Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Integrált GMA 3100 grafikus, megy rajta a COD2 ;)
Mi kell még ?:D

(#2) Godefroy válasza GIJoe (#1) üzenetére


Godefroy
senior tag

Már rohanok is venni igazad van!
Már csak az árára lennénk kiváncsiak.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#3) Fáraó


Fáraó
őstag

Irodai gépnek vagy HTPC-nek lehet ilyet vennék, már csak a márkahűség miatt is. :B Az árára én is kíváncsi vagyok, de sztem elég zsebpénzbarát lesz.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#4) klambi


klambi
addikt

"belépőszintű"...mért nem lehet azt mondani hogy csináltak 1 alap sz(..)t az irodistáknak!
ezek a dumák... :( :(((

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#5) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

ÉS?

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#6) Gabis válasza klambi (#4) üzenetére


Gabis
őstag

azért szerintem nem éppen sz*r
Abit elég tűrhető márka, felszereltsége az átlagos felhasználásra tökéletes, integrált grafika ami pl cod1 v. cs-re tökéletes, HTPC-nek is kiváló szal szerintem ha az ára is pénztárcabarát lesz akkor NAGY GRAT a deszkának :C

(#7) Thomas1


Thomas1
őstag

Nem rossz lap ez, minden rajta van, ami egy teljesen átlagos felhasználónak kell.
Lehet rá vinyót, dvd-írót kötni, belemegy 2*1 giga olcsó ddr2, és egy olcsó 2 magos proci, ha esetleg kéne valami vid. kártya, akkor ott a PCI-E x16, gyakorlatilag nem vennél észre különbséget ez a lap és egy full extrás 50k-s lap között a mindennapi használatban, ha nem használod ki az extrákat.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#8) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem értem az abitot! :U

Csupa low end dolgot ad ki mostanában. Ott a 770-es amd deszka, mondjuk kapni azt se lehet, most meg ez. 790FX -es lapot véletlen sem láttam, sem pedig új nvidiásat.

Gondolom a sok elvetemült, megszálott irodista alig várta ezeket a lapokat, és nyálcsorgatva rohan megvenni. A tuningosok, játékosok, meg türelmesek, nekik ne adjunk még ki semmi újat.

Biztos senki nem várja az amd 790-es, és az nvidia 780-as lapokat....áááááááááááá.....

(#9) Gabis válasza antikomcsi (#8) üzenetére


Gabis
őstag

"A tuningosok, játékosok, meg türelmesek, nekik ne adjunk még ki semmi újat."
ezt nem nagyon értem, miért ne lehetne tuningolni ill. gamézni vele :U
nekem is integrált Abit lapom van és nem panaszkodom

(#10) Crouger


Crouger
csendes tag

Na aki tud ilyen lapot eladót, az szóljon!

(#11) Hequila válasza Gabis (#9) üzenetére


Hequila
őstag

Jah, csak az NF-M2 nView nem belépő szint... :U

Szomorúan látom, hogy az abitet is utólérte a "mindent lespórolok, és eladom ócsón, mer' az kell a népnek" szele.
Sokan emlékeznek még a KN szériára, majd az azt leváltó AN szériára. A KN viszonylag jól felszerelt és összerakott sorozat volt, az AN-ről ez nem mondható el.
Raktam már pár gépet össze abit "belépő szintű" alaplappal (konkrétan NF-M2S és SV), és mit ne mondjak... gyenge kondik, hanyag gyártás (a PCB lakkozása meg volt folyva, meg az egésznek más volt a tapintása is, mint a többinek, láthatóan és érezhetően spórolós, gagyi), BIOSban szinte semmiféle állítási lehetőség.

Ettől a laptól sem várnék sokat.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#12) polika


polika
senior tag

Nem tudom mi itt a nagy sírás a tuningos emberektől. Ilyen lapra is szükség van. Szüleimnek otthonra egy ilyen lap bőven elég, nem játékra használják csak internet, email, wordben irogatni jegyzeteket kép nézegetés, néha zene hallgatás ehez bőven elég és ha jó árban van akkor inkább ilyet vesz az ember mint egy 40k-s tuning deszkát.

Akkor inkább érdekes a fordítottja... A nagy game deszkákon minek van alalplapra integrált audio? A sok kis buzi megszállott tuningmániásnak úgyis ott a drága audió kártyája és azt tolja bele, de azé minden alaplapba megveszi a beépítettet is oszt letiltsa. Erre kössetek masnit ha már sírni kell meg fikázni.

