Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biker


biker
nagyúr

ja, tökölön se lehet, mert ott is tiltakoznak a reptér ellen

más kérdés, hogy a reptér 3x olyan rég van ott, mint a lakók 80%-a, tehát rohadtul tudta az oda költöző, hogy a reptér az biza ott van.
de ő tiltakozik. mint p.sznt.lőrincen. ferihegy ellen :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

bkv figyelőn is volt egy valami kb. 1 bites gondolkozású, az volt a baja, hogy a moszkva térnél túl hangos a villamos, és hogy a bkv csináljon valamit.

ja hogy már száz éve van villamos? á az nem számít, átlag magyar ember, önérzet a fellegekben, azt hiszi elér mindent, ha tiltakozik és perrel fenyeget :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Wictor


Wictor
senior tag

Király, pont emiatt mentem volna fel 20-án... :(((
Tűzijáték is spórolós lesz (jó, mondjuk azt megértem).

(#4) biker válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem 140 éve indult az első, még lóvontatott sínen járó közlekedési eszköz, amit a századfordulón villamosítottak
Az első lóvasút Pesten 1866. július 30-án indult el. Érdekesség, hogy ennek útvonala az azóta is a város egyik fő közlekedési ütőerének számító Váci úton haladt, végállomásai a Széna (ma Kálvin) tér és Újpest-Városkapu voltak. Gróf Károlyi Sándor erre a célra alapította meg a Pesti Közúti Vaspálya Társaságot (PKVT). További érdekesség, hogy az egykori újpesti lóvasúti állomásépület ma is áll, az állomás közel 140 év után is az Újpest-Városkapu nevet viseli, de ma már nem lóvasút, hanem metró áll itt meg. A Bagolyvár nevű épület a metróállomás mellett tekinthető meg.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) Mr.Csizmás válasza biker (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

budai oldal sínjeire gondolok, asszem a századforduló környékén épült ki az ex-58-as, és a körúti villamos hosszabbítása :) de ez offtopic

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) veector


veector
senior tag

Aki ezt elérte annak szívemből kívánok egy Justin Bieber magánkoncertet.

(#7) No-kia


No-kia
őstag

pont olvastam a metropolban, hát még is mitakarnak? ez legalább hoz be egy kis pénzt ennek a nyamvadt országnak, több haszna van egy két ilyen rendezvényke, mint a politikusoknak :W

/mellesleg nem szeretem a repülős show-kat, de ez akkor is felháborító

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8) makraipeter1 válasza veector (#6) üzenetére


makraipeter1
tag

:)) :)) :DDD :DDD

(#9) Lenry válasza biker (#1) üzenetére


Lenry
félisten

mert ott is tiltakoznak a reptér ellen

melyik hülye találta ki ezt a demokráciát? szánalmas, hogy minden hülye beleszólhat bármibe

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) stangli


stangli
senior tag

Legalább szellősebb lesz a rakpart :DDD

(#11) Zolás


Zolás
addikt

Sárkányrepülősshow-t nem lehet csinálni helyette? Vagy hangosan csattogna a repülő szárnya? Ehh marhák minden irányból :(((
Aki tiltakozott azt elviszem egy körre a céges teherautóval. Tök halkan megy 1984 óta :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12) Móci


Móci
addikt

Aki ezt elérte, annak gratulálok. Nyert egy élve elásást.
Ennyi erővel betilthatjuk a buszokat, is me' hangosak, tiltsuk be a napot, mert most süt a köcsögje, megatöbbi. Vicces, na.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) stangli válasza Móci (#12) üzenetére


stangli
senior tag

A jövő nemzedékek országgyűlési biztosa (Fülöp Sándor) érte el, hogy beszüntessék a RB Air Race-t. :)

(#14) tkazmer válasza stangli (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

ez a fülöp gyerek járt már mondjuk a pesti dunaparton?
a margit hídtól számítva eleve úgy kezdődik, hogy képviselői irodaház, parlament, majd jön vagy 7-8 ház a lánchídig, amelyek közül az egyik az MTA, egy másik a Raiffeisen székháza, és a többi háznak is jelentős részét használják még irodának...a roosevelt-eötvös téren vannak irodaházak, minisztériumi épületek, szállodák.....
a hétvégén nyilván nem dolgozó irodistákat és a szállodák vendégeit meg aztán bizonyosan zavarná egy ilyen légiparádé...
:W

