Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A D-SUB fájdalmas, ahogy a Microserveren is, de örvendetes az USB3. Az ára dönti el a sorsát, az adatok jók.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) atike


atike
nagyúr

araNyAS... :DDD

Tényleg az ára lesz az érdekes igazán. Tetszik a paraméterei alapján. :R

(#3) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Biztos nem azért lesz népszerűtlen az otthoni felhasználók körében, mert túl erős. :D Inkább a magas ár lehet majd riasztó.

(#4) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Teszt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Pug


Pug
veterán

A seggere tehettek volna valami minosegibb lemezt is, mert ez elegge dzsunka.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#6) MLaca


MLaca
őstag

nocsak, az amd-s hp mikroszerver végre kap inteles ellenfelet :)

http://mlzphoto.hu/

(#7) Chal válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Chal
addikt

Miért fájdalmas? A Microserver alapvetően a szerver piacra lett szánva, nem home htpc-nek. Persze az egy dolog, hogy a nép felkapta és htpc-t _is_ szeretne belőle csinálni... :) Alapvetően a szervereken analóg dsub kimenete van, mert az összes konzol eszköz azzal működik (rackelhető KVM modulok, IP KVM-ek, stb..), ez az oka.

(#8) Entryy válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


Entryy
aktív tag

700$ ???
És ez jó árnak számít? :Y

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#9) erdoke válasza Entryy (#8) üzenetére


erdoke
titán

Az csak MSRP, valószínűleg boltban olcsóbb lesz, mert különben nem igazán versenyképes. Az 5-600 euró se hangzik túl barátian...

A legjobb aláírás a héten

(#10) krealon


krealon
veterán

700 USD es 60x60x10 mm ventilator....

No comment.

(#11) #95590400 válasza erdoke (#9) üzenetére


#95590400
törölt tag

ez még feleennyiért sem lesz versenyképes.
és most megint eszembe jut márkus lászló meg az ő fotelje...

(#12) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A gagyibájt nagyon nyomul mostanság :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13) McDog válasza #95590400 (#11) üzenetére


McDog
aktív tag

Feleannyiért milyen 4 fiókos NAS-t tudsz?

(#14) Jim Tonic válasza MLaca (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, az USB3-mat leszámítva ez meg sem közelíti. Nincs ECC, nincs plusz egy hely, két kicsi ventilátor egy nagy helyett, a Microserver 30e, ez meg... sokkal drágább. És akkor az HP. Azért a tesztet elolvasva találtam hasznos megoldásokat is, de nem ennyiért.

#7: Mert a D-SUB már a halálába tart. Ezen felül az analóg kimenet 2D-ben is csúnya a digitálishoz képest.

#13: párszor elhangzott már a topikban. És nem is fele, hanem negyede. :)

#12: muszáj ezt a dedós stílust minden topikban belöknöd? Nem lehetne már kiköpni a cumit?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Céghez most került egy Synology DS 412+

Egy szó: brutális

A kezelőfelület atomjó, a hibrid RAID rendszer szintúgy. Dupla ethernet, hot swap, csomagtelepítés stb...
170k itthon az ára - csak ajánlani tudom!

(#16) ocso válasza szilagyiv (#15) üzenetére


ocso
tag

170k-ból már egy nagyon jó, saját mini-ITX alapú NAS-t összehozol...és még másra is használhatod...:)

(#17) kraftxld válasza ocso (#16) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És lehet vele szívni, hogy konfigolgasd meg újraindítgasd mindig amikor kell, a Synology csak megy, és teszi a dolgát :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18) ocso válasza kraftxld (#17) üzenetére


ocso
tag

Így van, ez is egy előnye. :K Ha csak NAS-nak kell.

(#19) .mf válasza ocso (#16) üzenetére


.mf
veterán

Vagy, a már itt is emlegetett HP Microserverből vehetsz négyet...
Vagy csak egyet, de akkor lemezekkel is feltöltheted :DDD

A Microserverhez képest plusz az USB3 és a második GB port. De árban sehol sincs hozzá képest. Bárcsak lenne DVI vagy HDMI kimenet a Microserveren, vagy legalább egy második GB port, hogy a kártyahelyre egy videókártyát téve meglegyen a digitális kép + hang.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) Dark Archon válasza Pug (#5) üzenetére


Dark Archon
addikt

Te sem láttál még életedben (tüzi)horganyzott lemezt...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#21) jerry311 válasza Pug (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vagy legalabb egy kis fekte festeket.
Tippelem a profitbol nem akarak elveszteni azt a darabonkenti 3 forintot...

