Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A "túl" sok fehérje köszvényt okozhat (ezt olvastam)

(#202) Polllen válasza Kovbob (#200) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem is komplex rendszer, én csak azért írtam, mert minimum a második posztod szól az egyszerűsítés ellen, miközben beteszel egy kutatást, aminél a konklúziót leegyszerűsíted...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#203) bb0t válasza updog (#197) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ezeket a könyveket nyilván a helyén kell keresni, ismeretterjesztőtől a konteóig lehet bennük minden, de a tendencia látszik, amerre a táplálkozás tudomány megy. Gyakorlatilag eddig azokat a dolgokat okoltuk magáért a betegségért, ami igazából csak jelzi, hogy probléma van, és nem magát a kiváltó okoz. Lásd koleszterin.

Nem ismerem a dolog tudományos hátterét, de az én életemet megváltoztatta az, hogy radikálisan lecsökkentettem a szénhidrátbevitelt. Egyáltalán nem zavar, hogy mások más véleményen vannak, de az eddigi paradigmák sosem voltak számomra logikusak, sosem adtak magyarázatot semmire. Csináld így, meg csináld úgy, és az eredmény egyébként elmarad, vagy középszerű lesz.

Most azt tapasztalom, hogy van lehetőségem megérteni a szervezetem működését, ezáltal van lehetőségem tényleg az egészséges életmód irányába menni. És nekem az is kecsegtető ajánlat, hogy nagyrészt nem kódolt az életünk kimenetele, hanem van lehetőségünk kézbevenni a dolgokat, és jó életminőséget élni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#204) Kovbob válasza bb0t (#203) üzenetére


Kovbob
senior tag

Mondjuk ez értelmezés kérdése is. Én is volt mikor a szénhidrátokat rossznak gondoltam, de mióta utána néztem a dolgoknak én meg pont fordítva gondolom. Nekem pont a szénhidrát elhagyása tűnik tüneti kezelésnek. Ha nem képes a szervezetem szabályozni a vércukor szintet és elhagyom a szénhidrátokat, akkor nyílván lefog csökkeni a cukor szintem, de attól még ugyanúgy nem tudja szabályozni a szerveztem, csak nem hozok létre olyan körülményt, hogy szükség legyen rá. Akiknek megfelelően szabályozza, azoknak szénhidrát mellett se magas a cukorszintje.

Nekem például van porckorong sérvem ami piszkosul tudott fájni sok esetben. Ha feküdtem, akkor viszont nem fájt, végülis ha úgy éltem volna az életem, hogy egész nap fekszem, akkor nem fájt volna többet a derekam, de ettől a kiváltó okot, hogy gyengék a gerincmerevítő izmok, azt nem oldottam volna meg.

Persze tudom, hogy nem ugyanaz a kettő meg minden, de az én értelmezésemben, akkor is van hasonlóság.

(#205) Rive válasza Kovbob (#204) üzenetére


Rive
veterán

Nekem pont a szénhidrát elhagyása tűnik tüneti kezelésnek.

Részben igaz, de a túlzott/elhibázott CH-bevitel potenciálisan hozzájárul annak az állapotnak a létrehozásához, amiben a CH elhagyása szükségessé válik.

Szóval kényszerből elhagyni tényleg tüneti kezelés, viszont időben helyrerakni az megelőzés.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#206) ncc1701 válasza Kovbob (#196) üzenetére


ncc1701
veterán

Érdemes a tanulmányok mogé nézni általában. Sok olyan tanulmány van, amit egy konkrét valamit gyártó cég szopnzorál azzal a céllal, h úgy tekerjék a tényeket, h a szemetük végül is egészségesnek tűnjön.
Btw a high fat étrend az mondjuk 70-75% zsír, 20-25% fehérje, és max 5% ch. Az, amikor egy normál étrendhez képest 10-20%-al több zsírt, és annyival kevesebb ch-t állítanak be, az nem tudom, mi.
De ezt meg tudod állapítani magad is, eszel zsít, és méred a vérzukrod utána. Nagyon nem fog megmozdulni.

(#207) ncc1701 válasza Kovbob (#204) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, de meddig lesz rendben a vércukrod péksütikkel? Ha körbenézel, láthatod...

(#208) bb0t válasza Kovbob (#204) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ha nem képes a szervezetem szabályozni a vércukor szintet és elhagyom a szénhidrátokat, akkor nyílván lefog csökkeni a cukor szintem, de attól még ugyanúgy nem tudja szabályozni a szerveztem, csak nem hozok létre olyan körülményt, hogy szükség legyen rá.

