Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEJVID


DEJVID
őstag


:DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Irigylem a problémáidat.

(#3) adyz.


adyz.
aktív tag

Nálam ilyet sose csinált.
Első indítás telepítés után, megtalálta az összes eddigi kiadott frissítést. :P

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Húha, hát téged is ritkán látni így kiakadni! :D Ezt megjegyzem magamnak :)

Ja, amúgy én alapból letiltom az automatikus frissítést. Ergo nincs ilyen problémám.

[ Szerkesztve ]

(#5) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Frissen telepített XP SP3 esetén is hasonlóan játszódik le az update. Úgy néz ki máshogy nem tudja kezelni a különféle frissítések közötti függőségeket az alap Windows Update.

x gon' give it to ya

(#6) biker válasza fordfairlane (#5) üzenetére


biker
nagyúr

igen, én is ezt gyanítom, hogy X csomagban van az, ami miatt Y letöltendő, de érdekes, hogy más rendszereken ezt meg tudják oldani. és nem csak a mac combo update-re gondolok, de linuxon ha lenyomok egy frissítést, akkor nincs több hetekig :)

Danny: sokszor uralkodom magamon, igen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) biker


biker
nagyúr

most még kitalálta, hogy a windows live essentials frissíthető, kiadás dátuma: 2010.10.27.

és mi a .....ért nem raktad fel eddig???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) Gabás válasza biker (#6) üzenetére


Gabás
addikt

combo update=service pack:)
(ami éppen mostanában jön)

[ Szerkesztve ]

(#9) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Munkám során nem egy windowst telepítettem már, de ilyennel nem találkoztam még... :U

Sent from my keyBoard

(#10) Chaser


Chaser
titán

Én már xp óta kikapcsoltam a frissítéseket, ott sp2 után tökéletes volt a rendszer, itt probléma még nem volt, de úgyis jön elvileg az sp1.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) biker válasza Gabás (#8) üzenetére


biker
nagyúr

hát ja, csak itt nem átallanak havonta kiadni egy egy csomagot, amiből azonnal lesz egy combo is, vagyis nem 1-1,5évente van egy service pakk, hanem minden frissítés után van lehetőség service pakkolni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) ABE


ABE
őstag

Ezen már én is rágódtam ás bosszankodtam egy sort, hogy ez milyen megoldás már...

(#13) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Engem csak az bosszant a Windowsos megoldásban, hogy nem lehet elindítani a frissítést és magára hagyni a gépet, aztán annyiszor induljon újra ahányszor akar, csak a végén legyen naprakész.

A Vista esetén volt, hogy egyszer csak kiírta, ő most pár percen belül újraindul (frissítés okán), halasztási lehetőség nincs.

Azért az is érdekes, hogy Safari frissítéshez újra kellett indítani a Mac-et.

[ Szerkesztve ]

(#14) negyedes


negyedes
addikt

gondolom azert is mert ha valami gubac akad akkor le tudd venni. de ez csak akkor zavaro hogy ha uj rendszert telepitesz. aznkivul kussol es csendben van az update. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#15) Napfénysüti válasza biker (#7) üzenetére

Nálam a Live Essential Massangere be is halt. Én most amiatt rágtam be rá. És hiába telepítem újra, ugyanúgy szar. :(((
Tényleg arra nem tudtok valami nem böngészős (pl ebuddy) telepíthető alternatívát?

Més que un club!

(#16) Mr.Csizmás válasza Napfénysüti (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pidgin

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) Napfénysüti válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére

Köszi, meglestem. Délután asszem ki is próbálom. :R

Més que un club!

(#18) biker válasza Napfénysüti (#15) üzenetére


biker
nagyúr

trillian?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) madgie válasza Napfénysüti (#15) üzenetére


madgie
titán

2011-es Live Essentials külön öröm meg boldogság, előbb összegányolta a hálózati megosztásomat, ezt orvosolva sem tudtam a WDTV Live-on a megosztott filmeimet megnézni. Legyalultam, visszaraktam a régi Live Messengert, egyből midnen jó lett (vagyis dehogy, azzal is mókolni kellett ,hogy jól működjön). A WD kiadott azóta egy frissítést, amivel már minden szép és jó, csak az a frissítés meg áramtalanítás után nem az általam beállított videobeállítással tölt be, hanem amit ő jónak lát a tévé tulajdonságai alapján. Egyik cég ügyesebb frissítéseket csinál, mint a másik :D

