Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez eddig elég jól hangzik azért. Sokkal jobban várom ezt, mint a Nugátot egy éve. De mondjuk még fél év, mire egyáltalán lesz napi szinten használható változata.

Most március közepe van. Már most van elérhető fejlesztői verzió, és az elkövetkező fél évben folyamatosan lesz majd a hivatalos megjelenésig. Én többet nem vagyok hajlandó elfogadni egyetlen gyártó sírását sem, hogy nincs elég idejük implementálni :U

(#2) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

"kép-a-képben mód"

Ez lényegében az lesz mint amit pl a BS Player is tud?

(#3) Wesder válasza #16820480 (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Tavaly is ez volt, ezek után már most elfogadhatatlan ez az indok.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) sajo13


sajo13
senior tag

Ne vicceljetek már, 1.3%-on áll a Nougat részesedése (a többi Android verzióhoz képest), úgyhogy már nagyon időszerű volt az új verzióval előrukkolni.

(#5) aprokaroka87 válasza sajo13 (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az N bogaras ahogy tudom
gondolom a bug "vadászat" miatt késik vele sok gyártó.

Meg ugye a 32 bites telefonok eleve kiesnek...és hát alsó kategóriában lehet olyan

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Hurrá, jön Agent Orange!

(#7) helixP válasza sajo13 (#4) üzenetére


helixP
nagyúr

Az, hogy nincs használatban, nem a google sara. Nyomassák csak rendszeresen az újabbakat, a gyártók meg csak implementálják szépen!

A másik oldalról meg az a véleményem, hogy nem sok minden került bele az újabb és újabb verziókba, tény az is, hogy 5.0 óta nagyon-nagyon jól használható az android.

(#8) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Véleményem szerint ennek így nincs értelme. Minden évben újabb változat. Legalább két évig kéne húzni egy változatnak.....aztán inkább nagyobbat ugrani kétévente. :Y

(#9) aprokaroka87 válasza helixP (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehetne ez akár az Android 5.3 is

(#10) #06658560 válasza helixP (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem a 4.x használhatóbb volt az LG-n, mint az 5.y.
Valamint elnézve a nougat cirkuszt, lehet a Googlenek sem ártana normális verziót kiadnia, mielőtt elvárja az OEM-ektől, hogy frissítsenek.

(#11) kengyel


kengyel
nagyúr

Még alig terjedt el az N, és máris itt az újabb verzió, kicsit gyors az ütem.

kengyel

(#12) #16820480 válasza #06658560 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Milyen cirkuszról van szó? Kb november óta használok Nugátot, semmi baja, soha nem is volt igazán azokon a telefonokon, amin próbáltam. De az is lehet ám, hogy csak a CM hobbicsapata jobban tud programozni, mint a neves gyártók túlértékelt emberei...?

(#13) #06658560 válasza #16820480 (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Melyik OEM-nek nem kellett rollbacket csinálnia az update-tel? miért volt mindenféle hibákkal tele a net? Statisztikailag i nehezen hiszem, hogy mindenki pont ugyanannál a verziónál felejt el programozni.

(#14) macskea válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


macskea
őstag

Az alsó kategória általában azért esik ki, mert alsó kategória. A középkategória is maximum pár bugfix jön, kivéve pár különleges gyártó kirakatmodelljét. Siralmas a helyzet, az a lényeg. :(

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#15) Matada2.3


Matada2.3
veterán

" így két vagy több, a szabványt ismerő WiFi-s eszköz internetkapcsolat nélkül is képes lesz egymással kommunikálni a NAN (Neighbor Awareness Networking) specifikáció szerint."

Jól értem, hogy O-tól meg lesz az oldva, hogy a routerhálózat egy SSID alatt (amelyek olcsóbbak és nem tudnkak kommunikálni egymással) mozgás közben most már okosan fog váltani a telefon az AP-k között? :) Ha igen, az nagyon jó lenne.