Nekem ezzel kapcsolatban két problémám van. A modern élelmiszeripar által nyomatott szénhidrát mennyiség, az minden, csak nem normális. Nyilván nincs azzal baj, hogy az ember alapvető, feldolgozatlan szénhidrátot visz be, de mennyi finomított és többszörösen feldolgozott szénhidrátot fogyasztunk?

Egy normális, kiegyensúlyozott étrendben némi gabona, és egyéb szénhidrát biztos, hogy nem okoz gondot, de arra kell tudni reflektálni, amit az élelmiszeripar a szánkba akar tolni.

A másik, hogy a szénhidrát nem csak a vércukorszintről szól, hanem a mikroibomról is, amivel tudom te nem értesz egyet, de mindenki tudja, hogy a baktérium és a daganatok is szénhidrátot esznek, tehát azért van számos előnye annak, ha az ember lecsökkenti.

Tüneti kezelés alatt pedig nem azt értem, hogy a ch kiiktatásával tartom alacsonyan a vércukotszintemet, hanem azt, hogy felírják a koleszterin csökkentőt, miközben a koleszterin szint nem ártalmas, ha az érfalak nincsenek gyulladásban.

Egyébként pedig tegyük fel, hogy jól működik a vércukorszint szabályozásod, nem is a szinttel van a gond, hanem a kiugrásokkal. Az pedig nem a helytelen működés miatt van, hanem a bevitt ételek miatt. Tehát ha olyat viszel be, ami gyorsan felszívódik, akkor természetes, hogy megugrik a vércukorszint, és az inzulin hiába szabályozza vissza, az indadozás elkerülhetetlen. Ez esetben éhes leszel, és raktározni fog a szervezeted, amire nem tudom mi szükség?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#209) Kovbob válasza ncc1701 (#207) üzenetére


Kovbob
senior tag

De értsétek már meg, nem csak péksütiket hívom ch-nak. A krumpli, a rizs, a gyümölcsök is ch tartalmúak.

(#210) ncc1701 válasza bb0t (#208) üzenetére


ncc1701
veterán

A koleszterin szintet nem csökkenteni kell gyógyszerrel, mert az csak a javító anyag, hanem a gyulladást megszűntetni...

(#211) ncc1701 válasza Kovbob (#209) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha így írod, én ezt értem, péksütit eleve nem eszem már vagy 10 éve (nem leszek álszent, nagyon ritkán eszem, sőt, cukrászdába is megyek néha), de ha megnézed, h az átlag ember miket eszik össze, akkor máris nem csodálkozol azon, h kb mindenki beteg (cukor, vér-érrendszer, stb).
Én úgy gondolom, h mi vagyunk az utolsó generáció, aki még tud egészséges kajához hozzáférni.

(#212) Kovbob válasza bb0t (#208) üzenetére


Kovbob
senior tag

De megint ott tartunk, hogy nen tudtok elvonatkoztatni a túlzott ch beviteltől meg a feldolgozott élelmiszerektől. Engem nem kényszerít senki, arra hogy megvegyem és megegyem az egészségtelen szarokat, mikor megteszem ezt.

Azt elfogadom, hogy a daganatok ch-val táplálkoznak, de azt nem én írtam le, hogy glutaminnal is. A glutamint, hogy iktatom ki, ha szeretnék fehérjét bevinni, főleg úgy, hogy nem eszenciális amino, tehát a szervezet is szintetizálja magának? Ha ennyire egyszerű lekűzdeni a rákos sejteket, ez miért nem jutott még eszébe egy orvosnak se ahelyett, hogy kemóval teszik tönkre az embert?

A cukor szint ingadozással egyet értek, mondjuk hogy mitől probléma ez önmagában azt sose fogom, feltéve hogy nem cukorral emelgetem állandóan. Raktárizni meg miért raktározna, ha egyensúlyban van a bevitt energia a felhasználttal. De tegyük fel hirtelen elraktározza, mert hirtelen pont nem kell annyi, akkor a következő étkezésemig, mikor már kéne az energia, nem fogja felhasználni a zsírraktárból? Ha a zsír raktárrból sose használná a szervezet képtelenség lenne lefogyni.

[ Szerkesztve ]

(#213) Kovbob válasza ncc1701 (#211) üzenetére


Kovbob
senior tag

Akkor végülis, csak egyet értünk abban, hogy nem lehet általánosságban kijelenti, hogy minden ch gonosz. :)

(#214) bb0t válasza ncc1701 (#210) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én is ezt mondom... :K

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#215) bb0t válasza Kovbob (#212) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Engem nem kényszerít senki, arra hogy megvegyem és megegyem az egészségtelen szarokat, mikor megteszem ezt.

