Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Gratula a teszthez! :R

A dGPU-s fogyasztáshoz annyit, hogy ha a kártya idle fogyasztása nincs jól beállítva, akkor nagyon el tud szaladni a ló. Nálam az X2 6000+ rendszer idlében HD 3850 kártyával fogyasztott 75-78 wattot. Amikor beraktam a HD 4870 kártyát, ez megugrott 150W-ra. Módosítottam a kártya BIOS-át, és lement az idle 120W-ra. Ez is sok, de a kártya ennyit tud. Nem tudtam levinni az idle GPU feszültséget alacsonyabbra.

Javítanivaló: a Llano nem Athlon, tehát simán AMD A4-3400 a neve. A Llano alapú Athlonban inaktív az iGPU.

#tarcsad

(#2) BoB


BoB
veterán

"A platform ellen szól a fogyasztás. Mellette, hogy AM3+ lapot választva lehet majd Bulldozerre fejleszteni."

Őőőő na most akkor kinek szól a cikk?

A4-3400: Desktop Budget and Mainstream market

Bulldozer: Desktop Performance market

Értelemszerűen aki az előbbit veszi mert csak netezni, HD videózni office-olni stb akar az soha nem fog elgondolkozni Bulldozeren.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4) frescho válasza Yutani (#1) üzenetére


frescho
addikt

Yutani: Ugyanaz a kartya ment mind a ket gepbe. Ezert nem ertettem a dolgot. Arra tippelek, hogy a lap egy resze le volt kapcsolva, amig nem volt benne kartya. De hogy ennyit egyen azert erosen meglepo. A4 - javitva koszi.

bob.zxr: X2 is budget. Az, hogy valakinek nincs penze most dragabbb cuccra nem jelenti, hogy nem akar erosebb gepet. Ha mondjuk 1 ev mulva upgradelni szeretne az AM3+ ezt tudja biztositani es olcsobban erosebbet vehet mar most.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#5) Solten


Solten
addikt

Grat. klassz bemutato. A Sandy Celerontol nem vagyok elajulva, nagyon office felhasznalashoz van butitva (szokasos Intel mentalitas), jatekos szempontbol a G850/G860 ami mar "erne is valamit", az aruk tul kozel van a Corei3 Sandyhez. Kar hogy kilotte a tuninglehetoseget a G8**-nal az Intel, igazi "nep CPU" valhatott volna belole.

Saor Alba

(#6) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Kérdezném a hozzáértőktől, hogy egy nagyon régi 6600GT vagy egy G620-as tud e több fps-t felmutatni régi játékok esetén p:NSF wost wanted stb.
Köszönöm

(#7) BoB válasza frescho (#4) üzenetére


BoB
veterán

"olcsobban erosebbet vehet mar most"

GPU szempontból az A4 erősebb. Az alaplapi integrált VGA-k nincsenek olyan jók.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9) frescho válasza BoB (#7) üzenetére


frescho
addikt

Az X250 -A4-3400 arkulonbozetbol erosebb GPU-t vasarolhat.
Az A4 GPU-ja hiaba erosebb akar 150%-al csak arra eleg, hogy nem baromira szaggat, csak szaggat rajta az osszes ujabb jatek. Szoval 320 shader alatt az IGP-vel jonni ertelmetlen.

Amit nem emlitettem az A4/el kapcsolatban az a csodalatos driver. A BC2 alatti ismetlodo akadasert valoszinuleg a driver a felelos. Eleg furcsan periodikusan ismetlodik es az erteke is allandonak tunik. HD lejatszas alatt a GPU terhelese 20-25% korul mozog, a CPU is unatkozik, megis be-be rangat a kep. Szemmel lathatoan periodikus ez is.

Szoval nem gyozott meg az A4. Kiforratlannak tunik es az agyondicsert GPU is kicsit gyenge. Autos peldaval a 90-es eveke elejerol: A trabikhoz kepest a Zsigulik tutik voltak, de a nemet autopalyan ugyanugy csak a kulsosavhoz volt eleg. VFTS tuninggal persze mar ment, de zabalt es csak nehany fanatikus volt kepes vezetni, elviselni. Raadasul az araert egy GT Golfot is lehetett venni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#10) adalbert1 válasza Solten (#5) üzenetére


adalbert1
veterán

Viszont ha csak átlagos irodai szempontból nézzük, akkor szerintem a Celeronos konfig a legjobb választás...

