Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Crystalheart válasza gabor85 (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tineye.com-mal egy pillanat volt nagyobbat találni. :)

Huma: Mindenképp meg fogom nézni, csak én gyakran több darabban kénytelen vagyok megnézni egy filmet, mert ha így "lazulok", rögtön lecsapnak rám, hogy mit lazsálok. (Nem baj, hogy rendezőnek készülök, nekem ez szakmai tanulmány, nem csak élvezet :D)

Ami az animéket illeti, azt offba rakom, mert annak úgyis van céltopik. :) Én a Kanont, Clannadot és Angel Beats-et mondanám elsőre, ezeket már láttam, de akkor Trigunt is felírom a megnézendők hosszú listájába. :)

Amit írtál, arra jó példa a horrorfilm műfaja. Mikor nézi az ember, magasról tesz rá, hogy kit tépnek legközelebb ketté. Pláne miután az első öt percben kinyírnak valakit, mert azt hiszik, attól majd thrillerebb lesz. Ellenben ha van drámai ív, fokozatosan építik föl a sztorit, nincs hatásvadászat, és mindenekelőtt a karakterek élnek és szerethetőek (együtt lehet érezni velük), akkor még a naturalista ábrázolás is hatásos lehet. Az átlag horror/gore filmre van egy érdekes ellenpélda animében, az Elfen Lied. Lehetett volna jobb is szakmailag, de ott lehet kötődni is egynémely karakterhez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.