(#20) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

biker, sajnos tökéletesen egyet kell értenem a bejegyzés tartalmával, meg a kiakadás mértékével is! :DD
Hát ja, érdekes módon UNIX-alapú rendszereken általában ez egy jól megoldott kérdés.
De Vindóz alatt ez a probléma sajnos öröklődik.
Na, másik oltári f@szság: default Windows Update-beállítások szerint a gép mindenféle előzetes felkérés nélkül automatikusan újraindul. Hát ez mi? Miért akarja eldönteni helyettem, mi legyen a következő lépés? Alig voltam ideges, amikor egyszer ezt elfelejtettem átállítani, és el nem mentett dolgaim repültek a francba egy ilyen miatt. Szerencse, hogy nem volt olyan nagyon sok újítás a doksikban, de legszívesebben az események láttán kivágtam volna a gépet a zárt ablakon. :)
A Windows-fejlesztők jópár dologért igencsak megérdemelnének egy-egy munkaóránkénti péklapáttal történő tarkónb@szkodást. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#21) Mr X válasza Sk8erPeter (#20) üzenetére


Mr X
veterán

Te most direkt fél-egy éve elsüllyedt topicokat hozol fel? :D

(#22) Sk8erPeter válasza Mr X (#21) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Attól még a téma aktuális maradt...
ja igen, egyébként "direkt"... :U Nem nagyon értem, miért kell belekötni, ha nem érdekel, ne nézd meg. :)

Sk8erPeter

(#23) Syl válasza Sk8erPeter (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam egyszer filmnézés közben indult újra a gép. Csak pislogtam :F
És a szerzőnek maximálisan igaza van. Win telepítés után 5-6x talál frissítést és újraindul. Persze aki ilyen "integrated" vackokat használ, az joggal írja, hogy még nem találkozott ezzel a jelenséggel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) kmisi99


kmisi99
addikt

Én azt csináltam hogy lefrissített beállítottam hogy sok óra múlva nyavalyogjon és amikor bejeztem a gépezést kikapcs és kész a restart. Bár általába sose frissítek mert semmit se ért soha.

[ Szerkesztve ]

(#25) biker válasza kmisi99 (#24) üzenetére


biker
nagyúr

aki windózon nevelkedett, annak, és csak annak természetes a napi bekapcs, kikapcs, restart.

Komolyan, el se hiszitek, hogy vannak olyan rendszerek, ahol frusztrál, ha újra kell indítani, annyira nem normális dolog.
átlagban 30-50 naponta egyszer indítom újra a gépemet. addig csak sleep vagy hybernate.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26) Syl válasza biker (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan így használom a gépe(i)met (laptopon Win7 Home Premium, asztalin Win7 Ultimate) és engem is piszkosul idegesít a havi egy restart (windows update) :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) Mr X válasza biker (#25) üzenetére


Mr X
veterán

W7, sokszor hónapokig nincs restartolva. :)

(#28) moha21 válasza biker (#25) üzenetére


moha21
addikt

Azért nekem még az XP is elvolt hetekig sleep-el.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29) Samus


Samus
addikt

Akkor Te még könnyen vagy. Barátnőm laposára tettünk fel W7 Ultimate-t. Szépen felkúszott, 4 frissítés megvolt, került rá Office 2007 is, majd restart, hogy befejezhesse a dolgát. Következő indításnál már én indítottam a Windows Update-t (mert siettem), és a rendszer, pár meghajtófrissítés +az Office első körben pusztán 125 frissítés, kerek 600 mega... a telepítés felnél elment a net, mert a Wifi driverét frissítette, és letiltotta az eszközt ezidőre...azt nem is mondom, hogy miután ez megvolt (háromnegyed óra) restart után újabb frissítések bukkantak fel...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) biker válasza biker (#25) üzenetére


biker
nagyúr

Ezek szerint sokan tudjak, hogy nem csak kikapcsolni lehet egy gepet
Tapasztalatom szerint asztali gepet 95%, notit is kb 60-70% maniakusan kikapcsol

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31) Sk8erPeter válasza biker (#25) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nekem felüdülés volt UNIX-alapú rendszerek megismerése után, hogy nincs meg a kegyetlenül idegtépő újraindítási mánia, frissítések után a lehető legritkább esetben van szükség ilyenre, de az esetek 95%-ában nincs. Eleinte nehéz volt elhinni, hogy rákattintok, hogy frissítsen mindent, amit kell (vagy konzolon indítom el ugyanezt...), megcsinálja, és nem cseszeget, hogy indítsam már újra, hogy aztán a további 9324 frissítést még meg tudja csinálni, további 64 újraindítás árán.
Amúgy lehet sleeppel is használni a Windózt is nagyon sokáig, de nem biztos, hogy érdemes, ahogy észrevettem, néha nem árt egy számára üdítő restart. :D UNIX-nál ez tényleg nem igazán jellemző.
Amúgy kikapcsolt állapotban kevesebb áramot fogyaszt a gép, mint sleeppel. :DD (hát aztán rengeteget lehet vele spórolni :DDD nehogy komolyan vedd :D)

Sk8erPeter

(#32) moha21 válasza Sk8erPeter (#31) üzenetére


moha21
addikt

Jaja, tényleg azért egy restart csodákra képes nála. :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.