Azért stockholm szindrómád ne legyen az élelmiszeriparral szemben. Nyilván nem kényszerítenek, de úgy szocializálódtunk, ahogy.

Nem azt mondom, hogy ennyire egyszerű lenne, csak azt mondtam, hogy nem egyedül a vércukor szintre van hatással a bevitt cukor mennyisége. A bélflóra egyensúlya rendkívül fontos a preventív hozzállásban, annak pedig nagyon érzékeny az egyensúlya. Nem azt mondom, hogy nem lehet a ch-nak jótékony hatása ebben a játékban, de mérlegelni kell a pozitív és negatív hatásokat.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#216) Kovbob válasza bb0t (#215) üzenetére


Kovbob
senior tag

Azért a végére csak kiderül, hogy tulajdonképpen mindenki egyetért, mégis beakarja bizonyítani, hogy a szénhidrát halálos, holott valójában a többség az élelmiszer ipart okolja meg a rossz táplálkozási szokásokat, nem pedig összességében a szénhidrátokat.

Stockholm szindromám pedig nincs, de önmagában nem gondolom, hogy csak az ipar okolható. Ha arra van a vásárlók nagytöbbségének igénye, hogy olcsó legyen, meg finom, akkor ezt fogják kiszolgálni, azt meg olcsó szemét alapanyaggal lehet. Most is lehet kapni egészségesebb élelmiszereket, de mivel rendre drágábbak az az ember akinek fingja nincs mi a különbség a kettő közt, az olcsóbbat veszi.

[ Szerkesztve ]

(#217) ncc1701 válasza Kovbob (#212) üzenetére


ncc1701
veterán

Glutamin eltávolítására van gyógyszer, de az tényleg csak abban az esetben, mikor daganatos vagy.

(#218) ncc1701 válasza Kovbob (#213) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát. Gyakorlatilag nincs rá szüksége a szervezetednek. Konkrétan nulla ch-ra van szükséged... Nem gonosz, csak guylladásokat okoz a szervezetedben.

(#219) Kovbob válasza ncc1701 (#217) üzenetére


Kovbob
senior tag

Az meglehet, de azért elég szélsőges megoldásnak tűnik, nem véletlen használhatják csak indokolt esetben. Azért gondolom a daganatok se véletlen azokat tudják tápanyagnak használni amihez mindig hozzáfog tudni jutni a szervezetben.

#218
Persze önmagában nincs rá szükséged, de például a vitaminokra igen. A gyümölcsök pedig jó vitamin forrásnak tekinthetőek amivel járulékosan kell bevinned ch-t is. De igaz ez más forrásokra is a gyümölcsökön kívül.

[ Szerkesztve ]

(#220) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

(#216) Kovbob

Szerinted az embereknek arra van igénye, hogy a tudtuk nélkül olyan anyagokat tegyenek mindenbe, ami függőséget és sóvárgást vált ki? Én ha élelmiszeriparban dolgoznék, biztos nem csinálnék semmi disznóságot, szóval igen, az ipar a felelős. Meg nem csak az ipar, történelmi háttere is van annak, hogy miért kényszerült rá a társadalom az olcsó szénhidrátok végnélküli fogyasztására. Szóval szerintem nem kell mosdatni a multi cégeket. Profit maximalizálás a céljuk, és semmilyen szinten nem érdkeli őket, hogy ez mennyire egészségtelen, vagy mekkora kárt okoz a környezetnek. Sőt, ezek a cégek sokszor gyógyszergyártókkal vannak összefüggésben, így kifejezett érdekük, hogy legyél kövér és beteg. Fogyasszál mindenből minél többet.

Azzal értek egyet, hogy a szervezet szénhidrát igénye 0, zéró. Innentől kezdve lehet azon vitatkozni, hogy mit okoz, milyen hatása van, de a biológia megmutatja, hogy indokolt-e vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#221) Rive válasza bb0t (#220) üzenetére


Rive
veterán

Jesszus.

Igen, a bélrendszerünk is azért nem a klasszikus ragadozó-cucc, mer' az ipar már akkor is beleszólt :O

A dolog valahol ott kezdődött, hogy a teljes gabonaőrlemény igen sokáig eléggé veszélyes játék volt, szóval mindenki (az akkoriban valóban jóval egészségesebb) fehér kenyérre hajtott.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#222) Kovbob válasza bb0t (#220) üzenetére


Kovbob
senior tag

Nem mondom, hogy semmiben sem hibásak a multik, de azért manapság mikor ilyen egyszerű tájékozódni, szerintem igenis felelősége az egyénnek is, hogy él-e a lehetőséggel vagy sem.