(#13) Thomas1


Thomas1
őstag

Teljesen más célközönségnek készül mondjuk ez a deszka, és pl. egy Asus Maximus Formula.
És mégis, ebbe is belemegy 1333-as proci, 4 giga DDR2 egyenlőre még elég, Giga LAN van, hang van, USB2.0 van.

Azonban az tény, hogy az Abit mostanában elkényelmesedett, én még mindíg (és egy darabig még biztosan) egy Abit KN9-S lapot használok, AMD tuningra ennél jobbat nehéz találni ilyen olcsón. Ami nekem kell, az ezen is megvan.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#14) antikomcsi válasza polika (#12) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nos nem erről van egésszen szó amit írsz.

Mindenki tudja, hogy szükség van ilyen lapokra is. És én azt sem mondom, hogy ne lenne jó. Azt sem mondtam, hogy a szüleidnek ne lenne elég, sőt azt sem mondtam, hogy az álltalad felsorolt dolgokra ne lenne elég.

Amit nem sikerült megértened, vagy ha megértetted, akkor csak vlamiért úgy csinálsz, mintha nem értetted volna, az az, hogy ezek mellett a deszkák melett az abit kiadhatna valami nagy tesót is.

Én a problémát a gyártóra hoztam fel, nem a produktumra. A nemtetszésem oka, pedig az, hogy elég rég adtak ki olyan deszkát, ami kicsit több, és jobb szolgáltatást nyújt amd processzorok alatt.

Például nekem szükséges a 6 sata csatlakozó, és a magas fsb skálázhatóság szabadon.

Alaplapra integrált audiónál, jobb minőségre nincs szükségem, pláne, hogy néhol az már x-fi.

(#15) antikomcsi válasza Hequila (#11) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Esetleg lehet, hogy fordítva volt a dolog? :DDD

AN7-el kezdődött, még s462-nél, ami ugye a "legendás" NF7-S utódja. ;) Aztán s939 AN8, és kis tesóik KN8 alatt, majd AN9 széria, és egy osztállyal lentebb KN9.

De ez nem múlt héten volt, és AN9 fatál után gyakorlatilag semm új nagyvas. Hihetetlen, hogy nem adnak ki semmit még mindig phenom alá. :U

(#16) antikomcsi válasza Gabis (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Senki nem mondta, hogy nem lehet.

Kis fityóval is lehet szórakozni, és tuningolni, és sokaknak ez is tökéletes. Nincs is ezzel baj, így van rendjén.

Sokan viszont igénylik az automata szivatót, elektromos ablakot, blokkolás gátlót. Ezért nem kell őket sem lenézni.

(#17) Fáraó válasza Hequila (#11) üzenetére


Fáraó
őstag

Sokan emlékeznek még a KN szériára, majd az azt leváltó AN szériára. A KN viszonylag jól felszerelt és összerakott sorozat volt, az AN-ről ez nem mondható el.

Nekem Socket A-s, AN7-es deszkám volt/van. Én spec. nagyon jól felszerelt lapnak tartom, Athlon XP-M még mindig tuningba megy benne. Vagy esetleg egy másik sorozatról beszélsz?

VIGYORRRGAZMUS.....

(#18) #65675776 válasza antikomcsi (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pontosabban semmi új nagyvas AMD vonalon. Ami tényleg fájó. Eáadásul látványosan hanyagolják az AMD chipseteket, pedig igencsak jók.

A kör pedig bezárult. Volt ugye AN9-32X, mellette KN9, és utóbbit az AN52 váltotta.

(#19) Hequila válasza antikomcsi (#15) üzenetére


Hequila
őstag

Egy újabb feketepont az abitnak, hogy már a számozásnál is keverik a szart a fossal :)
Én Pl. erre az AN-re gondoltam, meg a társaira. Ezek váltották fel a KN9-es szériát.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#20) polika válasza antikomcsi (#14) üzenetére


polika
senior tag

Verseny piac van, szabadon választhatsz a konkurrencia egyéb termékei közül. Tippelni azért tudnék hogy miért nem a "6 sata csatis magas fsb skálázhatóságú" cuccokból van nagyobb kinálat. Szerintem sokkal kevesebb igény van az általad felvázolt lapra mint egy ilyen irodai gépekbe szánt lapra és bizony ha egy gyártó kihoz olyat amire nagyobb az igény akkor bizony kaszálhat vele. Persze az is valószínű hogy a drágább alaplapon több a profit is de szerintem nem arányosan és ha belevesszük hogy mennyi fogyna el egy ilyen meg egy olyan lapból akkor valószínű az Abit nagyon konkrétan meg tudná indokolni miért is ilyen lappal jött ki a piacra és miért nem a te általad áhítottal.

