Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) omfgk


omfgk
addikt

Ez lesz kb 3 hónapig a csúcskártya.

(#2) snecy20 válasza omfgk (#1) üzenetére


snecy20
veterán

Kiad valaki egy még erősebb 3090TI-t? :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) M@cika


M@cika
őstag

1 milkó és még egy jó kis táp is van hozzá. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#4) Astroboy válasza M@cika (#3) üzenetére


Astroboy
őstag

Mondjuk ahhoz képest, hogy mit tud, a 3090Ti hazai árazását elnézve nem is sok az az 1 milla.
A baj inkább azzal van, hogy erre a gurigára még rájön itthon ez+az, és még a hazai kereskedők éhségével nem is számoltam... :(

(#5) b. válasza Astroboy (#4) üzenetére


b.
félisten

Evga szallit hozzánk,simán kihagyható bármilyen kisker.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) Semplar válasza b. (#5) üzenetére


Semplar
őstag

De csak háztartásonként egy darabot... :((( ;]

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#7) Astroboy válasza b. (#5) üzenetére


Astroboy
őstag

Zsír, akkor már csak a vám marad és a világbajnok áfánk. :O

(#8) m0h0senator válasza Astroboy (#7) üzenetére


m0h0senator
őstag

EU-n belül milyen VÁM-ot szeretnél fizetni?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#9) donki


donki
aktív tag

Kérdés, hogy télen be tud-e fűteni két szobát?

(#10) Astroboy válasza m0h0senator (#8) üzenetére


Astroboy
őstag

Ha az unión belülről jön akkor persze semmilyet, de az EVGA más kontinensen székel - nekem legalábbis úgy rémlik.

Persze ha van a kontinensünkön irodájuk akkor mea culpa...

(#11) 1dude válasza Astroboy (#10) üzenetére


1dude
aktív tag

Az EU (+FR és DE) oldalon történő megrendeléseket a hongkongi irodájuk küldi taiwani raktárból.

(#12) Astroboy válasza 1dude (#11) üzenetére


Astroboy
őstag

Vámmentesen? :F

(#13) m0h0senator válasza Astroboy (#12) üzenetére


m0h0senator
őstag

igen vámmentesen. Mert az egy raktár de te EU-ban működő cégnek fizetsz.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#14) Foglalt név válasza m0h0senator (#8) üzenetére


Foglalt név
addikt

Regisztrációs adó?! :U

[ Szerkesztve ]

(#15) fatpingvin


fatpingvin
őstag

feltenném az ilyenkor helyénvaló kérdést: ennek mégis mi a bánat értelme van?

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) m0h0senator válasza Foglalt név (#14) üzenetére


m0h0senator
őstag

Májusban jött meg a 3080am nem volt regisztrácós adó egyedül az ÁFÁ-t fizettem ki. ;)

An odyssey through the realm of consciousness.

(#17) MrTwister válasza m0h0senator (#16) üzenetére


MrTwister
őstag

Akkor ez így 1,3 millió HUF ha az EVGA-tól rendeled. Szép kis rakás lóvé! ;]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#18) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az ilyen prémium termékeken lévő "játék víz" ahogy szokás nevezni, mennyire tartós?
Mert az elég szar dolog, ha az megy tönkre mondjuk 3 év + pár hónap után, és ahogy hallottam/olvastam ezek a vizek nem túl tartósak, legalábbis a CPU-ra szerelhető változatuk.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) podtibi válasza fatpingvin (#15) üzenetére


podtibi
senior tag

Szerintem marketing verseny. Egyik félnek mindig be kell bizonyítania hogy jobb a többinél, máskülönben haszontalanabbá vállhat a pozíciója.

Ezt inkább rád bízom.

(#20) podtibi


podtibi
senior tag

Tetszik. Kár hogy nem mindenre alkalmas, akarom mondani, feleslegesen túl jó.

Ezt inkább rád bízom.

(#21) Psychopeti válasza omfgk (#1) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Talán azért mert lassan jön a 4-es széria? :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#22) omfgk válasza Psychopeti (#21) üzenetére


omfgk
addikt

Igen, erre próbáltam utalni. :U

A Kingpin 3090-nek volt értelme. 2020 végén már meg lehetett venni 950k-ért.

Ennek a 3090Ti-nak megkérdőjelezném az értelmét, 1,3 milláért amikor már egyébként visszamásztak az árak a 2020 végi szintre és még jön a 4090 is a nyakába.

