Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) Raucher válasza Zolaash (#1) üzenetére


Raucher
tag

Kicsit off:

A mosópor kint sem olcsóbb, viszont tényleg jobban kiviszi a foltokat.

Persze. De azt érdemes tudni, hogy a Magyarországon több mosóport adagolnak a háziasszonyok. Ehhez alkalmazkodtak a gyártók. A folyékony fajtáknál nincs ilyen eltérés. Egy kupak, az egy kupak.

Akartam hozatni vele calgon-t, de kint nem is lehet kapni, mert benne van a mosóporban a vízlágyító. És nem vízkövesedik a gép,

Lehet kapni Calgont, de Németországban is drága. Az áruházláncok saját márkás vízlágyítói jóval olcsóbbak. Ugyan van a mosószerben vízlágyító, de a németeknél sem egyforma a víz keménysége. Van ahol kell, van ahol nem kell plusz vízlágyító. Magyarországon is hasonló a helyzet.
Viszont Németországban ma már a folyékony Calgont nyomják jobban. A reklámok hatására túladagolják a háziasszonyok, ezért a szennyvízcsőben kicsapódó Calgon okoz dugulást.

És nem vízkövesedik a gép, felültöltős, úgyhogy látom a dobot kívülről is, nem csak ott, ahol a ruha ledörgöli..

A dob sohasem fog vízkövesedni. A vízkő a legmelegebb helyeken csapódik ki, leginkább a fűtőtesten.

Csak neked:
Népbutítás németül 1
A második.
És még egy.

A vízlágyítók helyett olcsóbb, egy kis étkezési ecetet önteni a gépbe, a mosószer mellé. A mosások számától függően, néhány havonta 1 flakon legtöményebb ecettel, üres gépben tisztító mosást csinálni, 90 fokon. Se vízkő, se dugulás, és a mosógép is tovább él.

Coca-Cola? Nem tudom, ritkán szoktam inni. A Beck´s bizonyosan finomabb Németországban. (Talán a víz teszi. :) )

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.