Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k.


k.
őstag

(#2) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mivel nincs MOL részvényem, így nekem semmi közöm eme vállalathoz.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3) szőröscica


szőröscica
addikt

:R

(#4) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Akkor jövőhéttől emelkednek az üzemanyag árak?

(#5) adm


adm
őstag

inkább a 21,2+1,2+~2,5%-ka

16core - 32thread - 64gb

(#6) Csepe


Csepe
aktív tag

A vezérünk megcsinálta!

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#7) darál0w


darál0w
Jómunkásember

éljen

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8) Thunderzolee

Majd a MOL-t is megvédik, mint a Magánnyugdíjpénztárakat. :o

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) szőröscica válasza Thunderzolee (#8) üzenetére


szőröscica
addikt

Annak egy picit inkább olvass utána.

[ Szerkesztve ]

(#10) Nyugdíjas válasza k. (#1) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ott a pont:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ja, mijenk, és valami azt súgja, hogy 3 év kihagyás után ismét osztalékosztós év következik.

x gon' give it to ya

(#12) Lauda


Lauda
félisten

Nem, az oveke, nagyon nem mindegy.

(#13) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Mennyit sikerült bukni, mennyi volt az eladás és vétel közötti különbség? Hány (száz)milliárd?

Rip and tear

(#14) FF23 válasza Zolaash (#13) üzenetére


FF23
senior tag

480 millió eu meg gondolom még az imf hitel kamata

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#15) danih


danih
addikt

Két kérdésem volna:
1. Alacsony áron adtunk el, magas áron vettünk vissza MOL részvényeket. Kérdésem: akkor ki is járt jól?
2. Az államosított magányugdíj-pénzek kb. ilyenkor utalhatódtak át az államkasszába. (Részben) ezen a pénzen lettek a részvények megvéve. Azaz - a mi pénzünkből. Kérdésem: a nyereség viszont kié lesz?

(#16) Mr.Csizmás válasza danih (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1 :U

amúgy meg a cukormázas nemzeti öntudat növelése csak :((

szerző esetleg hozzátehetné azt is, hogy hitelből lett a miénk újra.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) szőröscica válasza danih (#15) üzenetére


szőröscica
addikt

A korábban felvett IMF hitelből fizették ki, nem a magánnyugdíjpénzből, ne aggódj.
[link]

Sem az államadósság, sem a költségvetési hiány nem nő a tranzakciótól, azonban egy stratégiailag igen fontos, és a régióban nagy befolyású cég jelentős része került olyan kezekbe, ahogy nekünk jó.

(#18) danih válasza szőröscica (#17) üzenetére


danih
addikt

Na, erre kíváncsi leszek. MNO-t a helyén kezelem, mint információ-forrást.
Mindenesetre még az államosításkor meg lett lebegtetve a MOL részvények visszavásárlása.
Bár mindegy. Nem mintha IMF hitelből finanszírozni jobb lenne, sőt!

ahogy nekünk jó.
kinek is?

[ Szerkesztve ]

(#19) szőröscica válasza danih (#18) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem emiatt vették fel az IMF hitelt, csak gondolom le lett hívva korábban valamilyen okból, de nem lett elköltve. Legalább értelmes dologra költötték, nem valami látszatberuházásra.

Az MNO-t pont annyira kell a helyén kezelni, ahogy az Indexet. Egyik jobbra, másik balra elfogult. Az igazság valahol középen van. :)

(#20) plömplöm válasza Algieba (#2) üzenetére


plömplöm
őstag

50ezer forintodba került. meg nekem is annyiba, meg a feleségemnek is annyiba, meg a két fiunknak is annyiba. kapisgálod?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#21) tildy válasza szőröscica (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Vissza a szocializmusba, az allami vallalatokhoz. Az allam tobbnire nem jo gazda.

Az meg vicc a kobon, hogy abbol az IMF hitelbol fizetik, amire azt mondtak fujj fujj rossz... Menjenek innet, rohej.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) szőröscica válasza tildy (#21) üzenetére


szőröscica
addikt

2008-ban hívták le azt a pénzt, de nem költötték el. Mit csináljanak vele, ha már egyszer lehívták? Itt azt is meg lehetne kérdezni, hogy ugyan a 2008-ban hatalmon lévő kormány mégis minek hívott le ekkora mennyiségű pénzt, ha nem költötte el? Minek növelte vele az államadósságunkat, miért kell érte kamatot fizetnünk a mai napig, ha nem költötték el?

Én úgy gondolom, hogy egy ilyen cégnek jobb, ha a jelentős része állami tulajdonban van. Inkább, mint egy kibogozhatatlan tulajdonosi hátterű orosz befektetőcsoportéban.

(#23) plömplöm válasza szőröscica (#22) üzenetére


plömplöm
őstag

szted tényleg ez volt a legjobb helye 500milliárd forintunknak? ez volt a legfontosabb kifizetnivaló? :F

pld. a sógorom már külföldön sebész.

jaés: Az államnak el kell adnia Mol-papírokat

és: a nettó államadósság emelkedik, a hazai módszertan szerint pedig a pénzügyi eszköz vásárlása költségvetési hiányt növelő tétel.