(#11) Yutani válasza adalbert1 (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha általános irodai felhasználást nézünk, akkor a legolcsóbb a legjobb. :DDD

#tarcsad

(#12) mongi válasza Yutani (#11) üzenetére


mongi
senior tag

Azért egy nagy irodai környezetben (20+ gép/céges beszerzés) a fogyasztás is számít, azon is sokat foghat egy cég ;)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#13) adalbert1 válasza Yutani (#11) üzenetére


adalbert1
veterán

Azt a 3k különbséget kb. 1-1,5 év alatt behozza a kisebb fogyasztással a Celeronos konfig, így én azt ésszerűbb választásnak tartanám (ha 3 éves élettartammal számolunk).

(#14) Sotho


Sotho
őstag

"X2 250 nyeri, már 22 ezresért"- elírtad.

(#15) Solten válasza adalbert1 (#10) üzenetére


Solten
addikt

Igy igaz, bar ilyen celra talan meg jobb es olcsobb valami belepos 2 magos Pineview / Diamondville.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Az Intel teljesen kiheréli a Celeronokat, amivel nincs gond, de miért nem építi be az erősebb HD 3000-es IGP-jét? A CPU része így is versenyképes az A4-el és az erősebb HD Graphics versenyképesebb lenne."

Az Intel szerintem nem a játékosoknak szánja ezt a procit, valószínű fel sem merült bennük ez a lehetőség. Azonban én elkerülném, mert erről aztán nem fejlesztesz sehova, gondolom jövőre már nem lesz 1155-ös proci...
Persze office felhasználásra, filmnézéshez gondolom megfelel, oda nem kell több, és arra is való...

Az AMD meg megint... tök jók lehetnének, ha nincs az, amit a cikk végén is írsz.

Amúgy jó cikk lett, grat!

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) frescho válasza Sotho (#14) üzenetére


frescho
addikt

Ha platform szinten nezed, akkor az 22k. CPU 12, egy UCC-s lap 10k. +2 ezresert mar AM3+ -os lapot is lehet venni.

hcl: Arkategoriat celoz meg es nem is rossz az ar/ertek aranya. Utolag belegondolva folosleges az erosegg IGP, mert azzal ugyanugy jatszhatatlan barmi ujabb jatek, mint az A4-el.

Jon az Ivy, ami elvileg ujabb egy evvel tolja ki a 1155 eletciklusat.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#18) hcl válasza frescho (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, szerintem egy +1 évre is felesleges ilyet... Ellenben árkategória, oké, akkor valószínű az egész árkategória olyan, hogy office célokra gondolták... Tipikusan egy SFF gépben tudom elképzelni, amiben csak azért van VGA, hogy legyen kép.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) frescho válasza hcl (#18) üzenetére


frescho
addikt

Mit veszel ennyi penzert? A Llano foglalaltat tuti nem viszik tovabb. Az AM3+, akar csak a 1155, kb 1 evig meg OK, de aztan senki se tudja.

Lehet, hogy arra szanjak, de akinek nincs tobb penze es uj gepet akar ezek kozul valogathat. Az IGP-juk gyenge, es a CPU-juk sem bika, de egy 20-25 ezres GPU-val azert meg el lehet jatszogatni alacsonyabb felbontason veluk

https://frescho.hu

(#20) hcl válasza frescho (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, csak ez ilyen kelet-európai megoldás lesz :) Nem mondtam, hogy baj, csak hogy valszeg ők nem is gondolták, hogy ezen játszani fognak.
Használtan nem lehet valami jobbat/tuningosabbat összeütni, akár külön VGA-val?

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) frescho válasza hcl (#20) üzenetére


frescho
addikt

Most itt uj cuccokrol van szo. Ha megnezed a Kapcsolodo anyagokat, akkor lathatod, hogy 60-bol mit lehet kihozni. Az APU araert egy X4 vagy 1156 is osszerakhato. Mind a ketto tuningolva nagyon allva hagyja ezeket a gepeket, csak hat ott esely sincs arra, hogy ertelmesen fejleszd. Talan egy 750 a 1156-ba, ha van turelmed vadaszni. A 775 felejtos, az eletciklusanak a vegen jar es viszonylag draga.

https://frescho.hu

(#23) horush válasza hcl (#20) üzenetére


horush
addikt

De, lehet, 8k körül már van 2 magos athlon ii, hozzá vmi am3 lap, legyen mondjuk 7k, tehát 15k a 2 összesen. 10k körül már van hd4850, s így alkalmas lesz a cucc játékra is. Persze a fogyasztás is elég nagyot ugrik egyúttal, s sokan nem akarnak használtat venni.

