Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dabadab válasza Tomcat (#95) üzenetére


dabadab
titán

Ize, valamit el tudsz mondani arrol, hogy a Szurgut hogyan aramoltatott penzeket ugy, hogy sem osztalekot nem kapott, sem szavazati jogot?

DRM is theft

(#102) Crystalheart válasza ollie (#62) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Vagyis már olyan megtérülési időszakról beszélünk, aminek nagy valószínűséggel a lejárta előtt elfogynak az olajkészletek. Tehát tényleg nagyon jó üzlet volt befektetni annyi pénzt, aminek szinte semmi esélye van a megtérülésre." - Biztos, hogy az olcsó olaj elfogyásával és a drága olaj piacra kerülésével a vállalat értéke és a profit mértéke csökkenni fog? Mert ha senki nem is venne üzemanyagot, az olajnak rengeteg más felhasználási területe van, akik még emelt áron is megvásárolnák, ahol talán már a népesség nagy része inkább vonatozna.

(#103) Eastman válasza Tomcat (#95) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Megkérdezhetem, hogy Te az-e a Tomcat vagy-e? :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#104) BITBOYS válasza Eastman (#103) üzenetére


BITBOYS
addikt

topikgyilkos! :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#105) Mr.Csizmás válasza Eastman (#103) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

10 éves reg.-el? az a Tomcat csak később kezdett tevékenykedni úgytudom.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#106) dabadab válasza Mr.Csizmás (#105) üzenetére


dabadab
titán

Dehogy, Tomcat mar joval elobb volt, a legelso nyilvanos politikai aktusa talan az volt, amikor a '97-es Kernel Partyn egy monitort szabaditott fel az elnyomo tokesek uralma alol es helyezte a proletariatus ovo kezebe (konkretan a sajatjaba). :DDD
Mondjuk ekkoriban a demoscene-en Tomcat2 neven emlegettek, az "igazi" Tomcat egy rendes demokoder volt, aki a gyori foiskolara jart es realtime raytrace-szel babralt, ami ma is kihivas, akkor meg, a GPU-k elott, plane az volt (es meg letezik a honlapja, nahat))
(Es ha nem allitotok le, akkor lassan atterek arra, hogy akkoriban (amikor mar a PC nem csak hogy megjelent, hanem egyenesen dominanssa valt) mar nem volt az igazi a demoscene, regen minden sokkal jobb volt :DDD )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#107) plömplöm


plömplöm
őstag

"Az, hogy az IMF-pénzből vette meg Magyarország a Mol-részvényeket az oroszoktól, finoman szólva több mint csúsztatás, ugyanis a Magyar Nemzeti Bank tartaléka erre nem használható, az MNB nem folytathat tőzsdei ügyleteket – hangsúlyozta a Klubrádió Megbeszéljük című műsorában Mihályi Péter közgazdász. Ez úgy szamárság, ahogy van, és tudja ezt Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter is. A közgazdász szerint ez kommunikációs fogás, amit azonban valószínűleg ki fog kérni magának az IMF – tette hozzá.

Ez a mostani lépés Orbán Viktor korábbi baklövésének korrigálása. A történet ugyanis akkor kezdődött, amikor 2000-ben, az első Orbán-kormány idején befagyasztották a gázárakat. Ettől elkezdtek zuhanni a Mol-részvények, a cég sok száz milliárdos veszteséget szenvedett, az osztrákok éltek is az alacsony árfolyam kínálta lehetőségekkel, és bevásároltak a magyar Mol-papírokból, amin aztán 16%-ot nyertek azzal, hogy eladták az oroszoknak. Mi ezt most tőlük 34 %-kal többért vásároltunk vissza – hangsúlyozta Mihályi Péter.

