Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jUUh


jUUh
addikt

Hihetetlen gáz, ami történt... Ráadásul egy Android One-os készülék. :U

Samsung Galaxy S23+

(#2) Al Pacino


Al Pacino
csendes tag

Hasznos olvasmány!
Kiút/megoldás van?

„Barátság és pénz… Tűz és víz!”

(#3) razorka777 válasza Al Pacino (#2) üzenetére


razorka777
veterán

Ha a bootloader nyitva van, akkor egyszerű a megoldás.
Fel kell tenni egy fastboot romot és újra működni fog a telefon.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#4) batai15


batai15
félisten

Hát ez az ezért durván gáz . Pontosan a Android one vonal miatt amúgy is nagyon haragszom a cégre ez csak tovább erősíti hogy jövőben is kerüljem őket .

(#5) AliceWake válasza Al Pacino (#2) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Persze, minden bizonnyal, csak nem volt kedvem utánanézni. LoL :U Gyengébbek kedvért: szarkazmus.

Gondolod, ha lenne hivatalos, a garanciát nem veszélyeztető megoldás, akkor nem közöltük volna? Aki korábban nem nyitotta a bootloadert (garivesztő amúgy), annak egyelőre nem sok esélye van, a Xiaomi pedig az idézett állásfoglaláson kívül semmit nem mondott.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#6) atike válasza razorka777 (#3) üzenetére


atike
nagyúr

A legtöbb embernek nem biztos, hogy fekszik az ilyen egyszerű megoldás... :U

(#7) batai15 válasza AliceWake (#5) üzenetére


batai15
félisten

Pontosan,BL nyitást bekapcsolt módban lehet indítani (megfelelő menüpont) .
Edl mód sem mindenkinek megoldás .

(#8) dilajoska1 válasza AliceWake (#5) üzenetére


dilajoska1
őstag

Tudtommal nincs garivesztés BL nyitásakor. Csak akkor ha nyitott BL-nél egy új Rom telepítése teljen hazavágja a telefont és BL módban sem lehete rajta segíteni. De egyébként vissza is lehet zárni.

[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát erre azt gondolom, hogy kell valami olyan megoldást találni a gyártónak, ami a userek szemében is megfelelő.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem ez volt az a teló amire 4-szer adták ki/vonták vissza korábban a frissítést(talán a 10-est)? Vagy az a korábbi modell volt? Valamelyik android one-os xiaomi volt, az tuti. Mondjuk MIUI-nál is rendszeresen visszavonnak frissítéseket. Egyértelmű, hogy nem tudja már menedzselni a cég a frissítéseket, túl sok modell van amin rendesen tesztelni kéne. Ideje lenne, hogy a Google csináljon valamit, legalább az android one esetében.

Thanos was right.

(#11) batai15 válasza Narxis (#10) üzenetére


batai15
félisten

De az volt , ráadásul utána is elég gyenge volt a szoftver.
Ezért is adtam el .

(#12) Narxis válasza batai15 (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor most már szintet léptek a téglázással, elég durva. :(

Thanos was right.

(#13) joey04 válasza AliceWake (#5) üzenetére


joey04
titán

Nézz rá a többi kommentjére... :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Šolaire


Šolaire
veterán

Még jó hogy eladtam pont az elbénázott frissítések miatt, pedig jó kis telefon volt. :(

“Praise The Sun” \[T]/

(#15) papirzsepi93


papirzsepi93
tag

A 10-es droiddal nekem semmi bajom nem volt azon kívül, hogy sokat késett...
Ez a 11-es frissítés meg persze tönkrevágta a telóm.
Köszi, asszem több sáomi terméket nem veszek :D

(#16) fornettisuti válasza papirzsepi93 (#15) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem a low-budget kategóriából kell választani és nem kesznek ilyen meglepetések.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17) Shyciii


Shyciii
veterán

No ez volt az egyik ok, hogy a Mi A2-esemet eladtam. A Xiaomi eljutott arra a szintre, hogy már nem csak a MIUI szoftvernél hibáznak gyakorta, hanem az egyszerűbb One-os készülékeknél is. A2-esnél is 3 ilyen frissítés volt fél éven belül. Egy jó ideig biztos nem lesz Xiaomim. Nem nagy veszteség, mert a MIUI-tól amúgyis falramászok. Azaz iOS utánzat...brrrr.