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) veector válasza stangli (#13) üzenetére


veector
senior tag

hívom dzsásztin bíbert ;]

(#16) stangli válasza veector (#15) üzenetére


stangli
senior tag

:)
sok értelme volt ennek a hsz-nek :W

(#17) CséZé válasza stangli (#13) üzenetére


CséZé
őstag

én meg azt szeretném elérni, hogy az ilyen tökkelütött barmoknak ne legyen közéleti szerepe.
itt mindent lehet, ami a társadalom kisebbik részének érdeke, a többség le van szarva magasról, ez a demokrácia, lol!

(#18) veector válasza stangli (#16) üzenetére


veector
senior tag

tiédnek vagy enyémnek?
ha enyémnek akkor nézd meg az azelőtti hszem

(#19) Móci válasza CséZé (#17) üzenetére


Móci
addikt

Magyarorszáááág... ( itt most tessék arra a dalra gondolni, amit az a félős lány énekelt, aki nem mert leugrani a hídról )

Itt mindent lehet, nagy kár, hogy nem mi vagyunk azok, akik korlátlanul kiélvezhetik a hülyeségüket.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#20) stangli válasza veector (#18) üzenetére


stangli
senior tag

meséld már el nekem, hogy dzsásztin bíber miként illik bele ebbe a topikba? :U

tkazmer: a lánchidat féltik, ha jól értelmezem a kommunikációjukat...

[ Szerkesztve ]

(#21) puttputt válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


puttputt
őstag

Engem csak azok a "közjárművek" zavarnak, amelyek éjjel 23:30 környékén és hajnali 5-kor egyaránt gond nélkül szirénázzák tele a várost. Bömböltetnek.
Gondolkodtam, bejelenthetném őket a "..hivatalban", eggyel növelve a 2010-es szilveszteri adásokba bekerülő anyagok számát. :DDD
A kukásokra, akik ma hajnalban felzavartak (22:40-kor értem haza a munkából), azért nem szóltam rá, - bár régebben előfordult, hogy ilyentájt csúnyán néztem rájuk az erkélyről. ;]
Amit te leírtál, na az a túlzás.
Ennyi erővel kijelenthette volna, hogy sok az ember és sokszor nagy zajt csapnak.
Bár akkor ajánlhatnánk neki filmeket, Kínáról. :)

A "légiparádékat" max. a környezetszennyezés miatt lehetne leszólni, de pont Budapesten? :O Csepp a Dunában. Sajnos.
Néha én is megnéztem a TV-ben..., de talán "live" is rápillantanék, - nem ledorongolva őket - mert ugye nem éjjel csinálnák...
#20: Másik helyszín?

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#22) koxx


koxx
MODERÁTOR

Egy hosszabb írás a RR-ről [link]

Azért van benne vmi, hogy zajos ill a hidak közelében lévő röpködés sem veszélytelen, de ettől függetlenül megtarthatták volna. Élőben biztos nagy(obb) élmény, tv-ben néztem egyszer, baromi unalmas volt 10p után elkapcsoltam.

(#23) #51736960


#51736960
törölt tag

tőlem megtarthatták volna, egyszer egy évben kibírom.
viszont ami nagyobb gond, hogy szvsz ez az egész air race dögunalom, több okból is...

nem flémelni akarok, szeretem az összes technikai sportot, de ez valahogy nem jön be, maga a verseny is uncsi, meg eléggé kiszámítható a végeredmény is (kb mint azokban az években az f1, amikor a Mester dominált)

[ Szerkesztve ]

(#24) stangli válasza puttputt (#21) üzenetére


stangli
senior tag

Igen áthelyezték egy másik helyszínre, ami nem Magyarországon van, hanem Németországban... Jó unalmas volt meg minden, de ingyenreklámnak nagyon jó volt, mert az egész világon adták különböző tv csatornák... no mindegy, örülök is, meg nem is... talán szelősebb lesz a rakpart... habár fene sem tudja, majd elválik :)

(#25) tkazmer válasza stangli (#20) üzenetére


tkazmer
addikt

nem az volt, hogy zajos?
de amúgy meg nehogy már egy 500kg-os repülőgép olyan helyrehozhatatlan kárt tudjon tenni a lánchídban, amit mondjuk egy red bull méretű cég képtelen lenne kifizetni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26) stangli válasza tkazmer (#25) üzenetére


stangli
senior tag

zajos is volt, meg ha lezuhan, akkor tönkreteszi a hidat, meg a műemlékeket, attól függ merre esik...

