Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ez magas? Úristen, ezzel kb összeesel.

(#2) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Ez az érték inkább átlagon aluli.

(#3) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Nekem le szokott menni 90/60 korulre is.

amugy sztem tudja hogy atlagon aluli, csak o erzi magasnak

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#4) Иван válasza rolkaDb (#2) üzenetére


Иван
őstag

Hát ha jól tudom 120/80 a papírforma szerint az egészséges. (Amúgy nekem is mindig kicsit alacsonyabb volt, ilyen 110/75 körül).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5) beefjeez


beefjeez
senior tag

Nekem meg mindíg 130-140 volt...
Az a Rehabot meg olcsóbban megúszod egy Nestea-vel :)

(#6) banhammer válasza beefjeez (#5) üzenetére


banhammer
veterán

Nem szeretem, olyan "olajos" íze van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) banhammer válasza KaiotEch (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Általában 110 / 60 szokott lenni.
Ezt az értéket általában 2 kapuccsínó, fél liter Coke Light után produkálom úgy dél körül.
A doki mindig rácsodálkozik, hogy:
- jól van?
- nem szédül?
- stb, stb, stb.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Undoroid


Undoroid
őstag

Nem semmi!

Nálam ez egész másképpen volt...Egy este megittam egy energiaitalt és kb. 20 perc után úgy aludtam, mint a bunda! Hatásos energiaital volt? ...vagy csak fáradt voltam egy "kicsit"? ;]

Az italmárkát nem írnám le...

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#9) KaiotEch válasza Undoroid (#8) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Miért, nem szárnyaltál álmodban? :DDD

(#10) csƵ


csƵ
őstag

Nekem szokott lenni 90/60 is.

(#11) kmisi99


kmisi99
addikt

Osztálytársamnak nagyon magas akár a 150 et is eléri. Épp ezért volt olyan is hogy egy kisebb érintéstől ömlött a vér az orrából.

(#12) beefjeez válasza kmisi99 (#11) üzenetére


beefjeez
senior tag

Na, nekem is ilyen, igaz 150 nincs, de 140 fölött szokott lenni.

(#13) kenwood3


kenwood3
őstag

Épp 1 pár napja volt rajtam az a műszer ami 24 órán keresztül méri a vérnyomást mert mostanában elég xarul vagyok. 170/100 volt a legmagasabb rajta a legalacsonyabb meg 90/50, szóval rohadt rossz ez így :(

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#14) Ptech válasza kenwood3 (#13) üzenetére


Ptech
őstag

Olyan nekem is volt, nem tudtam aludni tőle egész este.
Aztán megkérdeztem a dokit, hogy valami tippet mondjon már, hogy mitől van.
Ja, azt nem tudja.
Akkor kösz, hogy itt rohadtam egy napot, értelmesebb lett volna otthon jól kialudni magam :(((

(#15) kenwood3 válasza Ptech (#14) üzenetére


kenwood3
őstag

Én se nagyon tudtam tőle. Ja és szerintük minden eredmény jó, vagyis az is, hogy egyszer 170/100 máskor meg 90/50 a vérnyomásom(biztos teljesen jó így :U ). Illetve tojtak rá, hogy fáj a ketyegő is már, illetve arra is, hogy szinte egész nap szédülök is :(

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#16) Ptech válasza kenwood3 (#15) üzenetére


Ptech
őstag

Nekem azt mondták, hogy 'ingadozó'
Majdnem mondatam, hogy bazzeg erre én is rájöttem, amikor vagy nem látok, annyira elszédülök, vagy a msáik véglet hogy nem tudok elaludni, mert hallom a fülemben a szívverésemet..

(#17) kenwood3 válasza Ptech (#16) üzenetére


kenwood3
őstag

detto
És te szedsz most rá valamit?

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#18) Ptech válasza kenwood3 (#17) üzenetére


Ptech
őstag

Inkább csak kevésbé sózok, meg elmegyek heti kétszer futni, és ennyi. Bogyókat akkor se szednék rá, ha mondták volna.

(#19) kenwood3 válasza Ptech (#18) üzenetére


kenwood3
őstag

Értem :)

Nekem se mondtak semmit se, hogy szedjek csak idegesít, hogy megint potyán ültem napokat a kórházba mert szerintük "minden eredmény jó" :o

Mi az az ekezet dragasag??

(#20) Иван válasza Ptech (#18) üzenetére


Иван
őstag

"Bogyókat akkor se szednék rá, ha mondták volna."

Veszélyes játék. Én se szívesen vennék be gyógyszert, főleg mert a legtöbbször ez csak tünetkezelő.

Nekem rokonom van, akinek évekig nagyon durván magas vérnyomása volt (szinte minden éjjel/reggel kemény orrvérzésre kelt, aludni is alig tudott), orvosok beállították neki a gyógyszert, most évek óta normális(abb) életet él. A gond az, hogy ha nagyon sokáig pörögsz magas vérnyomáson, nagyon-nagyon megnő a kockázata a sztróknak, agyvérzésnek, satöbbinek. Ami sajnos rosszabb, mint ha vennéd a gyógyszert.

Amit csinálsz az dicséreted, de gondold meg, mi van akkor, ha te csak szimplán genetikailag vagy magas vérnyomásra ítélve. Akkor kábé választhatsz, hogy együtt élsz azzal, hogy egy agyvérzés bárhol utolérhet, vagy szeded a medicinae-t.

Persze a legjobb eset akkor lenne, ha kiderülne pontosan mitől magas a vérnyomásod, és életmódot válthatnál.

Amúgy ne csak a sót hanyagold, alkohol, koffein szintén erős vérnyomás növelő. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#21) Ptech válasza Иван (#20) üzenetére


Ptech
őstag

Mostanában normális keretek között tudom tartani általában ezzel.
Azért annyira nincs eldurvulva a helyzet, mint amit te említettél.
Legutóbb a doki azt mondta, hogy napi két kávé még jót is tesz a magas vérnyomásra ( :U ) bár nem kávézok. Piálni se gyakran, havonta megiszok két sört kb. Ha ennyi nem fér bele, akkor így jártam.

(#22) MongolZ válasza Ptech (#21) üzenetére


MongolZ
addikt

Amikor én orvoshoz fordultam a szívbajommal (vagyis inkább a szüleim vittek, 14 éves voltam), akkor ritmuszavart és magas nyugalmi pulzusszámot állapítottak meg (annak ellenére, hogy versenyszerűen sportoltam), felírtak bétablokkolót, egy normál adagnak az 1/4-ét. Kb. fél évig szedtem, speciális tornát írtak föl, és a tünetek nagy része elmúlt... Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha elkezdesz gyógyszert szedni, meg van rá az esély, hogy csak rövid ideig kell szedni és elmúlhat a problémák nagyrésze.
Sajnos a szívbetegségek nem az elódázható kategóriába tartoznak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.