Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) janos666 válasza tdd587 (#40) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

ExtraOFF:

Épp effelől próbálok érdeklődni, hogy milyen árkategóriában kéne gondolkodni.
Tudom hogy egy kertes családi ház árát is lazán el lehetne költeni hancuccra, van aki meg 20k-ból is olyat épít ami "megfelel neki, és értékelni tudja".

Egy bizonyos szintig minél többet költesz, attól jobbat kapsz. Eleinte egyenesen többet javul a minőség mint az ár, aztán közel lineáris, majd egyre kissebb meredekségű, mígnem szinte mindegy mennyit költesz rá, már az isten meg nem mondja hogy a 2x drágább tényleg minden szempontból jobb-e egy hajszálnyival.
Van 3-4 ilyen határpont, a vásárló pénztárcája 2 ilyen pont közé esik, és szerencsés esetben a drágábbat is választhatja, de ha az olcsóbb mellett dönt relatíve akkor is jól jár, csak rajta múlik.

Namost én épp affelől érdeklődnék, mely árkategóriáig lenne érdemes elvinnem a dolgot a hangszórókkal a 100k HDMI erősítő mellé. Mekkora összegig éri még meg közel egyenes arányban a befektetett pénz. A 60k-t csak irányárnak böktem, mert nem akarom egy 2 éves használt személygépkocsi árát leperkálni azért hogy 10%-al jobban szóljon, de nem akarom kidobni a pénzt azért se, hogy ztánna "szarul" szóljon (mármint ne vegyem észre hogy belefeccöltem 160k-t, mert úgy szól mint a régi 35k-s analóg cucc).
Mert ha nem hoz egy elvárható minőséget, akkor az összes elköltött pénz kidobott pénz, és jobban megérte volna 2x annyit rákölteni, ha az tényleg ad is valamit...

Szóval legkevesebb mennyiért vennél 5.1-es hangszórószettet egy 100k-s HDMI-s Denon erősítő mellé?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.