(#22) Jim Tonic válasza jerry311 (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Minek? Ki nézi egy szerver "seggét"? Szerinted melyik szervert szokták lefesteni? Ez egy normális horganyzott lemez. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) jerry311 válasza Jim Tonic (#22) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igen, ez egy normalis horganyzott lemez.
Kovetve az ervelesedet, minek lefesteni oldalrol es szembol?
Vagy mondjuk minek festettek le azt a Nokia - Check Point tuzfalat, ami itt figyel mellettem? Ez meg kevesebbet van szem elott, ideje nagy reszet rack szekrenyben tolti valami szerverterem melyen...

Tovabbra is azt mondom, hogy azt a 3 forintot rakolthettek volna. Foleg hogy otthoni es kis irodai felhasznalasra szanjak, ahol a 'donteshozonak' szamit a szepseg is. Hiaba nem latja majd soha a segget ennek a doboznak, a netes kepeken rogton szembejon vele.

(#24) Jim Tonic válasza jerry311 (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már megbocsáss, de az összes szerverünk, ami a rackszerkrényben van, le van festve szemből, hátulról meg nincs.
De ha a standalone szervereket vesszük, azokat festik szemből és oldalról (ahonnan láthatod), de hátulról soha. Ne legyünk már mulatságosak.
Nem a 3Ft fájó, egyszerűen teljesen felesleges (még a szépérzék szempontjából is), ezen felül csak környezetkárosító.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) jerry311 válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tovabbra sem erzem ugy, hogy bennem lenne a hiba... :U


(#26) Jim Tonic válasza jerry311 (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ettől a megosztás lesz gyorsabb, vagy a fogyasztás csökken? Te amolyan szerver mögé bekukkantós típus vagy? Értem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) Pug válasza jerry311 (#25) üzenetére


Pug
veterán

Én sem ;)

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#28) Pug válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


Pug
veterán

Az olyan egységeknél, melyek felhasználási területén minimálisan is szempont lehet az esztétikum ( eg. office, home) (nem ipari környezet) miért is lenne problémás az elvárás? Értem Én, hogy neked lételemed a PH!-n az egyértelmű dolgokba való belekötés is, de ettől még nem lesz kevésbé igaza a másik félnek. ;)

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29) jerry311 válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mashogy fogalmazom meg, hatha igy erthetobb lesz. :U
Ha mas gyarto ebben a kategoriaban, harmad-, negyedaron eladott termekek eseten is kepes lefesteni a hatlapot, akkor elvarom a Gigabyte-tol is.

(#30) Jim Tonic válasza Pug (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Gyere, mutatok neked ~2e HP és Fujitsu irodai gépet, meg néhány tucat szervert! Egyiknek sincs festve a hátulja. Professzionális környezetben pont nem szokás izgulni a hátoldali festésre.
A HP Microserver festett hátulról, a Z800 meg nem. Érdekes, mi? Egyik 30e, másik 800e.

#29: Igen. Azért fesse le, mert tök értelmetlen, környezetszennyező, és Te sem tudod, mi a valós előnye. Csak hajtogatod, hogy a többin is van? És? Azokon minek? A szekrények hátulját is le szoktad fújni? :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) Chal válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Chal
addikt

"#7: Mert a D-SUB már a halálába tart. Ezen felül az analóg kimenet 2D-ben is csúnya a digitálishoz képest."

Ezt szerencsére egyetlen szervergyártó sem gondolja így. Egy 20 milliós bladen is dsub van, és ennek megvan az oka. Ipari szabvány hosting területen kb. El bírom képzelni hogy egyszer majd kikopik, de az nem mostanában lesz.

(#32) tntmax


tntmax
aktív tag

Vicc ár, legfeljebb $300-t ha megér.

(#33) Entryy válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


Entryy
aktív tag

Képes vagy egy egész topikot teleszemetelni azzal, hogy miért kellene vagy nem egy szerver hátulját lefesteni.

Miközben az évente egyszer (sem) használt dsub okon fennakadsz, hogy csúnya a képe és kukában a helye.
Mindezt úgy, hogy állítólag több ezer terminál és szerver vesz körül.

Csúnyán háttal ülsz a moziban! (vagy be sem engedtek...)

