Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Venyera7


Venyera7
senior tag

"A meghajtókra vonatkozóan a terméktámogatás valószínűleg a mostani szinten ragad, amely egyébként már eleve kvázi megfagyott, mivel az Intel nem újította meg 2019-re a licencszerződését."

Ez nem lepett meg szokásos Intel féle hozzáállás, pedig lenne benne még potenciál, de mivel nem aratott osztatlan sikert ezért megkapja a kegyelemdöfést... Aki megvette arra pedig magasról tesznek.

(#2) zsolt501 válasza Venyera7 (#1) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez pont arra lesz jó, hogy nem támogatja az intel, hogy ezek után azok akiknek van ilyen készüléke más platform felé fog nyitni amit jellemzően jobban támogatnak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) #10949376


#10949376
törölt tag

Nem csodálkozom túlárazták,gazdagoknak csináltak belőle notikat, akik meg nem értenek hozzá, intel vagy hentel van benne nekik mind1 csak jó drága legyen akkor biztos jó ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) nexplo


nexplo
őstag

Szokásos stratégia, szerintem senki nem lepődik meg ezen... :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#5) apatyas


apatyas
Korrektor

Tipikus. Kaptak egy jó GPU-t jó körítéssel, de még így is elcseszik.
Amúgy, mivel ez egy önálló lapka, nem lehet valahogy ráügyeskedni a friss drivert? Vagy sehogyse ismeri fel, PCI ID-je tök más nem átírható, a lapka is más méretű arányú, mint a tesói?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6) [K2] válasza apatyas (#5) üzenetére

Már (anno) használható Atom procijuk is lett volna Imagination-ék PowerVR IGP-vel kiegészítve, ott legalább még botrányosabb volt a lapka támogatása. A történelem csak ismétli önmagát... Vagy csak Intelék nem tanulnak soha? :))

Szerk.: biztos már annyira jól áll a saját VGA fejlesztésük, hogy nincs szükségük az AMD-re, jövőre pedig letarolják a dVGA piacot is. :U

[ Szerkesztve ]

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#7) lenox


lenox
veterán

Odaporkolt vs csunyan megbukott, szerintem pelda erteku, le kene vonni a kovetkezteteseket.

(#8) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Esetleg ezzel a kis befektetéssel akarja égetni a konkurenciát, mert mit lát a vevő, AMD Radeon oszt driver sem jön hozzá, legközelebb nem veszek olyen cuccot ahol AMD és vagy Radeon szó szerepel! :(

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9) kromatika


kromatika
veterán

Várható volt.

(#10) Abu85 válasza Robi BALBOA (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Intelt lát a vevő. Ugye az AMD a saját hardvereire saját drivert szállít. Az Intelnek azért kell licencet fizetnie, mert nem AMD márkajelzéssel adja el a terméket, tehát mindent, amit az AMD szállít hozzá, licencelniük kell, hiszen Intel néven jelenik meg. Ha ezt a limitációt elengednék, akkor telepíthető lenne rá a gyári Radeon Software, de az Intel inkább fizetett. Ugye ennek az lehet a háttere, hogy a Radeon Software-ben vannak olyan modulok is, amelyekkel a felhasználó tud AMD számítógépeket venni. Na most az Intel saját szoftverében ez le lett cserélve olyanra, amely Intel+Radeon számítógépekhez vezet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Robi BALBOA válasza Abu85 (#10) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Köszi

Így már teljes a történet, csak az a baj az egésszel, hogy a végén mindig a vásárlót éri a kár.

Mondjuk fogyasztói társadalom, 1év, aztán lehet terelgetni az embereket az újabb vásárlás felé.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#12) Solten


Solten
addikt

Nem eleg hogy meregdraga de legalabb nem tamogatott... Az Intel szokasosan bemutatja a kozepso ujjat a juzernek.

Saor Alba

(#13) Vesa válasza Robi BALBOA (#11) üzenetére


Vesa
veterán

"Mondjuk fogyasztói társadalom, 1év, aztán lehet terelgetni az embereket az újabb vásárlás felé."