Finn the human

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Hát jó... :D

(#17) jerry311 válasza Matada2.3 (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez most is jól működik, ha jól van beállítva a WiFi.

Amit egyébként idéztél az nem erre vonatkozik, hanem a telefonok egymás közti közvetlen kommunikációjára WiFi AP-k nélkül.

(#18) Matada2.3 válasza jerry311 (#17) üzenetére


Matada2.3
veterán

Áhh. Köszönöm! :R

Nem tudom, mi nagyon sokat próbálkoztunk, hogy jól állítsuk be az AP-kat, de sokkal rosszabb lett mindenkinek. Igaz én csak erősen közvetve figyeltem az eseményeket.

Finn the human

(#19) Wesder válasza #06658560 (#13) üzenetére


Wesder
félisten

LineageOS, Ressurection Remix OS, csak kèt Nugát alapú ROM, amit olyan telefonok is megkaptak, amik nem nagyon fognak hivatalos ROM-ot kapni. Csoda lenne?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#20) jerry311 válasza Matada2.3 (#18) üzenetére


jerry311
nagyúr

Alapvetően 3 dolog kell az aránylag problémamentes szegény ember roamingjához:
- azonos SSID,
- egymást nem zavaró csatornák,
- azonos DHCP szerver,
- kb. 20% átfedés a beszórt területek közt. (Ha kevesebb akkor szakadozhat. Ha több, akkor ugrálhat 2 AP közt.)
Ezzel nagyjából elmegy kb. minden.
Igazi, biztosan szakadásmentes roaminghoz azonban nem hiányozhat a WiFi oldali roaming támogatás sem. Enélkül inkább csak a szerencsén és a különböző protokollok hibatűrésén múlik a szakadozásmentes kapcsolat.

(#21) Matada2.3 válasza jerry311 (#20) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ez nekünk mind megvolt, de sajnos eléggé gyér volt az egész. Nem baj, majd pár év múlva. :)

Finn the human

(#22) petipetya


petipetya
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23) Black&White


Black&White
addikt

Bt audio fronton ez azért nem rossz: LINK

(#24) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy ez az app shortcust visszafele is kompatibilis?

mert nekem az 5.0.x Nova Lauancher esetén megy pl a Térkép vagy Play Áruház esetén

Android 5.1 van a telefonomon

(#25) vicze válasza Matada2.3 (#15) üzenetére


vicze
félisten

Nem, ez a Wi-Fi Direct továbbfejlesztése/kibővítése lényegében. 2éves szabvány.

Amit te írsz az egy nagyon primitív dolog, és ha nem tudják megcsinálni, vagy a hozzánemértés, vagy az adott eszközök hibája. De ahhoz, hogy tényleg jól működjön, nem árt egy megfelelő enterprise szintű AP hálózat és jó tervezés.

------
@Black&White:

Tök jó a BT codec támogatás, de azt azért kihagyják, hogy az LDAC az Sony saját szóval csak Sony eszközökben van, ahogy a többi is csak akkor működik, ha a vevő támogatja. Illetve, hogy a gyártótól függ, hogy a LDAC-ot Sony-tól licencelik(ha engedik), Qualcomtól licenceik-e a aptX-et vagy Via Corp-tól az AAC-t. Égvilágon semmit nem jelent, hogy egy developerben benne van, csak hogy a fejlesztők játszhatnak vele.

Amúgy LDAC max. minőségen kb. úgy 20cm-en működik, vagy kicsit több, de a 4,5Mbps átvitelhez nagyon jó csillagállás kell, hogy hogy a szél se fújjon. Tapasztalat...