Persze azt is figyelembe kell venni, hogy oké, hogy am3 lap, de nagyon "ratyi". Persze, ha nincsenek különlegesebb igények, elég lehet, de szinte 0 tuning, kb. 4 usb port, se usb3, se sata3, sokszor még pci sem.

Amúgy jó a cikk, igencsak hiánypótló, köszönet érte :)

[ Szerkesztve ]

(#24) hcl válasza frescho (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja, újakról.
Szerintem akinek nincs pénze, az simán belemegy használtba is. A tuning meg jól tud jönni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) frescho válasza hcl (#24) üzenetére


frescho
addikt

A hasznalton mar tul vagyok:

60k
30k
10k

https://frescho.hu

(#26) hcl válasza frescho (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tudom, olvastam :P :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Sotho válasza frescho (#17) üzenetére


Sotho
őstag

Ja ok. :) (ez a fej :C )

(#28) T_Stark


T_Stark
őstag

Jó lett a teszt, az A4-től én is kicsit többet vártam volna.
Annyit viszont hiányolok belőle, hogy megnézhetted volna a multimédiás képességeket is, mert ilyen CPU/APU-kat inkább arra vesznek mint játékra.
Pl HD filmek lejátszása, meg más GPU-val is gyorsítható dolgok.
Itt biztos az A4 lett volna az ász, amitől pozitívabb lenne a megítélése, de kérdés hogy a többi CPU hogy boldogul ezekkel.

(#29) frescho válasza T_Stark (#28) üzenetére


frescho
addikt

Megneztem. Az A4 nem lett volna az elso, ezt a hozzaszolasom olvasd el:

[link]

https://frescho.hu

(#30) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Köszi az alapos tesztet!

(#31) Prof


Prof
addikt

Szép teszt.

Sajnos bizonyítja haaz AMD a 20-szor nagyobb Intel-t versenyre akarná kényszeríteni, akkor még a legalsó szegmensben is simán kirázza kisúlyból a llano verő procit.
Anno ez Dual core érában még durvább volt, mert 60%-80% OC ment rá gond nélkül a e2xx0 szériára.

Úgy néz ki a sandy bridge architektúra még kiherélve/alacsony órajelen is veri a régi amdst.
Aki meg IGP-vel akar játszani annak sok sikert. Inkább vennék használtan egy 5 éves vga-t ami lealázza az igp-ket.

(#32) T_Stark válasza frescho (#29) üzenetére


T_Stark
őstag

Köszi, ezen átsiklottam.
Hát az fura, elvileg UVD3-mal simán kellene mennie bármilyen videónak, remélem csiszolnak még hamar a drivereken. Karácsony felé össze kellene dobnom egy jó multimédiás, netezős gépet ismerősnek, és én A4-es Llanora gondoltam.

(#33) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ez megint egy nagyon jó cikk lett, köszi és grat :)

(#34) frescho válasza T_Stark (#32) üzenetére


frescho
addikt

Brazost vs Celeron meccset tervezek XBMC-vel fuszrezve. Csak kis turelem kell hozza, most epitgetem a linuxom.

https://frescho.hu

(#35) Kassadin


Kassadin
addikt

Köszönöm a tesztet. :R

(#36) Hunork


Hunork
veterán

A teszt jó és korrekt lett. :C

Kicsit féltem, hogy a trend bejön a végére, de nem. Annyira nem rossz a G530 és annyira nem jó az X3, mint mindkét esetben szokták mondani.
Belépőnek a játék konfighoz mondjuk én a G840 -et mondtam volna, de azért mert nekem az van. :P És meg vagyok vele elégedve. (bár egy GTX550Ti segíti)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#37) frescho válasza Hunork (#36) üzenetére


frescho
addikt

Milyen trendre gondolsz?