Mivel ez mozgatja a gazdaságot, ami pont, hogy jó, mert van munka, tehát van pénz amit lehet költeni. Ha 20évig nem kéne új gépet venni, annak sokkal kevésbé örülnének az emberek (csak ezt általában nem értik), mert elavult számítógépük az lenne, de munkájuk az nem biztos.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#14) Gdi


Gdi
senior tag

Nem csesztek itt el semmit.
Van más termék, ezeket meg le kell cseréltetni, különben az eladások nem kedveznek a részvényeseknek.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15) Robi BALBOA válasza Vesa (#13) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én örülök szerintem a világon a legjobban a fejlődésnek, de egy terméket, ami nem is egy 5. átnevezésből született, azt ne 1évig támogassák már.
Ha valakinek kell az új a jobb az úgy is megveszi.

Arra akartam lényegében utalni, hogy kényszehelyzetbe hozzák azt is, aki mondjuk még 1 évet ellett volna ezzel a termékkel, és ezek után még elvárnák, hogy legközelebb is tőle vásároljon az illető, na ez a gusztustalan.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#16) nexplo válasza Vesa (#13) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem itt már megfordult a dolog. Ez az egész nem értünk van hanem fordítva. Mindent le kell nyelni azért mert ez a fejlődés... Megveszel valamit méreg drágán akár két havi fizudból és egy két év múlva kuka... És ez milyen jó mert marad munkád. Az hogy marad munkád az nem azon múlik hogy mennyit vásárolsz. Szerintem sajnos ez így nem tartható hosszú távon. Nem vagyok álszent és nem igazságot keresek a világban, de ez a részvényesek által rommá hajtott fogyasztói társadalom egy hányinger... ez a cég is szuper jó példa erre.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#17) zsolt501 válasza Robi BALBOA (#11) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azért vannak olyan dolgok amit nem 1-2 évre vásárolna az ember, és így igen keserű száj ízt hagy a történet maga után.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Hát ez elég nagy bukta így. Sok értelme nem volt.... :W

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#19) nexplo válasza zsolt501 (#17) üzenetére


nexplo
őstag

Keserű íz és üres pénztárca... :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#20) Z10N


Z10N
veterán

Amit sose csinaltak meg sajat APU-nak. Gratualalok AMD...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21) zsolt501 válasza Z10N (#20) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt most nem értem, kifejtenéd mire gondolsz?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22) lenox válasza zsolt501 (#21) üzenetére


lenox
veterán

Hat hogy nincs ilyen desktop proci gondolom. Mondjuk nem is nagyon lehetne ilyen custom designnal, de mondjuk alaplap/cpugpu combo az lehetne.

(#23) Z10N válasza zsolt501 (#21) üzenetére


Z10N
veterán

Ki kellett volna ezt adniuk egy 4 magos zen procival csucs APU-kent (akar uj foglalattal, mint anno az FM2+), nem pedig 11CU-ra csonkitott oszverrel mokazni. Mar a ps4 SoC-ban tobb CU volt, pedig az 6+ eves lapka.

Illetve nem DDR4-gyel szerecsetlenkedni, hanem ott a kis HBM kocka 4GB-tal, de meg 2GB is eleg lenne (HBCC).

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#24) Robi BALBOA válasza Z10N (#23) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az ASRock megcsinálná a jelenlegi foglalattal is a dolgot, minden mindennel IS kompatibilis lenne! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#25) zsolt501 válasza Z10N (#23) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel itt a videó rész teljesen az intel igényeire lett szabva így az AMD-nek semmi értelme nem lett volna ezt tovább használni, itt az intel dobta a projektet ez semmiképp nem az AMD sara, mert mikor ebbe a projektbe belevágtam közösen akkor az intel nagyon is tisztában volt azzal, hogy ez mibe is fog kerülni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#26) Z10N válasza Robi BALBOA (#24) üzenetére


Z10N
veterán

Az biztos :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) Z10N válasza zsolt501 (#25) üzenetére


Z10N
veterán

"a videó rész teljesen az intel igényeire lett szabva"

Tevedes. Pont forditva. Az AMD-nek volt egy uarch-ja az Intel meg bejelenzkezett erte a semi-custom reszlegnel.

"az AMD-nek semmi értelme nem lett volna ezt tovább használni"
De nagyon is lett volna ertelme, csak kannibalizalt volna mindent maga korul, mert tul jo lett volna.

"intel dobta a projektet ez semmiképp nem az AMD sara"
Hol irtam ilyet?