(#18) Narxis válasza fornettisuti (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezek után ki vesz a high-budget kategóriából ettől a cégtől?

Thanos was right.

(#19) Graphics válasza Shyciii (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérdés akkor mit veszel ezután? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) fornettisuti válasza Narxis (#18) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem irtam céget, általánosságban irtam, amit.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#21) Shyciii válasza Graphics (#19) üzenetére


Shyciii
veterán

Jelenleg egy Oneplus 7-es van. Régen is volt, csak akkor a Oneplus 2 miatt elpártoltam tőlük, de mivel az utóbbi években rendes kisfiúk voltak, így visszatértem :D

[ Szerkesztve ]

(#22) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Vajon a kiadás előtti tesztelés volt?

(#23) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Azért ez égő.

Pixel 8 Hazel

(#24) Soleco válasza Narxis (#18) üzenetére


Soleco
tag

Redmi note ? pro szériával ezt nem mernék eljátszani. Mondjuk én azt gondoltam, hogy a Poco f? pro széria is eléggé fontos nekik, erre olyan droid 11-es frissítést adtak ki, ami Bétának is alig menne el. :W

(#25) aRm1n


aRm1n
aktív tag

@Alice, van egy typo a címben, Xiaomi helyett Xioami szerepel.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#26) SkyLine3000 válasza razorka777 (#3) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Mond ezt a júzerek 98%-ának, akiknek halvány lila fingja sincs arról, amit írtál. Akik még menüből sem tudnak rendszer visszaállítást (fr) csinálni.

(#27) janeszgol válasza SkyLine3000 (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

De 2021-ben még itt tart ez a cég? Akkor hiába ad jó hardverű telefonokat jó áron, gagyi még mindig.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ugyanitt Mi A3-at vennék, tégla érdekel.
;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) dilajoska1 válasza janeszgol (#27) üzenetére


dilajoska1
őstag

Aha mert többi gyártóval nem fordult ez elő már :U

Csak 2 példa
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#30) Graphics válasza janeszgol (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És még pár cég is hasonló cipőben..

Azért érdemes olvasgatni a témában. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) janeszgol válasza dilajoska1 (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen. Az A70-nél óriásit hibázott a Samsung. Amúgy a HMD is adott már ki bootloopos frissítést (7.1). Oké, oké, túlzásba estem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) trebrona válasza AliceWake (#5) üzenetére


trebrona
nagyúr

Itt nem működne, mint anno az A2 Lite-nál?
[link]
Nem kellett nyitott bootloader hozzá.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#33) trance89 válasza dilajoska1 (#29) üzenetére


trance89
őstag

:C
Csakhogy a Saominak ezt már az egész One vonalával sikerült eljátszania, nem 1 alkalommal minden egyes készülékkel, konkrétan a Mi A1, Mi A2, Mi A2 Lite és most a 3-assal is...
Az első 3-al volt szerencsém, a Mi A3-as a HD kijelző miatt kimaradt, kissé lejáratták magukat ezzel a modellel
Ez már gyakorlatilag szégyen, sokak szerint készakarva építették le a One vonalat ami a legésszerűbb magyarázat erre a bakira, érdekességképpen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#34) dilajoska1 válasza trance89 (#33) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nem is akarom őket védenk csupán csak megjegyeztem hogy nem ők voltak az elsők és az utolsók sem.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#35) Graphics válasza trance89 (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez változtat valamin amúgy?

Nem jött be a One sajnos

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) SkyLine3000 válasza janeszgol (#27) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ez nyilván gáz. De én nem is erre válaszoltam, hanem arra, hogy egy átlagembernek hiába beszélsz fastboot-ról, meg bootloader nyitásról, stb. Azt hinné, a kínai egyik ritka dialektusában beszélsz neki. :)
És aki így jár, nincs más út neki, mint viszi vissza, ahol vette és reklamál. Az az 1-2% MA-s meg megoldja. :D

#33 trance89: Nálunk van a családban egy Mi A1. 8-as droiddal vettük, most 9-es van rajta. Meg asszem ment rá bár biztonsági frissítés, de szerencsére semmi gond nem volt vele.
Miért kellene leépíteni, ha simán megszüntethetnék?

[ Szerkesztve ]

(#37) papirzsepi93 válasza trebrona (#32) üzenetére


papirzsepi93
tag

Az első lépésnél megbukik, mert fastboot sincs...