Jatekhoz epitett gepbe minimom i3 vagy X4 dukal.

https://frescho.hu

(#38) Hunork válasza frescho (#37) üzenetére


Hunork
veterán

Semmi komolyra ne gondolj! :)
Csak manapság az alsó félen inkább az AMD megy, és reklámozzák. Ami nem jelenti, hogy nem jó.
Írtam egy tesztet, megtalálható még mindig a logout-on, pont erre szerettem volna rávilágítani. Nekem G840, 2x2 Gbyte DDR3, GTX550Ti, nem gyári proci hűtő, Xonar hangkártya, Chieftec táp van, lásd adatlap, és a teszt, és azt szerettem volna kifelé tolmácsolni, hogy alkalmas játékra. Most toltam végig a Crysis 2-t, igaz nem a high textures pack-al, de HD felbontáson, high beállításokkal, stabilan ment, röccenés nélkül. Meg a többi eddigi játék is.
Szóval: megfelelő kellékek, és megfelelő párosítással elég a G840 is, az i3 azért annyira nem jobb, az i5 igen!
Csak erre gondoltam. (és nem azért hogy hazabeszéljek!) :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#39) frescho válasza Hunork (#38) üzenetére


frescho
addikt

Lehet vele jatszani, de egy 4 szalat fizikailag tamogato procival az ingadozasok sokkal kisebbek. Ezt lathatod a tersztben, ahol a Celeront es az X3-mat vetettem ossze. Tehat hiba csak az atlag alapjan itelni. Persze ez nem jelenti, hogy ne lene eleg kis felbontas, igeny esetn egy pentium, celeron vagy x2

https://frescho.hu

(#40) Bortolinni


Bortolinni
csendes tag

:) szép

(#41) Sundesz


Sundesz
őstag

Nagyon jó írás, különösen a késleltetések szemléltetése fogott meg. Az az igazság, hogy ezt én is tapasztalom még az i3-as procin is. A Bad Company 2 pl. dettó úgy viselkedik nálam, ahogy a grafikonon látható. Sok fps mellett néha mintha kimaradna egy képkocka, elég illúzióromboló. Illetve több játéknál is, ha 50 fps alá megy a framerate, akkor olyan, mintha szaggatna egy kicsit - engem zavar, de nem feltűnő. Pedig nem kéne, konzolomon 30 fps tök folyamatos.

Hörcsög Powa'

(#42) Energie X


Energie X
őstag

Hasznos teszt, köszönöm, hogy van aki ilyen témával is foglalkozik! Hamarosan össze kellene ütnöm egy egyszerű komfigot, én amd párti vagyok/voltam, de látva a g530-as teljesítményét és árát, ez változik :) A kérdés pedig: az igp elboldogul a 720p-s filmekkel? Esetleg 1080p-s filmeket is le tud akadásmentesen játszani? Köszönöm válaszotokat :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#43) gbors


gbors
nagyúr

De jó kis teszt, kár, hogy előbb nem láttam! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#44) frescho válasza Energie X (#42) üzenetére


frescho
addikt

Igen, elboldogul a G530 a filmekkel, en linux alatt hasznalom. Pontosabban van ket bibi vele. Az elso, hogy a nativ 23.976fps-t nem tamogatja, ezert paraszthajszallal gyorsabban jatsza le, de ember legyen, aki ezt kiszurja. A masodik, hogy 1-2 filmmel nem akarodzik vaapi-n jol futni. De ez utobbi lehet linuxos bibi is.

https://frescho.hu

(#45) Abu85 válasza frescho (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem játszhatja le gyorsabban a filmet. A hang miatt nem változtathat a szinkronon, mert egy kétórás film esetében már 2 másodpercet is késhet a 23,976 Hz-en rögzített hang, ha a 24 Hz-es képpel nincs szinkronban.
Azt csinálja az Intel drivere, hogy a hanghoz igazítja a képet, így natív módban ~40 másodpercenként megdupláz egy képkockát. Ilyenkor mindig akad egy picit a film. Cserébe akkor ér véget a képtartalom, amikor a hang. Persze így sincs tökéletes szinkron, de jobb, mintha 1-2 másodperces csúszás lenne a film végére.

A másik lehetőség, hogy több filmszerkesztő progi is van, ami át tudja alakítani a filmet 23,976 Hz-ről 24 Hz-re. Ez egy egyszeri procedúra, ami pár percig tart. Ilyenkor a hang és a kép szinkronban mehet az Intel IGP-jén is. Persze ezt Blu-ray mellett például lehetetlen megtenni.