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#34) Jim Tonic válasza Entryy (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezeket a készülékeket rengetegen használják médialejátszónak, de sokszor asztali gépnek is. Pont ettől érdekesek a NAS-okkal szemben. Ha bemész a Microserver topikba, akkor rájössz. Ezért van gondom a D_SUB-bal. Gondolom erről nincs fogalmad, de azért hozzászólsz.
Az, hogy értelmetlennek tartom a hátulját lefesteni, egy vélemény. Mivel soha nem fogod látni, továbbra sem értem, mi benne a poén. Egyszer sem láttam a Microserverem hátulját. Teljesen logikátlan és felesleges.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) worxland válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


worxland
addikt

Ha lett volna rajta DVI, akkor az lett volna a baj, hogy miért nem tud az alaplapi VGA DXVA-t, meg miért nincs hangkártya. Aki HTPC-t csinált a Microserver-ből, úgyis vett bele rendes kártyát. Egy szerver nem erre lett tervezve alapból, akkor se, ha a sok ügyes ember svájci bicskát készített belőle.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#36) Pug válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


Pug
veterán

Ezeket a készülékeket rengetegen használják médialejátszónak, de sokszor asztali gépnek is.

De az, hogy ótvar a segge az nem baj, mert ugye csak backofficeba megy. Aham, Te tényleg háttal ülsz a vászonnak. :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#37) Jim Tonic válasza Pug (#36) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

#34 utolsó előtti mondata. Én nem állítottam, hogy otthon nem fogják ezt használni. Annyit írtam, hogy csak az 1.0-s user izgul a gép hátuljára. Valamiért egy Z800 felhasználót nem érdekel a festés. A modding megint más kategória, de ez nem lesz azok célpontja.

Te tényleg háttal ülsz a vászonnak. Ha ti mondjátok, biztosan úgy van. Mivel ennyire személyeskedésbe fordítjátok, hagyjuk. Nézegessétek a hátsó lapot! Minden nap legalább 25x.

#35: Alapvetően igazat adok.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) worxland válasza Pug (#36) üzenetére


worxland
addikt

Nem baj. Az összes PC-nek a környezetemben (családban 9-10, munkahelyen többszáz) festetlen a hátulja, az egyszem Microservert kivéve. Kutya se nézi/nézte eddig.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39) Pug válasza worxland (#38) üzenetére


Pug
veterán

Ettől még másnak talán lehet rá igénye, nem? Vagy szerintem 7 milliárd ember számára a Te egyéni preferenciád a mérvadó? :U

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#40) worxland válasza Pug (#39) üzenetére


worxland
addikt

Se a család, se a cég nem az én preferenciámat vette figyelembe. Téged meg elfelejtettek megkérdezni.
Egyébként írd be a gugliba: PC case back, utána válaszd ki a képtalálatokat. Case closed. :D

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#41) Chal válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


Chal
addikt

A Microservert _NEM_ mediaplayernek gyártotta a HP, és jelenleg sem annak gyártja. Hiába mutatsz ezer topicot, ahol sokezer ember sír hogy de miért kell bele HDMI-s VGA-t tenni, nem fogja érdekelni a HP-t, a fent említett okok miatt.

Szóval ne keverjük a dolgokat, majd ha egy mediaplayerre, vagy egy annak szánt gépre DSUB-ot tesznek, akor én is röhögök, de egy szerver esetében biztosan nem. Sőt, akkor röhögnék csak igazán ha egy szerveren HDMI lenne a DSUB helyett, mert úgy a kutya se venné meg.

(#42) Jim Tonic válasza Chal (#41) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha úgy lenne, ahogy írod, nem lenne benne egy PCI-e x16 port. Valamiért rákerült...
Ezen felül, ha megnézed a külföldi topikokat (ittenit is megnézheted), akkor jelentős hányad használja az említett módon. Ergo sokat dob az eladásokon. Vagyis annyira nem lenne hülye ötlet mellédobni egy másik kimenetet.
De zárjuk le a témát, felesleges ezen ugrálni. Nekem is van otthon ilyen szerverem, tisztában vagyok vele, mi a bajom a D-Subbal. Azzal is tisztában vagyok, hogy a blade-eken D-SUB van. Ugyanakkor túl sok blade-et em láttam kisebb irodákban, ill. otthoni felhasználóknál. Ergo...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) Chal válasza Jim Tonic (#42) üzenetére


Chal
addikt

Legalább nézz kicsit utána hogy mit árul a HP a microserverhez.