"mert mikor ebbe a projektbe belevágtam közösen akkor az intel nagyon is tisztában volt azzal, hogy ez mibe is fog kerülni."
Ezt fogalmazad mar ujra , mert semmi ertelme.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28) nexplo válasza Z10N (#27) üzenetére


nexplo
őstag

Ez az: az AMD-nek semmi értelme nem lett volna ezt tovább használni"
De nagyon is lett volna ertelme, csak kannibalizalt volna mindent maga korul, mert tul jo lett volna. amit sosem fogunk megtudni :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#29) zsolt501 válasza Z10N (#27) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Úgy szerinted mi a francért lett volna jó az AMD-nek ezt tovább használni, mivel a grafikus rész egy erősen lebutított rész volt, a ryzen grafikus részével összehasonlítva több hardveres és szoftveres butításban részesült az intel megoldása.
Jó lenne ha nem csak írási kényszeredet élnéd ki, hanem utána is néznél dolgoknak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#30) Z10N válasza zsolt501 (#29) üzenetére


Z10N
veterán

1) A fogalmazasoddal csinalj valamit, mert ertelmetlen.
2) "a grafikus rész egy erősen lebutított rész volt, a ryzen grafikus részével összehasonlítva több hardveres és szoftveres butításban részesült az intel megoldása."
Nagyon el vagy tevedve. Hardveresen pont, hogy sokkal erosebb volt minden mas APU-nal. Mihez kepest volt lebutitva? Mutass mar egy APU-t, ami jobb nala. A szoftveres reszt nem tudom hogyan kevered ide, mert irrevelans. Az AMD sajat felteteles termekerol beszelunk.
3) "Jó lenne ha nem csak írási kényszeredet élnéd ki, hanem utána is néznél dolgoknak."
Ok, papa. Akkor a beszelgetest itt be is fejeztuk, mert olyan kurv@ okos vagy es mindenki mas helikopter.

Ui: Ezt csak igy itt hagyom a vegere, hogy masok tudjanak rohogni rajtad, mert nyilvan utana neztel a dolgoknak:

PH: Vega M GH/GL
TPU: Vega M GL
TPU: Vega M GH

Relative performance:
Vega M GH 100% vs. Vega 11 40%
Vega M GL 100% vs. Vega 11 57%

Es ezek becsult adatok, ennel ~20-30%-kal tobet tudnak.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#31) Z10N válasza Z10N (#30) üzenetére


Z10N
veterán

Itt a masik, a Subor-nak gyartva, ami nagyon hasonlo.
Emellett van proci, de nincs HBM.
AMD Fenghuang
Ezt se kaptuk meg, mert tul jo lett volna.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#32) apatyas válasza Z10N (#30) üzenetére


apatyas
Korrektor

Figyelj, bőven van igazság abban amit mond, mert a nevével ellentétben alig tartalmazott vega feature-t, a driveres részt illetően pedig tudjuk milyen feltételek voltak adottak. Teljesítményben mondjuk valóban előrébb volt a 11 cu-s apuknál, ebben meg neked van igazad.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#33) Z10N válasza apatyas (#32) üzenetére


Z10N
veterán

Az egy dolog, hogy Polaris 22 kodneven futott es nem kapott meg minden feature-t (gyakorlatilag "GCN4.5" instrukciokkal rendelkezik), de igy is bucira ver minden APU-t.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#34) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Kipróbáltam egy ilyet : https://www.amazon.com/NUC8I7HVK-QuadCore-i7-8809G-Thunderbolt-Support/dp/B07CZ4KRS3 messze a legerősebb apu amit valah avolt lehetőségem kipróbálni. FHS ben Sok játék ment 120 Hz en Freesync melett De 60 fps alá egyszerüen semmi nem ment. Szerintem tökéletes konstrukció. Ami pedig a drivert illeti. A VGA rész vezérlését lehet frissiteni. igaz kicsit szöszmötölni kell a driverrel mert alapban nem ismeri fel és csak közvetlenül ment az eszközkezelőből. de az árát leszámitva király cucc

(#35) nexplo válasza andy19770128 (#34) üzenetére


nexplo
őstag

Ennyi pénzért el is hiszem hogy jó volt :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) Sani0423 válasza #10949376 (#3) üzenetére


Sani0423
csendes tag

Persze. A jó cuccok egyértelműen azért drágák mert "jobbak". :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.