[ Szerkesztve ]

(#26) Black&White válasza vicze (#25) üzenetére


Black&White
addikt

Én elsőre a natív apt-x támogatásra figyeltem fel, ha jól gondolom talán ez a legelterjedtem codec most bt fronton.
Amúgy nem teljesen értem: ugye ez liszensz köteles cucc, amiért eddig a küldő és a vevő oldalon is fizetni kellett.
Ez most sem változik, csak benyomorgatták a támogatást egy új API-ba? :)

(#27) vicze válasza Black&White (#26) üzenetére


vicze
félisten

:N

Belerakták a build-be a szükséges lib-eket, hogy működjön ennyi és Google kifizeti a licenceket a készülékek után. Nincs extra API vagy akarni, illetve nem is kell ezek mind natív codece-ek, amik mókolással elérhetőek olyan modokkal mint a pl. a ez, de van sok másik.
AAudio API az teljesen más nem kapcsolódik a BT-hez.

(#28) #16820480 válasza vicze (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kész csoda, hogy nem sajátot csináltak, ahelyett hogy fizetnek licencet :D

(#29) Black&White válasza vicze (#27) üzenetére


Black&White
addikt

:R

(#30) BeastMode válasza Black&White (#29) üzenetére


BeastMode
őstag

Fent van, para eddig nincs vele.

(#31) Matada2.3 válasza vicze (#25) üzenetére


Matada2.3
veterán

Tiszta sor! :R

A net ment meg az átkapcsolás is, hozzáértő volt azért a banda, csak ugye nem volt csont nélküli, volt sok eszköz ami inkább a picit gyengébb jelen maradt és nem kapcsolt az erősebbre, ami lassulást okozott.

Finn the human

(#32) UnA válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Így van. Azt én sem értem, hogy a két utolsó főverzióra miért volt szükség.

(#33) Wesder válasza UnA (#32) üzenetére


Wesder
félisten

Az egyszeri user-nek kell, mert azt hiszi hogy az iOS már 3-mal elõrrèbb jár, mert az 11.0 lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#34) Bolond^^


Bolond^^
tag

Talán kicsit off, de nem találtam hirtelen jobb fórumot ahol megkérdezhetném. Tehát szerintetek mennyire stabil már az Android? iOS-es vagyok már 5 éve, néha-néha visszanéztem Androidra, pl. LG G2-t vettem 2 éve, de egy hónap után el is adtam mert egyszerűen sehol nem találtam ezt a stabilitást amit az iOS nyújt. Az indok amiért érdeklődök, az az, hogy meguntam a sok iOS korlátot, de viszont imádom, hogy nem fagy le, nem lassul be soha. Egy kezemen megszámolom hányszor volt probléma a rendszerrel 5 év alatt. Szóval van valami ami ezt megközelíti? Esetleg inkább a nyers androidos Google Pixel lehet a legstabilabb?

[ Szerkesztve ]

(#35) Wesder válasza Bolond^^ (#34) üzenetére


Wesder
félisten

Ez egyèni preferencia kèrdèse. Nekem Redmi 3-am van. (Tudom nem egy liga a kettő), de számomra semmi pluszt nem adna az iOS mert immunis lettem az Android hibákra az èvek alatt ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) slimshady


slimshady
senior tag

Lesz pár hasznos funkció és még több haszontalan. A notifikációk már most is eléggé testreszabhatóak, legyen majd az embernek ideje belakni és személyreszabni az Andoid O-t... Mondjuk még az N-t se jutott el a felhasználók nagyrészéhez...

üdv.: SlimShady

(#37) Griff55


Griff55
senior tag

"Videók lebegőablakos megtekintését"
Ezt megcsinálta a samsung már a 4.3-ban is (galaxy s3). Sok olyan funkciót pakolnak most bele az új androidokba amik 4.3-nál meg előtte alap dolog volt egy taccs víznél (pl az osztottképernyős multitasking...)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#38) Wesder válasza Griff55 (#37) üzenetére


Wesder
félisten

Pont azèrt ne csak a Samu telóiban legyen benne, azok gyártói megoldások, ez meg mindegyiknèl alap lesz, 2-3 èv múlva, az O-t futtató telefonokon ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#39) Juhaszatti válasza Bolond^^ (#34) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Már abszolút stabil szerintem. Csak ne az olcsó telefonok közül válogass ha tartós stabilitást akarsz, ha teheted flagshipet vegyél. Nekem pl S7 Edgen sem fagy vagy laggol, már 6.0.1-en sem tette, a Nougattal meg még gyorsabb is lett picit.