Azért kapott pci-e slotot, hogy tudjál bele HP ILO management kártyát tenni (opcionális, rendelhető hozzá), vagy +1 ethernet kártyát. Hidd el, hogy nagyon távol áll a HP-től hogy ezt mozigépnek árulja, és örülj neki, hogy attól még kis barkácsolás árán még lehet arra is használni.

Illetve attól, hogy a magad (magunk, mert nekem is van) kis közösségében ez egy kult termék, még nem szabad azt feltételezni hogy ettől a HP térdre esik. Rengeteg hosting cég építi HP microserverre az entry level, small business (meg egy csomó ilyen divatos szó még) kategóriáját, és ezek ezres nagyságrendekben veszik ezt a kis bizbaszt (1db cég!!). Le is vágnák a HP pöcsét, ha holnaptól nem tudnák a Microservereket ráakasztani az IP KVM megoldásukra. Ők a nagy ügyfelek, nem mi, akik az xbmc.org topicjába siránkozunk, hogy jajj, mérnincs rajta hdmi.

A szerverek pedig nem jelentenek egyet a bladekkel. Azoktól függetlenül sincs egyetlen szerveren sem hdmi, mert egyszerűen nincs rá szükség, nem azt használja az ipar, beviszed egy datacenterbe és kb semmire se tudod rádugni.

(#44) Jim Tonic válasza Chal (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha jól rémlik, a remote management card, amit árul hozzá, pont az x1 portba megy. Itt OFF, de megírhatnád, mit árul a HP az x16 portba.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) Chal válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


Chal
addikt

Ha tényleg ilyen sok szerver vesz körül, akkor kicsit furcsának találom a kérdést. Igazából visszakérdeznék:
menyi egy egy csatornás pci express slot sávszélessége, és mire elég az? Egy 1 GB-s NIC-nek elég? Na és egy 2 portosnak? Netán egy 4 portosnak? Neadj isten egy FC vezérlőnek, vagy normálisabb raidvezérlőnek?
Nagyon sokáig lehetne még sorolni, és ezek egy részébe nyilván bele lehet kötni (ki a fene akarna FC controllert tenni pl. egy Microserverbe? meglepődnél....). De már a HP NC382T kártyának is 4 csatorna kell. Illetve a fentiek alapján talán látod már hogy hogy gondolkodik a HP, és miért rakott a gépbe ilyen slotokat.

De ha azon a szinten maradunk amiről te beszélsz: csak nekem van két olyan ismerősöm, akik áldoztak normálisabb raidkártyára a Microserverbe, otthonra(!). Cégből nyilván ilyenből még több van. De nagyon sokan használják pl. Vmware alá is a kicsikét iSCSI storagenek laborfeladatokra, vagy egy kisebb cluster mentéshez (nem egy ügyfélnek telepítettem már Microservert ilyen célra, és igen, volt aki vett bele FC vezérlőt, hogy belelásson a SAN-jába, és tudja egyszerűen menteni).

Nagyon messzire vezethet még ez a subthread, de én itt abbahagyom, azt hiszem hogy ennél több érvet úgysem tudnék mondani, meg nem is akarok. Annyit azért hozzátennék még, hogy 100%-ig biztos vagyok benne hogy a HP nem azért tett 16x-es pci-e slotot a gépbe hogy a Béluskák GPU-t vegyenek bele.
Ez egy jó dolog, lehet neki örülni, bele lehet tenni, én is beleteszem, otthon én is Béluska vagyok. De nem erre a piacra készült, ez csak egy kellemes hozadék, használjuk ki amíg lehet.

(#46) Jim Tonic válasza Chal (#45) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már bocsáss meg, de megkerülted a kérdésem.
Egyrészt a felsorolt kiegészítők egyike sem igényel 16 sávot. Én pedig azt kérdeztem, miért épített akkor ki a HP x16-os portot, és vezette ki mind a 16 szálat.
Másrészt miért raknál ebbe másik RAID vezérlőt? Magad mondtad, hogy nem erre való. Beleraksz egy drága RAID vezérlőt egy teljesen nem redundáns szerverbe? Meg FC controllert. Ugyan már...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) Chal válasza Jim Tonic (#46) üzenetére


Chal
addikt

Te tényleg háttal ülsz a moziban. Én itt befejeztem.

(#50) Jim Tonic válasza Chal (#49) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez volt a non plus ultra válasz. Jobb is. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.