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#24) szőröscica válasza plömplöm (#23) üzenetére


szőröscica
addikt

Lényegesen jobb helye van, mint egy bankbetéten, ahol eddig volt. Ezt a lépést én üdvözlöm.

Nem mindennel értek egyet, ami jelenleg történik, de ez speciel egy jó döntés volt szerintem.

(#25) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Na akkor megint drágább lesz a kedvenc hagyma- fehérkenyér- vereshagyma kombóm. :))
Valamelyik kormánypárti vezérnek meg zsírosodik majd a bankszámlája amint vezírré lesz kinevezve.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#26) plömplöm válasza szőröscica (#24) üzenetére


plömplöm
őstag

nos, a nemzeti öntudattal vitatkozni nem lehet. jössz nekem 200ezer forinttal.

Magyarország élet-halál harcot, gazdasági szabadságharcot folytatott a pénzügyi függetlenségért, és jól tette, hogy tavaly "kipaterolta" a Nemzetközi Valutaalapot (IMF) - mondta Matolcsy György gazdasági miniszter egy keddi előadásában.

de az imf pénze, az persze jöhet :)

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#27) tildy válasza szőröscica (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

A hitelkeret mond valamit? MErt azt nem vettek fel teljesen.

3.5 milliard euro MBNnel levo , kamatozo lehivott keretrol irnak az ujsagok. Gondolom tartaleknak kellett, ha mar valamire , akkor nem molra, hanem allamszerkezeti atalakitasokra koltottem volna.

Amugy vicces, hogy a politikusok hogy szidjak a tozsdet, aztan a magyar tozsden igen csak ott levo vallalatot "vesznek meg". Vizet predikalnak , bort isznak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) Gabás válasza plömplöm (#23) üzenetére


Gabás
addikt

nem a legfontosabb, de elég fontos volt kiváltani az orosz maffia (feltáratlan tulajdonosi szerkezet) kezéből

(#29) danih válasza szőröscica (#19) üzenetére


danih
addikt

Lehetett volna az "egymilliómunkahelymost" programra is költeni, "a zemberekbe beruházni" :)
Még mindig tartozol annak megmagyarázásával, mitől is lett jobb a zembereknek ettől.

Index - én azt fel sem hoznám :)

(#30) szőröscica válasza tildy (#27) üzenetére


szőröscica
addikt

Nos, ezek szerint már nem kell tartalékba. Én nem látok bele a dolgokba, nem vagyok szakértő, sem megmondóember. Minden oldal újságait olvasom, és próbálom kiszűrni az igazságot. Számomra ez a tranzakció szimpatikus, véleményem szerint előnyös.

És itt meg is állnék, tulajdonképpen csak a véleményemet szerettem volna leírni, politizálásba nem akarok átcsapni, mert az tilos. Látod, ésszerű kommunikáció helyett már megy a nemzeti öntudatozás, meg a jössz nekem 200 ezer forinttal, stb. Ez nekem nem hiányzik, én szeretek beszélni a politikáról, de értelmes keretek között.

plömplöm: ha nem érted meg, hogy nem ők vették fel a hitelt, hanem a 2008-as kormány, csak nem költötték el a pénzt, én azzal nem tudok mit csinálni. Viszlát.

[ Szerkesztve ]

(#31) tildy válasza szőröscica (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

En nem mentem neked 200ezrezéssel, meg nemzeti öntudatudozással, tuti rólam beszélsz?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) szőröscica válasza tildy (#31) üzenetére


szőröscica
addikt

Látod, ésszerű kommunikáció helyett már megy a nemzeti öntudatozás, meg a jössz nekem 200 ezer forinttal, stb. Ez nekem nem hiányzik, én szeretek beszélni a politikáról, de értelmes keretek között.

Szerintem ebben szó sincs rólad.:) De amit leírok, arra más is reagál, nem túl kulturáltan.

Danih: Európában nagyon sok stratégiailag fontos cég mögött van jelentős állami tulajdon, attól függetlenül, hogy a tőzsdén is kint van a vállalat. Most már a MOL egy jó része is az állam tulajdonában van, nem pedig orosz "üzletemberek" kezében. Szerintem ez jó.

(#33) plömplöm válasza szőröscica (#30) üzenetére


plömplöm
őstag

de, elköltötték a pénzt. most. pedig nem volt (lett volna) kötelező elkölteni. Viszlát már nincs itt.

"ezek szerint már nem kell tartalékba", jja, az ország minden gondja meg van oldva? az más!

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#34) ZCoyote válasza Gabás (#28) üzenetére


ZCoyote
őstag

Mert most átkerült a jól átlátható állam kezei közé, megnyugodtam :U

Romani ite domum.

