonja se rossz:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#24) kenwood3 válasza madgie (#22) üzenetére


kenwood3
őstag

Fekete Tuborg ?
Olyat én még nem láttam :(
Én csak ezeket a műanyag dobozos 1 literes ukrán " söröket " ismerem amiknek szvsz olyan íze van mint a hányásnak :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#25) madgie válasza kenwood3 (#24) üzenetére


madgie
titán

Kóstold meg, isteni. Sokan csak az olcsó sz*rt hozzák mázsaszám átfelé, pedig vannak ám arrafelé gyöngyszemek is :)

(#26) kenwood3 válasza madgie (#25) üzenetére


kenwood3
őstag

Oké ha tudom akkor megkóstolom :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#27) Armahun


Armahun
addikt

Egy dolog kimaradt, nálunk lényegesen több széndioxiddal dúsítják mint nyugaton.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#28) JR.CSé válasza Armahun (#27) üzenetére


JR.CSé
senior tag

De ez baj?

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#29) Armahun


Armahun
addikt

Ízlés kérdése. A többön lehet segíteni.
De szerintem minél szénsavasabb és hidegebb valami annál kevésbé érezni az ízét.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#30) darál0w válasza kenwood3 (#24) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

se priluki se fekete tuborg?

te nem jártál ukrániában :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#31) kenwood3 válasza darál0w (#30) üzenetére


kenwood3
őstag

Én nem, nincs útlevelem a muter és az öcsi jár ki ! A prilukit meg nem kell bemutatni 2-3 évig szívtam . :P

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#32) darál0w válasza kenwood3 (#31) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

én is ezt mondom, hogy nemjártál :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#33) kenwood3 válasza darál0w (#32) üzenetére


kenwood3
őstag

Nem jártam soha és nem is tervezem ha valami kell a muterral behozatom :P :DDD

;]

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#34) darál0w válasza kenwood3 (#33) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jo puna pamutzokniért csak kimész egyszer :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#35) kenwood3 válasza darál0w (#34) üzenetére


kenwood3
őstag

Azt az öcsivel hozatom be :D :D

Mi az az ekezet dragasag??

(#36) Tibiajax válasza koxx (#7) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Te ilyen szar müsorokat nézel, h natgeo meg gyáróriások?? miért nem rtl klubbot nézel és alekoszt és baló világot?...

(#37) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ukrán Fanta finomabb és édesebb. Ez tuti, akitől eddig kérdeztem mindenki ezt mondta. Sima kólában annyi különbség nincs, de mintha az is egy kicsit finomabb lenne.
Jah és az édességek, na hát ott van akkora szórás, hogy ihaj :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38) koxx válasza Tibiajax (#36) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, megesik, hogy natgeot és discoveryt nézek :) rtl-t kicsit ritkábban

(#39) Tibiajax válasza koxx (#38) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:)

(#40) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Nekem szent meggyőződésem h a szomszéd fűje mindig zöldebb efektus van itt:RHa a tesztek azt mondják h ugyanabból van akkor ugyanabból van:REz kérem sima placebo (és nem a zenekar)

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#41) ftc válasza JR.CSé (#40) üzenetére


ftc
nagyúr

Rossszul látod....nem mind1 pl hl gyártanak xy cuccot

(#42) Raucher válasza Zolaash (#1) üzenetére


Raucher
tag

Kicsit off:

A mosópor kint sem olcsóbb, viszont tényleg jobban kiviszi a foltokat.

Persze. De azt érdemes tudni, hogy a Magyarországon több mosóport adagolnak a háziasszonyok. Ehhez alkalmazkodtak a gyártók. A folyékony fajtáknál nincs ilyen eltérés. Egy kupak, az egy kupak.

Akartam hozatni vele calgon-t, de kint nem is lehet kapni, mert benne van a mosóporban a vízlágyító. És nem vízkövesedik a gép,

Lehet kapni Calgont, de Németországban is drága. Az áruházláncok saját márkás vízlágyítói jóval olcsóbbak. Ugyan van a mosószerben vízlágyító, de a németeknél sem egyforma a víz keménysége. Van ahol kell, van ahol nem kell plusz vízlágyító. Magyarországon is hasonló a helyzet.
Viszont Németországban ma már a folyékony Calgont nyomják jobban. A reklámok hatására túladagolják a háziasszonyok, ezért a szennyvízcsőben kicsapódó Calgon okoz dugulást.

És nem vízkövesedik a gép, felültöltős, úgyhogy látom a dobot kívülről is, nem csak ott, ahol a ruha ledörgöli..