(#21) kalosiszilar


kalosiszilar
csendes tag

hogy van ez most az abittal? nem ugy volt, hogy csodbe megy?

csak azert erkdeklodom, mert kineztem magamnak egy abit alaplapot, es azon gondolkodom, hogy megeri-e, lesz-e tanogatva?

Budog geci naci vagyok es bombagyar.hu-t olvasok!!!

(#22) Gyuri27 válasza #65675776 (#18) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez a lap annyira egyszerű mint egy pohár víz. Lassan ott tartunk, hogy az ecs különb lapokat ad ki.

[OFF]Mondtam. :O

antikomcsi: megmondtam ugye :K [/OFF]

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) #96302336


#96302336
törölt tag

Men értem miért kell fikázni valamit, mert olcsó. A mai agyonintegrált világban, ahol egy nyamvadt szirénának is mikrovezérlője van(!), csak úgy lehet spórolni az áron, hogy csak alapszolgáltatást nyújt valami. Ez a lap pontosan olyan, sőt, annál jóval több. Irodába, HTPC-be ennél jobb nem kell (van persze kisebb jobb, sokszor drágábban). Minden rajta van, ami egy ilyen géphez kell. Olcsó CPU-t bele, egy jobb vinyót, akár 2.5"-est, bele egy kicsi házba, és nem csúfoskodik egy fél szekrény a TV mellett. Ha belegondolok abba, hogy egy ilyen tudású integrált alaplap pár évvel ezelött még csúcskategóriának számított mindenféle (audio VGA CPU RAM LAN stb stb,,,) téren, akkor már nem is olyan Sz@r igaz? ;) :K
Az ára meg valahol 12 ezer körül mozog. Az is fincsi.

[ Szerkesztve ]

(#24) #96302336 válasza kalosiszilar (#21) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem. Megvette az Uli.
Sőt, simán jobbak az Abit lapok az Asus-nál.

(#25) Gyuri27 válasza #96302336 (#24) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mit vett meg az uli? Szvsz az ulit az nv. [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) Hequila válasza #96302336 (#24) üzenetére


Hequila
őstag

Khm...
Az Ulinak tudtommal nincs sok köze az abithez, sokkal inkább az USI-ra gondoltál (Universal Scientific Industrial). Először úgy volt, hogy Universal Abit lesz az új név, de végül abit lett (kis 'a' betűvel, jelezvén, hogy változás történt).

És hogy az abit lapok jobbak az Asusnál... ezen lehetne vitatkozni.

Nem az fáj nekem, hogy nem a legmodernebb, legtuningosabb, hanem elektronikailag néhol alulméretezett, minőségében megkérdőjelezhető elemekből épül fel az abit alsó kategóriás kínálata (de ez minden gyártónál így van).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#27) Archer


Archer
őstag

Nehogy már elgányolják az abitot :F Tudom, hogy ez az alsó szegmens de amikor azt írják több helyen is, hogy sz@r minőségű alkatrészekből van összerakva sz@r módon, akkor elkeseredek. Jó ideje Abit lapokat használok(a jó öreg ST6-os, a "legendás" NF7, most meg KN8). Nekem egyet jelentett a jó áron kapható jó minőségű alaplapokkal. Nehogy már lecsússzon a gagyi lapgyártók közé mert ha nem is volt jobb mint az Asus de egy szinten szerintem simán volt vele.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#28) Chaser


Chaser
titán

Nem tudom hogyért adják a lapot, de ez a GB lap 16k bruttó, és azt hiszem minden tekintetben leveri ezt az abitot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Hequila válasza Archer (#27) üzenetére


Hequila
őstag

Közép - felső kategóriás lapjai közül nyugodtan válogthatsz, ott nincs akkora spórolás (egyelőre). Intel platformon kimondottan jó lapjai vannak (AMD-t nem tudom miért hanyagolja ennyire).
Az abit az alsó kategóriában is képviseltetni akarja magát, amivel nincs is gond. Csak szerintem célszerűbb lett volna erre egy leányvállalatot létrehozni (látsd: Asus -> AsRock).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#30) #96302336 válasza Hequila (#29) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ja. Elírtam.. :B