[ Szerkesztve ]

(#23) podtibi válasza Psychopeti (#21) üzenetére


podtibi
senior tag

Teljesítmény szempontjából az sem szükségszerű, legyen akármennyire jobb. Mainapig bőven jó tud lenni egy 1080ti is, de a 1060 6gb sem annyira rossz. Ilyen meg hogy optimalizálatlan a játék... Nehogy már a kártyára fogjuk, aminek kikellene amúgyis rendesen hajtania.

Ezt inkább rád bízom.

(#24) snecy20 válasza omfgk (#22) üzenetére


snecy20
veterán

Állítólag rengeteg eladatlan 3000-es szériás vadiúj kártya van még gazdátlanul, no meg ott van a piacra öntött gigantikus mennyiségű bányászkártya is... szerintem ha bölcs az nV, akkor átteszi jövő tavaszra a 4000-eseket.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) Találtgyerek válasza donki (#9) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ezzel már lehet. Egy szobára egy 3070Ti is elég levett oldallappal. :DDD

06-3o/9759I39

(#26) Alogonomus válasza snecy20 (#24) üzenetére


Alogonomus
őstag

És hagyná, hogy most ősszel az AMD egyedüliként kínáljon a Navi 33-as kártyákkal 200 wattból 3080-3090 közötti teljesítményt, a Navi 31-es kártyákkal 300 wattból pedig ennek a Kingpin kártyának is legalább a másfélszeresét, ha nem dupláját?

(#27) zebra_hun válasza Alogonomus (#26) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ennek a következménye az lesz, hogy a régieket is eladják a mostani áron.
Az új széria jönni fog, de vastagon fog majd a toll....
Lehet választani, hogy az extra teljesítmény, extra áron.
Bukni nem fognak, arra ügyelnek. Látták, hogy a nép minden pénzt megad, erre fognak alapozni.

[ Szerkesztve ]

(#28) podtibi válasza Alogonomus (#26) üzenetére


podtibi
senior tag

Van "1000w"-os 6900xt is, tehát az amd sem áll távol a fogyasztástól. Inkább árban jobbak szerintem, mintsem fogyasztásban. Fogyasztásban az amd-nek is muszáj lesz eljutni oda ahova az nvidia-nak.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#29) Alogonomus válasza podtibi (#28) üzenetére


Alogonomus
őstag

Melyik 6900XT fogyaszt 1000 wattot? Maximum valami LN2-es tuningbajnokságra mókolt kártyaként.

(#30) podtibi válasza Alogonomus (#29) üzenetére


podtibi
senior tag

Az ajánlott tápegységre célzok.

Ezt inkább rád bízom.

(#31) Alogonomus válasza podtibi (#30) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az kicsit más, amikor maga a kártya igényelhet közel 1000 wattot, és nem az egész számítógép.
Ennél a kártyánál a 850 wattos tápegység a minimum, hogy elinduljon. Néhány extrém 6900XT esetén pedig 1000 wattos az ajánlott tápegység, amivel már gond nélkül biztosíthatják a maximális teljesítményüket. Ez a kártya a maximális teljesítményéhez 1200 wattot igényel. Többet, mint egy csurig felszerelt 6900XT-s számítógép teljes maximális fogyasztása.
Egyébként fölösleges is energiahatékonyságot keresni ebben a kártyában. Ennek a kártyának az egyetlen célja a szinte tökéletesre sikerült GA102-es chipekből összeállított és határig tuningolt csúcskártya elkészítése.

(#32) tibaimp válasza Alogonomus (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De egy normál 6900x-hez képest egy normál 3090Ti +15% [link] ez meg gondolom még erre tesz rá vagy +10%-ot! Azért az se rossz. Bár jogos, ezek a VGA-k már nagyon sokat esznek, ami amúgy nem jó! És az irány sem jó, ami felé mind a két gyártó halad.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) podtibi válasza Alogonomus (#31) üzenetére


podtibi
senior tag

Ha nem tévedek Egy 3080ti/3090-nek is 850 az ajánlott. Természetesen itt is vannak olyan fajták amik többet is igényelnek. Még mindig nem értem hogy fog az amd kevesebb fogyasztásból jobb teljesítményt csinálni, ha már a 6900xt-vel ugyanott járnak mint a 3080ti/3090.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#34) nexplo válasza tibaimp (#32) üzenetére


nexplo
őstag

A csúcsok csúcsa sosem a kevés fogyasztásról volt híres. Aki 1.3M-ért vesz kártyát az vajon nézi hogy Xszáz watt a pillanatyni fogyasztás? Dehogy, az teljesítményt akar kompromisszumok nélkül. Ez a kártya pedig hozza ezt. Mindent is ver per pill :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#35) tibaimp válasza nexplo (#34) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez is igaz! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36) Duree