A dob sohasem fog vízkövesedni. A vízkő a legmelegebb helyeken csapódik ki, leginkább a fűtőtesten.

Csak neked:
Népbutítás németül 1
A második.
És még egy.

A vízlágyítók helyett olcsóbb, egy kis étkezési ecetet önteni a gépbe, a mosószer mellé. A mosások számától függően, néhány havonta 1 flakon legtöményebb ecettel, üres gépben tisztító mosást csinálni, 90 fokon. Se vízkő, se dugulás, és a mosógép is tovább él.

Coca-Cola? Nem tudom, ritkán szoktam inni. A Beck´s bizonyosan finomabb Németországban. (Talán a víz teszi. :) )

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#43) darál0w válasza Raucher (#42) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

havonta 1 flakon legtöményebb ecettel, üres gépben tisztító mosást csinálni, 90 fokon. Se vízkő, se dugulás, és a mosógép is tovább él.

pont hétvégén csináltam egy ilyen tisztítást, mert valami gáz volt...azota jo :)

a Beck's sör meg itthon szörnyű...nem is szeretem.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#44) Zolaash válasza Raucher (#42) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ezt az ecetes témát az asszony is nyomatja.

Rip and tear

(#45) JR.CSé válasza Zolaash (#44) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Ez az ecet nemcsak ennyire jó én pl a kávéfőzőt is ezzel tisztítom:):R
Csak ne lenne annyira büdös... :D

[ Szerkesztve ]

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#46) szőröscica


szőröscica
addikt

Egyébként a Coca-Cola akár országonként más ízvilággal dolgozik, figyelve, hogy a helyi piacnak melyik tetszik leginkább. Így lehetséges az, hogy mondjuk Spanyolországban más ízű lehet, mint nálunk.

(#47) Tikakukac


Tikakukac
titán

Juuj, most jutott eszembe, nekem volt egy Nike-Adidas sapkám. Kívül a Nike pipa, belül Adidas címke. Suliban enyém volt a legmárkásabb sapi :DDD Keleti barátainknál nem apróznak el semmit ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) madgie válasza JR.CSé (#45) üzenetére


madgie
titán

A vízforralóval is csodákat tesz az ecet :)

(#49) JR.CSé válasza madgie (#48) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Riszpekt:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#50) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ugye nemrég lett új üvegbe bújtatva a kóla. Szerintem azóta szarabb az íze. Mintha vizezve lenne. Nem tetszik. :((

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#51) ollie válasza JR.CSé (#45) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sőt, még penészirtásra is kiváló.

(#46) joamilestoné: a Coca-Cola ugyanabból a szirupból készül mindenhol. A Fanta más kérdés, abból van több mint 200 fajta.

[ Szerkesztve ]

***

(#52) Domxc


Domxc
senior tag

Én nem érzetem olyan ordító különbséget a kettő között, de az igazat megvallva, sok olyan termék lett kitiltva Magyarországról, amiért őszíntén kár. (pl.: Vaníliás Kóla)

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#53) Snowy_owl válasza Domxc (#52) üzenetére


Snowy_owl
őstag

A vaníliás ki lett tiltva? A kék kólával is mi lett? Azt nagyon bírtam.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#54) BITBOYS válasza Snowy_owl (#53) üzenetére


BITBOYS
addikt

A kék kóla keményen nézett ki, mint valami gépjármű folyadék :D mondjuk az íze attól még kóla volt :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#55) madgie válasza Snowy_owl (#53) üzenetére


madgie
titán

Vaníliás kint még van, pár kortyra OK, de egy pohár már szerintem émelyítő belőle. Almás Fanta viszont brutáljó, azt néha hozatok a cimborával.

(#56) Domxc válasza Snowy_owl (#53) üzenetére


Domxc
senior tag

Ki bizony, meg a Dr.Pepper is egy időre, csak mostanra kezdték visszahozni. Na, és most meg megadóztatják tessék :D

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#57) koxx válasza Domxc (#56) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dr Pepperből is a csökkentett cukortartalmú finom, a normál verzió sztem az ihatatlanság határát súrolja.

(#58) Tibiajax válasza koxx (#57) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a Dr Peppert egyébként forgalmazza valaki itthon? vagy import

(#59) lapa


lapa
veterán

kinti (holland-svéd-osztrák-svájci) burger king / mcdonald's sültkrumpli sokkal finomabb, mint itthon.

(#60) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Aktuálissá vált: Magyarországra is a vacakabb termékeket hozzák a multik

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.