(#38) trance89 válasza SkyLine3000 (#36) üzenetére


trance89
őstag

A Mi A1 egy legendásan jó készülék volt, olcsó de nagyon jó telefon, óriási tömeg gyűlt köré custom rom-ok terén de amint megjelent a Mi A2 az sok embert elvitt a fejlesztők közül, és itt kezdődött a lejtmenet. Innentől fogva rohamosan csökkent a One vonaluk népszerűsége, tudniillik a One készülékeiket nem kevesen a könnyű buherálhatóságuk miatt vitték, átlag emberek számára jóformán ez mindigis ismeretlen kategóriának számított.
Az A1-el is voltak kisebb szoftveres problémák de amik az A2-nél fordultak elő az már vicc kategória, minden egyes havi biztonsági frissítés hozott valami új problémát, gyakorlatilag csak custom rommal volt normálisan használható a telefon

(#39) juuzer


juuzer
addikt

Újabb Xiaomi sikersztori, ggwp. :D

Pedig az A1-emet nagyon szerettem. :(

Mi a szándékuk? "Hát vegyél MIJUJIT és b@zzzd a fillért merazjó' " - janem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#40) Luck Dragon

Hát ez nagyon kellemetlen ,de ezen miért is lepődnék meg mikor a Xiaomi jó ideje nem tudd vagy nem akarja jól használni az android one projektjét. Szánalmas amit művel már, inkább állna ki a vásárlói elé és közölné hogy holnaptól vége az AO frissítésének minden eszközén. :(((

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41) Schuler888


Schuler888
senior tag

Telefont toluk mar regota nem. Igy is talan a legjobbak android vonalon(talan mar iOS-be is konnektalhato?) az IoT eszkozokben, nekem is tobb van itthon, es szinte tokeletesek, ha erre rafekudnenek es ezekkel a bovli telefonokkal nem tepaznak a reputaciojukat a No.1 IoT markava valhatnanak!

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#42) juuzer válasza Schuler888 (#41) üzenetére


juuzer
addikt

Adom, nekem is az okosotthonos cuccaim Xiaomik és elég korrektek, rendesen és kb hiba nélkül működnek. *Lekopogom*. :)

Vamos a la playa.

(#43) Nimda


Nimda
addikt

Anno a Redmi 4X -nél is félrecsúszott valami (2018). Egy frissítést követően bootloop. Csak egy teljes rendszer visszaállítás tudta megoldani a problémát, ha el tudta érni valaki a recoveryt. A családban akkoriban volt három ilyen teló, az enyém sajna ment szevízbe, nem tudták megjavítani, cserélték. Utána vettem egy Mi8 -at, annak meg a kamerája volt hibás.
Nagyon szerettük ezt a márkát, de ma már nem vennék ilyen telefont.

[ Szerkesztve ]

(#44) Graphics válasza juuzer (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De ha más márkánál van ilyen azt is ennyire "felkapod"?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) #40047616 válasza fornettisuti (#16) üzenetére


#40047616
törölt tag

Szerinted ki veszi ezeket a telefonokat? Az aki tudna drágábbat is venni? :F Nem mindenki engedheti meg magának a drágábbat.

(#46) WhiteWalker válasza juuzer (#39) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Dzsunka kínai és az is marad , telefon téren legalábbis ;]

(#47) batai15 válasza #40047616 (#45) üzenetére


batai15
félisten

Van az a réteg aki valóban ,van az a réteg aki a stock droid élményt keresi , mert mondjuk pixel nem el érhető vagy nem akar romolni , vagy direkt ezzel a céllal veszi. .
A sajomi módszeresen le építette ,sokszor semmibe vette a usereket az A szériával kapcsolatban .

(#48) Luck Dragon válasza batai15 (#47) üzenetére

+1

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kellene bele építeni egy M.I.-t izé A.I.-t ami ilyenkor tudatára ébred és visszarakja az előző ver. Eddig a MI 10T-nek nincs baja, de ha lesz nyilván én is dühös leszek. :K

Egyébként vettem tőlük egy MI compressort és imádom, annyira user friendly, hogy nem lehet szavakkal leírni.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#50) janeszgol válasza juuzer (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Egyetertek veled. Szerintemdirekt rontottak el a One-os telokat, mert jobban kedveltek voltak, mint a MIUI-sak. Ezert jonnek direkt bootloopos frissitesek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.