(#223) ncc1701 válasza Rive (#221) üzenetére


ncc1701
veterán

A teljes kiőrlésű cucc annyiban különbözik a simától, h benne van minden szemét. Növényvédőszer nagyja plö...

(#224) Rive válasza ncc1701 (#223) üzenetére


Rive
veterán

Ostobaság.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#225) Polllen válasza bb0t (#220) üzenetére


Polllen
nagyúr

"a szervezet szénhidrát igénye 0, zéró"

Pongyolán fogalmazol vagy tényleg azt gondolod, hogy a vércukor szinted lehet nulla?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#226) ncc1701 válasza Rive (#224) üzenetére


ncc1701
veterán

Sajnos tény. :( Van rá kutatás.

(#227) ncc1701 válasza Polllen (#225) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem kell 0 legyen, májad megoldja amennyi kell. Volt kísérlet, mikor levitték 0.5-re a vércukrot. Több emberen. Semmi bajuk nem lett, tökéletesen funkcionáltak.

(#228) Rive válasza ncc1701 (#226) üzenetére


Rive
veterán

Arra is volt, hogy az emberek fejének alakja hogyan befolyásolja a személyiségüket :U
Ostobaság.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#229) 3shae válasza ncc1701 (#227) üzenetére


3shae
aktív tag

Mármint a vércukor szintjük 0.5 volt? Az kizárt.

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#230) Polllen válasza ncc1701 (#227) üzenetére


Polllen
nagyúr

De ha igaz az eredeti felvetés, mely szerint
"a szervezet szénhidrát igénye 0, zéró"

Akkor a nulla a szükséges mennyiség. Nem kell enned és a szerveztnek sem kell(ene) előállítania, hiszen nem kell neki, nem de? Nem ez a helyzet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#231) ncc1701 válasza 3shae (#229) üzenetére


ncc1701
veterán

Igen, vércukor szint volt 0.5. Na, akkor most meglepődhetsz. :)

(#232) bb0t válasza Polllen (#230) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Úgy értettem, hogy a kívülről bevitt szükséglet 0.
Tehát a szervezeted előállítja a szükséges mennyiséget.

Annyiban tudom árnyalni a kijelentést, hogy erős fizikai munka esetén lehet indokolt gyorsan elégethető energiaforráshoz jutni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#233) ncc1701 válasza Polllen (#230) üzenetére


ncc1701
veterán

Izomban tárol valami 300g-ot, májban 100g-ot a szervezet. Ez arra való, h mikor oxigén hiányos állapotban vagy, akkor tudj energiát nyerni kb 1-2 órát. Azaz kb mikor szaladsz az oroszlán elől. Ezt a mennyiséged a májad szépen elő tudja állítani neked, nem szénhidrátból is. Így fejlődött ki az emberi szervezet.

(#234) Polllen válasza bb0t (#232) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így már oké.

ncc1701
Ismerem a glükoneogenezis-t, ezért szerettem volna tisztázni a dolgot.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#235) Krugszvele


Krugszvele
senior tag

Még azon is érdemes elgondolkozni, hogy sok korabeli koponyát találnak (1000-5000-1000 éveset) és meg lehet nézni a fogak állapotát. Sokszor látni 35-50 éves emberek koponyáit, akiknek hiánytalan a fogazatuk ésvagy nincsen lyukas foguk.
Tízezer éve, amikor nemhogy fogorvos, még fogmosás se volt.. Miért?
De felőlem aztán lehet zabálni a cukrot, ahogy jónak látjátok.

(#236) bb0t válasza Krugszvele (#235) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ez már nekem is feltűnt, hogy teljesen jó a fogazatuk... :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#237) 3shae válasza ncc1701 (#231) üzenetére


3shae
aktív tag

Meglepődtem. :) De ez hogy létezhet? Hogy nem hipóztak? Ez nem is ájulás, hanem kóma szint már.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#238) ncc1701 válasza 3shae (#237) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom, A Mórik Gyula doki mondta egyik műsorában. Az az ember levitte már 2-re is a sajátját kisérletképpen, mikor 21 napig nem evett semmit.
De a normál vércukor plö azt jelenti, h van 3g (három gramm) ch a véredben. Annyit nem nehéz előállítani a májnak.

