Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanR


JanR
addikt

Az beteg, hova fejlodunk mar :C

Ezek kozott mar lesz 3 csatornas memoriat tamogato CPU, vagy az tovabbra is marad az intel fennhatosaga alatt?

Egy tesztet megneznek, a 12 magos opteron es az i7 975 EE-rol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) iSonic válasza JanR (#1) üzenetére


iSonic
addikt

Hát egy nagy mega tesztre kíváncsi lennék én is.. meg kell egy ilyen ;)

(#3) RI/OS válasza JanR (#1) üzenetére


RI/OS
őstag

Mi köze az i7 975ee-nek az opteronokhoz?

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez durva, ekkora méretben 12 mag :o

[ Szerkesztve ]

(#5) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

A fogyasztása nem is vészes a legerősebbnek is 115w a tdp-je mondjuk megnézném mennyi lenne 3ghz-en.
Az Unreal Engine 4.0-het tuti jobb lesz egy 12magos proci(a hírek szerint :DDD ) mint a i7 975

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#6) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Durva

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7) JanR válasza RI/OS (#3) üzenetére


JanR
addikt

Nem azt irtam, hogy koze van hozza, csak annyit, hogy egy tesztet megneznek!

(#5) Robi BALBOA : arra a TDP-re en is kivancsi lennek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Oliverda válasza JanR (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezek már 4 csatornásak processzoronként. ;)

Amúgy az árak és a modell számok honnan vannak? Ezek hivatalosak?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) helkis


helkis
addikt

ezeknek még van lábuk? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#10) Oliverda válasza helkis (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Már egyik forgalomban lévő Opteron-nak sincs lába tehát ne reménykedj. :P

Biztos Lábatlanon gyártják hozzájuk a tokozást. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Joo anyag!
Tenyleg johetne egy kis teszt szerver fronton. :K

...

(#12) Robi BALBOA válasza Oliverda (#10) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Komoly lenne ha a 1974 érintkező helyett lábak lennének, na ha ott elhajlana pár darab akkor....... :W

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13) bteebi


bteebi
veterán

Hát nagyon durva, 12 db 2,2 GHz-es maggal 115 W TDP :Y :C ...ráadásul még 45 nm-en, nem kevés cache mellett. Le a kalappal az AMD előtt! :R :R
Egy tesztet én is szívesen megnéznék majd róla :K.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) bacsis válasza Robi BALBOA (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így viszont elhajolhat az alaplapon, az meg még talán nagyobb szívás, mert nehezebb egyengetni, nem tudsz elvégre egy lapot csak úgy az ujjaid közé kapni :D

(#15) Atos23 válasza bteebi (#13) üzenetére


Atos23
senior tag

Ez ultrabrutál :)

Kéne egy olyan matrica :)

(#16) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

naggyon durva :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Ííííííííí hát nagyon baba. Ebből kellene (az ezer orjósbol) találni egy szatyorral az utcán. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

A fogyasztás nagyon bejön, a csúcsmodell szimpatikus darab :R Ilyet igazán készíthetnének desktop fronton is.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#19) Oliverda válasza bitblueduck (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet majd használni akár desktop-on is megfelelő alaplappal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

115 watt TDP 12 magra! :Y

Na ez már szép. Ráadásul ez az AMD-s ultramax TDP.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) Robi BALBOA válasza bacsis (#14) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Jogos és a lapon az érintkezők kialakítása/alakja miatt is nehezebben javítható egy hajlott érintkező mint egy sima proci láb, de nincsen annyira kitéve veeszélynek az alaplapon az érintkező mint a procin a lábak.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#22) D1Rect válasza RI/OS (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Mind a kettő processzor. De itt kb. véget is ér az azonosság....

(#23) Oliverda válasza lezso6 (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel nem a 75W-os ACP a legmagasabb kategória ezért valszeg még jönni fog 1-2 magasabb órajelű modell is. 2.4GHz-re tippelem a 12 magos csúcsot 105W-os ACP-vel (137W TDP).

D1Rect: A jelenlegi csúcs Xeon procikban tök ugyanaz a lapka van mint az i7-ben és ott még a tokozás is ugyanaz. A Xeon pedig az Opteron ellenfele ha úgy nézzük tehát a különbség max az hogy ezeket máshova szánják de ettől függetlenül össze lehetne őket hasonlítani. Főleg hogy a csúcs i7 áráért már kb. lehet majd kapni egy Opteron 6168-at. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) skitzoo


skitzoo
senior tag

jajjj 12 magos proci :Y :Y

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#25) D1Rect válasza Oliverda (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt nem tudtam, köszi! :R

(#26) JanR válasza bacsis (#14) üzenetére


JanR
addikt

Ennek az orajelet is feljebb peckelned mi?
Tudom, hogy ilyen gondolatok motoszkalnak a fejedben ;]

(#27) Oliverda válasza JanR (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt már más hónapokkal ezelőtt megtette: [link] ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) bacsis válasza JanR (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Oliverda már megelőzött, akkro már nem linkelem.. de most őszintén? ki nem nézné meg hogy mit megy? :))

(#29) Mans20


Mans20
addikt

Ez barátnőnek is jó lenne fülbevalónak. :)

(#30) yakuza.tora válasza Oliverda (#27) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ezen picit leakadtam:
3GHz-en 1.162V! :Y

Alléz Olympique de Marseille!