(#35) BITBOYS válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kövezzé meg egy cím miatt :D
Amúgy tisztában vagyok a háttérrel, kíváncsi voltam ha csak tárgyilagosan kiteszem mi történik :) Nem lepődtem meg az indulatokon :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#36) tildy válasza szőröscica (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, csak nekem jott valasznak . :U

ollie: a 2008ban felvett hitel egy részét berakta a kormány a jegybankba.
Világbank hitelkerete 1 milliárd euró, ezt még nem hívta le Magyarország. A Világbank hitele azoknak a programoknak a megvalósítását segíti elő, amelyek a nyugdíjrendszer finanszírozásának fenntarthatóságát, valamint az egészségügyi szektor hatékonyságának növelését célozzák.

Az összes lehívásból 12,8 milliárd eurót az állam vett fel, 1,4 milliárd eurót a Magyar Nemzeti Bank. Ebből jelenleg a jegybanknál van, mint kormányzati betét 3,5 milliárd euró. A kormány a felvett hitel nagy részét az MNB-nél forintra váltotta, és a válság idején - amikor a piacon a szükséges finanszírozásnál kevesebb állampapírt tudott kibocsátani - elköltötte. Azaz ebből finanszírozta a folyó költségvetési hiányt és a lejáró adósságot.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) Mr.Csizmás válasza BITBOYS (#35) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

engem nem érint annyira, vígan dalolva hordom be a pénzem nagy részét adónak, onnantól már mindegy nekem hogy játssza el az állam :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) ollie válasza szőröscica (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bankbetétben az 500 milliárd? Viccelsz? Költségvetési hiány van, nem többlet, ez az 500 milliárd még jobban meg fogja dobni, ráadásul a hiány miatt újabb hitel kell.

***

(#39) danih válasza szőröscica (#32) üzenetére


danih
addikt

Tehát annyi történt, hogy az állam kezébe került a részvények ötöde, és ez jobb, mintha mondjuk a piaci alapon működő szurgutnyeft kezében volna (az ilyen mno-s "maffia" meg "feltáratlan" meg ilyesmiket most hagyom). Annyira jó, hogy ez top prioritást élvez.
Gyakorlatilag elértük, hogy egy energetikai óriás már nem lett érdekelt a MOL sikerességében, így az energiahordozók szállításának árpolitikáján is változtatni fog.

(#40) Gabás válasza ZCoyote (#34) üzenetére


Gabás
addikt

személy szerint nekem jobbnak tűnik, hogy a magyar állam kezében vannak azok a részvények, minthogy (feltehetőleg) az oroszéban. Neked nem?:)
az meg, hogy nem lehetett tudni, hogy ki áll az orosz befektetők mögött, egyáltalán nem volt megnyugtató

[ Szerkesztve ]

(#41) szőröscica válasza ollie (#38) üzenetére


szőröscica
addikt

Pedig ez bizony az MNB-nél figyelt egy devizabetét formájában, bármilyen hihetetlen is!

Danih: nos, én nem vagyok szakértő, mint mondtam. De ezek szerint a felvásárlás kivitelezését sem hozzáértők végzik. Ha te mondod. :)

(#42) Thome válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


Thome
addikt

Nekem csak 1 kérdésem volna: Ki is adta el, aki miatt vissza kellett vásárolni?

(#43) dabadab válasza Thome (#42) üzenetére


dabadab
titán

Miert kellett "visszavasarolni"? (Osszesen huszonparszazaleknyi reszrol van szo, nem arrol, hogy az egesz ceget adtak-vettek volna..) Milyen konkret pozitiv (marmint az orszag szempontjabol) folymanya van ennek a vasarlasnak?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44) Gabás válasza Thome (#42) üzenetére


Gabás
addikt

a piac adta el (illetve a részvénytulajdonosok)

(#45) Gergello


Gergello
addikt

Beszedik még rajtunk ennek az árát. :))

(#46) plömplöm válasza Gabás (#40) üzenetére


plömplöm
őstag

ésakkor most hogy kikerült azokból a bizonytalan maffiózós kezekből és miénk az egész, a megnövekedett stabilitás és kiszámíthatóság miatt csökkenthetik és csökkenteni is fogják a jövedéki adót? holnaptól olcsóbb az üzemanyag? dejó!

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#47) Gabás válasza plömplöm (#46) üzenetére


Gabás
addikt

én nem mondtam (és nem is gondoltam) ilyent.:) De szerintem nem csináltak rossz üzletet (hacsak nem titkolnak valamit:D)

(#48) ZCoyote válasza Gabás (#40) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem még így sem megnyugtató :N

Romani ite domum.

(#49) danih válasza szőröscica (#41) üzenetére


danih
addikt

Én megpróbálok gondolkodni, és nem vezérel politikai motiváció...
Mo-on van vízgazdálkodás, agrárium. Miért egy olajvállalat élvez prioritást? Vásároljanak vissza pár gazdaságot, vízművet, például.
Mi lesz a következő, részvényt veszünk valamilyen űrkutatást végző cégben? :DDD

(#50) Kassadin


Kassadin
addikt

Ez fantasztikus! A Győrit, a Máv Cargot is visszafogjuk akkor vásárolni? :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.