Ha annak idején Orbán Viktor nem teszi tönkre a Molt, akkor ez most elő sem kerül, azaz nem kell több mint 500 milliárd forintot erre kifizetniük a magyar adófizetőknek – mondta a közgazdász, aki szerint itt elég rejtélyes árukapcsolási ügyletek lehetnek, amelyek részletei még nem ismertek. A magyar állam ugyanis nagyon sok ügyben tárgyal az orosz állammal, a Malévtól kezdve a metróig, a Paksi atomerőmű új blokkjaiig.

Nem biztos, hogy ez volt a megfelelő pillanat 500 milliárddal növelni az államadósságot, bár valószínűleg a másik oldalon az a cinikus érv győzhetett, hogy a 3000 milliárdos nyugdíjpénzből futja – tette hozzá."

[link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#108) Mr.Csizmás válasza dabadab (#106) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

régi szép idők, 64kbyte demo, amiga stb. hajaj :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#109) tildy


tildy
nagyúr

ezt erdemes elolvasni. Mar korabban is megtortent volna , a mostani bevasarlassal csak amiatt, mert egy politikusnak maga fele hajlika keze, es amit mas csinal az csak rossz lehet ,80 milliarddal kerult tobbe az egesz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#110) danih válasza plömplöm (#107) üzenetére


danih
addikt

Visszanézek és mit látok - nohát, nohát.
Ha lesz időm, utánanézek magam is. Az árukapcsolás lehetősége pedig kimondottan érdekes.

(#111) Tomcat válasza Mr.Csizmás (#105) üzenetére


Tomcat
őstag

Így igaz. Pelyhes szakállú névrokonom még az oviban térített amikor én már itt is bőven az voltam aki. Semmi közöm hozzá és abszolút nem is egy korosztály vagyunk.

Tomcat

(#112) Tomcat válasza dabadab (#106) üzenetére


Tomcat
őstag

Közel jársz! De itt befejeztem ha nem gond. :)

Tomcat

(#113) McKane


McKane
senior tag

héj, ha nem emlékeznétek, I. Viktor már régebben megmondta,mielőbb vissza kívánja magyar tulajdonba a MOL-t.

másrészről, nekem tökmindegy kinél van az a huszonegy-két százaléknyi pakett, a MOL benzinét valahogy nem szereti a motor.. bezzeg az OMV carrera '95-ét,azzal tök jól el van. MOL-al nem tudok annyi km-t menni mint az osztrákkal. miért van ez? :F

harmadrészről, 2012 után tuti eladják azt részt amit most vettek.

negyedrészt, remélem occsóbb lesz a benzin/gázolaj. ;]

szerk1.:
amiről a topic elején volt szó, a rezidensek 200.000 ft körüli nettó kezdőfizujáról, röhögnöm kell. Főleg,kezdőfizetésként. Mit akarnak majd 20-30 év munkaviszony után? 2 milliót havonta??
Nem elég,hogy drága pénzen, többek közt az enyémen is, tanulnak, majd végül elsunnyognak külföldre. Na én ilyenkor fizettetném vissza velük a képzésük költségeit !
nekem senki ne mondja, hogy jaj,szegény orvosok életeket mentenek,stb,stb. Én havi 240-250 órára kapok cirka 120.000 ft-ot. és olykor én is az életemet kockáztatom,mert bármikor beüthet olyan eset,amikor egy kiszámíthatatlan emberrel találkozom,aki magát a helyi ügyeletes Rambónak képzeli.
( nehogy azt higgyétek, hogy utálom az orvosokat,csak sok embernek igen nagy lett a pofája mostanában. )

[ Szerkesztve ]

(#114) #27483136 válasza McKane (#113) üzenetére


#27483136
törölt tag

Talán rezidens téren nem értek veled egyet. Van erre egy klasszikus érv:
X 18 évesen kijön a vendéglátó szakközépből, és elmegy dolgozni, keres mondjuk 80-at.
Y 18 évesen beiratkozik a SOTE-ra, és még 6 évig ott tanul, szerintem lehet, havi 80-ba belekerül neki/szüleinek. (Nem tudom megbecsülni se, de kolesz/albérlet, tankönyvek, stb....simán lehet.)
Hacsak ez alapján elkezdesz számolgatni a jelenlegi fizetésükkel, hány ledolgozott év után kerül egálba Y X-szel?
Egy orvosnak a "napi megélhetéséhez" is kellenek további vizsgák, szakkönyvek, stb. Ezt is valamiből fizetnie kell.
Szóval a felelősségnek fokozatai vannak. Igaz, egy BKV sofőr is sok emberért felel, de azért az mégis túlzás, hogy sokkal jobban keres mint egy orvos.