Valóban sok dolog történt az Abit-nál, de csak átmeneti zavart okozott. És a név pedig Universal-Abit továbbra is. A honlap címe legalább is az. :)
Annyi komolyabb változás történt, hogy nincs többé Abit VGA. És egy-két dolog, csak alaplap.
Vitatkozzunk, melyik jobb. ;] :DDD Felső kategóriában, szolgáltatások terén, (azonos chipsetnél persze) Pl. IP35Pro kontra P5K, vannak különbségek, az Abit javára. Vagy régebbi modellnél, AB9QuadGT, kontra Asus Commando.
Az megfigyelhető, hogy az Asus mostanában gyenge dolgokat ad ki, de nem igazán a nevéhez méltó minőséget sajna. Az Abit viszont elég jól összeszedte magát, és a felsőbb kategóriákban legalább is szépen teljesít.
Az nem probléma, ha ugyanazzal a márkanévvel ad ki a cég egy alsó, és egy felsőkategóriás cuccot.

(#31) Ste


Ste
addikt

tényleg több mint egyszer lap
olyan üres a nyák is a sok kondi és egyéb alkatrész nélkül

(#32) antikomcsi válasza #65675776 (#18) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Jogos, úgylátszik beragadt az "i". :B

Egyébként tökéletesen egyet értek, fel nem foghatom hogy miért nem adtak ki valami 790-es amd lapot, akár sb600-al karöltve. :F

(#33) antikomcsi válasza Hequila (#19) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nos erre a lapra "szégyen" az AN előtag. :DDD NF520-al nem is nagyon számoltam, amikor a szóbajöhető lapokat írtam össze. :)

(#34) antikomcsi válasza Gyuri27 (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

;] Nem emlékszem. ;] :DDD

(#35) antikomcsi válasza #96302336 (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem akarom sem magam, sem mást védeni, de talán felületesen olvastad át a topikot. Nem ezzel a termékkel van a gond, ezt nem is szídja senki!

Arról van szó, hogy ezek mellett a termékek mellett sokan, (legalább hárman már biztos vagyunk :) ) hiányolják azokat a lapokat amikkel az abit megalapozta a jóhírét.

Legyenek csak ilyen lapok, ok. nem is gond, mert kell, egyszerűen, csak nem értem, nem értjük, miért nem adtak ki hosszú ideje valami olyat, ami egy kicsit nagyobbat pukkan.

Éveken keresztül jöttek a tuti lapok, most meg semmi, pedig lehetőség lenne.

(#36) rollins válasza #96302336 (#24) üzenetére


rollins
őstag

Sőt, simán jobbak az Abit lapok az Asus-nál
Ha nem lett volna annyi selejt Abitból, még igaz is lenne.

(#37) #65675776 válasza rollins (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért az Asus sem panaszkodhat, ráadásul pont a csúcslapjaiknál a legnagyobb a selejtarány... Amire elméletileg a legjobban kéne odafigyelni.

(#38) Tomcat


Tomcat
őstag

Ami azt illeti az Abit nekem is tartozik egy jó CF-es alaplappal DDR3 és Phenom támogatással. A mostani rendszeremet lassan már szeretném lecserélni.

Tomcat

(#39) Tomcat válasza rollins (#36) üzenetére


Tomcat
őstag

A silány NB ventilátorokra gondolsz K7 vonalon 3-4 éve vagy a "púposkondis" Slot1-es P2-es lapokra a 90-es évek legvégén?

Tomcat

(#40) rollins válasza Tomcat (#39) üzenetére


rollins
őstag

Nézd, volt egy k7-es via chipes alaplapom, megdöglött, volt egy Am2-es nf-m2 nview ami tetszett volna, de az is megdöglöt, nem az én hibámból. Ezek után, köszönöm, de nem kérek többet belőle. Hogy sok selejtes Abit lapot vittek vissza, az sem az én kitalációm.

[ Szerkesztve ]

(#41) #65675776 válasza Tomcat (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha mutatsz nekem a piacon akár csak egyetlen sorozatgyártott DDR3-as Phenom-os lapot, helyben leszopom magam.

rollins: Érdekes, nekem sokkal több ilyen tapasztalatom van Asus-szal. Az kritikus hibák elfelejtett javításáról, a hazug specifikációkról és ebből fakadó totális instabilitásokról már nem is beszélve.

(#42) rollins válasza #65675776 (#41) üzenetére


rollins
őstag

:DDD
Ennyire hanyag lett az Asus? Pedig régebben mintha a minőség és megbízhatóság példája lett volna. Egyetlen és utolsó Asus lapom, az egy amd k6-2 -höz volt, az sem ma volt.

