Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Én ezt csak ujjlenyomat és pin kód formában tudnám elképzelni, de nekem megfelel a csak pin kód megoldás is. Utálom ezt a minél könnyebben/kényelmesebben költsd a pénzed témát, az emberek meg csak hülyülnek.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) BatchMan


BatchMan
senior tag

Azt azért nehéz elhinni, hogy hatékony, olcsó, egy kártya chipjében elférő számítási kapacitással, ugyanakkor a külső behatásoknak évekig ellenálló megoldást találjanak.
Ezzel együtt nem szeretnék ilyen kártyát. Érintőset se.

(#3) gabor7th


gabor7th
addikt

Meg alapíthat mellé egy privát nyomozó társoságot, ha már meglesz neki néhány ország ujjlenyomat adatbázisa. Amit amúgy is majd ellopdosnak a próbálkozó hackerek.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) PandaMonium válasza gabor7th (#3) üzenetére


PandaMonium
őstag

Erről a bizniszről már lekéstek, a Google-nek és az Apple-nek van pár évnyi előnye. :) :DDD

What I cannot create, I do not understand

(#5) elithun


elithun
őstag

Tényleg jobb lenne, ha az ujjlenyomatolvasó és a PIN együtt menne ezentúl, így lenne valóban új biztonsági réteg.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#6) aelod


aelod
veterán

A MasterCard azért vezeti be az új megoldást, mivel az szerintük egyrészt egyszerűbb használatot biztosít, másrészt egy újabb biztonsági réteget jelent, ha esetleg ellopnák a kártyát.

Egyszerűbb? Miért mi bonyolult beütni 4 tetves karaktert a terminálba?

Afrikában meg majd bozótvágókkal csapdosság le a kártyatulajdonos ujjait... ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#7) elithun válasza aelod (#6) üzenetére


elithun
őstag

Afrikában meg majd bozótvágókkal csapdosság le a kártyatulajdonos ujjait... ;]

Épp ezaz, amitől nem biztonságosabb a használata. Eddig elég volt megtudni a PIN kódod, vagy esetleg téged egészben elrabolni és úgy kiszedni belőled a kódot, de így viszont elég csak a kezed. :( :DDD

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#8) zzola válasza aelod (#6) üzenetére


zzola
félisten

Egy PIN kódhoz azért könnyebb hozzájutni, mint egy ujjlenyomathoz...nem?
Sokkal jobban ki lehet küszöbölni az illegális kártya használatokat...

[ Szerkesztve ]

(#9) aelod válasza zzola (#8) üzenetére


aelod
veterán

De miért kell mindent egyszerűsíteni? Ennyire hülyék az emberek, hogy nem tudnak megjegyezni 4 karaktert?

Persze értem én, hogy kell az adatbázis ujjlenyomatokból de ennyire?
Mondjuk itthon ez (sem) nem holnap fog elterjedni szerencsére.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10) zzola válasza aelod (#9) üzenetére


zzola
félisten

Mégegyszer! Egy PIN kódhoz könnyebb hozzájutni. Van, aki a kártya mellett tárolja, mások ráírják ect.
Na most, az ujjlenyomattal ezt nem lehet megcsinálni, ergo biztonságosabb...

(#11) Snoop-y válasza elithun (#5) üzenetére


Snoop-y
veterán

Sose hasznalj azonositasra olyan dolgot amit nem tudsz lecserelni viszont nagyon konnyu masolni.