[ Szerkesztve ]

(#239) 3shae válasza ncc1701 (#238) üzenetére


3shae
aktív tag

Nekem egyszer volt 2.8 és nem bírtam a székből felállni.. Különbözőek vagyunk. Én már azt is megérzem, amikor mondjuk 4-es tartományban van.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#240) ncc1701 válasza 3shae (#239) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem külön kell venni azokat, akik ch-n élnek, meg azokat, akik ketonokon. Utóbbit nyilván nem érdekli, ha alacsony a ch.

(#241) bb0t válasza 3shae (#239) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Rajtam van most is a 24 órás glükóz monitor, párszor ment már 4 alá (3.9-nél van a riasztás) de semmit nem érzek ilyenkor.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#242) ncc1701 válasza bb0t (#241) üzenetére


ncc1701
veterán

Keton szintet érdemes lenne ilyenkor nézni. Esélyes, h az viszont szép magas.

(#243) Ramirex


Ramirex
csendes tag

Amellett mentek el mindannyian, hogy kiegyensúlyozott vegyes étrendől beszéltek. Ami önmagában baromság. Nincs még egy állat a földön ami "kiegyensúlyozott vegyes étrenden van" és " változatossan táplálkozik". Az állatok többsége pár speciális ételt fogyaszt. Arra lett természetesen kiszelektálva. Az ember hús evő. Ha csak húst eszel életben maradsz. Nem, nem kapsz skorbutot!

Ha csak brokkolit eszel elpusztulsz!

Ha csak babot eszel elpusztulsz!

Ha csak kenyeret eszel akkor is!

Viszont ha csak húst eszel akkor életben maradsz, és megszűnik minden civilizációs nyavajád.

Ha nem hiszed, ezt tanulmányozd:

https://www.nature.com/articles/s41598-019-41033-3

Az a durva, hogy még a ragadozokat is megették őseink.

[ Szerkesztve ]

(#244) Polllen válasza Ramirex (#243) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szeretném felhívni a figyelmed, hogy a hús az csak izom meg zsír. Ha azt eszed, meghalsz.

Ha az állat nagyobbik részét megeszed, tehát nem csak az izomszövetet, hanem a zsírt, a belsőségeket, az inakat, na akkor maradsz életben...

Az emberek zöme már akkor sokkal egészségesebb lenne, ha betartaná azt az egyszerű elvet, hogy egyszerre nagy mennyiségű szénhidrátot nem eszik zsírral. Mert ez tényleg nem nagyon fordul elő a természetben.

Helyette mindig csak a szélsőségek... :N

(Amúgy a ragadozók is ösztönösen tudják, hogy melyik belsőség a legértékesebb.)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#245) Ramirex válasza Polllen (#244) üzenetére


Ramirex
csendes tag

Köszönöm szépen, két éve a carnivore diétát követem, soha jobban nem voltam. főleg szín húst eszem és nagyon nagyon ritkán eszem belsőségeket mivel nem igazán szeretem őket.

(#246) pusszycat válasza Ramirex (#243) üzenetére


pusszycat
nagyúr

"Az a durva, hogy még a ragadozokat is megették őseink."

Dehogy. Az a durva, h egymást is megették.

Egyébként az eszkimók azok nem csak halat esznek? Kövérek mint egy disznó, még sincs keringési problémájuk. Na ez a durva.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#247) Polllen válasza Ramirex (#245) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hacsak színhúst eszel (meg nyilván semmi vitamin, elektrolit és egyéb táplálék kiegészítőt), akkor nem carnivore diétán vagy. Ott az emberek fogyasztanak tojást (ami tele van tápanyaggal és vitaminnal) és belsőségeket, hogy ne alakuljon ki hiánybetegség.

Persze, ha van évente jó laborod és tényleg csak színhúst eszel, akkor hallelulja! ;)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#248) Ramirex válasza Polllen (#247) üzenetére


Ramirex
csendes tag

" Főleg színhúst eszem" Nem csak színhúst, tojást fogyasztok. Nem tudtam, hogy az belsőségnek számít!

(#249) Polllen válasza Ramirex (#248) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Ha csak húst eszel életben maradsz."

Innen indultunk. ;) És csak kibújt a szög a zsákból, hogy te sem mered bevállalni, amit terjesztesz.

Én ezt írtam:
"Ott az emberek fogyasztanak tojást (ami tele van tápanyaggal és vitaminnal) és belsőségeket"

Ha ezt úgy értelmezed, hogy a tojás az belsőség, akkor komoly gondjaid vannak a magyar nyelvvel, váltsunk másik nyelvre? ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#250) Ramirex válasza Polllen (#249) üzenetére


Ramirex
csendes tag

Tulajdonképpen mi a célod ezzel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.