Duree
veterán

Ez most komoly? 1200W fogyasztás?

duree54

(#37) Alogonomus válasza tibaimp (#32) üzenetére


Alogonomus
őstag

A lényeg mindig a részletekben rejlik. Milyen helyzetben erősebb a 3090Ti?
A jelenlegi generációtól kezdve a kártyák teljesítménye határozottan a felbontás és grafikai részletesség függvénye. Ezért hangsúlyozta az Nvidia a 8K 30 fps és 4K 60 fps lehetőségének az értékét, míg az AMD a QHD 120 fps és FHD 200 fps hasznát emeli ki. Azért is váltott át sok tesztoldal felbontásonkénti összehasonlításra, mert csak egy érték nagyon félrevezető lenne. Például az általad linkelt oldalon is csak 3% előnyben van FHD esetén a 3090Ti a 6900XT-hez képest, de QHD is csak 7% előnyt mutat, és egyedül az UHD esetén van meg a mondjuk 15% többlet, de csak az éppen leváltott korábbi kártyához képest.
A 6950XT viszont a 3090Ti előtt van FHD esetén, és még a QHD is kiegyenlített. Egyedül az UHD az Nvidia terepe, ahol már teljes bedobással tud működni a GA102, míg a Navi21 már nem tud plusz erőforrásokat mozgósítani.
A 3090Ti Kingpin valószínűleg befogja a reference 6950XT kártyát FHD esetén, de a valódi ellenfeleinek számító Nitro+, Strixx, Aorus, Red Dragon és egyéb 6950XT kártyák elé aligha fér be. A QHD koronáját várhatóan elviszi, az UHD pedig eddig is Nvidia terület volt. Mindehhez viszont szükséges a középső BIOS álláshoz tartozó mondjuk 800 wattos fogyasztása a fentebb felsorolt Nitro+, Strixx, Aorus, Red Dragon kártyák 400 wattos fogyasztásával szemben.

(#38) Alogonomus válasza podtibi (#33) üzenetére


Alogonomus
őstag

Ahogy tibaimp-nek is írtam, a lényeg, hogy hol milyen feltételek mellett vizsgálod az állítás hitelességét. A 6900XT 300 wattból a 2020-as debütálásakor az akkori játékfelhozatalon mérve még lemaradt 198 vs. 192 arányban, de az most májusi méréskor bár éppen csak, de a 3090 elé került FHD esetén. Ebben nyilván benne volt az elmúlt szűk 2 év driver optimalizása, benne volt a konzolok miatt már AMD architektúrára is optimalizált játékok beemelése a régebbi játékok helyére, plusz egyéb okok is lehetnek a szokásos AMD "fine wine" hatás mögött. Mindenesetre a 300 wattos 6900XT jelenleg már inkább a 20%-kal éhesebb 360 wattos 3090 előtt jár FHD esetén.

[ Szerkesztve ]

(#39) 1dude válasza Alogonomus (#38) üzenetére


1dude
aktív tag

Ahogy fogynak a DX11 cimek, úgy jön fel az AMD.

(#40) M@cika válasza snecy20 (#24) üzenetére


M@cika
őstag

állítólag - ez itt a kulcsszó.

Nasit a kis fehér medvének!

(#41) b. válasza 1dude (#39) üzenetére


b.
félisten

Már elmúltak azok az idők. 1 hónapos tesztek. [link]
[link] [link]
Még az RX6950 sem igen bír a 3090 karival már pedig fogyasztásban ugyan annyit eszik. [link]
Az Nvidia kiemelten kezeli a Dx12-őt hisz szinte minden új feature azon elérhető.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) 1dude válasza b. (#41) üzenetére


1dude
aktív tag

Csak nem múltak el, ha már a legelső linkedben ott a GTA V :DDD
Egyébként meg nem arról van szó, hogy az NV hogyan kezeli a DX12 -t, hanem arról, hogy az AMD hogyan szarja le a DX11 -et.