[ Szerkesztve ]

(#43) Tomcat válasza rollins (#40) üzenetére


Tomcat
őstag

Minden generációban vannak jól vagy rosszul sikerült tipusok. Részben gyenge vagy valamilyen szinten alulmélertezett alkatrész lehet a hibás, emiatt az egész széria hibás egészen az új revízióig, amiben lehetőség szerint javítják a hibát.
Emiatt egy gyártót elítélni véleményem szerint nem helyes. Hidd el ugyanúgy van hibás ASUS, MSI, Gigabyte, stb. lap is. A másik oldal hogy a népszerűbb lapokból több fogyott az utóbbi pár évbnen pl.. NF7, AN7, KD7, AN8, KX8. stb. A több eladás több selejtaránnyal jár, ezért többet is visznek vissza belőlük.

Nekem pont a VIA KT400 és az AMD761 chipes K7-es lapjaim mennek a mai napig.
Az említett ventilátoron kívül más nem hibásodott meg rajtuk.
Ugyancsak nem volt bajom a KX8, AV8 lapjaimmal sem. Mind megy hibátlanul.

Egyébkét kipróbáltad azt hogy kivetted az elemet kb. fél órára és resetelted a BIOS-t?

Tomcat

(#44) Tomcat válasza #65675776 (#41) üzenetére


Tomcat
őstag

LOL
Én is elmormolok erre minden este egy imát! :) CF+DDR3+Phenom kombó.
Mint a megváltót, annyira várom már és egyre türelmetlenebb vagyok.

Tomcat

(#45) Archer válasza rollins (#36) üzenetére


Archer
őstag

A gagyi ventinlátorokat leszámítva(nálam az összes csapágyas lett 1 hónapon belül) azért nem volt annyira sok selejt. Minden gyártónál van selejt. Mondjuk nem értem, hogy minek pakoltak egy csomó típusra csörgő-zörgő ventit amikor egy zalman passzív borda simán elég volt.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46) rollins válasza Tomcat (#43) üzenetére


rollins
őstag

Elemet? Hát gondolhatod hogy nem az volt a baja. A bolt szervizesénél a k7-es lefagyott biosfrissítés közben, ennyi elég is volt neki. A K7-es viás már az elején fos volt, melegedett mint egy kazán, gondok voltak az egyik dimm slottal is. Az am2-es meg nem volt hajlandó többet elindulni. Már összeszerelés után is nehezen indult, már akkor nem értettem miért, aztán fél évig ment is új biosszal, de csak addig. Annál ki is kivettem az elemet már kínomban, cmos-clear, nem hatotta meg. A k7-est még értetem miért, de az am2-es rejtély miért adta be a kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#47) #65675776 válasza Tomcat (#44) üzenetére


#65675776
törölt tag

Arra még várj vagy egy évet. Akkor jön az AM3.

(#48) Tomcat válasza rollins (#46) üzenetére


Tomcat
őstag

Akkor az a lap tényleg hibás volt ugyanis pont a VIA chipesek voltak a hűvösebbek.
Bontatlan volt amúgy a csomagolás amikor legelőször elhoztad? Gyakran megesett hogy a gariba visszavitt lapokat újként újra eladták a boltok hogy addig se álljon benne a pénzük. Mivel rossz volt úgyis visszahozták egyszer de legalább mindig volt aki megvette.
Egyszer kaptam én is ilyen látszólag már használt, de újként eladott lapot.
Az ha jól emlékszem ASUS volt. Oda is csaptam miatta az asztalra. Azóta ott nem vásárolok. A mostani lapom törölhetetlenül számolja és ki is írja a BIOS-ban a munkaórákat, a ki/bekapcsolásokat, a resetek számát stb.

Az AM2-es lapod én sem értem. A csere lap sem volt jó?

Tomcat

(#49) Tomcat válasza #65675776 (#47) üzenetére


Tomcat
őstag

VÁROK! -rendületlenül.
Viszont ha legkésőbb idén őszig nem "erőltetik" meg magukat akkor ilyet leszek kénytelen venni:
[link]
Valami ilyesmit várnék el az Abit-tól is.

Tomcat

(#50) rollins válasza Tomcat (#48) üzenetére


rollins
őstag

Bontatlan volt úgy emlékszem. Csere lap jó volt, mert az már Gigabyte volt. :) nf-m2 nview-t fél múlva már nem is lehetett kapni, eltűnt a boltokból elég sok helyen. Kár érte, mert jó kialakítású és felszereltségű, szép alaplap volt, ha lehet ilyet mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.