Az ujjlenyomat tipikusan ilyen. False sense of security :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#12) kleinguru


kleinguru
addikt

Van ahol már működik az Apple Pay :B

Sajnos még itthon nem, de reméljük hamarosan:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13) tomazin


tomazin
veterán

Nem az bizonyosodott már meg félmillió alkalommal, hogy egy normális felbontású fényképből is lehet már ujjlenyomatot másolni? (és annyit írtam be keresőbe, hogy fényképről ujjlenyomat, nem kellett keresnem)

(#14) aelod válasza zzola (#10) üzenetére


aelod
veterán

Írhatod akárhányszor is :DDD

PIN kód nélkül is vannak trükkök arra, hogy pénzt vegyenek le ATM-ből a tolvajok ha már megvan a kártya. Ez a biometrikus azonosítással sem lesz másként. :K

(#13) szalontai

+1

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15) Xpod


Xpod
addikt

Inkább a telefonnal való fizetést oldanák meg. :(

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#16) elithun válasza Snoop-y (#11) üzenetére


elithun
őstag

Egyetértek azzal, amit mondasz. Arra gondolok, hogy a többlépcsős azonosítás formájában lenne ez egy jó fejlesztés, még, ha tulajdonképpen mind ki is játszható. A lényeg, hogy a tolvaj dolgát nehezíti. Ahogy pl. email fióknál is a telefonos azonosítás.
De mindez hiába, hiszen a kényelem a szempont.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó, mert így a pin kódoddal együtt az ujjlenyomatod is ellopják. :D

(#18) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Nálunk MO. Ez úgy fog kinezni:
"Vegyen ujjlenyomat védett kártyát már hozzávetőlegesen 30 ezer forintért! "
És a vicc hogy tényleg lesz aki megveszi.

(#19) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó ötlet! De jobb lenne, ha már az sem kéne.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) UnA válasza tomazin (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

Tegyük fel, hogy fényképet lehet másolni (habár nem igazán életszerű), de még mindig egy nagyságrenddel hatékonyabb és biztonságosabb eljárás, mint a mostani PIN kód.

(#21) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

Azért egy elvesztett, vagy ellopott bankkártyán nagy valószínűséggel ott lesz a tulajdonos ujjlenyomata is.

Redmi Note 9 Pro

(#22) noPublicFG válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


noPublicFG
senior tag

+1 az Ujjlenyomat és pinkódra együtt. :)

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#23) PandaMonium válasza UnA (#20) üzenetére


PandaMonium
őstag

Nem vagyok róla meggyőzve, hogy az ujjlenyomat biztonságosabb, mint a 10^4 PIN kód.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#24) nubreed válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


nubreed
veterán

+1

Maradok a CSAK pin kódos megoldásnál. NFC -s megoldások sem érdekelnek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#25) Slack válasza UnA (#20) üzenetére


Slack
tag

PIN kódot sokkal nehezebb lopni, mint ujjlenyomatot. Naponta több száz ujjlenyomatot hagysz magad után. Ha iszol a kocsmában egy sört akkor a korsón máris ott az ujjlenyomatod. Ellenben a PIN kódod (remélhetőleg) sehol nincs leírva, csak Te tudod.
Ha bevezetik ezt az agyament ötletet, akkor szerintem max 2-3 év és 100-200 dollár közti áron kaphatók lesznek az "ujjlenyomat készítő" berendezések.
Ahogy előttem is már leírták jobb lenne ha megmaradna a PIN az ujjlenyomat mellé.

(#26) t.mate.t


t.mate.t
csendes tag

Egyébként ez hogy működik? mármint az ujjlenyomat beolvasása a kártyán tápegység nélkül

(#27) PandaMonium válasza t.mate.t (#26) üzenetére


PandaMonium
őstag

Valószínűleg a kártyaolvasó fogja biztosítani az áramot, ha erre gondolsz. De még azt is el tudom képzelni, hogy NFC-n keresztül is működne, csak gondolom megbízhatóbbnak tartják a kártyaolvasós megoldást.

What I cannot create, I do not understand

(#28) -Skylake- válasza BatchMan (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mert mi a baj az erintossel ? Felsz, hogy Voldemort leszedi rola a penzed 10 meterrol ? En meg azt utalom mikor elottem 1 orat baszakodnak kartyaval ahelyett, hogy odadobna 2 masodpercre es viszlat...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.