A másik gond a HD Graphics IGP-vel, hogy nem támogatja normálisan a DXVA-t. Ez a nagyobbik para, amiről már írtunk. [link] Sajnos ez a Celeront érinti, mert az Intel a megoldást a QSV motor használatában látja, de az csak Core processzoron aktív, vagyis a Pentium és a Celeron továbbra is hibázni fog azoknál a részeknél, ahol 5 körül van a ref.frame. Ezt még a fizetős lejátszókkal lehet elkerülni. Azok tudják, hogy hol gyenge a hardver és átdobják a munkát a procinak, a hibák megelőzésére. Sajnos a free lejátszók fejlesztői ezzel úgy vannak, hogy nem fognak szoftveres kerülőket írni az Intel problémáira, így abban látják a megoldást, hogy az Intel feleljen meg a DXVA követelményeinek végre. Ez egy patthelyzet most.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) frescho válasza Abu85 (#45) üzenetére


frescho
addikt

Koszi a javitast. 60Hz-re pull up-ot hasznal, de engem mar maga a 24p zavar/ A moziban sem latom egyenletesnek a lejatszast.

Linux alatt vaapi van, bar ha hardver hiba, akkor gondot kellene, hogy okozzon. Hala az egnek eddig meg nem talaltam olyan anyagot, aminel gond lett volna.

Ezzel szemben E350-el folyamatos driver gondjaim voltak. Az fglrx driver finoman fogalmazva hulladek. Kepes meg az X kepernyovedojevel is osszeakadni.

https://frescho.hu

(#47) Abu85 válasza frescho (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 60 Hz az 23,976 Hz-es tartalomnál biztos nem jelent szinkront. Az is úgy működik, hogy egy-egy képkockát többször kirak a rendszer. Rendszerint kettőt, de sokszor hármat, és így a szinkron tartható a hanggal. Ez is egyenetlen, de itt jóval sűrűbben történik meg a három képkocka kirakása, illetve arányaiban ez csak ~48 ms-os maximális időt jelent egy képtartalomra, az átlag 32 ms-hoz viszonyítva. Ráadásul az ember szeme tempóralisan működik, vagyis 60 Hz-en nem egy-egy képkockát lát, hanem két egymás utáni képkocka átlagát. Ezért hasznos az interlaced mód. Natív mód esetében egyébként az Intel IGP-je 80 ms-ra is kirakja ugyanazt a képkockát, ami már sok. Ráadásul ez 40 másodpercenként történik, ami kellően ritka, ahhoz, hogy érezhető legyen.

A VAAPI eleve nem DXVA. Az Intelnek a DXVA-val van gondja valamiért mér generációk óta. Azon belül is csak az 5 körüli ref.frame a probléma. Ez rendkívül specifikusnak tűnik. Valószínű, hogy az alaparchitektúra sajátossága a hiba, és amíg ezt a rendszert el nem dobják, addig ez megmarad. Persze a probléma reprodukálható, így gyanítom próbálkoznak a javítással, de abból, hogy inkább a QSV-vel dekódolnának a DXVA helyett, arra következtetek, hogy közel sem egyszerű javítani a problémát. Az Intelnek azon kellene gondolkodnia, hogy készítsen egy médialejátszót Media SDK-ra. Nagy szükség lenne rá.

Használj Gallium3D drivert. Az AMD a saját driverarchitektúrájában az OVD API-t támogatja, ez viszont nagyon új, így programok annyira nincsenek rá. A VAAPI-t az open source közösségre bízzák. Ennél viszont jóval többet tud a hardver, így nyilván a saját technológiára építenek, ahogy az NV is a VDPAU esetben. Persze mindkettő Open Source, de ettől a fejlesztésnél úgymond hardverhez szabták a rendszert. Az Intelnél a közösség a VAAPI-ra épít, saját hivatalos drivere pedig nincs az Intelnek, inkább a közösséget segítik.
A Linux szempontjából a stratégia nagyon eltérő. A cégek nem igazán tudják eldönteni, hogy mi a jó. Az NV csak saját drivert ad. Az AMD saját drivert ad, és segíti a közösségi fejlesztést, míg az Intel csak a közösségi fejlesztésre épít. Igazából magas sem tudom, hogy melyik a legjobb opció a Linuxra. Annyira alacsony az OS részesedése, hogy üzletileg ez nehéz kérdés.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) frescho válasza Abu85 (#47) üzenetére


frescho
addikt

Az XBMC szimplan duplazza, triplazza a frameket. Panaszkodnak is az emberek 24p-nell, hogy kozel fel percenkent erezni egy kis akadast.