(#27) localhost válasza tkazmer (#25) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"de amúgy meg nehogy már egy 500kg-os repülőgép olyan helyrehozhatatlan kárt tudjon tenni a lánchídban, amit mondjuk egy red bull méretű cég képtelen lenne kifizetni..."
De csak tárgyilagosan! :))
Elfelejted, hogy a Lánchíd tele van pirotechnikai gyúanyagokkal, rakéták, petárdák, görögtűz tokomtudjami!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28) stangli válasza localhost (#27) üzenetére


stangli
senior tag

Nem az Erzsébet híd szokott tele lenni ilyesfajta anyagokkal :U

(#29) puttputt válasza stangli (#24) üzenetére


puttputt
őstag

Jól odébb helyezték... Fekete-Erdő? :D
Valóban. Sosem baj, ha özönlenek a turisták. No meg ugye mindjárt itt van Mogyoród. :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#30) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Ma reggel a Bumerángban hallottam erről. Óriási felháborodás volt, égtek a telefon vonalak.
Én nem szoktam kimenni megnézni, de nagyon sokan rajtam kívül igen. Ha valaki nem vette észre azt a döntés meghozatalakor, hogy mekkora bevételtől esünk el emiatt, nagy baj lehet a fejében, vagy vaj a füle mögött és időközben emberesen megvastagodott a tárcája (nem egyenes úton). :W
Hungarisztán 2010 :U

(#9) Lenry
Van demokrácia? Mit álmodtál? :Y

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#31) biker válasza #51736960 (#23) üzenetére


biker
nagyúr

nekem pl nem teljesen uncsi, olyan "egyszer érdekes", de pl kiváló fotótéma is. lásd flick'r képemen:)
több tucatnyiból elkapni ilyet, hogy pont a bólya átvágása, az nem semmi élmény :)

mások: egyy 500kg-os, 350km/h tömegű gép vagy egy 80km/h haladó 1800kg-os gép okoz nagyobb kárt? pl egy autó befarolva korlátnak?
de uszály is ment már a pillérnek, egy hídnak függőlegesen közel 1000tonnát, keresztbe is közel ennyit kell kibírnia.
pl az új hidakat terhelésre 40tonnás teherautókkal terhelik, konvojban! és a behajlás nem lehet több, mint 10-12cm mikor 30-40 ilyen van rajta, és áll középen.
egy kisgép annyi, mint egy légy a szélvédőn.
lásd ikertornyok, annak egy több száz tonnás boeing ment neki 600km/h-val, és meg se rezzent. csak a tűz miatt dőlt össze

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) koxx válasza biker (#31) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2008-as Air Race-ről készült képek [link]

(#33) Lenry válasza JetiRulez (#30) üzenetére


Lenry
félisten

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA
I. fejezet - Általános rendelkezések
2. § (1) A Magyar Köztársaság független, demokratikus jogállam.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) bullseye válasza biker (#1) üzenetére


bullseye
addikt

ezt Hailey már a Reptérben megírta: reptér mellett olcsó a telek, sokan odaköltöznek, aztán ha már elegen vannak elkezdenek tüntetni, meg feljelentgetni, hogy hangos a reptér...

mondjuk air race 5. kerületben 2-3 napon át napi 5-6 óra vad berregéssel járt, de a "Város utcája" meg több mint egy évig épült vadabb berregéssel, kambodzsai állapotokkal, szétizélt közlekedéssel. + előtte-utána 4-es metró építkezés. ennyi után kibírnék egy repülőversenyt...

@Lenry
pont ezt kell majd takarnia az új forradalmi egységnyilatkozatnak!

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#35) JetiRulez válasza Lenry (#33) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ezt mi is tanultuk 11-12. osztályban, tétel volt (nem húztam ki). Nem vettem komolyan, hogy ez tényleg valóságos írás. ;]

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.