(#31) JanR válasza bacsis (#28) üzenetére


JanR
addikt

Hat en ezt nem tudtam :DDD
De igazad van, en megneznem mit menne egy ilyen CPU :U :)

(#32) bacsis válasza yakuza.tora (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, van ezekben nem kevés tartalék, csak hát nem nagyon lépték meg a magasabb frekit, a TDP végett...

(#33) Puma K


Puma K
veterán

Fincsi. Furcsa ez a téglalap forma :U A képet látva azt gondolnám, hogy 2x6mag van egymás mellé "téve" és azért ez a forma.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) Thrawn válasza Puma K (#33) üzenetére


Thrawn
félisten

Jól gondolod.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35) Ste válasza Gyuri27 (#17) üzenetére


Ste
addikt

Minek? Nem adnak érte sokat a méhtelepen, még ha hozzáteszed, hogy 6 magos, akkor sem :)
Söralátétnek meg kicsi :)

(#36) AXisBOLD válasza Oliverda (#10) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ez a lábatlan mélyre ment :O :D

egyébként én sem tudtam, hogy ezeket is lehet desktop-ként használni. dicséretes!

Aurea mediocritas

(#37) xT4ken válasza Puma K (#33) üzenetére


xT4ken
tag

Nekem meg az jutott eszembe hogy mar a procikat is 16:9 aranyba fogjak gyartani? Remelem azert nem lesznek gyakoriak az ilyen formak...szebbek a negyzet alakual mert azok olyan kockak :D , bar valami oktagon kialakitasut megneznek ;] .

(#38) Oliverda válasza AXisBOLD (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy ilyen vagy hasonló alaplap kell majd hozzá meg registered ECC DDR3-as modulok aztán már mehet is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) AXisBOLD válasza Oliverda (#38) üzenetére


AXisBOLD
addikt

vááá :Y és ott a 4 csatorna, durva.

nagyon penge lehet, csak kár hogy nincs rajta Crossfire lehetőség, bár lehet már túl sokat akarok :).

Aurea mediocritas

(#40) Pyton


Pyton
aktív tag

Ezt nem i7-tel, meg xeonnal kell összehasonlítani, hanem Pentum Pro-val. Legalábbis ami a külcsínt illeti. :)

AXis: Van rajta 3 sima PCI, csinálhatsz Voodoo2 SLI-t. :))

Gagyi lap, egy ilyenre legalább 4 foglalatot illik tenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) Jim Tonic válasza AXisBOLD (#36) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

X86_X64 utasításkészletű procit miért ne lehetne desktopként használni? :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) Oliverda válasza AXisBOLD (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

A chipset képes a kétszer x16-ra rá tehát csak kiépítés kérdése a többi. Hátha valamelyik elvetemültebb gyártó csinál majd egyfoglalatos G34-es alaplapot mondjuk a P6T WS mintájára némi tuning lehetőséggel megfűszerezve. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) hemaka


hemaka
nagyúr

AMD Phenomenal lesz neki a neve. :K

(#44) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Otthoni, házi használatban hol látnám ezeknek a prociknak az előnyét jelenlegi phenom 2 940emmel szemben? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#45) AXisBOLD válasza Jim Tonic (#41) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem mondtam, hogy nem lehet, csak nem tudtam ;).

Pyton: :D csak egy Voodoo Rush-om van itthon.

Oliverda: megnéznék egy ilyet :K, mondjuk 12 mag, 12 giga ram(stílusosan), meg 2x5870(csak hogy ne legyünk telhetetlenek :D)...mit bír és mit tud.

Aurea mediocritas

(#46) Gabboo válasza hemaka (#43) üzenetére


Gabboo
tag

Phenomenal... :D
Egyébként ennyi maggal ilyen órajelen csak 115w az szép.
@xT4ken: Ha már a 16:9-es monitorok ilyen népszerűek...
@AXisBOLD: Egy olyat én is megnéznék! Meg el is fogadnám. :B

[ Szerkesztve ]

(#47) Bici válasza - = Zk = - (#44) üzenetére


Bici
félisten

Renderelés, videokódolás, stb.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) Ste válasza - = Zk = - (#44) üzenetére


Ste
addikt

Szemtől szemben ez nagyobb, illetve ennek nincs lába. Szerintem emiatt már megéri gondolkodni rajta :)
Tuningolva pedig a villanyszámlán, igaz ott sem az előnyét :)

Mivel alapból alacsony az órajele, max szerver alkalmazásokban, esetleg valóban több szálra írt programokban, esetleg játékokban.

(#49) - = Zk = - válasza Ste (#48) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Oh. Hát ezek közük max játékra tudnám. De odameg elég a jelenlegi 940be érzésem szerint. Aztán ki tudja mit hoz a holnap e tekintetben :R

Bici.
Merci! :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#50) bocsika válasza JanR (#1) üzenetére


bocsika
aktív tag

De cukik. Ezzel lehet kártyázni? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.