[ Szerkesztve ]

(#40) *RLaci* válasza Bolond^^ (#34) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ma már az összes felsőkategóriás jól teszi a dolgát,szóval van miből válogatni.Én három hónapja használom az XL-t,a párom pár hete egy sima Pixelt,makulátlan működés mellett.

[ Szerkesztve ]

(#41) vicze válasza Griff55 (#37) üzenetére


vicze
félisten

Abban igazad van, hogy ezek a dolgok már korábban voltak más gyártóknál, de nyilván mivel nem natív funkcionalitásként és a gyártó gyári alkalmazásaira korlátozódott. A működésük ugyan úgy elég bugos volt sok esetben.

Minden progi "DrawOver other app" (API22, 5.1) jogosultságot/API-t használja, és ez biztonsági problémákat is okoz esetlegesen. Minden lebegő program ezt csinálja. Volt korábban, is ilyen API, de ott nem volt külön jogosultság hozzá és még biztonságtalanabb volt az egész.
Aki használta az ilyen videó lejátszókat az tapasztalta, hogy azért a szarrá fagyás elég gyakori(3rd party videólejátszók), mivel a funkció egyszerűen nem erre van kitalálva, pl. ebben az esetben bukod a HW gyorsítást(gyártó ezt megírhatja külön).

Ez említett funkció, ami az AndroidTV-ből jön át egy plusz lehetőség a PIP megfelelő megvalósítására.

(#42) whatwhatwhat válasza Bolond^^ (#34) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nyugondtan válthatsz androidra. G2 megjelenése óta pedig már eltelt 4 év.
De pár fontos dolgot tudni kell:
Olyan nincs hogy "android telefon": van a Pixel 7.1.1-el, van a galaxy s7 7.0-val, van a középkategóriás huawei P9 lite valamelyik 6os verzióval, meg van a PekingiKacsacsomb Ultragagyi 2000 ami ha szerencséd van elindul, meg az összes többi több ezer fajta telefon ami androidot futtat.
Ezek közül mindengyik különböző, különböző a hardver, a softver, a gyártó által belepakolt szemét és a feature-ök. Olyat válassz amiről jó visszajelzéseket kapsz.
De talán legalább ennyire fontos az ára a telefonnak. Nagyon stabil telefonokat találsz már a középkategóiában is. De ha tényleg az iphone-hoz hasonlót akarsz, akkor nagyjából ugyanabban az árszegmensben kell keresgélned. Egy csúcskategóriás telefonnal kis túlzással nem járhatsz rosszul, és nagy valószínűséggel még így is megspórolsz több tízezer forintot az iphone-hoz képest.
Ja és meg kell hogy jegyezzem, hogy az iphone se feltétlenül annyira stabil és megbízható. Céges telefonom iphone 6 és többször fagyott le mint a galaxy S7 edge-em. Arról meg ne is beszéljünk, hogy az akksija másfél év után lassan felmondja a szolgálatot. De amikor 1 éves volt már akkor elkezdett kikapcsolni hidegben.
Persze a galaxym se hibátlan. Talán ha 1-2 havonta egyszer újra kell indítanom valami miatt. De ez az iphone-nal is előfordul..

(#43) RaveForce válasza whatwhatwhat (#42) üzenetére


RaveForce
veterán

Big +1! :K

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#44) #58625024


#58625024
törölt tag

Akkor ez már az Android :O *

* Igen, direkt raktam egy kettőspontot az O elé! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.