[ Szerkesztve ]

(#43) b. válasza 1dude (#42) üzenetére


b.
félisten

Van mellette még 5 játék és két teszt épp elég arra hogy meggyőződj róla hogy nincs igazad. Igen láttjuk. Egy hónapja hozta a legnagyobb gyorsítócsomagot DirctX11 re az AMD [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) tibaimp válasza Alogonomus (#37) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK! Van igazság abban amit írsz, ez jogos! Én is csak a fullHD-t szoktam nézni, mert az van nekem itthon, szóval olyan veszély nincs, hogy ÉN valaha ilyen, vagy hasonló VGA-t vegyek :B, ami viszont most az NV mellett döntött számomra is, annó az RT támogatása, illetve most is jobban muzsikál az RT-ben, elég sok játéknál, az AMD VGA-in jobban visszaesik az FPS. Ennek okát én nem tudom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#45) b. válasza Alogonomus (#37) üzenetére


b.
félisten

az általad említett tesztben lefordítva mit látsz ha már a részleteket nem veszed figyelembe csak szépíted a számokat:

tehát a 3090 (NEM Ti) hez nézve FHD ban egyenlő, a többi felbontásban gyengébb a 6900 XT
A 3080TI hez nézve pedig egyedül FHD ban gyorsabb 1 % kal a többiben lassabb. tehát 6900XT = 3080Ti jóindulattal a 6900XT felénem nézve RT -t meg DLSS-t meg hasonló huncutságokat.

A 6950 hez nézve azonos fogyasztással FHD ban 2 % kal gyorsabb a többi felbontásban gyengébb mint a 3090Ti, 4 K ban a 3090 nél is gyengébb. kb 3080ti

Még kiegészítés hogy az általad írt százalék számok a 6950 =100% bázis értékénél jelentik ezt a százalékértéket. ha a 3090 a 100% akkor ez több természetesen...
nem váltott semmilyen tesztoldal semmilyen felbontásonkénti tesztelésre .ez évtizedek óta így van elárulom neked. ez egy 10 éves teszt : [link]
meg ez is: [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) 1dude válasza b. (#43) üzenetére


1dude
aktív tag

De, igazam van. Te nem olvastad el, hogy mihez szóltam hozzá.

(#47) b. válasza 1dude (#46) üzenetére


b.
félisten

nincs igazad .
Elolvastam mire szóltál hozzá. Lefordítva neked:
Nincs semmiféle extra előnye az AMD nek Dx 12 alatt.
Játékszponzorációk vannak és cím optimalizálástól függ melyik címben melyik gyártó kártyája jobb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) 1dude válasza b. (#47) üzenetére


1dude
aktív tag

Na látod, hogy nem olvastad. Az AMD -nek valóban nincs extra előnye DX12 alatt. Az AMD -nek DX11 alatt volt hátránya - ezt irtam. Ezt te is alátámasztottad a linkekkel. Ezt a hátrányt javitották nemrég - szintén linkelted.

Én meg azt irtam, ahogy fogytak régen a tesztekből a DX11 cimek, amikben az AMD nem remekelt, úgy javultak az AMD javára az összesitett mérések.

(#49) b. válasza 1dude (#48) üzenetére


b.
félisten

Ebben a formában valóban igazad van és megkövetlek :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) 1dude válasza b. (#49) üzenetére


1dude
aktív tag

Na ezt megbeszéltük :C :R

(#51) Alogonomus válasza b. (#45) üzenetére


Alogonomus
őstag

Kérd meg a gyerekedet, hogy korrepetáljon szövegértelmezésből, mert valószínűleg tőle is lenne még mit tanulnod.
Arra az állításra válaszoltam, hogy „6900x-hez képest egy normál 3090Ti +15%” Erre írtam, hogy a +15% csak UHD esetén van meg. Sima 3090-ről szó sem volt, 3090Ti volt a téma.
Inkább olvasd el a szöveget kétszer, ha dupla nekifutásra van szükséged.

(#52) b. válasza Alogonomus (#51) üzenetére


b.
félisten

" Egyedül az UHD az Nvidia terepe, ahol már teljes bedobással tud működni a GA102, míg a Navi21 már nem tud plusz erőforrásokat mozgósítani."

Igen erre elég értelmes és részletes választ kaptál hogy egydül az UHD az Nvidia terepe szerinted főleg hogy amire válaszoltál az e 6900 és 3090Ti viszonyát fejtegette. a 6950 kártyát te keverted ide. Egy 6900XT ellen még egy 3090 bőven terep mindegyik felbontásban. Én kétszer is elolvastam mit írtál most te is próbáld értelmezni milyen állításodra kaptál választ .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.