Valahogy mindig csak azt emlegetik, mennyibe kerül az egészségügy. Azt sosem, hogy valójában mekkora GDP-t állít elő az, ha jó az ellátás, és a jó orvosok nem külföldre mennek el. Ahol ezt már felismerték.

(#115) Z86 válasza McKane (#113) üzenetére


Z86
őstag

Miért kellene ezen röhögni?
Mert a 6 év egyetem után ügyeletekkel, túlórákkal keresnek komoly bruttó 120 ezret?
Az összes orvos őket ugráltatja, a hozzátartozók nekik sírnak, életek múlnak a döntéseiken. Biztos kellemes mikor meghal egy rá bízott beteg, ami miatt napokig őrlődik, hogy vajon Ő rontotta-e el.
Nem mellesleg rezidensek nélkül összeomlana az egészségügy.

[ Szerkesztve ]

(#116) Kassadin válasza Z86 (#115) üzenetére


Kassadin
addikt

"Nem mellesleg rezidensek nélkül összeomlana az egészségügy."

Ez még bekövetkezhet.

(#117) McKane válasza Z86 (#115) üzenetére


McKane
senior tag

mikor jelentkezik valaki az orvosira,tudja,hogy milyen hosszú a képzés,mik a buktatók.
a "komoly bruttó 120.000 ft" meg csak papír. nem egy orvosról tudok aki magánrendelésen az állam által biztosított helyiségben eszközökkel végzi a magánrendelést,és ezért semmit sem térít vissza az államnak.
A beteg elhalálozása szintén benne van a pakliban,gondolom erre fel is hívják a figyelmet a képzés során.
az ugráltatásról meg annyit,nekem is vannak főnökeim, olyan dolgokat is meg kell csinálnom amiket nem kellene,de mégis. itt jön az a mondat,amit szerintem te is hallottál már,ha dolgozol . " el lehet menni,vannak a helyedre több tízen ,mint jelentkezők. "

Én nem mondom,hogy tényleg ennyit érnek a rezidensek/orvosok, de ha kérnek,akkor amit szeretnének az már legyen reális. főleg nem most,a válságban kellene fenyegetőzni,hogy több pénzt,mert elmegyünk,mikor mindenkinek kevesebb van. (A felső körről nem beszélek.)
személyes tapasztalat. januárban nőtt a bruttóm 5.000 ft-al, a nettóm meg 400 ft-al lett több. hogy is van ez?

(#118) Z86 válasza McKane (#117) üzenetére


Z86
őstag

Egy befutott orvos persze csinálhat magánpraxist, de egy rezidensnél ilyesmi szóba sem jöhet. Az alapfizetés 129500 Ft.
Az állam által biztosított eszközökkel kapcsolatban: épp nemrég mesélték fogorvosok, hogy annyira nincsenek műszerek és felszerelések a rendeléseken, hogy a saját eszközeiket kellett bevinniük, hogy egyáltalán dolgozni tudjanak.

(#119) Thunderzolee

http://orulunkvincent.blog.hu/2011/05/25/tozsdezunk_tozsdezgetunk

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#121) SlayR


SlayR
senior tag

Nemlehetett volna, hogy cserébe vitték volna Orbángyökeret? olyan drága ember úgyis... ;] amúgymeg:

[ Szerkesztve ]

(#122) plömplöm


plömplöm
őstag

lazán kapcsolódik: [link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.