Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) Chal válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


Chal
addikt

Ha tényleg ilyen sok szerver vesz körül, akkor kicsit furcsának találom a kérdést. Igazából visszakérdeznék:
menyi egy egy csatornás pci express slot sávszélessége, és mire elég az? Egy 1 GB-s NIC-nek elég? Na és egy 2 portosnak? Netán egy 4 portosnak? Neadj isten egy FC vezérlőnek, vagy normálisabb raidvezérlőnek?
Nagyon sokáig lehetne még sorolni, és ezek egy részébe nyilván bele lehet kötni (ki a fene akarna FC controllert tenni pl. egy Microserverbe? meglepődnél....). De már a HP NC382T kártyának is 4 csatorna kell. Illetve a fentiek alapján talán látod már hogy hogy gondolkodik a HP, és miért rakott a gépbe ilyen slotokat.

De ha azon a szinten maradunk amiről te beszélsz: csak nekem van két olyan ismerősöm, akik áldoztak normálisabb raidkártyára a Microserverbe, otthonra(!). Cégből nyilván ilyenből még több van. De nagyon sokan használják pl. Vmware alá is a kicsikét iSCSI storagenek laborfeladatokra, vagy egy kisebb cluster mentéshez (nem egy ügyfélnek telepítettem már Microservert ilyen célra, és igen, volt aki vett bele FC vezérlőt, hogy belelásson a SAN-jába, és tudja egyszerűen menteni).

Nagyon messzire vezethet még ez a subthread, de én itt abbahagyom, azt hiszem hogy ennél több érvet úgysem tudnék mondani, meg nem is akarok. Annyit azért hozzátennék még, hogy 100%-ig biztos vagyok benne hogy a HP nem azért tett 16x-es pci-e slotot a gépbe hogy a Béluskák GPU-t vegyenek bele.
Ez egy jó dolog, lehet neki örülni, bele lehet tenni, én is beleteszem, otthon én is Béluska vagyok. De nem erre a piacra készült, ez csak egy kellemes hozadék, használjuk ki amíg lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.