Linuxos gyorsitasnal nem tudom, hogy az egyes driverek mit csinalnak, de nem hiszem, hogy interpolalnanak. Az viszont erdekes, hogy valamivel simabbnak latszik a 24Hz-hez kepest. Ebben mondjuk benne lehet a TV is.

Az interlace-t egyreszt a folyamatossag, masreszt a limitalt savszelesseg miatt talaltak ki a TV-hez. Csak a mai gyors megjelenitok nem mossak el a kepet (nincs utanvilagitas), igy mas hibat hoz be. Tobbek kozott szep fesufogas lesz viszszintes kameramozgasnal.

Kivancsi lennek, hogy a DXVA vs. Intel mennyire az IGP hibaja. Ha vaapi alatt nem jon elo, akkor valamilyen a driverben elkovetett szoftveres trukkel megkerulheto lenne. Persze csak ha akarna az Intel...

A Gallium alatt csak az openGL gyorsitas erheto el, aminel jobb a gyari AMD meg a vaapi wrapperrel egyutt is. Sajnos az fglrx fejlesztok rendszeresen visszatero hibakat hoznak vissza. Pl. memory leak, fagyasok... Az NV ha nem is gondozza teljes erovel es vannak kritizalhato dolgok, de legalabb stabil es jol mukodik a gyorsitas (oGL es HD lejatszas is). A legjobbnak az Intel utja tunik. Ugyan nem hivatalos, de sajat emberekkel tamogatjak a fejlesztest. Talan inkabb felhivatalosnak mondanam. Sajnos ott meg a hardver limital, bar a HD lejatszas egy ideje mar rendesen megy, openGL-t meg nem nagyon hasznalok linux alatt. (Compiz ha kell elballag, de nekem nem kell es az uj Ubuntuval amugy sem vagyok kibekulve.)

https://frescho.hu

(#49) Abu85 válasza frescho (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze, lehet érezni akadásokat még 60/75 Hz-en is, noha nem olyan nagyokat, amilyet a 24 Hz-en 23,976 Hz-es tartalommal. De ettől egy minimális akadás ott lesz ezt aláírom. A legjobb kétségtelenül a szinkron, vagyis az adott filmhez igazított natív mód. Minden más megoldás kompromisszumos.

Megvannak az interlace-nek is a nyűgjei. Én is jobban szeretem a projektív tartalmat.

Tekintve, hogy a DXVA hiba azóta fennáll, amióta megjelent az Intel IGP-kben a H.264-es hardveres gyorsítás (G33 óta), így kicsi az esélye annak, hogy szoftveres gond legyen. Azért öt év alatt az Intel javítana egy könnyen reprodukálható hibát. Itt szerintem az van, hogy a gond az alkalmazott architektúra alapjainál keletkezik, és ezért nincs még javítva a hardver szintjén sem. Erre is volt lehetőség, hiszen nem kevés fejlesztés volt a G33 óta. Úgy 4 hardveres generációt már átléptünk. Az, hogy a Media SDK felé tolják a fejlesztőket, és a QSV használatára biztatnak ... számomra nem azt világítja meg, hogy a DXVA-t annyira kedvelnék az Intelnél. A hibát látjuk, így úgy gondolom, hogy egy olyan baj okozza, amit borzalmasan nehéz javítani, így inkább a támogatást mellőznék, vagy irányítanák át. Az már más kérdés, hogy ez a DXVA esetében mennyire célszerű. Még ha lenne független alternatíva, akkor lenne esély a DXVA kivégzésére, de mire a Khronos felveszi az OVD API-t szabványba, az még több hónap. Arról nem is beszélve, hogy a DXVA-t is fejlesztheti az MS arra, amerre az AMD vinni szeretné a piacot az OVD-vel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) frescho válasza Abu85 (#49) üzenetére


frescho
addikt

Elvileg, de ahogy irtam a 24p-t nem latom folyamatosnak. Ez az en egyeni szocproblemam...

Az Intel mar dulore juthatott volna az MS-el. Ha akartak volna a hw-en is javithatak volna, de valahogy az IGP-t erosen hanyagoltak eddig. Ivy-nel ugy olvastam jon a 24p, akar ezt is kikoszorulhetik.

A legjobb az lenne, ha openCL alapon lehetne gyorsitani a dekodolast, illetve mindenfele szuroket alkalmazni. Teljesen platform fuggetlen lenne. Csak ugy feltetelezem tobbet fogyasztana, mint a dedikalt dekoder.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.